Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28 Kwi 2024, 11:52


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: O CZYM MILCZĄ MEDIA
PostWysłany: 10 Kwi 2012, 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2011, 14:39
Posty: 377
O Smoleńsku:
http://drogamedytacji.blogspot.com/

_________________
http://gdziebylbog-pytanieowiare.blogspot.com/


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: O CZYM MILCZĄ MEDIA
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 22:09 

Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:45
Posty: 435
Po co komu wartości?

W czasach relatywizmu i dialektyki, kiedy za cechę nowoczesności i otwartości uważa się nie tylko brak granicy między dobrem i złem, ale gdy ten sam czyn uznaje się za zły lub dobry w zależności od jego sprawcy i momentu popełnienia, należy zadać pytanie, czy trwałe zasady postępowania są w ogóle ludziom potrzebne.

W świecie, w którym nie ma zdrady, gdyż nie istnieje wierność, a liczy się tylko służalstwo i koniunkturalizm, które jako jedyne pozwalają na sukces materialny, żadne zasady ludziom nie są potrzebne oprócz jednej – braku zasad.

Nasuwają się jednak dwa pytania:

- Czy tak ukształtowany nowoczesny człowiek zda egzamin w godzinie próby?
- Komu i dlaczego zależy, by wspólnotę przekształcić w dziką hordę podległą jedynie prawu silniejszego?

Więcej na ten temat w artykule Józefa Darskiego „Po co komu wartości? ( na podstawie książki Anny Pełczyńskiej „Wartości a przemoc”

Link do artykułu:
Po co komu wartości? | Gazeta Polska - Tygodnik szybszy niż dziennik
www.gazetapolska.pl/16991-po-co-komu-wartosci


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: O CZYM MILCZĄ MEDIA
PostWysłany: 21 Kwi 2012, 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2010, 14:10
Posty: 100
Warszawa Marsz w obronie TV Trwam

Image

Ile napiszą w mediach??? 5 tys. ?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: O CZYM MILCZĄ MEDIA
PostWysłany: 21 Kwi 2012, 19:41 

Rejestracja: 17 Sty 2014, 16:11
Posty: 18
http://www.youtube.com/watch?v=NBB8FSSO ... re=related



http://www.youtube.com/watch?v=L7G0y7Hppkc&feature=fvst


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: O CZYM MILCZĄ MEDIA
PostWysłany: 23 Kwi 2012, 16:32 

Rejestracja: 17 Sty 2014, 16:11
Posty: 18
''Wydawałoby się, że wszyscy uczestnicy warszawskiego marszu mają w tym dniu na pierwszym miejscu właśnie wolność i przyszłość niezależnych mediów. Okazuje się jednak, że lider PiS zarówno Telewizję Trwam, jak i cel samego marszu ma w głębokim poważaniu.
Potężne zgromadzenie wykorzystał do swoich partykularnych politycznych celów, do rozgrywki nawet nie z obecnie rządzącym układem, ale do próby narzucenia swojego przywództwa innym. W cyniczny sposób zagrał na emocjach. Zachowywał się zupełnie tak, jakby był na własnym wiecu wyborczym. Bo jak inaczej odczytać wezwanie do Ziobry, by wracał do PiS?
Rąbka tajemnicy w swoim oświadczeniu uchyla Korwin-Mikke, który na dwa dni przed zgromadzeniem w Warszawie odwołał swój w nim udział. Kontrowersyjny liberalny konserwatysta pisze w nim jasno (...) okazało się, że demonstrację tę organizuje nie TV Trwam, lecz PiS – i WCzc. Jarosław Kaczyński nie chciał wpuścić na nią nawet „Solidaruchów Polskich” (ustąpił dopiero po groźbach o.Tadeusza)!!! i dalej (...) to kolejna hałaśliwa impreza polityczna PiSu, a nie walka w obronie wolności słowa.
I przemówienie Kaczyńskiego jest dowodem na to, że owa diagnoza była, o zgrozo, słuszna''

http://www.youtube.com/watch?v=TwILc5HWADA

Napatrzyłem się tych ,,hipisów'', ,,punków, i wszelakich innych subkultór, wokół Wodza Naczelnego, i chyba na długo mam dość! Zdecydowanie nie moje klimaty. Wypadało by tylko jeszcze rzucić hasło: Hipisi z Radiem Maryja, ojciec dyrektor z hipisami.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: O CZYM MILCZĄ MEDIA
PostWysłany: 23 Kwi 2012, 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2010, 14:10
Posty: 100
To ja coś może powiem. Brałem udział w filmie być człowiekiem. Jeździłem na zloty do Częstochowy, kilka pielgrzymek z doskoku i trochę zlotów. Poczytałem troche tu i tam. Krzyk, histeria, jakoby Kościół coś hipisom kradł, ideologię. Robił krzywdę wodę z mózgu.
Czy nie da wyzbyc się wrogości i dostrzec że to może być szansa??? pamiętamy jak bylo. Były msze na zlotach, były na nich dziesiątki, jeśli nie setki osób - ALE ZAWSZE BYŁ NA NICH KTO CHCIAŁ.
Na pielgrzymkę można było przyjść kiedy sie chciało i odejść kiedy sie chciało. podejrzewam, po tym co czytam, że jest tak do tej pory. Czy nie da się zachowac po ludzku, dostrzec tego - że to nie była krzywda, a ukłon w strone hipisów. Ludzie skąd tyle jadu? niespełnione ambicje? Komus wyszło. no bo wyszło. Ale jakim kosztem. Czy jest druga osoba, która hipisom poswięciła całe życie, poza Szpakiem?
ktos sie martwi, że resocjalizacja - a co jest złego w resocjalizacji??? patrząc na tą żenadę to faktycznie patologia jak ktos nie potrafi po tylu latach okazac starszemu człowiekowi szacunku.
a gdzie patologia tam resocjalizacja.
Ludzie przychodzą odchodzą do swoich spraw. zamykają sie w kilkunastoosobowych grupkach i wszystko mają w d. a on trwa. organizuje. powyjeżdżali za granicę. nie których nie było kilkadziesiąt lat i nagle wracają i wielkie HALO !!! wielcy hipisi!!! Czy ideologia hipisowska to tylko bycie dzieciakiem który dla zabawy pluje na wszystko wokół??? Gdzie byli Ci wszyscy krytycy przez 30 lat??? zastanawiam sie czasem jak wielki trzeba mieć tupet by ni z tego ni z owego pojawić się po 30 latach i krzyczec JA WIELKI HIPIS !!!
Nawet fora karmią się Szpakiem. o czym tam by była dyskusja - gdyby nie święta strona?
Mam pytanie czy ktos z was wie albo zastanawiał się kiedyś - kto stoi np. za Góru, z czego chłopak sie utrzymuje? Ja np. jestem mechanikiem samochodowym. Przyszedł sobie jak wyczytałem w latach 90-tych na gotowe, zrobione przez Szpaka, bez niego ten Ruch w Polsce by nie przetrwał. to on się podczepił. to on wyciąga ludzi do swojej sekty nie odwrotnie.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: O CZYM MILCZĄ MEDIA
PostWysłany: 23 Kwi 2012, 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2010, 19:40
Posty: 3370
Miejscowość: ŁÓDŹ
(...)bez niego ten Ruch w Polsce by nie przetrwał.(...)
TA WŁAŚNIE PRAWDA JEST BARDZO BOLESNA DLA KILKU OSÓB.
CZEMU?
BO TO NIE ONI TYLKO KS.ANDRZEJ.
TO MY BRALIŚMY RAZEM UDZIAŁ W FILMIE ,,być człowiekiem,,.
TAK DAWNO TO BYŁO ,A TAKIE BLISKIE JEST.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: O CZYM MILCZĄ MEDIA
PostWysłany: 25 Kwi 2012, 15:26 

Rejestracja: 17 Sty 2014, 16:11
Posty: 18
DEZERTER napisał(a):

ktos sie martwi, że resocjalizacja - a co jest złego w resocjalizacji??? patrząc na tą żenadę to faktycznie patologia jak ktos nie potrafi po tylu latach okazac starszemu człowiekowi szacunku.
a gdzie patologia tam resocjalizacja.


Resocjalizacja faktycznie by się komuś pewnie przydala, a kwastia szacunku nie jest tu rozwiązaniem problemu, bo wlaśnie ci ludzie wymagający szacunku, starają się, żeby cała Polska wyglądała jak na załaczonym linku, i jesli Tobie i uzytkownikom tej strony, taka Polska się podoba, to jesteśmy po przeciwnych stronach barykady. Nie wpadłeś na pomysł, że można chcieć, żeby Polska była normalna?

http://www.youtube.com/watch?v=uJdd0iVM ... re=related

A zamiast dociekać, z czego utrzymuje się góró, ,,docieknij'' z czego całe zycie utrzymuje się Jan.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: O CZYM MILCZĄ MEDIA
PostWysłany: 25 Kwi 2012, 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2010, 14:10
Posty: 100
Weles napisał(a):
DEZERTER napisał(a):

ktos sie martwi, że resocjalizacja - a co jest złego w resocjalizacji??? patrząc na tą żenadę to faktycznie patologia jak ktos nie potrafi po tylu latach okazac starszemu człowiekowi szacunku.
a gdzie patologia tam resocjalizacja.


Resocjalizacja faktycznie by się komuś pewnie przydala, a kwastia szacunku nie jest tu rozwiązaniem problemu, bo wlaśnie ci ludzie wymagający szacunku, starają się, żeby cała Polska wyglądała jak na załaczonym linku, i jesli Tobie i uzytkownikom tej strony, taka Polska się podoba, to jesteśmy po przeciwnych stronach barykady. Nie wpadłeś na pomysł, że można chcieć, żeby Polska była normalna?

http://www.youtube.com/watch?v=uJdd0iVM ... re=related

A zamiast dociekać, z czego utrzymuje się góró, ,,docieknij'' z czego całe zycie utrzymuje się Jan.

ej,ej dlaczego zamiast? Może Jan sam się pochwali. Ale wiesz wbrew pozorom, to oni mają ze sobą wiele wspólnego m.in. to
że jak na PRAWDZIWYCH HIPISÓW - przystało ŻYJĄ PO PROSTU MIŁOŚCIĄ - od której aż kipią :lol: :lol: :lol:
Więcej by się podobieństw znalazło.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: O CZYM MILCZĄ MEDIA
PostWysłany: 09 Maj 2012, 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2010, 14:10
Posty: 100
PROTESTY W ROSJI :!: :!: :!:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,rosja?zo ... 22#f,50549


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Moderator: puniek Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl