Jesteś tutaj: Strona główna / KOMUNIKAT - ELA Taka Jedna

KOMUNIKAT - ELA Taka Jedna

2017-07-11

Witaj.
Zawsze zastanawiało mnie jak może dojść do takiej eskalacji przemocy. Czytałam o polowaniach na czarownice w średniowieczu, o wojnach religijnych, o przemocy kolonizacyjnej,o Holokaust, rewolucji kulturalnej w Chinach i rewolucji w Rosji.Teraz o Wołyniu. Zastanawiałam się co u przywódców, u ludzi w to uwikłanych powoduje taki ogrom nienawiści. Dochodzę do wniosku, że jest tylko jeden element wspólny. Ludzie odrzucają prawdziwe przesłanie Boga, to o miłości, pomocy wzajemnej.Lub odrzucają Boga w ogóle.A wtedy diabeł zaciera ręce i zaprasza do tańca.Ale jest to Dance Macabre. I wiem,że takie stwierdzenie pachnie średniowieczem, przynajmniej dla niektórych.Ale tak to widzę. Dziś jesteśmy jakby w przededniu takiej postawy ludzi. Należy mi się, mam prawo, ale drugi człowiek się nie liczy.
Tak to widzę.
KOMUNIKAT
Już jakiś czas temu na świecie
zaginął gdzieś mały człowiek
Czy ktoś go jeszcze pamięta
na ogłoszenie odpowie
Nowe kolejne projekty
i wirtualne plany
tutaj wsadzimy kwiaty
lasy powycinamy
Znowu w ostatnim rankingu
słupek szybował w górę
Zbędne ścięliśmy drzewa
ochraniamy naturę
Nowocześniejsze gadżety
wykreujemy pragnienia
tylko bądź zawsze z nami
spełnimy ci marzenia
To musisz mieć koniecznie
to dzisiaj nie jest modne
my o wszystko zadbamy
by było tobie wygodne
Gdy się poczujesz samotny
fora przyjaciół stwarzamy
o co chcesz możesz zapytać
szczerze odpowiadamy
Zaginął tu gdzieś człowiek
Był mały niepozorny
Samotny pośród tłumu
Nikomu niepodobny
Tylko nas ciągle słuchaj
a wciąż będziesz szczęśliwy
Dzisiaj możesz już wszystko
wszystko zabezpieczymy
Po co dziś czytać książki
czego szukać po świecie
my ci wszystko podamy
gotowe w internecie
Rodzice -niepotrzebni
Dziadkowie- z nimi precz
my o ciebie zadbamy
dziś wszystko możesz mieć
Ojczyzna, religia- przeżytek
elektronika cię zbawi
i jeśli tylko to kupisz
na szczycie cię postawi
Kocha cię matka-korpo
twe rządy rozpoczyna
wszystko ci podpowiemy
gdzie skutek, gdzie przyczyna
Coraz to śmielsze plany
wykresy, gry, szkolenia...
Zaginął tu gdzieś człowiek
chyba...
miał coś nam do powiedzenia.
T.J. (4.07.2017)

3 komentarzy

grodzic
2017-07-13 16:42
Chyba wiem i czuję, co chciał jeszcze powiedzieć ZAGINIONY CZŁOWIEK ... z ogłoszonego KOMUNIKATU. O jak dobrze by było, by się ODNALAZŁ ... !! I by wszyscy z zainteresowaniem mogli GO usłyszeć ... !! : ... - Jestem zagubiony w wykresach plansz w wyizolowanym od rzeczywistości świecie plastikowego korporejszyn ... !! I choć wiem, że WARTOŚĆ SZTUKI ŻYCIA ... mierzy się DOBREM - POŻYTKIEM - PIĘKNEM ... , jaką Nasze Życie zasiewa ... , trudno mi Tak GODNIE ŻYĆ ... !! Obcowanie z rzeczami tchnącymi Duchem naszych Przodków ... pozwala nam zachować PAMIĘĆ i TOŻSAMOŚĆ ... , by iść w przyszłość z HONOREM ... , by naprawdę BYĆ ... , by czuć się WOLNYM ... !! ŻYWOTNOŚĆ - ŻYWOŚĆ - WIGOR ... indukuje siła [ a z ziemi swojskiej żywi nas Moc przez soczyste jej przytulenie ] ... ocierania się ... o wszystkie możliwe kolce rzeczywistej natury ... !! Dlatego warto zjadać w drapieżnych krzewach marmoladkę Dzikiej Róży ... i dojrzałe cierpkie owoce Tarniny [ pełno w tym najzdrowszej dla życia witaminy ] ... , nie zważając na ukłucia ostów i dotknięcia parzącej uzdrawiającej pokrzywy ... !! A gdy żądlą pszczoły ... , gdy gryzą mrówki i komary ... , nie złorzeczyć ... , a dziękować zdarzeniu warto ... !! I ostry kamień ... za życzliwy nam ból ... też błogosławić ... WARTO ... !!
grodzic
2017-07-11 20:26
Myślę, że to jeszcze zmieści się w temacie zagubienia we współczesnym świecie ... prawdziwych wartości. Dziś powszechnie jest moda i zachwyt dla antywartości, co jest podsycane i podkręcane przez media i wszędobylską reklamę / gdzie wdzięki Boże kobiet i krajobrazów służą promocji tych antywartości / ... !! Nie wiem, jak wielu jeszcze wie, co znaczy pojęcie : " KOBIETA W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM " ... ?? Ale ja będę tu się powtarzał: NIECH BĘDZIE UWIELBIONA NIEWIASTA W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM ... !! NIECH BĘDZIE UWIELBIONA NIEWIASTA W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM ... !! NIECH BĘDZIE UWIELBIONA NIEWIASTA W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM ... !! ... No bo KOBIETA ... , która pragnie dać światu i Bogu nowe życie ... , jest dziś cudowną świętością ... !! Jest też w Bożych oczach zgodną z harmonią przyrody normalnością ... !! Jest też jeszcze dawczynią nadziei na dobrą przyszłość świata ... !!
grodzic
2017-07-11 19:37
Ach ... , jak miło ... , ELU ... !! Jak mi ulżyło ... !! Podejmujesz problem ... , który jak ciężki kamień ciąży ... jako gorzka prawda ... , zalegająca mi na sercu / myślę, że i też wielu mających jeszcze wrażliwość sumienia i nieotępienia / ... !! DZIĘKI CI ... BARDZO ... !! Bo ja będę do ostatniego tchu powtarzał : Bardziej haniebną rolą od bycia niewolnikiem jest: Bycie zasobem ludzkim / czyli surowcem / dla KORPO / udającej kochającą matkę / RACJI ... !! a....o

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych