Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:08


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zamyślenia...
PostWysłany: 30 Gru 2010, 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
Jan napisał(a):
/.../
Dlatego nie rozumiem, dlaczego niektórzy postrzegają mnie, jako wroga Kościoła, kiedy walczę ze złem które Kościół niszczy. Dla mnie jest to wyjątkowo bolesne, ponieważ ja Kościół kocham.
Uważam, że wszelka miłość, przyjaźń, jedność winny być zawsze budowane tylko na prawdzie.


... KOŚCIÓŁ TO MY, TO LUD BOŻY IDĄCY ZA JEZUSEM i JEGO NAUKĄ, TO LUD, KTÓRY STARA SIĘ WPROWADZAĆ PRAWO MIŁOŚCI I PRZEBACZENIA, TO RZECZYWISTOŚĆ POJEDNANIA SIĘ Z DOMNIEMANYM WROGIEM ... KOCHASZ JANIE KOŚCIÓŁ?.... CZY TAK SAMO KOCHASZ - KAJĘ, PUŃKA, mnie i innych ludzi, którzy nieco inaczej patrzą na rzeczywistość Kościoła niż Ty? Dlaczego odrzucasz chęć pojednania ze strony Kaji? Nie widzę w jej geście podtekstów, natomiast widzę Twój ból i nieufność do drugiego człowieka? Takie jest moje patrzenie, którym się dzielę z Tobą jak z bratem, któremu naprawdę dobrze życzę.

JESTEŚMY W DRODZE i wiele jeszcze TAJEMNIC KOŚCIOŁA PRZED NAMI NIEODKRYTYCH. STĄD RÓŻNE JESZCZE PRZED NAMI ZAKRĘTY, ... CZASEM NIEBEZPIECZNE ZAKRĘTY ... MÓWIĄC O NICH BĘDZIEMY SIĘ WZAJEMNIE OSTRZEGAĆ ... ale bez pojednania będziemy zawsze podejrzliwi wobec siebie. Może więc warto czasem zaufać drugiemu człowiekowi w Imię Jezusa? A On już będzie NAS WSZYSTKICH PILNOWAŁ, BYŚMY NIE ZBŁĄDZILI. HeY :)

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Zamyślenia...
PostWysłany: 30 Gru 2010, 15:36 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2010, 20:21
Posty: 216
Jan napisał(a):
*kaja* napisał(a):
Janie - Rabin, przecież nie byle kto, a Naczelny Redaktor Czasopisma Ruchu Różne Drogi napisał tu, że Ty jedyny masz w sobie autentyczną wiarę, czy coś takiego. Ty sam piszesz, że poznałeś Boga. To zobowiązuje, choćby do trzymania się faktów w obrębie forum, o wyjaśnienie reszty prosiłam Cię na maila, żeby nie podważać publicznie Twojego autorytetu, ale się nie pofatygowałeś. Pisaliśmy nie o odpadkach, ale o dużym fragmencie filmu, którego wycięcie przez cenzurę, spowodowało, że film zmienił wymowę.
Życzę Tobie i Twojej Rodzinie Szczęśliwego Nowego Roku.
a na Sylwka dedykuję Myslowitz
http://www.youtube.com/watch?v=cynRS4F_ ... re=related

Kaju, naprawdę nie chcę Cię kompromitować, ale jak widać coś Ci się w głowie pokićkało, być może na skutek przeciążenia.
Dlatego w imię przyzwoitości, która zobowiązuje również i Ciebie, proszę Cię, trzymajmy się chronologii dat.

Otóż w sprawie owego maila "aby mnie nie kompromitować" zwróciłaś się do mnie w temacie "Tożsamość Boga" 19 grudnia 2010r.
Zatem nie mogło chodzić Ci o "oszczędzenie mi kompromitacji", ponieważ owego zamysłu ośmieszenia mnie dopuściłaś się już 16 dni wcześniej w temacie "Z dystansu" 3 grudnia na stronie 31.

Natomiast prośba o maila pojawia się w związku z zupełnie "inną bajką", a dotyczyła ona Olki, tematu "Ruch dziś" i Twojej w nim roli niszczenia mojego dobrego imienia poprzez manipulację polegającą na usuwaniu moich wyjaśnień i mojej obrony przez co doprowadziłaś mnie do rozpaczy która zaowocowała napisaniem przeze mnie pewnego oświadczenia w tej sprawie i wklejania go wszędzie, gdzie się dało.

Wtedy dopiero w obawie, o nie o kompromitację mojej osoby, lecz własnej poprosiłaś mnie, abyśmy sprawę załatwili po cichu, czyli mailem, na co ja się nie zgodziłem i znowu odpowiedziałem publicznie na wielu tematach. A Ty ugięłaś się dopiero wtedy, kiedy na Twoją przemoc odpowiedziałem przemocą.

A co do wypowiedzi Rabina o którym wspominasz, to zamieścił go w temacie "Kościół uliczny" na stronie 15. A brzmi on tak:
Rabin napisał(a):
Jasiu... do licha, ciągle walczysz z wiatrakami. Ale to piękne i koniecznie musi powstać książka. Taki Don Kichote II w wersji całkowicie polskiej. Krytycy wykazywać będą i tak brak realizmu w dzisiejszym świecie. Bo co to Duch, Jeshua Ha-Nocri, Wiara? Przecież to takie dawne i prawie zakurzone przekładami. Bunt, Ty jesteś rycerzem(chciałem powiedzieć niepokalanej Maryji ale ugryzłem się w język). TY JESTEŚ RYCERZEM WIARY!!! I tak trzymaj.

Kaju, wierzę w nawrócenie. W związku z powyższym życzę Ci, abyś od Nowego Roku przestała robić ludziom wodę z mózgu.
Szkoda, że w ten sposób muszę kończyć, bo przede wszystkim chcę Ci życzyć wszystkiego najlepszego.

Wyobraź sobie, że żadnego w tym dniu Twojego postu nie usuwałam. Być może sam nieopatrznie to zrobiłeś.
i podejrzewam, że tak było. Postaram się w miarę możliwości to ustalić. Poza tym powaga sytuacji zaczyna mnie przerastać ;)
pozdrawiam

_________________
W życiu najważniejsze jest wyrobienie dramatyczne i elementy baśniowe M. Hłasko Sowa córka piekarza.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Zamyślenia...
PostWysłany: 30 Gru 2010, 16:06 

Rejestracja: 27 Lis 2010, 17:12
Posty: 171
kaja napisał(a):
Wyobraź sobie, że żadnego w tym dniu Twojego postu nie usuwałam. Być może sam nieopatrznie to zrobiłeś.
i podejrzewam, że tak było. Postaram się w miarę możliwości to ustalić. Poza tym powaga sytuacji zaczyna mnie przerastać ;)
pozdrawiam

Dwa razy potwierdziłaś, a teraz widzę, że masz wątpliwości. Następnie te potwierdzenia też usunęłaś, więc już w końcu nie wiem, bo ja na pewno sam nie usuwałem. Jedyną wątpliwość, jaką dopuszczam, to czy ów mój decydujący wpis w ogóle doszedł, więc pytałem się Ciebie i wtedy napisałaś, że usunęłaś. Pozdrawiam!


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Zamyślenia...
PostWysłany: 30 Gru 2010, 16:17 

Rejestracja: 17 Sty 2014, 16:11
Posty: 60
No bo w tym czasie usunęłam spam jakiejś dziewczyny na temat innego forum. Kiedy Ty się oburzyłeś, że usunęłam Twój wpis to pomyślałam, że to Ty wpisałeś. Zbieg okoliczności. Szkoda, że nie chciałeś pisać na maila o co chodzi i zamęczamy wszystkich :cry:
Na przeprosiny nie liczę, ale mam chociaż nadzieję, ze nie będziesz już więcej nazywał mnie kłamcą, łgarzem itd.
No myślę, że możemy spokojnie już balować. A za życzenia nawrócenia bardzo dziękuję, wielce oryginalne. Jeszcze nikt mi nie życzył. Czy wypada powiedzieć nawzajem? ;)
Narka


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Zamyślenia...
PostWysłany: 30 Gru 2010, 16:18 
Jan napisał(a):
kaja napisał(a):
Wyobraź sobie, że żadnego w tym dniu Twojego postu nie usuwałam. Być może sam nieopatrznie to zrobiłeś.
i podejrzewam, że tak było. Postaram się w miarę możliwości to ustalić. Poza tym powaga sytuacji zaczyna mnie przerastać ;)
pozdrawiam

Dwa razy potwierdziłaś, a teraz widzę, że masz wątpliwości. Następnie te potwierdzenia też usunęłaś, więc już w końcu nie wiem, bo ja na pewno sam nie usuwałem. Jedyną wątpliwość, jaką dopuszczam, to czy ów mój decydujący wpis w ogóle doszedł, więc pytałem się Ciebie i wtedy napisałaś, że usunęłaś. Pozdrawiam!


KURDE, JAK DZIECI (I TO WCALE NIE Z KWIATAMI)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Zamyślenia...
PostWysłany: 30 Gru 2010, 20:58 

Rejestracja: 27 Lis 2010, 17:12
Posty: 171
*kaja* napisał(a):
No bo w tym czasie usunęłam spam jakiejś dziewczyny na temat innego forum. Kiedy Ty się oburzyłeś, że usunęłam Twój wpis to pomyślałam, że to Ty wpisałeś. Zbieg okoliczności. Szkoda, że nie chciałeś pisać na maila o co chodzi i zamęczamy wszystkich :cry:
Na przeprosiny nie liczę, ale mam chociaż nadzieję, ze nie będziesz już więcej nazywał mnie kłamcą, łgarzem itd.
No myślę, że możemy spokojnie już balować. A za życzenia nawrócenia bardzo dziękuję, wielce oryginalne. Jeszcze nikt mi nie życzył. Czy wypada powiedzieć nawzajem? ;)
Narka

No i tak wyszło na to, że niepotrzebnie zmieszałem Cię z błotem.
Bardzo mi przykro...
I ten kac...
Przepraszam Cię Kaju.
Na bal nie idę.
Sylwestra zamierzam spędzić przed Bogiem, przynosząc przed Jego Oblicze Wszystkich, których postawił na mojej drodze w tym również i Ciebie z Twoją rodziną.
Jeszcze raz Cię przepraszam.

A do Ciebie drogi Kamilu z Łodzi chciałem napisać coś wspaniałego, ale teraz już nie potrafię.
Więc mi wybacz.
Tobie i wszystkim, którzy to forum odwiedzają życzę na nowy 2011 rok Bożego Błogosławieństwa. Hey!


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Zamyślenia...
PostWysłany: 30 Gru 2010, 21:14 
Na bal nie idę.
Sylwestra zamierzam spędzić przed Bogiem, przynosząc przed Jego Oblicze Wszystkich, których postawił na mojej drodze w tym również i Ciebie z Twoją rodziną.
Tobie i wszystkim, którzy to forum odwiedzają życzę na nowy 2011 rok Bożego Błogosławieństwa. Hey![/quote]

Serdecznie Cię pozdrawiam, Jasiu Zbuntowany, a także Alicję, tych dwóch dociekliwych (Frantz i Europa) oraz Ciebie Kaję której wcale jeszcze nie znam - wszystkim życzę dobrego nowego roku 2011! Lubię tu zaglądać, mimo pewnej dziecinady widać dużo szczerości - no i mimo że się starzeję, ciągle czuję sentyment do hipppisów. Bywajcie zdrowi!


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Zamyślenia...
PostWysłany: 31 Gru 2010, 10:24 

Rejestracja: 17 Sty 2014, 16:11
Posty: 60
Jan napisał(a):
*kaja* napisał(a):
No bo w tym czasie usunęłam spam jakiejś dziewczyny na temat innego forum. Kiedy Ty się oburzyłeś, że usunęłam Twój wpis to pomyślałam, że to Ty wpisałeś. Zbieg okoliczności. Szkoda, że nie chciałeś pisać na maila o co chodzi i zamęczamy wszystkich :cry:
Na przeprosiny nie liczę, ale mam chociaż nadzieję, ze nie będziesz już więcej nazywał mnie kłamcą, łgarzem itd.
No myślę, że możemy spokojnie już balować. A za życzenia nawrócenia bardzo dziękuję, wielce oryginalne. Jeszcze nikt mi nie życzył. Czy wypada powiedzieć nawzajem? ;)
Narka

No i tak wyszło na to, że niepotrzebnie zmieszałem Cię z błotem.
Bardzo mi przykro...
I ten kac...
Przepraszam Cię Kaju.
Na bal nie idę.
Sylwestra zamierzam spędzić przed Bogiem, przynosząc przed Jego Oblicze Wszystkich, których postawił na mojej drodze w tym również i Ciebie z Twoją rodziną.
Jeszcze raz Cię przepraszam.

A do Ciebie drogi Kamilu z Łodzi chciałem napisać coś wspaniałego, ale teraz już nie potrafię.
Więc mi wybacz.
Tobie i wszystkim, którzy to forum odwiedzają życzę na nowy 2011 rok Bożego Błogosławieństwa. Hey!

Olala, takich fajerwerków to się akurat nie spodziewałam. Tobie także Wszystkiego dobrego.
Pokój Tobie i Twojej Rodzinie, Janie. :P


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Zamyślenia...
PostWysłany: 31 Gru 2010, 10:26 

Rejestracja: 17 Sty 2014, 16:11
Posty: 60
Herbert napisał(a):
Na bal nie idę.
Sylwestra zamierzam spędzić przed Bogiem, przynosząc przed Jego Oblicze Wszystkich, których postawił na mojej drodze w tym również i Ciebie z Twoją rodziną.
Tobie i wszystkim, którzy to forum odwiedzają życzę na nowy 2011 rok Bożego Błogosławieństwa. Hey!


Serdecznie Cię pozdrawiam, Jasiu Zbuntowany, a także Alicję, tych dwóch dociekliwych (Frantz i Europa) oraz Ciebie Kaję której wcale jeszcze nie znam - wszystkim życzę dobrego nowego roku 2011! Lubię tu zaglądać, mimo pewnej dziecinady widać dużo szczerości - no i mimo że się starzeję, ciągle czuję sentyment do hipppisów. Bywajcie zdrowi!
[/quote]
Tobie również Słońca bez końca. Wszystkiego dobrego Herbercie i Wszystkim Czytającym.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Zamyślenia...
PostWysłany: 14 Sty 2011, 21:28 

Rejestracja: 27 Lis 2010, 17:12
Posty: 171
http://tradycja-2007.blog.onet.pl/


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Moderator: puniek Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl