Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28 Kwi 2024, 17:40


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rozmaitości
PostWysłany: 02 Cze 2012, 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2010, 14:10
Posty: 100
Film w temacie, wiele znanych twarzy np. Tarzan:
http://vimeo.com/channels/art43/7064470
cyt:
Nikt z Was nie wstał nie powiedział: "Ja to zrobię"
Za to wielu wie jak. widać od lat nic się nie zmieniło...


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozmaitości
PostWysłany: 03 Cze 2012, 12:24 

Rejestracja: 27 Lis 2010, 17:12
Posty: 171
Dezerter zamieszczając film napisał: "Film w temacie..."

Zgadza się. Świetny dokument, w którym Szpaku sam się określa, oraz przedstawia w jaki sposób chce ludziom służyć. Mówi wprost, że nie robi tego nawet na sposób hippisowski, ale w swój sposób, w sposób Szpaka. Nie ogranicza się do jednej subkultury, ale otwiera się na każdego człowieka w potrzebie, przez co jawi się nam bardzo ludzki. Takiego portretu Andrzeja starałem się nigdy nie zniekształcić.

Moje refleksje zawężały się do rozważań nad granicami wyznaczonymi przez Boga w zakresie "bycia ludzkim" ,między myśleniem stricte ludzkim, a Bożym w świetle Słowa Bożego, zawartego w Biblii.
W przepięknej Księdze Ozeasza sam Bóg mówi do Swego wybranego ludu: "Pociągałem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem go". Oz 11,4
Oraz w Ewangelii czytamy jak Pan Jezus na prośbę Swej Matki, nie chcąc pozbawić radości biesiadników weselnych przemienia dla nich wodę w wino. J 2,1-12 Wygląda to na odruch ludzkiej wrażliwości.

A jednak nie wszystko, co wypływa z naszych ludzkich serc oraz dobrych i czystych intencji jest po linii myślenia Bożego. Kiedy ap. Piotr z miłości do swego Mistrza chciał Go powstrzymać przed śmiercią krzyżową, wtedy usłyszał od Niego: "Zejdź mi z oczu szatanie! Jesteś mi zawadą, bo nie myślisz na sposób Boży, ale po ludzku." Mt 16,23
Podobnie też ap. Jakub mądrość ziemską, zmysłowa (ludzką) nazywa szatańską. Jk 3,15

Nasz drogi Szpaku, podobnie jak każdy z nas, tak i Ty, a nawet papież wg nauki Kościoła Katolickiego, kiedy nie przemawia ex cathedra może się mylić.

Drogi Andrzeju. Moją intencją nie było deprecjonowanie Ciebie, ani Twojego autorytetu, a już w ogóle nie mogła wchodzić w rachubę jakakolwiek chora rywalizacja. Jeśli pisałem coś, co nie było po Twojej myśli, to czyniłem to jedynie ze względu na sumienie i bojaźń Bożą, jako że Boga mamy bardziej słuchać niż ludzi. Dz 5,29
Natomiast swoich prywatnych poglądów, które różnią się z oficjalną wykładnią Kościoła Katolickiego nie głoszę na Twojej niwie. Chcę być lojalny na terenie Twojego duszpasterzowania. Robię wyjątek jedynie wtedy, kiedy ktoś z Twoich ludzi (lub Ty sam) mnie o to prosi, czy wręcz prowokuje.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozmaitości
PostWysłany: 03 Cze 2012, 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2010, 14:10
Posty: 100
Janie głosisz swoje poglądy. Wystarczy przejrzeć kościół uliczny. Dyskusja na filmie kręci się wokół tematu - dlaczego nikt nie chce pomóc???

Pójdziesz do sąsiada???
Ktoś się zaśmiał.

Sprawa druga jest taka: Gdyby dorosła młodzież hipisowska (pokolenie 50 - 60 latków) wykazała się dojrzałością i potrafiło czasem pomóc, a nie przeszkadzać, realizować własne ambicje, swoją politykę miałoby to sens. Nie ma z ich strony pozytywnych propozycji tylko mniej lub bardziej skryte kąsanie wynikające ze wspomnianej tu zazdrości, kompleksów, własnych niespełnionych ambicji, niemocy.
A tak Szpak się zajął sacrosongiem i dobrze zrobił jak widać i ma efekty.
Podobno było kiedyś inaczej na pierwszej stronie są wspomnienia Andrzeja Paturaja, który napisał, że atmosferę tamtych dni oddają wiersze: Cytuję fragment wiersza Hermesa:
Gdzież idea? Każdy ma swoją

Sam free, więc gdy ktoś powie

Mądre słowo, inny swe veto

Mu postawi. Sejmikowanie dla zabawy,

Kłótni i swarów.



Apostołowie jeśli takich jak oni

Nazwać wielkim słowem

Czekają na okazję by wzbudzić jaką bądź sensację



Lecz szkoda tej ideologii

Bo piękna jest odmiana świata

Ja będę uczył kogo to wiem

Lecz, gdy się skończy wiedza moja



Czy znajdzie się ktoś, kto nauczy

Mych uczniów i mnie samego.

Czego brakuje, co chcę zdobyć

Bym nie szedł w ciemność niewiadomą !

Jak w owczym pędzie inni idą?

Niech tak się stanie!


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozmaitości
PostWysłany: 03 Cze 2012, 15:10 

Rejestracja: 04 Kwi 2011, 07:58
Posty: 15
Zbuntowany to sam jest niezły diabełek. Mowę Szpaka nazywa szatańską,
a do sąsiada i do kościółka parafialnego na msze nie pójdzie. Pójdzie?
Poza tym to wszystko co pisze jest cool, te cytaty, cytaki, ale ludzie mają wolność... lubią sobie pogadać. A wystarczy tylko... Co ja chciałem?
Szpak świetny jak zwykle. Prawdziwy HIPPIS, a przy tym też prawdziwy i szczery ksiądz!
Hej. Tolek Banan


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozmaitości
PostWysłany: 03 Cze 2012, 15:47 

Rejestracja: 27 Lis 2010, 17:12
Posty: 171
Rzeczywiście, nie wyraziłem się precyzyjnie, bowiem pisząc o oficjalnej wykładni KK miałem na myśli jedynie tę naukę Kościoła, którą katolik nie ma prawa podważać, czyli to co papież w sprawach wiary i moralności ogłasza ex cathedra jako dogmat. I w tym staram się być lojalny.

W takim rozumieniu, nie tylko w temacie Kościół Uliczny, ale w ogóle na tym forum nie dowiedziesz mi mojej nielojalności.

Nie wiem czy wiesz, że nawet katolicy nie są zobowiązani przez Magisterium Kościoła do wierzenia w objawienia pozabiblijne które Kościół uznał.

Dezerter, a teraz mam pytanie: Czy według Ciebie - tak jak mnie odbierasz - korzystniej byłoby dla Szpaka i jego dzieła, czyli dla Was, dla Ciebie, gdybym się stąd wreszcie wyniósł raz a porządnie i nie wracał?
Bo to może być niezła myśl?

Chcę jeszcze tylko odpowiedzieć na jedno pytanie Małgorzacie i będę gotów, bo szkoda żeby przez takiego typa wiele osób traciło.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozmaitości
PostWysłany: 03 Cze 2012, 16:15 

Rejestracja: 04 Kwi 2011, 07:58
Posty: 15
Czy korzystniej byłoby dla Szpaka i jego dzieła, czyli dla Nas, gdyby Zbuntowany się stąd wreszcie wyniósł raz a porządnie i nie wracał? Oto jest pytanie, a w zasadzie oto nie jest pytanie.
Forum jest chyba po to, aby pisać - od serca i wzbudzać zadawać pytania i wzbudzać ciekawość.
Można się mylić, kłócić, ale też pamiętać trza, że jesteśmy zawsze przyjaciółmi, a pielgrzymka to ŚWIĘTO PRZYJACIÓŁ /za Szamanem/.
Hej. Tolek Banan


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozmaitości
PostWysłany: 03 Cze 2012, 16:19 

Rejestracja: 04 Kwi 2011, 07:58
Posty: 15
Zbuntowany, zostań, nie uciekaj; chyba może zostać na forum, co? Pozwalamy? No, uszy do góry!
Tolek Banan


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozmaitości
PostWysłany: 03 Cze 2012, 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2011, 14:39
Posty: 377
Gdzieś tu mi mignęło kiedyś, że jest możliwość dodania ankiety do forum.
Może zrobimy ankietę: Czy Zbuntowany ma odejść z forum, czy zostać?
Ale chyba nie będziemy się wygłupiać. Nikt Cię Janie nie wygania, garsonkę tez Ci już wybaczyłam.
Takie fora jak to, to już chyba przeżytek siedzą ludzie na facebookach się kontaktują.
Jednak jeśli to rak zazdrości faktycznie, to cienko to widzę.(toksyczne zachowania - viewtopic.php?f=5&t=1475
Trochę dla mnie to zawiłe Twoja troska o Kościół podczas, gdy sam w nim nie jesteś. Jeśli ktoś się szczerze troszczy to wie, że posłuszeństwo na pierwszym miejscu, a Lefebryści może chcą i dobrze ale dobrymi chęciami piekło wybrukowane. Czasem mam wrażenie że to nie o te "mądrości teologiczne" chodzi ale o charakter, naturę. Jak się człowiek uprze to sobie wszystko wytłumaczy.
Zbuntowany i posłuszeństwo??? To się kłóci.
Przepraszam za zbytnią szczerość. Mam nadzieję, że mi się za nią znowu nie dostanie.

Ciekawa jestem co odpowiesz Małgorzacie :?:

_________________
http://gdziebylbog-pytanieowiare.blogspot.com/


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozmaitości
PostWysłany: 03 Cze 2012, 19:43 

Rejestracja: 27 Lis 2010, 17:12
Posty: 171
Małgorzata napisał(a):
Z historii wiemy , że za początek ruchu hippisów przyjmuje się dzień 14 stycznia 1967, podczas The World's First Human Be-in (Pierwsze Światowe Połączenie Człowieka) w San Francisco, na którym oprócz Timothy'ego Leary'ego przemawiali między innymi Richard Alpert, Alan Watts – badacz religii wschodu, zwłaszcza zen, Allen Ginsberg.
Wszyscy oni wystąpili w białych hinduskich szatach oraz mieli wymalowane oko Opatrzności na czole

Historia nie jest nauką ścisłą. Rzetelność jej zależy od tego, kto ją pisze. To, co poznałaś z "historii"(?!!) Kazimierza Jankowskiego, czy jeszcze paru innych autorów tej samej proweniencji jest po prostu blagą. Ani on, ani Charles A. Reich w "Zieleni się Ameryka", ani Bogdan Preis w "Bunt nie przemija", ani Roman Tokarczyk w "Utopia nowej lewicy amerykańskiej", ani Kamil Sipowicz w "Hipisi w PRL-u" nie wspomnieli słowem o bardzo silnym nurcie chrześcijańskim w ruchu amerykańskich hippisów. Jedynie Aldona Jawłowska robi o nim dwie maleńkie lakoniczne, a zarazem enigmatyczne wzmianki w swych "Drogach kontrkultury" na stronie 278 i 305, podane w taki sposób, że osoby niezorientowane nie załapią w ogóle, o co chodzi. Ten fakt przemilcza też literaturoznawca Jacek Dobrowolski, któremu historia hippisów jest dość dobrze znana. Niestety ci ludzie nie piszą prawdy pomimo łatwego dostępu do materiałów archiwalnych. W Ameryce już od 1967 roku zaczęły pojawiać się książki na temat chrześcijańskiego nurtu hippisów.

Niestety cała inżynieria społeczna polega na tym, że jedne zjawiska są marginalizowane, lub zupełnie przemilczane podczas, gdy inne w sposób wprost nieproporcjonalny nadmuchuje się, nadając im rangę wydarzeń o przełomowym znaczeniu. Jedną z tego typu imprez był happening w Golden Gate Park w San Francisco 14 stycznia pod masońsko brzmiącym hasłem "Pierwsze światowe zjednoczenie człowieka" na którym podczas bluźnierczej maskarady parodiowano rozdawanie hostii w postaci LSD. I tę imprezę środki masowego przekazu nazwały hucznie dniem narodzin ruchu hippie.
Tą manipulację można porównać do feministek, które uzurpują sobie prawo do reprezentowania wszystkich kobiet podczas, gdy choćby w polskim parlamencie zupełnie ignoruje się Forum Kobiet Polskich.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozmaitości
PostWysłany: 03 Cze 2012, 21:50 

Rejestracja: 04 Kwi 2011, 07:58
Posty: 15
Tak jest Kaja! Nie będziemy się bawić w nazywanie inne jak tylko jedno: hippisi.
A Zbuntowanego trzeba lekko przytemperować i przywołać do porządku.
Ja ledwo co 8 klas skończyłem, a on mi tu ahy i ehy i cytuje i strzela nazwiskami.
A książka pewno leży! Hej. Tolek Banan


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Moderator: puniek Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl