Ostatnia wizyta: Obecny czas: 14 Maj 2024, 10:36


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 657 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 17 Wrz 2011, 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
MIŁOŚĆ ZMARTWYCHWSTAJE

Małżeństwo moich przyjaciół było już po rozwodzie 16 lat. On alkoholik; Jak wyrzucili go już wszyscy spał pod mostem; Był tak brudny, że śmierdział z daleka, a zaokrąglone paznokcie były wrośnięte w palce. Ona, starsza kobieta na myśl o Józefie wzdrygała się z obrzydzeniem. Ale Bóg tak zadziałał, że wrócili do siebie i nadal żyją w sakramentalnym związku. Może kiedyś opiszę szerzej ich historię, bo to na co patrzyłam, po ludzku - w głowie się nie mieści!

Ale... dla Boga nie ma nic nie możliwego!!!

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 18 Wrz 2011, 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
MIŁOŚĆ BOŻA PRZEMIENIA
...wpierw moje serce, a dopiero potem serca tych, których pragnę obdarzyć tą miłością.


Jakże to myślenie jest inne od tego, które się słyszy na co dzień. Stale stawiamy warunki osobom, które pragniemy pokochać.

- jak się nie zmienisz, to ....
- ona pierwsza zaczęła...
- dlaczego ja mam pierwszy wyciągać dłoń do zgody...
itp., itd


Trudne to zadanie, ale mamy na jego odrobienie całe życie, więc może ciut, ciut ruszymy do przodu z tą MIŁOŚCIĄ? Stale mam nadzieję, że z pomocą Bożą się uda.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 19 Wrz 2011, 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
(z fragmentu Łukasz 8,16-18)

"Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma."

A więc...

Czy mogę żyć iluzją, że posiadam MIŁOŚĆ, gdy tak naprawdę to wcale jej w sobie nie mam?
Czy może mi się tylko wydawać, że kogoś kocham, a osoby wokół mnie wcale tego ode mnie nie doświadczają? A potem się dziwię, że ktoś nazwie mnie kłamcą i oszustem.

Muszę się bliżej temu zjawisku przyjrzeć; może ktoś mi pomoże odpowiedzieć na pytanie:
- po czym poznać, że człowiek ma w sobie prawdziwą MIŁOŚĆ, a nie tylko jej iluzję?

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 19 Wrz 2011, 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2011, 14:39
Posty: 377
Alicjo, a po czym poznać, że słońce świeci ???
Chyba tylko po tym, że świeci :P

_________________
http://gdziebylbog-pytanieowiare.blogspot.com/


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 19 Wrz 2011, 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
Księżyc też świeci, a jednak jest on czymś całkiem innym od słońca;
światło gwiazdy jest jeszcze długo w kosmosie, po tym jak ona dawno już umarła... chyba trzeba szukać dalej :)

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 20 Wrz 2011, 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2011, 14:39
Posty: 377
Alicjo ! Biorąc pod uwagę zasadę, że kobieta zwykle nie wie czego chce i w dodatku udaje jej się to osiągnąć - jestem dobrej myśli, co do efektu Twoich poszukiwań.

_________________
http://gdziebylbog-pytanieowiare.blogspot.com/


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 20 Wrz 2011, 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2010, 19:24
Posty: 197
Doszedłem do wniosku, że gdyby Bóg, który jest MIłością przestał ludzi kochać, to wszechświat zniknąłby w jednej sekundzie. To tak jakby słońce przestało świecić. A człowiek, który przestaje kochać, znika.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 26 Wrz 2011, 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2011, 14:39
Posty: 377
Miłość to przede wszystkim uczestniczenie w losie drugiej osoby - trudno to uczynić przez internet, który jest jedynie skromną namiastką prawdziwych kontaktów, w najlepszym wypadku, bo najczęściej bywa właśnie iluzją. Aby, okazać miłość potrzebne są przede wszystkim czyny i spotkania w tzw. realu, dlatego przekazuję wiadomość ze strony Cygana:
Zapewne większość z nas pamięta Rodzinne przyjecie nas w Ośrodku Wczasowym ,,EFKA,, a Ci co nie mieli takich możliwości to proponuje niezwłocznie nadrobić stratę i tam pojechać oraz zapraszam do odwiedzin stronki http://www.efka-wiele.pl oraz http://www.efka-wiele.wczasowicz.pl
Tak przy okazji pragniemy podziekować całej Ekipie OŚ ,, EFKA,, za Gościne , okazaną nam Wszelką Pomoc w czasie naszej awarii samochodu.
Z Gospodarzami OŚ ,, EFKA,, jestesmy w trakcie rozmów o możliwości organizacji tam wszelkich zlotów i spotkań.
Byłbym wdzięczny o wszelkie opinie i sugestie na ten temat na maila
zpcygan@gmail.com

_________________
http://gdziebylbog-pytanieowiare.blogspot.com/


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 29 Wrz 2011, 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
MIŁOŚĆ TO NIE BŁOGA SIELANKA Z FILMÓW O MIŁOŚCI

Tak mi ostatnio chodzi po głowie ten tekst z Pisma:

"...lisy mają swoje nory, a pisklęta gniazda, a Syn Człowieczy nie ma na czym głowę swoją schylić..."

Od czasu do czasu wracają do mnie te słowa jak bumerang. Za każdym razem uderzają mnie w inny sposób. Tym razem uświadomiłam sobie, że nadaremno tęsknię za sielanką rodem z filmów love story. Szukając MIŁOŚCI trzeba się nieco więcej natrudzić.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 02 Paź 2011, 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2011, 14:39
Posty: 377
Idzie zima. Odlatujące żurawie tego roku głośniej śpiewają niż zwykle. Wczoraj niespodziewanie znalazłam się w Dólsku, którędy prawdopodobnie z inicjatywy Andżeli będzie przechodzić pielgrzymka. z zewnątrz niepozorny kościół - ale co tam się wokół dzieje...Najprawdziwsza biała armia aniołów i najbardziej niesamowita figura Matki Boskiej, jaką w życiu widziałam - niestety było ciemno, nie zrobiłam zdjęcia, w internecie zdjęcia, ani jakiejkolwiek informacji na temat tego miejsca także nie ma a dzieją się tam wielkie cuda, a powietrze wręcz pachnie miłością.
Rzadziej do Was zaglądam, a będę pewnie jeszcze rzadziej, bo bardzo popsuł mi się ostatnio wzrok. Fajnie, że jesteście. :P

_________________
http://gdziebylbog-pytanieowiare.blogspot.com/


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 657 posty(ów) ]  Moderator: puniek Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl