Jesteś tutaj: Strona główna / Rekolekcje z naszym Przyjacielem Andrzejem. Powiew blue

Rekolekcje z naszym Przyjacielem Andrzejem. Powiew blue

2017-12-06

Zmarły dwa tygodnie temu Ks. Andrzej Szpak był człowiekiem wielkiego ducha. Nie pozostawił po sobie nic materialnego. Dobre rzeczy które działy się za jego sprawą mogły być dla patrzącego z boku często niezauważalne, nieuchwytne, nieprzekazywalne. I nie chodzi tu o sytuacje jak ta, kiedy ukradkiem podczas uroczystości "na salonach" zawinął w serwetkę pół kurczka, by zanieść go rodzinie wielodzietnej ale o to, co działo się w najgłębszych pokładach ludzkiej osobowości. O to, co działo się na poziomie serdecznej, przyjacielskiej relacji, opartej na zaufaniu. Jak głęboko zapadł w serca, świadczą liczne świadectwa. Niektóre z nich można przeczytać tu: http://www.doziemiobiecanej.pl/notka/1215/andrzej-zyje-w-nas-i-dalej-nas-bedzie-prowadzil-niektore-komentarzeswiadectwawspomnienia-cz2/

Ks. Andrzej podczas swojej 49 - letniej posługi kapłańskiej odwiedził 700 parafii, pokazując jak kochać młodzież. Na jego pogrzebie zgromadziło się ponad 100 księży, z których każdy coś mu zawdzięczał. Miłości uczył nawet umierając. Salezjanin Damian Okroj napisał: "byłem przy nim cały dzień, całą sobotę jak umierał... niesamowita błogosławiona śmierć...w obecności współbraci, młodych, wychowanków ... wśród łez, modlitwy i słów wdzięczności... pierwszy raz coś takiego widziałem i jako SDB życzę sobie takiej śmierci..."

Jeśli chcemy uszanować dzieło Andrzeja bądźmy po prostu wrażliwi na potrzeby drugiego. Kochajmy siebie ale i innych czerpiąc siłę z Boga. Niech powiew blue trwa...

- w dalszych odcinkach postaramy się przybliżyć duchowość Andrzeja -

kaja.

3 komentarzy

kaja
2017-12-07 10:22
Alu przyślij tak jak do gazety. Pozdrawiam. Przy okazji ma ktoś może nagranie Pieśni o Domu Jóżefa Kazimierza Ślazyka, która śpiewał na pogrzebie? Jutro jego tekst.
joasia
2017-12-07 00:24
Kaju, super pomysł!
alicja
2017-12-06 20:52
SUPER POMYSŁ! Kaju, mam przygotowany artykuł do naszej lokalnej gazety, podeślę niebawem, muszę jeszcze poskanować zdjęcia, w jakiej formie mam wysłać materiał byś miała jak najmniej pracy?

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych