Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27 Kwi 2024, 17:43


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 657 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 09 Lut 2016, 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
RELACJE ...

Może zacznę od relacji interpersonalnej CZŁOWIEK - CZŁOWIEK.

- Jaka ona jest, a jaka mogłaby być?
- Skąd tyle nieporozumień, podejrzliwości, agresji?
- Czy są jakieś drogi wyjścia w stronę dobrej relacji?
- A sytuacje patowe - skąd się biorą?
- Co wiem o człowieku i jego umiejętności porozumiewania się z innymi?
- Co powinnam wiedzieć o sobie i swoich oczekiwaniach, aby nie zniewalać nimi innych?

Wiele mam pytań, na które chciałabym znaleźć odpowiedź. I nie chodzi mi o właściwe relacje w biznesie. Nie w tym celu piszę. I nie tego poszukuję w moich rozważaniach.

Relacja BÓG - CZŁOWIEK

Jeżeli Bóg pragnie nawiązać z człowiekiem relację osobową na wzór miłosnej relacji Osób Boskich to ...

- Co powinnam wiedzieć ... i o Nim ... i o sobie... by tej relacji nie spalić?
- Czego mam się wystrzegać, a co mogę uznać za pewnik?
- Co stoi na przeszkodzie, aby ta relacja się nawiązała?
- Czy taka relacja może być iluzją?


***

WIELKI POST tuż, tuż ...

Myślę, że w tym kierunku pójdą moje myśli.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 11 Lut 2016, 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
Po raz kolejny uzmysłowiłam sobie, że główną przeszkodą w nawiązaniu dobrej relacji CZŁOWIEK - CZŁOWIEK jest brak miłości w rozumieniu św. Pawła (1Kor 13)

- wszystkiemu wierzy
- we wszystkim pokłada nadzieję
- wszystko przetrzyma
- ...

To prawda, że człowiek ma w sobie wszystko ... fałsz, nieszczerość, obmowę, umiłowanie złośliwości, brak dobrej woli, lekceważenie i brak życzliwości.

To prawda, że nasz język jest pełen podtekstów, aluzji, ironii itp. Ale ... język jest po to, by budować relacje, a nie je rujnować. Po co więc się bawić w te złośliwe gierki?

CZY CZŁOWIEK WIE CZEGO CHCE?

Mam duże wątpliwości w tym temacie.

- Pragnie bowiem radości, a tonie w smutku.
- Pragnie szczęścia, a pomimo tego jest w skrajnej rozpaczy.
- Pragnie przyjaciół, a mimo to coraz więcej ma wrogów.

Przykładów jest wiele, ale nie o nich chcę mówić. Można obwiniać innych za ten stan rzeczy. Ale ...

CZY TĘDY DROGA DO REALIZACJI NASZYCH PRAGNIEŃ?

O relacji BÓG - CZŁOWIEK na razie nie piszę. Wpierw trzeba uporać się z pytaniami, które zadałam wyżej.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 12 Lut 2016, 08:34 

Rejestracja: 26 Gru 2015, 15:39
Posty: 62
Miejscowość: Paris
alicja napisał(a):
Po raz kolejny uzmysłowiłam sobie, że główną przeszkodą w nawiązaniu dobrej relacji CZŁOWIEK - CZŁOWIEK jest brak miłości w rozumieniu św. Pawła (1Kor 13)

- wszystkiemu wierzy
- we wszystkim pokłada nadzieję
- wszystko przetrzyma
- ...

To prawda, że człowiek ma w sobie wszystko ... fałsz, nieszczerość, obmowę, umiłowanie złośliwości, brak dobrej woli, lekceważenie i brak życzliwości.

To prawda, że nasz język jest pełen podtekstów, aluzji, ironii itp. Ale ... język jest po to, by budować relacje, a nie je rujnować. Po co więc się bawić w te złośliwe gierki?

CZY CZŁOWIEK WIE CZEGO CHCE?

Mam duże wątpliwości w tym temacie.

- Pragnie bowiem radości, a tonie w smutku.
- Pragnie szczęścia, a pomimo tego jest w skrajnej rozpaczy.
- Pragnie przyjaciół, a mimo to coraz więcej ma wrogów.

Przykładów jest wiele, ale nie o nich chcę mówić. Można obwiniać innych za ten stan rzeczy. Ale ...

CZY TĘDY DROGA DO REALIZACJI NASZYCH PRAGNIEŃ?

O relacji BÓG - CZŁOWIEK na razie nie piszę. Wpierw trzeba uporać się z pytaniami, które zadałam wyżej.
___________________________________________________________________________________ Mowiac o relacji CZLOWIEK - CZLOWIEK, mam na mysli tych ludzi ktorych bardziej lub mniej znam jak i tych,ktorych przypadkowo mijam. Nie cytuje sw Pawla bo bardziej mi ten list do Koryntian pasuje do wspolmalzonkow, moge tylko pdzielic sie wlasnym doswiadczeniem.
Moja trudnoscia i przeszkoda w relacjach miedzyludzkich jestbrak milosci, dokladnie jak mowisz, ale rozwiazaniem, idealna dla mnie recepta, jest widziec w bliznim siebie albo kogos bliskiego i wtedy nawet jak ten ktos jest nieprzyjemnie czy wrogo nastawiony, potrafie zalagodzic jego gniew. Gorzej jak sama jestem zdenerwowana, wtedy jestem egoistka bo skupiam sie na sobie. Wazne jest nauczyc sie nad soba panowac i pomimo siebie widziec milosc. I do tego niezbedne jest byc wzgodzie z Panem Bogiem, bo to On daje ta sile dzieki ktorej jest sie panem swoich slow i czynow. Mozna tez uciec sie o pomoc do psychoanalizy ale tu rozumiemy siebie czysto racjonalnie co wcale nie jest zle, ale to Pan Bog jest nieskonczony, a czlowiek zostaje czlowiekiem i dzieki Bozej Milosci moze isc dalej niz mysli.

_________________

dana


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 12 Lut 2016, 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
JAKA JEST MOJA RELACJA DO SIEBIE?

- Czy potrafię sobie wybaczyć?
- Czy jestem wobec siebie cierpliwy?
- Czy jestem wobec siebie łaskawy?
- Czy nie szukam poklasku?
- Czy we wszystkim szukam nadziei?
- Czy wszystko znoszę w duchu wiary?
- Czy kocham siebie bezwarunkowo, tak jak kocha nas Bóg?

***
Dobrze sobie zrobić rachunek sumienia w oparciu o Hymn o Miłości (1Kor 13) i zobaczyć czy czasem nie jestem cymbałem pusto brzmiącym.

PRZYKAZANIE MIŁOŚCI BOGA I BLIŹNIEGO

"Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego."

...JAK SIEBIE SAMEGO.

Myślę, że Wielki Post to przede wszystkim czas na zastanowienie się nad tym czy brak miłości i miłosierdzia względem siebie nie blokuje nas w relacjach do innych?

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 13 Lut 2016, 10:01 

Rejestracja: 26 Gru 2015, 15:39
Posty: 62
Miejscowość: Paris
alicja napisał(a):
JAKA JEST MOJA RELACJA DO SIEBIE?

- Czy potrafię sobie wybaczyć?
- Czy jestem wobec siebie cierpliwy?
- Czy jestem wobec siebie łaskawy?
- Czy nie szukam poklasku?
- Czy we wszystkim szukam nadziei?
- Czy wszystko znoszę w duchu wiary?
- Czy kocham siebie bezwarunkowo, tak jak kocha nas Bóg?

***
Dobrze sobie zrobić rachunek sumienia w oparciu o Hymn o Miłości (1Kor 13) i zobaczyć czy czasem nie jestem cymbałem pusto brzmiącym.

PRZYKAZANIE MIŁOŚCI BOGA I BLIŹNIEGO

"Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego."

...JAK SIEBIE SAMEGO.

Myślę, że Wielki Post to przede wszystkim czas na zastanowienie się nad tym czy brak miłości i miłosierdzia względem siebie nie blokuje nas w relacjach do innych?

_______________________________________________________________________________
alicja, nie gniewaj sie, ale czytajac czasami Ciebie mam wrazenie czytania ksiazeczki do nabozenstwa...

_________________

dana


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 13 Lut 2016, 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
Nie gniewam się dana :)

Nie zawsze cytuję Słowa z Pisma. Są jednak chwile, w których muszę jasno określić o jaką MIŁOŚĆ mi chodzi. W dzisiejszym świecie słowo "miłość" jest jak szmata, w którą wszyscy chcą sobie gębę wytrzeć. Jest jak sztandar, pod którym przemyca się pseudo - wartości. Bojąc się, by mnie do tego wspólnego wora nie włożono od razu stawiam jasno o co mi chodzi.

***

Szczerze mówiąc ... sama nie lubię czytać tekstów, u których więcej cytatów niż własnego słowa. Rozumiem więc Twoje odczucia. Postaram się poprawić :)

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 13 Lut 2016, 15:24 

Rejestracja: 26 Gru 2015, 15:39
Posty: 62
Miejscowość: Paris
alicja napisał(a):
Nie gniewam się dana :)

Nie zawsze cytuję Słowa z Pisma. Są jednak chwile, w których muszę jasno określić o jaką MIŁOŚĆ mi chodzi. W dzisiejszym świecie słowo "miłość" jest jak szmata, w którą wszyscy chcą sobie gębę wytrzeć. Jest jak sztandar, pod którym przemyca się pseudo - wartości. Bojąc się, by mnie do tego wspólnego wora nie włożono od razu stawiam jasno o co mi chodzi.

***

Szczerze mówiąc ... sama nie lubię czytać tekstów, u których więcej cytatów niż własnego słowa. Rozumiem więc Twoje odczucia. Postaram się poprawić :)
alicja napisał(a):
Nie gniewam się dana :)

Nie zawsze cytuję Słowa z Pisma. Są jednak chwile, w których muszę jasno określić o jaką MIŁOŚĆ mi chodzi. W dzisiejszym świecie słowo "miłość" jest jak szmata, w którą wszyscy chcą sobie gębę wytrzeć. Jest jak sztandar, pod którym przemyca się pseudo - wartości. Bojąc się, by mnie do tego wspólnego wora nie włożono od razu stawiam jasno o co mi chodzi.

***

Szczerze mówiąc ... sama nie lubię czytać tekstów, u których więcej cytatów niż własnego słowa. Rozumiem więc Twoje odczucia. Postaram się poprawić :)
________________________________________________________________________ WSZYSTKO, TYLKO NIE TO !
badz soba!
najwazniejsze jest mowic czy pisac co sie mysli

_________________

dana


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 14 Lut 2016, 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
RELACJA Z BOGIEM - MODLITWA

BĄDŹ WOLA TWOJA ...

- co do czasu
- co do sposobu
- co do planów
- co do moich projekcji na szczęśliwe życie

Tak kończę zawsze swoją modlitwę i staram się czekać cierpliwie na odpowiedź z nieba. Nie pytajcie ile razy wątpiłam w skuteczność mych modlitw. Pamięć o wysłuchanych modlitwach nie pozwala mi jednak zwątpić do końca. Stąd tak ważne są dobre wspomnienia relacji z Bogiem.

***

Chciałabym usłyszeć od innych o wysłuchanych modlitwach. Nie dla zaspokojenia ciekawości, ale ku zbudowaniu w wierze. Nic tak bowiem nie budzi wiary do życia jak DOŚWIADCZENIE BLISKIEJ OBECNOŚCI BOGA W ŻYCIU.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 14 Lut 2016, 11:57 

Rejestracja: 26 Gru 2015, 15:39
Posty: 62
Miejscowość: Paris
alicja napisał(a):
RELACJA Z BOGIEM - MODLITWA

BĄDŹ WOLA TWOJA ...

- co do czasu
- co do sposobu
- co do planów
- co do moich projekcji na szczęśliwe życie

Tak kończę zawsze swoją modlitwę i staram się czekać cierpliwie na odpowiedź z nieba. Nie pytajcie ile razy wątpiłam w skuteczność mych modlitw. Pamięć o wysłuchanych modlitwach nie pozwala mi jednak zwątpić do końca. Stąd tak ważne są dobre wspomnienia relacji z Bogiem.

***

Chciałabym usłyszeć od innych o wysłuchanych modlitwach. Nie dla zaspokojenia ciekawości, ale ku zbudowaniu w wierze. Nic tak bowiem nie budzi wiary do życia jak DOŚWIADCZENIE BLISKIEJ OBECNOŚCI BOGA W ŻYCIU.

________________________________________________________________________________czy ta skutecznosc modlitwy tak sie liczy?!
Pan Jezus powiedzial: " przyjdzcie do mnie wszyscy, ktorzy utrudzeni i obciazeni jestescie, a ja was pokrzepie..."
relacja z Bogiem nie ogranicza sie tylko do modlitwy
jest rowniez relacja nasza z bliznim

_________________

dana


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 14 Lut 2016, 12:08 

Rejestracja: 26 Gru 2015, 15:39
Posty: 62
Miejscowość: Paris
alicja napisał(a):
RELACJA Z BOGIEM - MODLITWA

BĄDŹ WOLA TWOJA ...

- co do czasu
- co do sposobu
- co do planów
- co do moich projekcji na szczęśliwe życie

Tak kończę zawsze swoją modlitwę i staram się czekać cierpliwie na odpowiedź z nieba. Nie pytajcie ile razy wątpiłam w skuteczność mych modlitw. Pamięć o wysłuchanych modlitwach nie pozwala mi jednak zwątpić do końca. Stąd tak ważne są dobre wspomnienia relacji z Bogiem.

***

Chciałabym usłyszeć od innych o wysłuchanych modlitwach. Nie dla zaspokojenia ciekawości, ale ku zbudowaniu w wierze. Nic tak bowiem nie budzi wiary do życia jak DOŚWIADCZENIE BLISKIEJ OBECNOŚCI BOGA W ŻYCIU.

________________________________________________________________________________pamietasz? byl taki psalm, chyba o wroblach i o tym ze Pan Bog wie ile mamy wlosow na glowie
Jednoczesnie zastanowilo mnie to. Pomyslalam sobie ze jedyna sensowna rzecza o ktora mozna prosic Boga, to wypelnienie Jego woli w naszym zyciu...

_________________

dana


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 657 posty(ów) ]  Moderator: puniek Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl