Jesteś tutaj: Strona główna / „Co fascynowało go w dzieciach kwiatach? Miesięcznik W drodze - tekst Janusza Skotarczaka

„Co fascynowało go w dzieciach kwiatach? Miesięcznik W drodze - tekst Janusza Skotarczaka

2018-01-07

„Co fascynowało go w dzieciach kwiatach? Wolność. Buntowali się przeciwko obłudzie. To ich połączyło. Kiedyś pewna psycholog podczas jednego ze spotkań powiedziała: - Chcielibyśmy hipisów zresocjalizować i dostosować ich do społeczeństwa. Zaprotestował. - Do jakiego społeczeństwa? Do tego, które jest chore i potrzebuje ratunku? Nie zrozumiała go.

Hipisi buntowali się też przeciwko obłudzie religijnej. Przeciwko temu, że tylu ludzi chodzi do kościoła, a nie widać w nich wiary. To, że Bóg wszedł w ten ruch, to jego zasługa”.

Styczniowy Miesięcznik "W drodze" - świetny tekst Janusza Skotarczaka o księdzu Andrzeju Szpaku SDB

3 komentarzy

A. M.
2018-01-12 15:55
Wszystkim, którzy żyją pożądliwością mamony w świecie " Broszurki Reklamowej " ... wiekopomnej cichej sławy - wybitny polski Poeta ... Leopold Staff ... mówi : - ABY NAGRODĄ SZUKANIA BŁĄDZENIA NIE BYŁA PEWNOŚĆ NIEODNALEZIENIA ... !! ... Natomiast Tomasz A' Kempis poucza: - STRACISZ NIEMAL WSZYSTKO CO OPRZESZ NA LUDZIACH ... , A NIE NA ... JEZUSIE ... !! ... Ja z bólem serca patrzę na to ... , jak szkoły " polskie " ... przystosowują do życia według korporacyjnych podręczników ... !! ... Przystosowują i moje też wnuki ... jako zasoby ludzkie / surowiec / ... dla zysku wielkich obcych korporacji ... , na czele których stoi ... niekoniecznie porządny i niezboczony człowiek ... !!
Andreo Merkan
2018-01-11 13:54
Zwięźlej - prościej - trafniej ... nie umiałbym napisać ... !! Tak też o tym myślę. Wielką szkodą ... byłoby ... : BOSKI POEMAT Dzieci Kwiatów ... integrować z " Broszurką reklamową " , przystosowywać do " niej " i pomnażać " ją " ... !! Szczęście - pojęcie względne ... , ale w BOSKIM POEMACIE ... ono jest realnie ... , gdyż tu wszelkie pragnienia skierowane są ... właściwie ... !! Skierowane są na Prymat BOGA . Wtedy świat, życie w nim jest prawdziwe i pozbawione obłudy i zmanipulowania. Jest poczucie wolności, przyjaźni i twórczej kreacji we własnej tożsamości ... !! ... A trwanie w świecie " Broszurki reklamowej " jest nakręcaniem się na pożądliwość mamony ... i całkowitym oszukaństwem ludzi ... , co jest bardzo chore ... i zaprzecza prawdzie o właściwym wartościowaniu ... !! Gdyby ludziom " Broszurki reklamowej ", których jest niezmierna większość ... , udało się uświadomić, w jakim znajdują się miejscu swej drogi ... , nie wytrzymali by porażającego szoku ... prawdziwej świadomości ... swego stanu rzeczy ... !! Za określenia BOSKI POEMAT i " Broszurka reklamowa " ... dziękuję, chyba to była Weronika / jeśli się pomyliłem - przepraszam / ... !! Dziękuję też pisarce EDZIE OSTROWSKIEJ ... za życzliwą dla mnie INSPIRACJĘ ... !!
Ania
2018-01-10 22:20
Cały wieczór przepłakałam, dziekuję, że mogłam być z wami, moje pielgrzymki 95, 96 rok niezapomniane ukochane chwile, dziekuję Szpaku.

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych