Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27 Kwi 2024, 14:48


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dzieciaczki Kochane
PostWysłany: 24 Maj 2012, 10:47 

Rejestracja: 23 Lis 2010, 22:50
Posty: 229
3.VIII.


PIERWSZE CZYTANIE


Jr 26,1-9 Jeremiasz skazany na śmierć

Czytanie z Księgi proroka Jeremiasza

Na początku panowania Jojakima, syna Jozjasza, króla judzkiego, Pan skierował następujące słowo do Jeremiasza:
„To mówi Pan: «Stań na dziedzińcu domu Pana i mów do mieszkańców wszystkich miast judzkich, którzy przychodzą do domu Pana oddać pokłon, wszystkie słowa, jakie poleciłem ci im oznajmić; nie ujmuj ani słowa. Może posłuchają i zawróci każdy ze swej złej drogi, Mnie zaś ogarnie żal nad nieszczęściem, jakie zamyślam przeciw nim za ich przewrotne postępki.
Powiesz im: To mówi Pan: Jeżeli nie będziecie Mi posłuszni, postępując według mojego Prawa, które wam ustanowiłem, i jeśli nie będziecie słuchać słów moich sług, proroków, których nieustannie do was posyłam, mimo że jesteście nieposłuszni, zrobię z tym domem podobnie jak z Szilo, a z tego miasta uczynię przekleństwo dla wszystkich narodów ziemi»”.
Kapłani, prorocy i cały lud słyszeli Jeremiasza mówiącego te słowa w domu Pana. Gdy zaś Jeremiasz skończył mówić wszystko to, co mu Pan nakazał głosić całemu ludowi, prorocy i cały lud pochwycili go, mówiąc: „Musisz umrzeć! Dlaczego prorokowałeś w imię Pana, że z tym domem stanie się to, co z Szilo, a miasto to ulegnie zniszczeniu i pozostanie niezamieszkałe?” Cały lud zgromadził się dokoła Jeremiasza w domu Pana.

Oto Słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY:

Ps 69,5.8-10.14

W Twojej dobroci wysłuchaj mnie, Panie.

Liczniejsi od włosów na mej głowie
są ci, którzy mnie nienawidzą bez powodu.
Silni są moi prześladowcy, wrogowie zakłamani,
czy mam oddać to, czego nie zabrałem?

W Twojej dobroci wysłuchaj mnie, Panie.

Dla Ciebie bowiem znoszę urąganie, hańba twarz mi okrywa,
Dla braci moich stałem się obcym
i cudzoziemcem dla synów mej matki.
Bo gorliwość o dom Twój mnie pożera
i spadły na mnie obelgi złorzeczących Tobie.

W Twojej dobroci wysłuchaj mnie, Panie.

Lecz ja, o Panie, modlę się do Ciebie,
w czas łaski, o Boże;
wysłuchaj mnie w Twojej wielkiej dobroci,
w Twojej zbawczej wierności.

W Twojej dobroci wysłuchaj mnie, Panie.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ:


1 P 1,25

Alleluja, Alleluja, Alleluja

Słowo Pana trwa na wieki,
to słowo ogłoszono wam jako Dobrą Nowinę.

Alleluja, Alleluja, Alleluja

EWANGELIA

Mt 13,54-58 Jezus nieprzyjęty w Nazarecie

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

Jezus, przyszedłszy do swego rodzinnego miasta, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali:
„Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc ma to wszystko?” I powątpiewali o Nim.
A Jezus rzekł do nich: „Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być prorok lekceważony”. I niewiele zdziałał tam cudów z powodu ich niedowiarstwa.

Oto słowo Pańskie.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Dzieciaczki Kochane
PostWysłany: 14 Cze 2012, 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Kasiu cudownie, że myślisz o naszych kochanych niesamowitych dzieciaczkach. Rewelacyjny temat.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Dzieciaczki Kochane
PostWysłany: 14 Cze 2012, 17:48 

Rejestracja: 23 Lis 2010, 22:50
Posty: 229
teraz wyjeżdżam, ale 'czytania' biorę ze sobą i będę miała czas na dokończenie. Może jednak pojawia sie tu jeszcze wpisy... propozycje Rodzicielskie... teologiczne... pedagogiczne.... to byłoby super.
myśle o Misterium Pokoju dziecięcym... już mi sie coś rodzi w głowie, a pewna Emilia, która zrobi swoje ciekawe warsztaty teatralne, a ma doświadczenie otrzyma wszystkie pomysły.
jeśli macie jakieś wyślijcie mi, a ja przekażę:
kasiazbydgoszczy@wp.pl

Chwała Bogu w słowie, w ciszy, w teatrze, muzyce i w milczeniu!!!

"nie ma dzieci, są ludzie" - to nie Korczak powiedział? czy cos mylę?...


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Dzieciaczki Kochane
PostWysłany: 02 Lip 2012, 21:57 

Rejestracja: 23 Lis 2010, 22:50
Posty: 229
Jezus, przyszedłszy do swego rodzinnego miasta, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali:
„Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc ma to wszystko?” I powątpiewali o Nim.
A Jezus rzekł do nich: „Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być prorok lekceważony”. I niewiele zdziałał tam cudów z powodu ich niedowiarstwa.

Jezus, przyszedłszy do swego rodzinnego miasta...
jak myślisz, jak wyglądało dzieciństwo Jezusa? czy był zwyczajnym dzieckiem, czy był wyjątkowym?
Zastanów się, czy - skoro Pan Jezus sam był normalnie dzieckiem jak ja- rozumie mnie, gdy mam jakis swój kłopot? /przykłady podaja dzieci/? Czy warto opowiadać Jezusowi o swoich WSZYSTKICH kłopotach? Czy mnie rozumie? Czy Chrystus jest tylko dla dorosłych, czy dla mnie, dla dziecka też? przecież sam był dzieckiem!!! a jednocześnie Bogiem więc zrozumie mnie najlepiej!!!!!! gadaj z Nim dziecko!!!! :P

ile wiemy z Ewangelii o tym, co porabiał Jezus, gdy był mały?
/dzieci można naprowadzić: gdzie się urodził Jezus? albo jak się zgubił Maryji i Józefowi/
a tu można jeszcze zaśpiewać prostą, ale bardzo wesołą piosenkę:
Gdy Pan Jezus był malutki... /z pokazywaniem oczywiście ;) /

tu z pomocą przychodzą rewelacyjni franciszkanie oczywiście!!!!! :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=vFbwmKk9Md4

no to jak juz dzieciaczki się ubawią tym dobrym dziecięctwem, można sobie zacząć opowiadać:
i do tego swojego miasta, w którym Pan Jezus mieszkał za młodu i pewnie wszyscy Go znali i pamiętali, po jakimś czasie wrócił i co się stało?????
/tu można jeszcze raz przeczytać tekst Ewangelii?/

dzieci wtedy bez trudu opowiedzą o tym, jak wyglądał ten powrót.
gdy juz dzieci opowiedzą co się stało, jak ludzie na Niego zareagowali, można zadać im pytania:
1. jak myślisz, dlaczego dawni znajomi Jezusa powątpiewali o Nim? / skąd u Niego ta mądrość i cuda? syn cieśli, pochodzi ze zwykłej,ludzkiej rodziny.../
2. z jakiego powodu Jezus zdziałał tam niewiele cudów?

a teraz bardzo trudne pytanie:
KTO TO JEST PROROK?
np. definicja: prorokiem jest osoba będąca w kontakcie z Bogiem, będąca jego "ustami" na ziemi
czy spotykasz czasem proroków? czy rozpoznajesz ich? czy prorokiem dla mnie mógłby być ktoś, kto pochodzi np. z biednej rodziny? albo mógłby być synem lub córką stolarza? czy pani sprzedawczyni? czy np. pani sprzątaczka mogłaby być prorokiem dla mnie?
czy ja mógłbym być dla kogoś prorokiem?

i najtrudniejsze pytanie:
Jak myślisz, dlaczego PanJezus powiedział:
Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być prorok lekceważony

[strasznie jestem ciekawa, co dzieci tu powiedzą!!!!! :?:
]

na koniec maluchy mogą sobie powtórzyc piosenkę, gdy Pan Jezus był malutki...
aby juz za chwilę zaśpiewać ją podczas Ofiarowania, po modlitwie wiernych podczas Mszy Świętej.


/jeszcze raz przepraszam za lekko spontaniczny chaos ;) /
z Bogiem


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Dzieciaczki Kochane
PostWysłany: 02 Lip 2012, 22:10 

Rejestracja: 23 Lis 2010, 22:50
Posty: 229
CZYTANIA PEWNIE I TAK BĘDĄ DOBRANE SPECJALNE
4 sierpnia 2012 r., Sobota


Pierwsze czytanie:
Jr 26,11-16.24 Jeremiasz ocalony od śmierci

Psalm responsoryjny:
Ps 69,15-16.30-31.33-34

Śpiew przed Ewangelią:
Mt 5,10

Ewangelia:
Mt 14,1-12 Śmierć Jana Chrzciciela





ŚLUB!!!!
PROPONUJĘ ABY DZIECI W CZASIE KAZANIA URWAŁY SIĘ NA CHWILĘ KRÓTKĄ I WYKONAŁY WIELKA WSPANIAŁĄ LAURKĘ DLA NOWOŻEŃCÓW!!!! A JAKIŚ DOROSŁY SPISAŁBY ŻYCZENIA DYKTOWANE PRZEZ DZIECI!!!! DOKŁADNIE SŁOWO W SŁOWO, NIE POPRAWIAJĄC ICH!!!!! NAWET GDYBY BYŁY GRAMATYCZNIE NIEPOPRAWNE, TO I TAK BĘDĄ POPRAWNE ROZUMOWO PRZECIEŻ!!!! :P


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Dzieciaczki Kochane
PostWysłany: 02 Lip 2012, 22:12 

Rejestracja: 23 Lis 2010, 22:50
Posty: 229
5 sierpnia 2012 r.
Osiemnasta Niedziela zwykła


Pierwsze czytanie:
Wj 16,2-4.12-15 Bóg daje cudowny pokarm

Psalm responsoryjny:
Ps 78,3 i 4bc.23-24.25 i 54

Drugie czytanie:
Ef 4,17.20-24 Przyoblec człowieka nowego

Śpiew przed Ewangelią:
Mt 4,4b

Ewangelia:
J 6,24-35 Kto przychodzi do Chrystusa, nie będzie łaknął



Kolor szat liturgicznych - zielony


PIERWSZE CZYTANIE


Wj 16,2-4.12-15 Bóg daje cudowny pokarm

Czytanie z Księgi Wyjścia

Na pustyni całe zgromadzenie synów Izraela zaczęło szemrać przeciw Mojżeszowi i przeciw Aaronowi. Synowie Izraela mówili im: „Obyśmy pomarli z ręki Pana w ziemi egipskiej, gdzieśmy zasiadali przed garnkami mięsa i chleb jadali do sytości. Wyprowadziliście nas na tę pustynię, aby głodem umorzyć całą tę rzeszę”.
Pan powiedział wówczas do Mojżesza: „Oto ześlę wam chleb z nieba na kształt deszczu. I będzie wychodził lud, i każdego dnia będzie zbierał według potrzeby dziennej. Chcę ich także doświadczyć, czy pójdą za moimi rozkazami, czy też nie”.
„Słyszałem szemranie synów Izraela. Powiedz im tak: «O zmierzchu będziecie jeść mięso, a rano nasycicie się chlebem. Poznacie wtedy, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem»”.
Rzeczywiście, wieczorem przyleciały przepiórki i pokryły obóz, a kiedy nazajutrz rano warstwa rosy uniosła się ku górze, ujrzano, że na pustyni leżało coś drobnego, ziarnistego, niby szron na ziemi. Na widok tego synowie Izraela pytali się wzajemnie: „Manhu?”, to znaczy: „co to jest?”, gdyż nie wiedzieli, co to było.
Wtedy Mojżesz powiedział do nich: „To jest chleb, który Pan wam daje na pokarm”.

Oto Słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY:

Ps 78,3 i 4bc.23-24.25 i 54

Pokarmem z nieba Pan swój lud obdarzył.

Co usłyszeliśmy i cośmy poznali,
i co nam opowiedzieli nasi ojcowie,
opowiemy przyszłemu pokoleniu,
chwałę Pana i Jego potęgę.

Pokarmem z nieba Pan swój lud obdarzył.

Pan Bóg z góry wydał rozkaz chmurom
i bramy nieba otworzył.
Jak deszcz spuścił mannę do jedzenia,
podarował im chleb niebieski.

Pokarmem z nieba Pan swój lud obdarzył.

Spożywał człowiek chleb aniołów,
zesłał im jadła do syta.
Wprowadził ich do ziemi swej świętej,
na górę, którą zdobyła Jego prawica.

Pokarmem z nieba Pan swój lud obdarzył.

DRUGIE CZYTANIE


Ef 4,17.20-24 Przyoblec człowieka nowego

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Efezjan

Bracia:
To mówię i zaklinam was w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie z ich próżnym myśleniem.
Wy zaś nie tak nauczyliście się Chrystusa. Słyszeliście przecież o Nim i zostaliście nauczeni w Nim, zgodnie z prawdą, jaka jest w Jezusie, że co się tyczy poprzedniego sposobu życia, trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek kłamliwych żądz, a odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec człowieka nowego, stworzonego na obraz Boga w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.

Oto Słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ:


Mt 4,4b

Alleluja, Alleluja, Alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, Alleluja, Alleluja

EWANGELIA

J 6,24-35 Kto przychodzi do Chrystusa, nie będzie łaknął

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że na brzegu jeziora nie ma Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam Go szukali. Gdy zaś Go odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
Odpowiedział im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.
Rzekli do Niego: „Jakiego więc dokonasz znaku, abyśmy go widzieli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: «Dał im do jedzenia chleb z nieba»”.
Rzekł do nich Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu”.
Rzekli więc do Niego: „Panie, dawaj nam zawsze tego chleba”.
Odpowiedział im Jezus: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.

Oto słowo Pańskie.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Dzieciaczki Kochane
PostWysłany: 02 Lip 2012, 22:20 

Rejestracja: 23 Lis 2010, 22:50
Posty: 229
Na pustyni całe zgromadzenie synów Izraela zaczęło szemrać przeciw Mojżeszowi i przeciw Aaronowi

Wyobraź sobie, że jesteś w takiej sytuacji jak Mojżesz i Aaron. Zrobisz dla innych coś dobrego, a oni i tak przestaną Cię lubić. Jak byś się wtedy czuł? podaj przykład.
/robisz coś dobrego dla swojej klasy, albo dla kolegów, koleżanek, a za jakiś czas i tak zaczną Cię obgadywać/
Co pokazuje życie Mojżesza? czy uczeń Boży ma łatwe życie?
a czy my sami szemrzemy przeciw komuś???? co to znaczy szemrać przeciw komuś?

a co mówi Pan Jezus do nas?
/o Ewangelii będzie, ale myślę, że byłoby ponadto wspaniale, gdyby dzieci przygotowały jakąś pieśń, która zostałaby włączona w mój wieczorny koncert. co myślicie? muszę się zastanowić... niechby to jeszcze było powiązane z Ewangelią z dnia.../

z Bogiem


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Dzieciaczki Kochane
PostWysłany: 02 Lip 2012, 22:36 

Rejestracja: 23 Lis 2010, 22:50
Posty: 229
6 sierpnia 2012 r., Poniedziałek
Przemienienie Pańskie
Święto

Pierwsze czytanie:
Gdy święto wypada poza niedzielą, przed Ewangelią jest jedno czytanie.

Dn 7, 9-10. 13-14 Wieczne panowanie Syna Człowieczego

Psalm responsoryjny:
Ps 97 (96), 1-2. 5-6. 9 (R.: por. 1a i 9a)

Drugie czytanie:
2 P 1, 16-19 Naoczni świadkowie wielkości Jezusa

Śpiew przed Ewangelią:
Mt 17, 5c

Ewangelia:
Mk 9, 2-10 Przemienienie Pańskie



Kolor szat liturgicznych - biały


PIERWSZE CZYTANIE

Gdy święto wypada poza niedzielą, przed Ewangelią jest jedno czytanie.

Dn 7, 9-10. 13-14 Wieczne panowanie Syna Człowieczego

Czytanie z Księgi proroka Daniela

Patrzałem, aż postawiono trony, a Przedwieczny zajął miejsce. Szata Jego była biała jak śnieg, a włosy Jego głowy jakby z czystej wełny. Tron Jego był z ognistych płomieni, jego koła – płonący ogień. Strumień ognia się rozlewał i wypływał sprzed Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy po dziesięć tysięcy stało przed Nim. Sąd zasiadł i otwarto księgi.
Patrzałem w nocnych widzeniach, a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

Oto Słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY:

Ps 97 (96), 1-2. 5-6. 9 (R.: por. 1a i 9a)

Pan wywyższony króluje nad ziemią.

Pan króluje, wesel się, ziemio, *
radujcie się, liczne wyspy!
Obłok i ciemność wokół Niego, *
prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu.

Pan wywyższony króluje nad ziemią.

Góry jak wosk topnieją przed obliczem Pana, *
przed obliczem władcy całej ziemi.
Jego sprawiedliwość rozgłaszają niebiosa, *
a wszystkie ludy widzą Jego chwałę.

Pan wywyższony króluje nad ziemią.

Ponad całą ziemię *
Tyś bowiem wywyższony
i nieskończenie wyższy *
ponad wszystkich bogów.

Pan wywyższony króluje nad ziemią.

DRUGIE CZYTANIE


2 P 1, 16-19 Naoczni świadkowie wielkości Jezusa

Czytanie z Drugiego listu świętego Piotra Apostoła

Najmilsi:
Nie za wymyślonymi mitami postępowaliśmy wtedy, gdy daliśmy wam poznać moc i przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa, ale nauczaliśmy jako naoczni świadkowie Jego wielkości.
Otrzymał bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki oto głos Go doszedł od wspaniałego Majestatu: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie». I słyszeliśmy, jak ten głos doszedł z nieba, kiedy z Nim razem byliśmy na górze świętej.
Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach.

Oto Słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ:


Mt 17, 5c

Alleluja, Alleluja, Alleluja

To jest mój Syn umiłowany,
w którym mam upodobanie,
Jego słuchajcie.

Alleluja, Alleluja, Alleluja

EWANGELIA

Mk 9, 2-10 Przemienienie Pańskie

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła.
I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.
Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni.
I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».
I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa.
A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.

Oto słowo Pańskie.



PO PROSTU NIE MAM SŁÓW ZACHWYTU DO PLASTYCZNOŚCI I PIĘKNA WYDARZEŃ OPISANYCH W CZYTANIACH NA TEN DZIEŃ.
PROPONUJE WIĘC:

1. POTRZEBNI DWAJ RYOSOWNICY - PLASTYCY z dorosłych lub młodzieży - NIE FACHOWCY, ALE TYLKO TACY, CO POTRAFIĄ!!!! WIEMY!!! JEST ICH WIELU NA PIELGRZYMCE!!!!

2. CZY FLAGOWY - POZDRAWIAM WAS- CIEBIE I TWOJĄ UKOCHANĄ SERDECZNIE - MÓGŁBY PRZYGOTOWAĆ 2 BIAŁE FLAGI?????

DZIECI PODZIELĄ SIĘ NA DWIE GRUPY: /wg. czytania z księgi proroka Daniela i czytanie z Ewangelii o Przemienieniu Pańskim/
3.NO I TAK : POMYSŁ LEKKO SZALONY, ALE NIE TAK BARDZO, ŻEBY GO NIE REALIZOWAĆ!!! - OSOBY ZE ZDOLNOŚCIĄ PLASTYCZNĄ MOGŁYBY LEKKO?/MOCNO? (nie znam się) NASZKICOWAĆ NA PŁÓTNACH FLAG ODPOWIEDNIE SCENY:
FLAGA 1: CUDOWNIE PLASTYCZNA! OSZAŁAMIAJĄCA SCENA Z WIZJI DANIELA!!!
FLAGA2: OSZAŁAMIAJĄCA I POTĘŻNIE MIAŻDŻĄCA WYOBRAŹNIE LUDZKĄ SCENA NA GÓRZE TABOR

A DZIECI ODPOWIEDNIMI FARBAMI NA DWORZU TCHNĘŁYBY ŻYCIE W TE 2 FLAGI, UKAZUJĄCE MISTYCYZM SŁOWA BOŻEGO, PEŁEN KOLORÓW, POWALAJĄCY!!!!

A POTEM TE SWOJE DWA DZIEŁA MOGŁYBY DZIECI, RAZEM Z DOROSŁYMI NIEŚĆ W DRODZE NA JASNĄ GÓRĘ? nie musi to być dzieło - cud na miarę Matejki, ale dla nas ważniejszy niż galeryjne dzieła przecież!!! co myślicie?

Chwała Chrystusowi i dzięki Mu za otwieranie naszej wyobraźni!!!


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Moderator: puniek Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl