Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28 Kwi 2024, 09:58


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sanktuarium Boga w rodzinie
PostWysłany: 06 Maj 2012, 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Moja młodzież mówiła nieraz straszne rzeczy o swoich rodzicach: np.”Moja mama ceni więcej ode mnie swój dywan. Albo: Człowieka, którego najbardziej nienawidzę, to mój ojciec. Albo: ojciec po pijanemu drwił ze mnie, że nie jestem jego synem i kiedyś jakby ojciec dla mnie umarł. Albo: wrócę do domu, a za kilka tygodni będzie to samo, bo mama ma faceta, którego nie chcę znać. List dziewczyny po nieudanym samobójstwie:widzę tylko czerń”. Dziecko nie majace prawdziwego domu, ma zaburzone procesy szczęścia i nie może być szczęśliwe.
JP II uczynił z rodziny jeden z podstawowych punktów swojego duszpasterskiego programu 3-go tysiąclecia. Pisze: „szczególną uwagę należy też poświecić duszpasterstwu rodzin, nieodzownemu w chwili obecnej, gdy obserwujemy głęboki i rozległy kryzys tej podstawowej instytucji. Należy raczej zabiegać o to, aby dzięki najpełniejszej formacji ewangelicznej, chrześcijańskie rodziny potrafiły coraz bardziej przekonująco ukazywać, że możliwe jest przeżywanie małżeństwa w sposób całkowicie zgodny z zamysłem Bożym oraz prawdziwymi potrzebami ludzi – samych małżonków –a nade wszystko dzieci.”Novo millenio ineunte”
Socjolodzy z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, orzekli, że rodzina katolicka znalazła się na szczycie hierarchii wartości w Polsce. Ma pierwszorzędne znaczenie dla niemal 70 % badanych. Razem z tym idzie wiara, i dzieci, trochę mniej udział we wspólnotach religijnych. Bardzo duże i duże znaczenie przypisują rodziny pracy zawodowej. Majątek i dostatnie życie ma średnie znaczenie, władza i kariera ma również średnie znaczenie. Ogółem dla rodzin katolickich najważniejszymi są: rodzina, wiara, etyka katolicka i ojczyzna.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Sanktuarium Boga w rodzinie
PostWysłany: 06 Maj 2012, 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Piękne świadectwa potwierdzające znaczenie małżeństwa katolickiego
– Ola i Wojtek – żyją ideą:”Małżeństwo to zakon miłości świętości
- Oldrzich i Ewa – „żyjemy sakramentem małżeństwa” –- -
Andrzej i Marysia – „Bóg jest oparciem naszego małżeństwa”
Po 30 latach, mówi pewna kobieta na kolędzie, kochamy się jeszcze bardziej.
- Troska mojej cioci o spracowanego męża górnika, któremu zawsze myła nogi po robocie, sprawiła, że przez 40 lat nie pokłócili się nigdy
- Jak nie kochać męża, który publicznie wołał:„Mańcia moja najwspanialsza żona
Albo mówi inny mąż: „to co mi najlepszego w życiu wyszło,to moja żona”.
Wozi na wózku żona męża kilka lat i mówi: „katolik wszystko wytrzyma”. -Moja babcia miała 11 dzieci przed wojną na 6 morgach i była uważana za świętą
A znam także dzisiaj wspaniałe rodziny z 7-ma dzieci, z 10-ma


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Sanktuarium Boga w rodzinie
PostWysłany: 06 Maj 2012, 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Piękno liturgii sakramentu małżeństwa z udziałem wielu duchownych
Wszędzie chcieliby młodzi mieć piękny ślub. Ale u nas za darmo, z miłości.
Na pielgrzymkach hipisowskich wiele razy odbywały się śluby, gdzie liturgia, obrzędy sakramentu była ważniejsze niż wesela, które najczęściej były skromne
Młodzież organizowała odpowiednie pieśni i piosenki religijne, wiwaty i kwiaty
Zamiast modlitwy wiernych wszyscy składali życzenia do Boga za młodych
Kazania były dialogowane na temat miłości, wierności i uczciwości
Ślub Justyny i Kwiatka odbył się z parafią, która dała też obiad dla pielgrzymki
Ślub Kuby i Kołyski był połączony z teatrem w kościele o Adamie i Ewie a potem weselem abstynenckim, bo odbywał się w W. Poście
Ślub Ali i Krzyśka b. narkomana odbył się ze wspaniałą grupą modlitewną na weselu bezalkoholowym. A rodzina była z tego powodu zła, że nie mogli popić.
Ślub Leona i Małgosi z ich grupą niepełnosprawnych, którymi się opiekują, odbywał się na Kalatówkach w Zakopanem przy udziale zespołu Sacrosongu.
Małżeństwo mężczyzny i kobiety jest instytucją Boską, opartą na prawie
Oprócz uczuciowych więzów, jakie łączą małżonków na całym świecie, fizycznych, kulturowych, narodowych, czy intelektualnych, więzy religijne są najważniejsze i fundamentalne. Tylko Bóg stwarza małżeństwo, łączy i podtrzymuje, a człowiekowi zabronił go rozłączać.
Raj na ziemi od początku świata, to zjednoczenie małżonków z Bogiem i ze sobą
Płodność jest dziełem Bożym, darem, błogosławieństwem i mistyką Ojca, Syna i Ducha Świętego. Bo Bóg jest Miłością nierozłączną Eros i Caritas
Dlatego małżeństwo naturalnie zmierza do świętości we wzajemnym współżyciu
Szczęście małżeńskie przyczyną adoracji Boga i wdzięczności za oddaną osobę.
Bliskość Boga w rodzinie, umacnia bliskość małżonków i dzieci ze sobą.
Dlatego przedmałżeńskie współżycie oparte nie na Bogu, a na sexualności, może się stać stereotypem życia bez Boga i w rodzinie i nie mieć gwarancji trwałości. Samo ślubowanie bez pokrycia w rzeczywistości jest przysięgą nierzetelną.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Sanktuarium Boga w rodzinie
PostWysłany: 06 Maj 2012, 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Bóg w rodzinach biblijnych
Z istoty swojej rodziny w księdze rodzaju St.Testamentu, to rodziny święte.
- Bóg sam w nich bezpośrednio i namacalnie działa i to szczególnie przez ojca.
- To Bóg stwarza małżeństwo, ratuje od potopu, nagradza za wierność Abrahama. Bóg Ojciec jest początkiem rodowodu Chrystusa od Adama, Abrahama, Izaaka, Jakuba, Józefa egipskiego, Dawida, Salomona i aż do Józefa męża Maryi. Rodowód trwa właściwie 4 tys lat. To jest wprost niewyobrażalne dla mózgu, że to było zaplanowane i się spełniło. Biblia jest dlatego podręcznikiem przeróżnego, arcyciekawego i fantastycznego życia Bożego w rodzinie. W Biblii są prawdziwe życiorysy wszystkich rodzin. Biblia jest najpewniejszą teologią i psychologią rodziny, ołtarzem prawdy o prawdziwej miłości oraz najlepszą mediatorką w kryzysach małżeńskich. Sprawdziłem to osobiście na 30 rodzinach w Przemyślu. Modlitwa i medytacja biblijna, kształtuje Boski, czyli naturalny wymiar rodziny katolickiej. Według Biblii jest niewyobrażalną rzeczą zabijać życie poczęte w łonie matki. Dlatego w tej sprawie ani Kościół, ani żaden teolog, żaden rząd, nikt nie może zmienić Bożego prawa. Konsekwencje tego czynu w duszy ludzkiej są straszne, bo najpierw trzeba zabić swoje ludzkie sumienie.


Rodzina Święta z Nazaretu. uroczystość Zwiastowania NMP.
- Wg. zatwierdzonej przez Kościół mistycznej wizji Katarzyny Emmerich, Maryja poczęła się w łonie św. Anny, małżonki św. Joachima najcudowniej. Tak jak miał się poczynać każdy człowiek od początku świata, gdyby nie popełnił grzechu pierworodnego. Inaczej począł się Jezus w łonie Maryi dzisiaj i jeszcze inaczej Jan Chrzciciel w łonie Elżbiety. Nie mniej cudowne jest nasze poczęcie. Wszystko co Bóg czyni jest cudowne. Dla Boga nie ma nic niemożliwego.
- Wcielenie Syna Bożego, to cud cudów w historii naszej planety. Począł się Bóg-Człowiek, to najkrótsza definicja naszej wiary. Dlatego tak pięknie czcimy Boże Narodzenie w naszych rodzinach we wigilię, która już dzisiaj się zaczyna.
W zwiastowaniu Maryi Dziewicy widać istnienie Trójcy Świętej:Ojca, który rodzi Syna odwiecznie i Ducha Świętego, obecnego w osobie Maryi. Ale w momencie naszego poczęcia podobnie Bóg Ojciec stwarza nam duszę na podobieństwo Syna w Duchu Świętym, Bogu wszelkiej miłości: Eros i Caritas.
I dlatego życie embrionu człowieka, czyli jedności ciała i duszy, czyli już osoby ludzkiej, jest sakralne i nienaruszalne, a stan matki to nie tylko ciąża, lecz jak u Maryi, stan błogosławiony. Bo każda matka nosi w sobie święte życie.
Słusznie dzisiaj Kościół wschodni obchodzi jedyny raz w roku uroczystość Boga Ojca. Wcielenie Jezusa uświęca każde poczęcie. Uświęca i macierzyństwo, a to że nie Józef poczyna dziecko tylko Bóg, o czym musiał Józefowi powiedzieć sam Anioł, uświęca dziewictwo Maryi i tych osób, które również oddały się jedynie Bogu. Czystość św. Józefa uświęca także ojcostwo duchowe męża i tego, kto żyje w celibacie o czym dzisiaj się prawie nie pamięta. W takim znaczeniu, ja również, jestem waszym prawdziwym ojcem duchowym.
Modlitwa w małżeństwie i w rodzinie
Rabini żydowscy stwierdzili, że Kult Boga w rodzinie i Tradycje związane z Świętami Boga, zapobiegają patologiom rodziny, narodu i państwa, rozwiązłości, narkomanii i wszelkich przestępstw.
. Socjolog amerykańska dokonała następującego stwierdzenia o modlitwie w rodzinie. Tam gdzie był tylko związek bez ślubu, rozpadał się co 2-gi. Tam gdzie był ślub i nic więcej, co 3-ci. Tam gdzie ślub i praktyki religijne co czwarty. A tam gdzie była jeszcze modlitwa w rodzinie rozpadał się tylko 1/ 1429 rodzin.
- Pewna dziewczyna z Lublina mówi na zjeździe duszpasterzy rodzin: gdy w naszym domu zaczęła się wspólna modlitwa,- zaczęła się rodzina.
Wielki mistyk,Tomasz Merton, widząc jeszcze jako dziecko potężnego ojca drwala a klękającego przy łóżku do modlitwy, myślał: jak potężny i wielki musi być ten Bóg do którego się modli mój tatuś. I został zakonnikiem mistykiem, można powiedzieć - człowiekiem nieustannej modlitwy.
- Słyszałem osobiście takie świadectwo jubilatów 50-lat małżeństwa:„Nigdy przez 50 lat poważnie nie pokłócilismy się, bo przed spoczynkiem klękaliśmy razem i trzymając się za ręce odmawialiśmy „Ojcze nasz, a w momencie: odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy uścisnęliśmy sobie dłonie.
Święta rodzina to najlepszy kierunek narodu i państwa
Naród jest zdrowy, gdy ma zdrowe rodziny. A prorodzinna polityka państwa to jedyny system, który akceptuje Bóg. Wychowujemy człowieka do rodziny i w rodzinie jak od początku świata. Święte rodziny to źródło powołań i bohaterów.
.Konieczność Łaski - pomocy Bożej w rodzinie
Co Bóg stworzył tego nie opuści, szczególnie rodzinę. I chociaż bardzo biedne są rodziny katolickie na misjach,to jak w dawnej Polsce są liczne, dobre i wesołe,
bo kult Boga Miłości w domu, to źródło radości dzieci, większe niż bogactwo.
1-wszy cud dokonuje Jezus na życzenie swojej matki dla zakochanych, na weselu w Kanie Galilejskiej.
Kard.Wyszyński bardzo lubił argumentować pomoc Maryi dla rodziny i ojczyzny na tym przykładzie. Dzisiaj rodziny są narażone na rozłąkę, gorycz i kryzysy. Tym bardziej powinny wołać o różne łaski do Jezusa przez Jego Matkę.
Nawrócenia w rodzinie
Zaświadczam, że te 30 rodzin, gdzie była narkomania, wskutek 5-u rodzajów nieprawidłowej rodziny, w sumie, gdzie Bóg przestał istnieć, przyniosły skuteczne rezultaty natychmiast, lub nieco później, dzięki Chrystusowej ewangelizacji w domu rodzinnym.- Matka Pawła mówi: Gdyby księża tak mówili o miłości, nie byłoby rozwodów. A chyba obudziła się tam dawna miłość.
- Po modlitwie i przeczytaniu fragmentu Biblii o rodzinie, odbywaliśmy sesję, albo rewizję życia, szukając odpowiedzi w Piśmie św. na zaistniały problem. Kto mógł był u spowiedzi. Znajdywaliśmy u siebie dobre strony. Dzieci przyrzekały, że skończą szkołę. Umieściliśmy Jezusa Miłosiernego w centrum, zwłaszcza w małżeństwach niesakramentalnych, żeby budził w nas ufność i miłosierdzie, które nie jest oskarżaniem, tylko rozumieniem. 10-tek Różańca powodował zmniejszenie problemów zaognionych przez pychę. Uspokoiły się negatywne emocje. Stwierdzaliśmy, że wszyscy chcemy pokoju i dobra. Zupełnie łatwo pojawiła się zgoda. Nie upominali siebie tylko prosili. Uważaliśmy na delikatną formę wypowiedzi. Słuchaliśmy siebie nawzajem. I pomagało.
Zapraszam do dobrych świadectw o rodzinie.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ]  Moderator: puniek

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl