Jesteś tutaj: Strona główna / Kazanie o Krzyżu na Wielki Piątek 2017 - A Szpak

Kazanie o Krzyżu na Wielki Piątek 2017 - A Szpak

2018-04-15

KRZYŻU NADZIEJO ZBAWIENIA, ZNAKU CIERPIENIA I MĘSTWA, KRZYŻU GAŁĄZKO POKOJU, ZNAKU ZWYCIĘSTWA. KRZYŻU NAD POLSKI POLAMI, ZA TOBĄ OD WIEKÓW IDZIEMY, KRZYŻU PRZEZ OJCÓW NAM DANY, ŚWIECISZ NAD NAMI. KRZYŻU NARODÓW SZTANDARZE, ZNAKU ZBRATANEJ LUDZKOŚCi KRZYŻU TYŚ NAM DROGOWSKAZEM, ZNAKIEM MIŁOŚCI. KRZYŻU NAGRODO STRUDZONYCH,ZNAKU WYTRWANIA I WIARY, KRZYŻU NIEBIESKIEJ KORONY, ZNAKU WSPANIAŁY. CIEŃ TWOICH RAMION BŁOGOSŁAWIONYCH NAD NAMI LEGŁ TY NAS PROWADZISZ AŻ PO LUDZKOŚCI, DALEKI KRES. (analiza poematu)

1. KRZYŻU - NADZIEJO ZBAWIENIA Dobry Łotr Dyzma mówi w ostatniej chwili życia ze swego krzyża: „Jezu wspomnij na mnie, gdy przyjedziesz do swego Królestwa”. I słyszy odpowiedź jakże bardzo dla nas pocieszającą: „Jeszcze dziś będziesz ze Mna w Raju”. Bliski mi pan profesor powiedział, że to jest najbardziej znaczące w naszej wierze: za jeden akt skruchy, otrzymujesz Niebo, już tu na ziemi wejście do Królestwa Niebieskiego. Dzisiaj również za Komunie św. i adorację Krzyża, zyskujemy darowanie wszystkich kar za grzechy. Gdybysmy mieli dzisiaj umrzeć, idziemy prościutko do Raju. Zyskiwaliśmy odpust zupełny za Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe, a za tydzień w naszą uroczystośc odpustową Milosierdzia Bożego. Marcin Luter walczył z odpustami, a jednak z nich do dziś korzystamy. Walczył z relikwiami. Powiedział, że gdyby zebrano wszystkie relikwie krzyża świętego to powstałby z tego dom. Tymczasem to nieprawda. Uczeni w XIX w. zmierzyli relikwie Krzyża Pana Jezusa z z certyfikatem na całym świecie i okazało się, że zajeły one tylko 4.300 cm sześciennych, a cały krzyż mierzy 43000 cm sześciennych. A więc zmanipulowana i rozpowszechniona nieprawda.

2. KRZYŻU - ZNAKU CIERPIENIA I MĘSTWA: Pamietamy, jak dziennikarz niemiecki zapytal Jana Pawła II w ostatnich cierpiących latach jego życia. „Czy Wasza świątobliwośc ma zamiar abdykować z urzędu papieża?”. A papież mocno: „czy Chrystus zszedł z Krzyża?. Jan Paweł II zauwazył, że dzięki trwaniu w cierpnieniu coraz więcej ludzi przychodziło do Kościoła. Widzimy go do końca zycia z charakterystyczntm krzyżem na lasce pasterskiej. Powiedział tak: „Miłości bez krzyża nie znajdziesz, a krzyża bez miłości nie uniesiesz”. Dlatego przepraszam was, ale bzdurą jest powiedzenie:”że jak masz krzyż w mieszkaniu, to będziesz go miał w życiu”. Jest zupełnie odwrotnie, biorąc pod uwage słowa św. Jana Pawła. Może znany Wam jest obrazek, jak dwoje małżonków dźwiga na sobie krzyż, tylko że każdy ciągnie go w swoją stronę”. To jest to nasze „ego”, mimo że jedno ciało. Natomiast gdy uważasz:Tyś jest moim kochanym krzyżem, to co innego. Dalej, wiele razy proponowałem ludziom uzależnionym, żeby troche pocierpieli swój krzyż bez upijania się czy narkotyzowania. Okazuje się, że to jest najtrudniejsze. Dlatego doszliśmy do rekordu, że na głowę kazdego Polaka przypada rocznie, 9,5 litra spiritusu. Butelka zamiast krzyża.

3. KRZYŻU - GAŁĄZKO POKOJU: Krzyż ma najdoskonalsze geometryczno-kosmiczne wymiary. Jego pionowa belka sięga w nieskończonośc w górę i w dół. To odwieczna miłość jednośc Ojca i Syna. Siega także w nieskończośnośc wszerz, „Aby wszystko na nowo zjednoczyć w Chrystusie jako Głowie, to co jest na ziemi i to co jest w niebiosach, mówi św. Paweł. Historyczny Krzyz Chrystusa ma też wymiary wieczne, bo jego aktualnośc nigdy się się nie skończy. Nie wystarczy sama żywa Eucharystia. Musi być także Krzyz.

4. KRZYŻU - ZNAKU ZWYCIĘSTWA. Znany nam jest fakt snu cesarza Konstantyna przed bitwą z Julianem Apostatą. Usłyszał:„W tym znaku zwyciężysz”. I zwyciężył. Jan Paweł II pisze w ksiązce pamięć i tożsamość, „że w obronie krzyża Polacy stawali murem i pokonywali każdą wrogą kulturę”. Dzieci tez brały w obronę krzyż. Śpiewają: „nie zdejmę krzyża z mego serca”. Ciekawe, że w obozie Auschwitz bardzo czesto widzi się gwiazdy Dawida na pelerynkach młodzieży z narodowości zydowskiej, na plakatach czy sztandarach, a Krzyż chrześcijański jest tylko z tyłu obozu, na tzw, żwirowisku. Jest odseparowany od obozu, nikt go nie odwiedza, nikt się tam nie pomodli, i za niedługo się przewróci jak go ktoś nie odrestauruje. Polacy stawiają krzyz na swoich grobach, a tu w Auschwitz jest największy cmentarz Polaków na swiecie. Polacy przyczynili się do zwycięstwa Europy nad nazistowskimi Niemcami i mają prawo do swego znaku. Sprawa o której mówię nie jest prywatna lecz publiczna.

5. Krzyżu - nad Polski polami, za Tobą od wieków idziemy, krzyżu przez ojców nam dany świecisz nad nami. To nasze 1050 lat wiary chrześcijańskiej, którą zapoczątkował wielki król Mieszko I aż do ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Polsce z dwoma milionami osób na czele z papieżem Franciszkiem. To także ks. Ignacy Skorupka, który z krzyżem w ręku prowadził swój oddział do zwycięstwa nad balszewizmem w 1920 r. I wielu takich było. To tysiące Polaków, którzy trwają przy krzyżu, ostatnio śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wierząc w zwycięstwo prawdy nad pogardą państwa polskiego. Przeczytałem inną strasznie niebezpieczną prognozę, w związku z islamizacją, która się dokonuje w wielu częściach swiata, pod panowaniem półksiężyca. Prezydent Australii powiedział do muzułmanów tak, cytuję fragment: „Akceptujemy wasze wierzenia i o nic nie pytamy. Wszystko o co prosimy, to zaakceptujcie nasze wierzenia, i żyjcie z nami w pokoju i harmonii. To jest nasz kraj, nasza ziemia i nasz styl życia. Dajemy wam wiele ułatwień, byście z tego mogli skorzystać. Kiedy jednak pojawiają się narzekania, roszczenia, krytyka naszej flagi, naszej wiary chrześcijańsiej, proponujemy,byście skorzystali z innego naszego prawa,prawa do wyjazdu. KRZYŻU JEDYNY SZTANDARZE, ZNAKU ZBRATANEJ LUDZKOŚCI, KRZYŻU TYŚ NAM DROGOWSKAZEM, ZNAKIEM MIŁOŚCI. Ostatnia księga Biblii Apokalipsy zapowiada, że na końcu swiata ukaże się taki krzyż, którego będzie widać na całym niebie. Wtedy kto wezwie Imienia Chrystusa będzie zbawiony. Dlatego niech naszą nadzieją bedzie ostatnia zwrotka poematu: KRZYŻU NAGRODO STRUDZONYCH, ZNAKU WYTRWANIA I WIARY, KRZYŻU NIEBIESKIEJ KORONY, ZNAKU WSPANIAŁY. Amen.

4 komentarzy

szpak11
2017-04-18 18:32
Jestem po rozmowie z Joasią Olbrychtowicz po raz pierwszy przez telefon. Bardzo pasuje Kochana Saro w tym miejscu o Krzyżu ogłosić Wszystkim Ludziom tego Ruchu werdykt lekarza, że masz zaawansowanego raka Twojego łona. Lekarz boi sie o Twoje życie. Jutro w środę masz iść na ostatnie badanie. Polecamy Cię Miłosiernemu Bogu, któremu tak pięknie służysz przez ewangelizację poezją. Nie myśl o śmierci. Myśl o Jezusie Miłosiernym, który przezwyciężył śmierć i leczył wszelkie choroby. Który przyszedł ponownie na ziemie i to polską, aby dać nam Siebie w obrazie, który jest jakby "sakramentem" czyli świętym znakiem - Obrazem Niewidzialnego, Nieskończenie Miłosiernego Ojca - dla mnie - "Szczytu Nieba". Żeby dołożyc nam bólu, to Wam zapowiadam, że Ewa Kuc'erova przyjeżdża z Olomouca do Pszczyny na konsultacje z dr. z Austrii w sprawie swej niepogarszającej się choroby, a potem będzie nocować w Oświęcimiu. Jej pomógł w ub. roku podczas pielgrzymki Jezus z okropną raną w boku u Sióstr w Imbramowicach. Ewa pokazała Jezusowi i nam swoja ranę w boku, z której sączy się zła materia, i znalazła nieprzypadkowo lekarza z Tybetu, który dał jej dobre lekarstwo. W imieniu Joasi i Ewy Jezu ufamy Tobie!
andreo
2017-04-18 10:55
TAK ... !! TAK ... !! TAK ... !! AMEN ... !! OJCZE NASZ ... !! ... Jeśli dochodzi do tego, że My POLACY mamy obawy, czy mamy prawo - czy wypada ... wejść i zwiedzać Obóz Oświęcimski, gdzie zginęło z rozkazu nazistów niemieckich gro POLAKÓW [ w Tym jeden z najbardziej wielkich i znaczących ŚWIĘTYCH na Świecie - Patron Trudnych Czasów - z Chrystusem i z Niepokalaną zdecydowany i skuteczny POGROMCA zła ... Ojciec Franciszkanin Maksymilian Kolbe ] , Obóz znajdujący się na terenie Gospodarstwa Polskiego ... mając np. duży metalowy krzyż na piersi ... , to jak to o nas POLAKACH, tak rzetelnie świętujących Boże Dni i Wyznawcach Wiary w CHRYSTUSA i JEGO NAUKI [ uczniach Św. JANA PAWŁA II ] świadczy ... ??? !!
Sara (JO)
2017-04-16 21:02
Jeśli to o mnie - O tę Joasię chodzi, to przyjmuje calym sercem ten niesamowicie piękny poemat - rzeczywiscie na miarę Wojtyły, a że Krzyż jest znakiem mojej drogi - tym bardziej Kochany Andrzeju DZIĘKI!
szpak11
2017-04-16 20:19
Joasiu Kochana. To sprzeczność że w dniu Zmartwychwstania dedykujemy Ci jeszcze raz poemat o Krzyżu, czy też KOTWICA NA KTÓREJ MASZ SIE UCZEPIĆ?****- tekst prawdopodobnie kardynała K.Wojtyły pod pseudonimem Andrzej Jawień z czasu reżimu komunistycznego w latach 70-siątych.**** KRZYŻU NADZIEJO ZBAWIENIA, ZNAKU CIERPIENIA I MĘSTWA, KRZYŻU GAŁĄZKO POKOJU, ZNAKU ZWYCIĘSTWA.**** KRZYŻU NAD POLSKI POLAMI, ZA TOBĄ OD WIEKÓW IDZIEMY, KRZYŻU PRZEZ OJCÓW NAM DANY, ŚWIECISZ NAD NAMI. KRZYŻU NARODÓW SZTANDARZE, ZNAKU ZBRATANEJ LUDZKOŚCi KRZYŻU TYŚ NAM DROGOWSKAZEM, ZNAKIEM MIŁOŚCI. KRZYŻU NAGRODO STRUDZONYCH,ZNAKU WYTRWANIA I WIARY, KRZYŻU NIEBIESKIEJ KORONY, ZNAKU WSPANIAŁY. CIEŃ TWOICH RAMION BŁOGOSŁAWIONYCH NAD NAMI LEGŁ TY NAS PROWADZISZ AŻ PO LUDZKOŚCI, DALEKI KRES.

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych