Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28 Kwi 2024, 22:13


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: INTERNETOWY TEATR DRAMATYCZNY
PostWysłany: 14 Lip 2011, 12:30 

Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:45
Posty: 435
PRZYPOMINAM , ŻE WIELKI INTERNETOWY TEATR DRAMATYCZNY ROZPOCZYNA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ.

WŁAŚNIE TERAZ LECI SZTUKA DRAMATYCZNA PT.” OSOBOWOŚĆ NARKOMANA / ALKOHOLIKA .

KAŻDY Z WAS MOŻE ZOSTAĆ AKTOREM I ODEGRAĆ SWOJĄ ROLĘ ZWIĄZANĄ Z TĄ PROBLEMATYKĄ.

JESZCZE RAZ ZAPRASZAM WSZYSTKICH , POCZUJCIE SIĘ GWIAZDAMI TEJ SCENY - ONA CZEKA NA WAS.

SAMI NAPISZECIE SWOJĄ SZTUKĘ ŻYCIA , KTÓRA POMOŻE INNYM W ODNALEZIENIU SWOJEJ DROGI ŻYCIOWEJ, W WYJŚCIU Z UZALEŻNIEŃ I WSPÓŁCZESNYCH ZNIEWOLEŃ.

SCENA WOLNA - ZAPRASZA.

KURTYNA W GÓRĘ !


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: KATHARSIS
PostWysłany: 14 Lip 2011, 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
puniek napisał(a):
WIESZ LIWKA...
/.../
NAMAWIANIE ,A UKAZYWANIE ,,innego spojrzenia ,,TO DWA RÓŻNE ŚWIATY .
/../


Puniek, umiałbyś wprost napisać, na czym polega to twoje "inne spojrzenie". Nie każdy bowiem przebrnie przez fraszki i refleksje w taki sposób, aby wyciągnąć z nich właściwe wnioski. Przekonałam się po swoich wpisach, że nie wszyscy szli tak, jak ja bym chciała po moich skrótach myślowych i skojarzeniach. A rzecz dotyka bardzo ważnych spraw, aby błądzić po omacku. HeYka - alicja

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: KATHARSIS
PostWysłany: 14 Lip 2011, 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
Małgorzata napisał(a):
PRZYPOMINAM , ŻE WIELKI INTERNETOWY TEATR DRAMATYCZNY ROZPOCZYNA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ.

WŁAŚNIE TERAZ LECI SZTUKA DRAMATYCZNA PT.” OSOBOWOŚĆ NARKOMANA / ALKOHOLIKA .

KAŻDY Z WAS MOŻE ZOSTAĆ AKTOREM I ODEGRAĆ SWOJĄ ROLĘ ZWIĄZANĄ Z TĄ PROBLEMATYKĄ.

JESZCZE RAZ ZAPRASZAM WSZYSTKICH , POCZUJCIE SIĘ GWIAZDAMI TEJ SCENY - ONA CZEKA NA WAS.

SAMI NAPISZECIE SWOJĄ SZTUKĘ ŻYCIA , KTÓRA POMOŻE INNYM W ODNALEZIENIU SWOJEJ DROGI ŻYCIOWEJ, W WYJŚCIU Z UZALEŻNIEŃ I WSPÓŁCZESNYCH ZNIEWOLEŃ.

SCENA WOLNA - ZAPRASZA.

KURTYNA W GÓRĘ !


Małgosiu, jestem pełna podziwu. :shock: :D Lecz nie śledzę wszystkiego od początku, stąd zaproszenie jest zbyt mało czytelne dla mnie. Może więc dobrze by było otworzyć nowy temat i w wielkim skrócie wyjaśnić ogólne założenia INTERNETOWEGO TEATRU DRAMATYCZNEGO. Sama nazwa jest już bardzo interesująca. Pozdrawiam - alicja :)

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: KATHARSIS
PostWysłany: 14 Lip 2011, 15:42 

Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:45
Posty: 435
ALICJO cieszę się , że podoba Ci się pomysł z " WIELKIM INTERNETOWYM TEATREM DRAMATYCZNYM" , ALE ZAKŁADANIE NOWEGO TEMATU ZALEŻY OD ADMINISTRATORA FORUM A NIE ODE MNIE .


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: INTERNETOWY TEATR DRAMATYCZNY
PostWysłany: 14 Lip 2011, 23:09 

Rejestracja: 02 Cze 2011, 20:16
Posty: 23
AKT pierwszy
SCENA pierwsza

Scenografia: Polana w lesie. Między drzewami krzątają się różne krasnale. Budują dom. Jeden z piłą, drugi z miotłą, trzeci z młotkiem itd. Przy polanie, w wielkiej dziupli u dołu dębu, siedzi krasnal Porejko. Ma kolorową koszule w kwiaty, przykrótkie spodnie ogrodniczki kończące się na łydkach, długie siwe włosy, kolorowy pióropusz, gitarę, a przy pasku przypięty mieszek z tajemniczym cudownym miodkiem, do którego sięga raz po raz. Porejko siedzi na pieńku, racząc się rozkosznym miodkiem, który choć cudowny - ma swoje wady m. in. sieje spustoszenie na stryszku i Porejko z przemiłego krasnala, króla życia zmienia się coraz bardziej w samotnego, przygnębionego mruka, który już prawie nie wychodzi z dziupli. Czasem przygrywa na gitarze, to poczyta złote myśli ze swej Księgi, to rzuci fraszkę. Krasnale bardzo kochają swojego dziwnego Porejko, bo wielkie ma serce i wrażliwą duszę - dlatego używają różnych podstępów by zabrać mu miodek, by ich ulubieniec nie odszedł na niebiańska polanę. Wiedzą dobrze, że tak zwyczajnie nie mogą podejść i mu go zabrać bo Porejko w takich razach zmienia się w bestię, zdolną pokonać każdego, kto zbliży się do jego miodku. Postawił nawet widły przy dziupli. Porejko zna różne fraszki, fortele i magiczne zaklęcia, w których sprytnie tłumaczy, że on by oddał ten miodek, gdyby ktoś by go mądrze poprosił. Ale nikt nie jest dostatecznie mądry, więc Porejko musi jeść miodek - a krasnale zasępione chodzą po cichutku, na paluszkach wokół dziupli, drapią się po głowach i dumają nad czymś dostatecznie mądrym, twórczym, zabawnym i zajmującym - bo z tego wychodzi, że to przez nich Porejko zajada się zgubnym miodkiem. Założyły nawet teatr w którym ma być specjalnie dla Porejko przedstawienie. On wciąż kręci nosem. Nie tak, nie to i raczy się oczywiście miodkiem i pogrąża w coraz większej rozpaczy nad marnością świata i krasnali nie potrafiących zrozumieć jego duszy.........

CDN - może ktos inny dopisze dalszy ciąg, może dialog??? :P


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: INTERNETOWY TEATR DRAMATYCZNY
PostWysłany: 15 Lip 2011, 05:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2010, 19:40
Posty: 3370
Miejscowość: ŁÓDŹ
'''
KAŻDY MA PRAWO DO ZAKŁADANIA TEMATU JAKI CHCE .
W TEJ KWESTII NIE MA ŻADNYCH PRZESZKÓD.
TO WOLNA BAJKA.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: INTERNETOWY TEATR DRAMATYCZNY
PostWysłany: 15 Lip 2011, 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Byłem świadkiem minidramaciku wspólczesnego uzależnienia dzieci. Mało świadomego i niedobrowolnego, płynącego ze zwyczajnej głupoty.
Znalazłem świetną kryjówkę żeby się troszeczkę opalić nad Sołą. Od drutów kolczastych muzeum zagłady skręcam w kierunku rzeki, pcham rower przez trawę wysokości 1,5 m i już jestem pod polską wierzbą, nad czystą, wakacyjną wodą z samouczkiem angielskiego, gdybym przypadkiem w przyszłym roku wybrał się z koncertami do Chicago. Bardzo możliwe jak mi powiedział pewien spowiednik, że uległem zniewoleniu w postaci Sacrosongu - "muzycznego bożka duszpasterskiego". Wolę już jednak takiego niż siedmiu grzechów głównych: łakomstwa, pijaństwa, politycznego i dziennikarskiego kłamstwa, pychomanii i inn... Jest nad czym płakać. Więc codziennie rano uprawiam 15 min. gimnastyki, robię 3 km ostrego chodu na Mszę św.u Karmelitanek, żeby młodnieć duchowo i mężnieć fizycznie i przygotować się na pielgrzymkę z młodzieżą różnych dróg, czasami tak krętych, że pewnie im wstyd cokolwiek napisać na tej stronie. Puniek jest szczerym przykładem św. Piotra, który zaparł się przed małymi ludźmi swego Mistrza, ale potem pokazał, że Go pokochał z całego serca aż do męczeńskiej smierci. Pismo św. składa się z bardzo wielu takich świadectw.
...Ale wracając do mojej kryjówki. Dwóch chłopaków płynąc po rzece na pontonie bawiło sie we wodzie. Chodzili - na oko- do szóstej podstawowej. Nie widzieli mnie. Z pełną swobodą przeważnie głośno sypali "polską łaciną". Nie wiem czy w ich półgodzinnej "rozmowie padło więcej słów z języka słownika polskiego niż pięć. Ale co drugie słowo to: k....! Patrz k....! Co robisz k....! Uważaj k....! Jeden woła - o k....! Drugi odpowiada: co k....! Itd. itp.Tak się ich nałogiem zaraziłem, że już miałem wychylić się zza krzaków i ryknąć: spie...... mi stąd k....!....! Ale się wstrzymałem mając na uwadze, że jestem księdzem i że mogliby mnie pokonać znajomością owej "polskiej łaciny".
Proponuje, żeby w trakcie pielgrzymki leczyć się także z wulgaryzmów, którymi kiedyś posługiwały się po prostu "męty", a teraz najzwyczajniej niektóre matki w relacjach ze swoimi najmniejszymi pociechami. Na przeciw naszego bloku - dawniej eses-mańskiego - jest sąsiedni, z którego z okien bez przerwy toczą się takie "rodzinne" rozmowy. Nie wiem czy wam ale mnie się skojarzył język tych chłopaków z najzwyczajniejszym smrodem w gębie.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: INTERNETOWY TEATR DRAMATYCZNY
PostWysłany: 15 Lip 2011, 13:18 

Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:45
Posty: 435
Postanowiłam trochę zmienić temat dramatu w INTERNETOWYM TEATRZE DRAMATYCZNYM i rozszerzyć zakres problemów , które mogą być przedmiotem Naszych zainteresowań na:

„ OSOBOWOŚĆ A WSPÓŁCZESNE ZNIEWOLENIA, MOJE SŁABE STRONY Z UWZGLĘDNIENIEM RÓŻNYCH RODZAJÓW UZALEŻNIEŃ (NARKOMANIA, ALKOHOLIZM I INNE )".

Uważam, że ta forma wypowiedzi posiada walory edukacyjne , wychowawcze, informacyjne, terapeutyczne .Zmusza do , aktywności intelektualnej, refleksji , kształcenia autowychowania , autoterapii czyli pracy nad sobą. Jest również formą kontaktu interpersonalnego, kształtowania prawidłowych relacji międzyludzkich . Pomaga rozwijać wyobraźnię, myślenie, światopogląd religijny (dojrzałość religijną, sprawność językową.

Jak już wcześniej pisałam mogą w tym teatrze występować Wszystkie Osoby piszące na forum ; te z realu i nieżyjące , fikcyjne .Formy wypowiedzi mogą być różne : monolog, dialog, wywiad, wiersz, twórczość własna, dobry humor, satyra, przypowieści , fraszki, bajki aforyzmy, świadectwa, listy, fragment pamiętnika, artykułu , opracowanie naukowe, ciekawe pomysły , koncepcje , nowe formy, metody terapii, metody wychowawcze , propozycje, ciekawe uwagi, wizje rozwoju osobistego ( pracy nad sobą ) , ciekawe rozwiązywanie problemów narkomańsko - alkoholowych , współczesnych zniewoleń, walki ze swoimi słabymi stronami( wadami), własne przeżycia , doświadczenia związane z podanym tematem dramatu, itd. Mogą być też Wasze poglądy na temat dojrzałości religijnej , moralnej, społecznej czy emocjonalnej. Pomysłów z pewnością Wam nie brakuje. Oczywiście wszystko powinno być związane z tematem dramatu podanym przeze mnie wcześniej.
Później możemy wymyślić jakiś inny temat, w zależności od Waszych zainteresowań i upodobań.

Dziękuję ks. A. Szpakowi za ciekawą wypowiedź na temat współczesnych zniewoleń ( językowych wulgaryzmów ) oraz Liwce za rozpoczęcie dydaktycznej historyjki z morałem. Zapraszam również Alicję i Puńka , wiem że macie ciekawe pomysły i nie brak Wam wyobrażani i inwencji twórczej.

Zapraszam wszystkie pozostałe Osoby na scenę do kontynuacji Naszego dramatu.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: INTERNETOWY TEATR DRAMATYCZNY
PostWysłany: 15 Lip 2011, 16:44 

Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:45
Posty: 435
Akt I , scena II.

Porejko: OSOBOWOŚĆ TAKĄ MAM,
CO DO TEGO WAM.

Krasnale : NA POREJKO SPOSÓB MAMY,
CZY NA TERAPIĘ GO ODDAMY?
NAD SOBĄ ZACZNIE PRACOWAĆ,
MIODEM NIE BĘDZIE SIĘ DELEKTOWAĆ.

POREJKO: OSOBOWOŚĆ ORYGINALNĄ MAM,
PO CO ZMIENIAĆ SIĘ BĘDĘ SAM.

KRASNALE : POREJKO NIE SZUKA UZDROWIENIA,
TYLKO MIODOWEGO UPOJENIA,
POREKO OPOWIADA SIĘ ZA UZDROWIENIEM,
. BYLE NIE ŁĄCZYŁO SIĘ Z BÓLEM I CIERPIENIEM,
PODOBNY DO TYCH CO POSTĘPU CHCĄ DOKONAĆ,
POD WARUNKIEM , BY W SOBIE NIC NIE ZMIENIAĆ

POREJKO: TAK MI ŹLE , TAK MI SZARO,
BEZ MIODKU DZIEŃ,
CIĄGNIE SIĘ JAK MAKARON,
POTRZEBUJĘ SILNYCH WRAŻEŃ,
NIE MOGĘ ŻYĆ,
BEZ MIODOWYCH MARZEŃ,

KRASNALE : OSOBOWOŚĆ KAŻDY MA,
CZY TA CHORA,
CZY TA ZDROWA,
DO ZMIAN ZAWSZE
JEST GOTOWA,

OSOBOWOŚĆ : OSOBOWOŚĆ TO WŁAŚNIE - JA .
POZNAĆ MNIE MOŻECIE ,
WTEDY LEPIEJ ZROZUMIECIE.


PRZEDSTAWIAM SIĘ WAM
CO W SOBIE MAM :

„ STRUKTURA OSOBOWOŚCI ” :


Dojrzała osobowość to układ trwałych właściwości , charakterystycznych dla danej jednostki . podłożem ich są zadatki anatomiczno- fizjologiczne organizmu , warunkujące możność takiego , a nie innego poznawania świata i tworzenia schematów percepcyjnych , intelektualnych i emocjonalnych. Składniki osobowości tworzą zwartą wielowymiarową strukturę . należy ujmować je łącznie , ponieważ jedne z nich wpływają na drugie. Podam te składniki osobowości , które są najczęściej wyodrębniane jako mające duże znaczenie dla zrozumienia zachowania się człowieka Według proponowanych przez naukowców teorii składnikami osobowości są:

- Temperament ( zespół najbardziej stałych właściwości psychicznych uzależniony jest głównie od czynników wewnętrznych , to jest od przebiegu procesów pobudzania i hamowania. Temperament często decyduje o przystosowaniu jednostki do środowiska, przejawia się we wszystkich jego działaniach.

- Zdolności i uzdolnienia - rozwijają się pod wpływem określonych zadatków fizjologiczno -anatomicznych. Na zadatki te składają się zarówno określone struktury nerwowe , jak też sprawność funkcjonowania analizatorów. Różnimy się zarówno pod względem zdolności i uzdolnień .Jedni są wyposażeni w jakieś określone zdolności , a inni nie.

- Inteligencja- bywa traktowana jako zdolność ogólna , zdolność efektywnego myślenia. Z obserwacji wiemy , że ludzie różnią się między sobą poziomem inteligencji . Różnice indywidualne wynikają zarówno z różnic uwarunkowanych przez zadatki anatomiczno- fizjologiczne , jak też z różnych przyczyn środowiskowych. Ludzie różnią się między sobą poziomem inteligencji, zaś braki w tej dziedzinie uniemożliwiają , bądź zakłócają proces nabywania wiedzy.Dlatego też wpływ inteligencji na rozwój psychiczny człowieka, w tym na rozwój osobowości , jest znaczny .

- Potrzeby - nalezą do czynników dynamizujących zachowania jednostki. Specyficznie ludzkimi potrzebami są potrzeby psychiczne . Można wśród nich wymienić takie potrzeby jak : potrzeba kontaktu emocjonalnego ( nazywana także potrzebą czułości, afiliacji) , bezpieczeństwa, akceptacji , uznania , sukcesu, potrzeby poznawcze, , potrzeba sensu życia, .miłości itd.

- Zainteresowania - powstają w ścisłym związku z potrzebami człowieka i wymagają zaangażowania emocjonalnego i poznawczego . O prawdziwym zainteresowaniu świadczy działanie.

- Postawy - czyli sposoby zachowania się wobec przedmiotów , osób i sytuacji. Zwrócę uwagę na postawy prospołeczne , ponieważ warunkują czynności społeczne człowieka. Działalność prospołeczna jest ukierunkowana na dobro społeczne( dobro rodziny, określonej grupy ludzi, dobro jakiejś instytucji, całego narodu, ludzkości.)

- Charakter - jako zespół postaw określających stosunek do : samego siebie, stosunek do pracy, , stosunek do celów i ich realizacji. Charakter człowieka jest kształtowany przez określone oddziaływanie wychowawcze. Ważną rolę odgrywa aktywność własna jednostki . Rozwijaniu charakteru sprzyja między innymi pokonywanie trudności w rozwijaniu konkretnych zadań. praca nad sobą, wiara, wychowanie, kształcenie.

- Obraz samego siebie i świata - na obraz samego siebie składa się : Ja realne , Ja idealne, samoocena .

- Obraz świata - na obraz świata składa się zarówno orientacja w otoczeniu , jak i oczekiwania odnośnie zachowań ludzi, różnych w zależności od konkretnej sytuacji. W toku rozwoju kształtuje się również nasz pogląd na świat. Jest zbiorem przekonań powiązanych ze sobą i wewnętrznie spójnych . Poglądy te są dla jednostki szczególnie ważne i emocjonalnie bliskie , jest ona bowiem także głęboko przekonana o ich słuszności. Pogląd na świat kształtuje się na podstawie doświadczeń jednostki , kształcenia, wychowania, edukacji religijnej.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: INTERNETOWY TEATR DRAMATYCZNY
PostWysłany: 16 Lip 2011, 10:25 

Rejestracja: 02 Cze 2011, 20:16
Posty: 23
Pewnego słonecznego dnia zebrały się Krasnale na polanie, naradzić się w sprawie Porejko. Radziły, radziły. Miały różne pomysły. Jedni chcieli Porejkę siłą i podstępem wziąć, inni zaś byli przeciw.
W końcu wstał najstarszy Krasnal i mówi : Mam komórkę do Małego Księcia. 100 lat temu pomogłem mu w pewnej okoliczności – poproszę go o pomoc. Jest mądry, znany, fajnie wygląda...Dzwoń! Dzwoń! Wołały Krasnale. Jak uradzili tak zrobili i za pół godziny Mały książę był pod dziuplą Porejko.

-Witaj! Zagaił wesoło Mały Książę

-Witaj. Odrzekł zaciekawiony Porejko.

-Co tam popijasz? Zapytał Mały Książe

- Miodek. Odparł Krasnal.

- Kiedyś w mojej książce zapytałem jednego – czemu pije. Odpowiedział mi – żeby zapomnieć. Jak zapytałem o czym – to odpowiedział – że o tym, że pije. Z tobą jest tak samo ? Zagaił Mały Książę.

-Nie. Ja pije, bo JESTEM WOLNYM CZŁOWIEKIEM odparł Porejko. Mogę pić ile chcę i kiedy chcę.

- Skoro jesteś wolny, to chyba możesz tez przestać? Zapytał Książę.

- Słuchaj Mały. Widzisz te widły? Wiesz do czego one służą? Zapytał Porejko ,patrząc na Małego Księcia żółtymi ze złości oczyma.

-Nie. Książę zdziwił się.

-Do pokazywania takim wścibskim paskudom jak ty,gdzie raki zimują - ze wściekłością odparł Porejko.

-O.K. O.K. Nic nie mówię już – odparł wystraszony Mały Książę. Ale wiesz, mam wieści od twojego brata.

-Od mojego brata? Przecież on umarł - zdziwił się Porejko.

- Wcale nie umarł - tylko zabrał go Bóg. Mieszka obok mnie. Jest mu dobrze. Mówi żebyś się nie martwił bo tak Bóg chciał. Nic byś nie zrobił.

-Czemu go zabrał. Tak było nam cudownie. Byliśmy wolni. Dziewczyny, gitara i śpiew. Żyć nie umierać.

-Bo tam jest mu lepiej. Poza tym Bóg chciał ci dać prztyczka w nos. Pokazać czym jest ta twoja wolność. Dla niej zostawiłeś nawet brata w potrzebie. Z wolności zrobiłeś sobie Boga. Tak nie może być. To się Bogu nie podoba.

Porejko zanucił swą ulubiną pieśń I did my way. Franka Sinatry. Robiłem co chciałem, a po twarzy popłynęły mu łzy.

-Nie mazgaj się. Masz jeszcze coś do zrobienia - tu na ziemi, Mały Książę przerwał nostalgiczną atmosferę.

- Co? Zaciekawił się Porejko.

-No... twoje Dzieciątko - ze smutkiem powiedział Mały Książę.

-Co dzieciątko ? Napisałem dla niego Złotą Księgę. Jest bardzo mądra ma 11345 refleksji. Przeczytałem 69 innych książek, żeby ją napisać. Piszę fraszki. Bluesy. Wszystko dla mojego Dzieciątka. Konowały terapeuci zmarnowali dzieciątku życie. Och jak ja ich nie cierpię - buuuuuu bezduszne hieny, buuuuu - zapłakał Porejko.

-Twoje Dzieciątko nie potrzebuje książki, fraszek, ani nawet bluesa. Powiedział Książę.

- Ale je nic innego nie mam. Co mogę mu dać? Zapytał Porejko.

- Twoje Dzieciątko potrzebuje Ciebie. Trzeźwego taty. Wywal ten pióropusz. Odstaw miodek i spełnij największe marzenie Dzieciątka – weź je za rękę i pójdźcie na spacer. Pokaż mu że można. Skoro ty możesz ono też będzie potrafiło....Jesteś silny, wiem, że dasz rade. A teraz już muszę uciekać do mojej Róży, bo wiesz, każdy jest odpowiedzialny, za to co oswoił....powiedział Mały Książę i zniknął..................


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Moderator: puniek Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 75 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl