Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:01


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 657 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 22 Maj 2016, 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
Mahatma Gandhi powiedział ...

"Modlitwa uratowała mi życie. Bez modlitwy długo byłbym bez wiary. Ocaliła mnie od rozpaczy."

Całkowicie podzielam jego myśl. Odchodząc od modlitwy wchodzi się coraz głębiej w rozpacz. Jeżeli nie chce się w niej trwać drogą wyjścia jest właśnie modlitwa, w której Bóg daje swoje natchnienia.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 24 Maj 2016, 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
Człowiek nie zawsze wie co dla niego jest dobre. Dlatego nasze modlitwy nie zawsze mogą być wysłuchane według naszych oczekiwań.

***

Dobre relacje w małżeństwie ...

Z mojego punktu widzenia na dobrą relację pracują obie strony. Idealnie jest, gdy mąż i żona wkładają tyle samo wysiłku. Wiemy jednak, że tak nie ma bo nikt nie jest ideałem.

Doskonałą Miłością jest Bóg i dlatego małżonkowie winni z Niego czerpać siły do pracy nie tyle nad małżonkiem co nad SOBĄ. Gdy pojmie się tę prostą zasadę małżeństwo będzie się rozwijać w oparciu o wykładnię Miłości opisanej w Piśmie św.

Mam kochającego męża, dzieci i wnuki. Nie byłoby jednak tego, gdybyśmy nasze konflikty nie rozwiązywali razem z Bogiem.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 30 Maj 2016, 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
WIARA ma to do siebie, że wychodzi poza prawa natury. Umysł, który chce wszystko badać i mierzyć nie wejdzie w sferę duchowego poznania, którą się doświadcza wpierw sercem, a dopiero potem umysłem.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 31 Maj 2016, 07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
POKÓJ SERCA WŚRÓD BURZY

Z wiarą jest tak, że bez doświadczenia bliskiej relacji z Bogiem w sercu nie ma mowy o dobrym rozeznaniu umysłu, który blokuje się na sacrum. Pragnienie POKOJU musi pokonać lęk o to, że wyjdzie się na głupka we własnych oczach. Punktem zahaczenia jest wspomnienie takich chwil, w których doświadczaliśmy tego pokoju. Jedyny warunek, który człowiek musi spełnić to pokora wobec siebie, Boga i bliźnich.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 03 Cze 2016, 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
Szaleństwo wiary...

Przytulić się do Jezusa cierpiącego to trudna sztuka. Pójść za Nim to nic innego, jak stawić czoła tym, którzy podejmują walkę o dobro innymi środkami niż MIŁOŚĆ. Nie dziwota, że chrześcijan chcą zamknąć w wariatkowie. Nasza natura i doczesna rzeczywistość przeciwstawia się bowiem takiemu sposobowi na życie.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 07 Cze 2016, 13:30 

Rejestracja: 26 Gru 2015, 15:39
Posty: 62
Miejscowość: Paris
alicja napisał(a):
Mahatma Gandhi powiedział ...

"Modlitwa uratowała mi życie. Bez modlitwy długo byłbym bez wiary. Ocaliła mnie od rozpaczy."

Całkowicie podzielam jego myśl. Odchodząc od modlitwy wchodzi się coraz głębiej w rozpacz. Jeżeli nie chce się w niej trwać drogą wyjścia jest właśnie modlitwa, w której Bóg daje swoje natchnienia.

_________________________________________________________________________________________ nie modlac sie nie popadalam w rozpacz, ale modlac sie mam sile ktora daje mi pokoj

_________________

dana


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 13 Cze 2016, 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
Smutkiem napawa mnie wydarzenie, o którym się wczoraj dowiedziałam. Wklejam link. Wydaje mi się, że warto o nim wiedzieć.

https://gloria.tv/article/5TEVFaJzoA174op3RKc4c1EoQ

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 01 Lip 2016, 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
"Zasady bez więzi prowadzą do buntu" - (Josh McDowell).

Myślę, że ta maksyma dotyka również naszych więzi z Panem Bogiem. Gdy w miejsce relacji wejdzie bunt lub obojętność przykazania staną się jedynie kulą u nogi. I to by tłumaczyło wiele ...

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 15 Lip 2016, 06:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
KERYGMAT

Nazywany jest pierwszym głoszeniem. Od niego zaczynali uczniowie, kiedy szli do ludzi, którzy nie znali Jezusa, albo nie wierzyli, że jest On Mesjaszem. Jest on początkiem relacji człowieka i Boga.

Kerygmat odwołuje się do woli człowieka.

Sprawia, że chrześcijaństwo przestaje być jedynie spełnianiem wyuczonych zasad i praktyk, a zaczyna być kontaktem z Bogiem. W najprostszej formie przedstawił go św. Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian:

"Chrystus umarł - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy, został pogrzebany, zmartwychwstał trzeciego dnia zgodnie z Pismem, i ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu." (1 Kor 15, 3b-5)

Katecheza odwołuje się do rozumu człowieka.

Dopiero po usłyszeniu i przyjęciu kerygmatu można uczyć się o zasadach i prawdach wiary. Mówienie o niej przed kerygmatem nie ma sensu. Wpierw trzeba zmierzyć się z doświadczeniem wiary, aby potem poznawać rozumem jej tajemnice.

(cdn)

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wierzysz w MIŁOŚĆ?
PostWysłany: 18 Lip 2016, 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2010, 13:07
Posty: 859
POWRÓCIĆ DO KERYGMATU

To nowe zadanie, które stoi przede mną...

Czy będę szła sama, czy też wśród tłumu to rzecz drugorzędna. Ufam, że na moim pielgrzymim szlaku znajdą się ludzie, którzy pomogą mi się zmierzyć na nowo z fundamentalnymi prawdami wiary w żywego Boga.

_________________
www.alicjan.blogspot.com


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 657 posty(ów) ]  Moderator: puniek Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & intensys.pl