Ostatnia wizyta: Obecny czas: 29 Kwi 2024, 00:44


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mój fascynujący eucharystyczny Jezus - Bóg mojej osobowości
PostWysłany: 12 Maj 2012, 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Mój fascynujący eucharystyczny Jezus -Bóg mojej osobowości

Szukając alternatywy narkomanii i wszelkich nałogów, są fakty, że jest nią także Eucharystia. Dlatego, bo w Eucharystii jest: mój, żywy, osobowy, biblijny fascynujący, dzisiejszy Bój mojej osoby i duszy. Przytoczę świadectwa młodych,
którzy spotkali Jezusa w Eucharystii i zmieniło się ich życie.
- Wiesiek z Rzeszowa: Po adoracji w Medjugorje - zapomniałem o narkotykach.
- Roland z Przeworska: Biegnie i woła:”Andrzeju, Jezus zabrał mi nałóg!”
- Ks.Sierański z Katowic: „Dopiero adoracja uwieńczyła wszystkie moje próby”.
- Na pielgrzymkach hipisowskich przez 30 lat centrum dnia jest Msza i adoracja.
- Robert z Warszawy – załatwił kościółek w Warszawie na pół roku dla Mszy św.
.- Podczas wszystkich pielgrzymek dwutygodniowych mówimy o Bogu.
- Mamy codzienną Mszę sw.,adorację, Różaniec, Koronkę, piosenki religijne
- O.dr.Borys, mówi: na KUL-u rozważają o metodach, a ty stale mówisz o Bogu.
- Jeden z narkomanów podczas Mszy: „Msza św. jest leczeniem wiarą”.
- Jasiu: „Ci hipisi, którzy poszli w chrześcijaństwo, uratowali życie”. On też.
- Pielgrzymka z W-wy 28 lat temu, bez spowiedzi i Komunii sw.by się rozleciała.
Msza św to czas nawracania się do Jezusa Eucharystycznego,tu w kościele. Przybliżania się, wspinania, utrzymywania zjednoczenia z Nim. Wszyscy razem i śmiało w czasie tych świętych dni chcemy Go pragnąć, zapraszać całym sercem, błogosławić Mu w duszy, cieszyć się Nim, czcić, dziękować, wielbić, adorować, przepraszać, rozgłaszać, wzywać i wyznawać.
Jezus mówi: „Królowa z Południa stanie przeciw temu plemieniu, bo ona z dalekiego kraju przyszła, by słuchać mądrości Salomona, a oto Tu jest coś więcej niż Salomon. Mieszkańcy Niniwy powstaną przeciw temu plemieniu i potępia je, bo oni nawrócili się na głos Jonasza, a oto TU jest coś więcej niż Jonasz”.
Bo o tym„Kimś więcej”można zapomnieć, nie mieć dlań czasu, lekceważyć, wątpić w Jego Mądrość i Miłość, być uprzedzonym jak Natanael „cóż dobrego może pochodzić z Nazaretu?”można fałszować, że „mocą Belzebuba wyrzuca złe duchy”,lub kpić, np. żeby „pokazał i zszedł z krzyża”.
On, tak Gościnny Król, zaprasza Cię na ucztę swego Boskiego Ciała, a Ty odmówisz, bo mecz, bo pies, bo dziewczyna czy chłopak, hazard czy internet….
Po to tu przychodzisz, żeby dostąpić Jego łask, postem, mistyką psalmów np:”Boże mój Boże szukam Ciebie i pragnie Ciebie moja dusza, a ciało moje tęskni za Tobą jak zeschła ziemia łaknąca wody”, jak piękne jest Taize. Dalej, mistyką Piety pod Krzyżem i cierpienia mistycznego, mistyką wolności od zła w dobrej zabawie a także mistyką płodności małżeńskiej, rodzicielstwa i swojej sympatii. Mistyka to zmienianie świata, siebie i rodziny na cud Królestwa Bożego. Einstein mówi: „Żyję tak, jakby wszystko było cudem”.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Mój fascynujący eucharystyczny Jezus - Bóg mojej osobowo
PostWysłany: 12 Maj 2012, 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Jan Paweł II powiedział, że więcej znaczy jedna godzina kontemplacji eucharystycznej, niż 30-dzieści godzin działania. Widziano go nieraz, jak leżał krzyżem przed Najśw. Sakramentem. On przypomniał światu, że człowiek jest istotą religijną. Wnętrze naszego Papieża było pełne Jezusa. Był tak bliski Bogu, jak był bliski człowiekowi i tyle dokonał, że jest 1-nym z najwspanialszych ludzi. Robie przerywnik o ludziach, z ruchu, którzy popadli w nałóg narkotyku
- Nieustanna adoracja,modlitwa,Biblia i praca w Med-rje dają najlepsze efekty.
- Robert z Łodzi, były narkoman też zaczął codzienne adoracje na pielgrzymce
- Ja też nie chwaląc się idąc do narkomanów, „nagrzewałem” się Eucharystią.
- Kurth Keck, z USA, na swoim koncercie świadczy: „jak słodki jest Jezus!”
- Z czego się tak śmiejesz-pytam byłego ćpuna. No nie wiesz? Komunia św!
Dlaczego jest tak źle na świecie? Bo ludzie nie chcą uznać Jezusa za swego najwyższego Pana, służącego Króla, niedoścignionego wzoru Człowieczeństwa i jedynego Mesjasza, chociaż od Niego się liczy Nowa Era, bo wszystko przez Niego i dla Niego się stało”. A Unia, Stany, Rosja nie chcą przyjąć Jego nauki społecznej w swoich rządach. Jednak wszyscy ludzie po śmierci staną przed Nim, by ich osądził z miłości do „maluczkich”. On jest Zbawcą każdego człowieka. Pojawi się jak błyskawica na niebie i powie: wstawaj Buddo! Mahomecie! Lutrze! Wstawaj z grobu na sąd. Nikt nie zmartwychwstanie bez Jezusa. 100%.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Mój fascynujący eucharystyczny Jezus - Bóg mojej osobowo
PostWysłany: 12 Maj 2012, 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Gdy chodził po ziemi był cudownym Człowiekiem: dostarczył biednej, młodej parze na weselu w Kanie wina dla gości. Bronił poniżanych, jadał z włóczęgami, szukał zagubionych, leczył wszystkich chorych. Ustanowił piękne prawa społeczne, wiecznie aktualne. Szczęście dla: cichych, płaczących, miłosiernych, prześladowanych, czystych. Pod jednym warunkiem, że Jego będą mieć za Mistrza. Za słowo „głupcze” groził piekłem ognistym. Kazał 77 razy przebaczać na dzień, gdy ktoś przeprasza. Za kubek wody obiecał nagrodę. Powiedział:”kto przyjmie jedno dziecko w Imię Moje, mnie przyjmuje”. Kim On jest, że zreformował Prawo które Bóg ustanowił, na Prawo Miłości?
Na pewno nowym Prawodawcą i jednoczesnie wykonawcą. Wspaniałym Człowiekiem w historii ludzkości, bez grzechu wobec Boga i człowieka, prostym jak gołębica, tak delikatnym, że knotka tlejącego nie dogasi i trzciny nadłamanej nie dołamie”. Dla poetów- poetą, dla rzeźbiarzy - modelem, dla muzyków- psalmistą, dla młodzieży -supermenem, dla techników - kosmonautą bez statku, a dla Ciebie kolego i koleżanko kim jest Jezus w Eucharystii? Wszystko co o Jego Geniuszu Wam mówiłem, pochodzi z mistyki Eucharystii, którą objawia Syn Boży i hipisom i narkomanom i Wam, jeśli będziecie chcieć.
Jakub narkoman z Głogowa, cudem uratowany przez Jezusa Miłosiernego mówi:”Ja już Chrystusa nie zamienię na żadną wartość. A Oldrzich z Czech: „Próbowałem wszystkich środków śmiertelnego szczęścia, a teraz jestem zaćpany Chrystusem. Mirek ze Wschowy mówi podczas pielgrzymki: „W narkotykach szukałem Boga. Wracam do wielkiego autorytetu personalizmu.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Mój fascynujący eucharystyczny Jezus - Bóg mojej osobowo
PostWysłany: 12 Maj 2012, 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Mówił: „ Karol Wojtyła był kimś w Watykanie, kto codziennie obdarzał wszystkich współpracowników swoją OSOBĄ. On dawał nam SIEBIE. On dokładnie był Zastępcą Osoby Chrystusa na ziemi. Ja razem z chórem i orkiestrą symfoniczną, jeżdżę po Europie z koncertami. Klęczałem z nimi w Watykanie dokładnie 10 lat temu przed osobą Ojca św. i potrafiłem ze wzruszenia powiedzieć tylko tyle: Ojcze św. Sacrosong żyje i się rozryczałem. A on do jednej dziewczyny odpowiedział: „Jesteście wielcy, a już chciałem zwątpić, że jeszcze kiedykolwiek usłyszę Sacrosong”.
Słuchajcie, takie słowa mógł powiedzieć tylko sam Bóg. Nie jest Karol Wojtyła Bogiem, ale On był pełen Boga: Osoby Chrystusa, Boga Ojca i Osoby Ducha Świętego. Jezus powiedział właśnie podczas 1-wszej Eucharystii w Wieczerniku: „Kto Mnie miłuje, tego umiłuje Ojciec mój i przyjdziemy do niego i mieszkać w nim będziemy”. W Nim mieszkała cała Trójca św. jak i chce mieszkać w każdym z nas. „Synem chciałem Cię uczynić, a Ty nie chciałeś. Cóż innego mogę Ci lepszego dać?
- Reżyser filmuje pielgrzymkę i mówi:„Nie chodzę do kościoła, ale tu jest Bóg”. – Ktoś mówi do mnie: Spowiadaj mnie zaraz, bo jak widzę idących z Komunią św. to nie mogę znieść, że tylko ćpam.
Jan Paweł II napisał książkę: „Osoba i czyn”. Boski czyn to dar. Chodzi o czyn jako bezinteresowny dar z samego siebie”. To jest definicja osoby Karola Wojtyły.Słynny personalizm. On tak całe życie dawał siebie innym. Przerzucę teraz myśl na Eucharystię. To nie kawałeczek chleba ofiaruje nam Jezus w Komunii św. lecz właśnie „Siebie samego”. Komunia św.- jest albo nie jest - spotkaniem i zjednoczeniem dwojga osób. W Konfesjonale też, w osobie kapłana jest Osoba Chrystusa. Jedna narkomanka mówi mi: Andrzeju chcę się u ciebie wyspowiadać. U mnie? Pytam. A ona. „Ja się spowiadam u Chrystusa”
Mój generał zakonu napisał książeczkę: „Sprawować Eucharystię, by się stać Eucharystią”. Jezus w konsekrowanej Hostii daje Siebie tobie, abyś ty–bezintersesownie dawał siebie innym. Maryja jest tez Niewiasta Eucharystyczną, bo jest pełna Ducha Świetego i potrafi dawać siebie wielu swoim czcicielom. Nie będzie specjalnego kazania rekolekcyjnego o miłości bliźniego. Jako wielkiego owocu tych rekolekcji pragnę, abyśmy od dzisiaj ćwiczyli dawanie siebie: swoim rodzicom i krewnym, swojej szkole, swojemu Kościołowi. Wasza grupa rekolekcyjna to Wasz Kościół personalny – osobowy. Ola pielęgniarka chorych w szpitalu w Gliwicach, napisała mi taki sms. Liczy się to, co się liczy na Niebo. Jezus i nasz papież potrafią dawać siebie całemu tłumowi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Mój fascynujący eucharystyczny Jezus - Bóg mojej osobowo
PostWysłany: 12 Maj 2012, 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
A jeżeli masz sympatię, to musisz uczyć się dawać wzajemnie siebie.I znowu profesor Karol Wojtyła napisał taka książkę: „Miłość i odpowiedzialność”. Odpowiedzialność za osobę drugiej osoby jest najwyższą formą miłości. Na wzór Jezusa w Komunii św. międzyosobowej. Jezus daje swoje Ja Tobie i chce przylgnąć do Ciebie, abyś Ty lgnął osobowo do sympatii, nie zaniedbując Jego, rodziców i przyjaciół.I by coraz bardziej rosła wasza Komunia osób. Mąż i żona, którzy przeżywali ze sobą współżycie idą do Komunii św. Przeżywają we dwoje z Osobą Boga Komunię św. duszy i ciała, czyli całej osoby z Chrystusem, który ich złączył w sakramencie małżeństwa przez osobę kapłana swego zastępcy.
Pewien młody adwokat miał dziewczynę i był narkomanem. Dzięki niej wyszedł z tego ale raz jeszcze upadł. Opowiada, że kiedy z jej pochylonej twarzy nad nim kapały z jej oczu łzy miłości troski i rozpaczy na jego policzki, doznał wstrząsu. Wyprostowal się, podniósł rekę i rzekł. Przysięgam ci na Chrystusa, że już nigdy tego w życiu nie zrobię i nie opuszczę Cię aż do śmierci. I tak się stało.
Młodziutka dziewczyna z Nazaretu Maryja, spodobała się Bogu razem z młodym Józefem. Zawarli małżeństwo. Maryja słyszy głos: „Oto poczniesz i porodzisz Syna”. Każdą nieśmiertelną duszę ludzką wszczepia Nieskończenie doskonały Duch w zarodek człowieka. Powstaje osoba. I już w okresie prenatalnym rozwija się dusza i ciało jako niepowtarzalna osobowość, coś razem jakby z wyrazem twarzy. Od Maryi czerpie Jezus pod sercem Maryi jej nieskazitelność duszy i osoby. My od swojej matki niestety nie. Doskonała osobowość Jezusa wzrasta w cierpieniu i miłości aż do szczytu na Krzyżu. Maryja również uzyskała tam najwspanialszą osobowość z ludzi, nieustannie wpatrzona w Syna Bożego i zafascynowana Nim do granic możliwości.
Tym pragnę zakończyć, byśmy byli jak Ona i bardzo dużo dzięki Niej zafascynowani Osobą Jezusa. Osoba ludzka zapatrzona nieustannie w oblicze Jezusa w samym sobie - jako dziecku Boga i w bliźnim jako swoim równym stworzeniu, dzięki nieugiętej Łasce Bożej będzie stawał się doskonałym sobą, daj Boże również do granic swoich możliwości. Amen.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Mój fascynujący eucharystyczny Jezus - Bóg mojej osobowo
PostWysłany: 26 Cze 2012, 12:49 

Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:45
Posty: 435
CZY ŁATWO ZNALEŹĆ ODPOWIEDŹ NA PYTANIE : DLACZEGO CHRZEŚCIJAŃSTWO JEST PRAWDZIWE ?
Odpowiedź daje krótki film:

Dlaczego chrześcijaństwo jest prawdziwe?

http://youtu.be/tFAy2uanv20


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ]  Moderator: puniek

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 70 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl