Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27 Kwi 2024, 23:30


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nasz Pielgrzymkowy Jezus „Dobry Pasterz”
PostWysłany: 29 Kwi 2012, 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Dziś niedziela Dobrego Pasterza
Chrystus widzi w nas swoje podobieństwo i dlatego szuka nas jako swojej czasami „zbląkanej owieczki”.
Widzieć w innych oblicze Chrystusa ocenić i działać…

Różne widzenie hipisów jakie słyszałem:
- Długowłosi, brudasy, nieroby, narkomani”
- Takich to wyspowiadac i rozstrzelać
-„Tacy najpierw do piwnicy a potem do kościoła”
- „Jezus Maria same nieszczęścia, jak nie deszcz to hipisi”
- „Po co to takie jeszcze żyje” – obserwator pielgrzymki
- „Chodzi to takie myślące, grające i zamknięte , to nie nasi” – pułkownik MO
- „Uwaga, dn. będą przechodzić przez wioske narkomani i chorzy na AIDS. Pilnować domu!

Widzenie samych siebie:
- Wisi na płocie zaćpany i mówi: ”Jezu miłosierny zmiłuj się nade mną”
- mógłbyś być skromniejszy mówię do gościa w nocy. A on:„Andrzeju, a 5-te, to obżarstwo..
- Metal mówi: „ nie ma narkomanii, alkoholizmu, satanizmu…jest tylko głupota.
- „Jesteśmy gorączką społeczeństwa, które jest chore” –stwierdza myślący Ted w „Kudłach”
- „Czemu o nas tylko mówicie: narkomani, narkomani, a w większości jesteście pychomani”- Piotrek z Warszawy.
- Tenże Piotrek opowiada: „Byłem w kościele i dostałem taka myśl: „Czy ja jeszcze potrafię kochać”. Wyjechałem natychmiast z Warszawy, znalazłem natychmiast dziewczynę i natychmiast założyliśmy ośrodek leczenia miłością dla uzależnionych”. Zniszczyła go MO.
- Gospodarze przyłapali w krzakach chłopaka na ćpaniu w czasie pielgrzymki. Chcieliśmy go usunąć a gospodarze powiedzieli: „Jak idzie i się modli to niech idzie dalej”
- Jeden z nas po spowiedzi w pielgrzymce z Piekoszowa powiada:„Andrzeju, nie grzechy były złem u mnie, lecz to że ja nie znałem Chrystusa.
- „Kościół to my”, wołał śp. „Samuraj” jeden z najtrudniejszych ludzi w ruchu”. Zakochała się w nim dziewczyna, udzieliłem im sakramentu małżeństwa, ale z powodu niezdolności do ojcostwa załamał się i…..
- „Mirek ze Wschowy mówi w czasie pielgrzymki: Kiedy znalazłem prawdziwego Boga zrozumiałem, że ja Go szukałem w narkotykach”

Widzenie moje i większości nas.
- Patrzyliśmy na ludzi przez oblicze miłosiernego Jezusa
- Miłosierdzie Boże, po hebr. „hesed” znaczy: „wejść w skórę drugiego człowieka”.
- Na prawdę Jezus Eucharystyczny i Miłosierny stwarzał ciągle pozytywne szanse: skupiał w 1-dna owczarnię, zaopatrywał, znajdywał noclegi, dawał swego Ducha Pokoju, miłości wzajemnej, dialogu, ciągle ożywiał wiarę, rodził owoce Ducha Świetego: życzliwość, łagodność, cierpliwość, opanowanie, dobroć, pokój.
- Pewnego razu, spontanicznie wypowiedziałem się: ”Ja w was wierzę”. I opisał to w książce Tarzan, że „Szpaku wierzy w nas bardziej niż my w samych siebie”.
- A Tadek Serwatka – świadek Jehowy, który szedł w pielgrzymce, specjalnie przyjechał ze Szczecina do Przemysla, żeby podziękować za to, „że ktos w niego uwierzył”.
- Wielu z nas miało taką „osobowość terapeutyczną”. Szczególnie dziewczyny!
- Byłem w namiocie z bardzo uzależnionym „Marshallem”, który prze tydzień deszczów w Bieszczadach opowiadał mi swoje życie, a ja tylko słuchałem i „uczestniczyłem w jego losie: - Zdolność podwójnego widzenia: „twarzy osoby i oblicza Bożego w każdym człowieku.
- Jedna nasza dziewczyna wytąpiła z zakonu Matki Teresy, bo - ,mówi: „nie umiałam dostrzegać oblicza Bożego w zaśmierdziałych ciałach notorycznych alkoholikow”.
- Są chorzy, którzy nie mają zdolności rozróżniania w twarzach różnych osób. A wielu z nas nie potrafi dostrzegać oblicza Boga w twarzy nawet dziecka.
- Matka Teresa żeby w najbardziej poniżonych ludziach widzieć oblicze Chrystusa codziennie ze swymi siostrami adorowała Jego Oblicze w Eucharystii.

Oceniać jak Jezus
- Kiedy pewien narkoman usłyszał historię, że nikt nie śmiał rzucić kamieniem na kobietę, którą przyłapali faryzeusze na cudzołóstwie, a Jezus jej nie potepił, zapytał: „To mnie nikt też nie może potępić”? Nie, otrzymal odpowiedź. Ciekawe, że szatan potępia takiego człowieka a Chrystus odwrotnie.
- „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili” .Choćby jednemu!
- O przemienionym Zacheuszu „zdziercy i celniku”Jezus powiedział: „I on jest synem Abrahama”
- Albo: Idźcie i zrozumcie co znaczy; miłosierdzia chcę, nie ofiary”:
- Lub też: „Słońce Boga Ojca świeci nad dobrymi i złymi”

Co mówią Apostołowie:
- Św. Jan wyznaje: „Przeszedłem ze śmierci do życia, bo zacząłem miłować braci”
-A na 2-gim miejscu: „Chrystus za nas umarł, gdy byliśmy jeszcze grzesznikami”
- Dzieje Apostolskie opisują, że 1-wszy Kościół powstawał z grzeszników, pogan i biednych.

Święci i teologowie uznają: „Kto daje biednemu pożycza Bogu”. Są dowody!!!
- Miłosierdzie jest przed sprawiedliwością, tego się trzymał Jan Paweł II, który nie przestał być człowiekiem, chociaż został papieżem.
- Świety Kościół grzeszników; taki jest tytuł 1-dnej z książek Benedykta XVI
-„Tych ludzi nie ma kto wysłuchać”- mówi pewien biskup.
- Słynne było kazanie ks. Malińskiego. Powiedział: „teściowa też człowiek” i zszedł z ambony.

Życie:
- Gdyby ktoś nam kiedyś nie pomógł, już by nas tutaj nie było
- Wszystkich nas ludzi łączy to samo człowieczeństwo, los i śmierć
- Nad bezdomnym psem się można ulitować, a cóż dopiero nad człowiekiem
- Każde wyrządzone dobro, kiedyś się zwróci


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ]  Moderator: puniek

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl