Jesteś tutaj: Strona główna / Stowarzyszenie Do Ziemi Obiecanej

Stowarzyszenie Do Ziemi Obiecanej

2019-04-09

Stowarzyszenie …

 

7 sierpnia 2018 roku oficjalnie powołaliśmy do życia Stowarzyszenie „Do Ziemi Obiecanej” im. księdza Andrzeja Szpaka. Jeszcze za jego życia niektórzy z nas marzyli o jego powstaniu. Rozmawialiśmy na jego temat również z Andrzejem.

 

Słów kilka o patronie…

 

Ks. Andrzej Szpak SDB był orędownikiem kultu „Bożego Miłosierdzia” i święta „Stworzenia Świata i Człowieka” oraz przewodnikiem „Różnych Dróg” - wspólnoty ludzi o różnych światopoglądach, wyznaniach, niewierzących, niereligijnych...Andrzej oddawał się całkowicie Bogu Ojcu. To człowiek, który wywarł ogromny, pozytywny wpływ na życie wielu z nas. Pragniemy to dobro przekazać innym.

 

Inspiracja …archiwizacja …

 

Początkowym zamysłem było zdigitalizowanie zdjęć, filmów, dokumentów, pamiątek i wszystkiego tego co miało związek z pielgrzymkami i zlotami. Wielokrotnie bowiem wspominaliśmy naszych fotografów i ich zdjęcia, które … „gdzieś tam były” i martwiliśmy się o ich los . Jednak ciągle nie było tej iskry, tego „czegoś” co by nas zdopingowało do konkretnych działań wiążących się
z masą formalności i urzędów, czyli tego czego każdy szanujący się hipis unika jak fryzjera ;)
Przygotowanie kolejnej pielgrzymki, na którą Szpaku patrzył już z nieba pokazało, że w tej nowej rzeczywistości jest potrzebna jakaś formalna instytucja, jakieś konto.

 

Co nas łączy?

 

Łączy nas osoba śp. Andrzeja, charakterystyczna wrażliwość, potrzeba radosnego tworzenia dla innych oraz głód prawdy, której poszukujemy na różne sposoby. Śmierć Szpaka i związana z tym troska o dalsze losy naszej pielgrzymki uświadomiła nam, że nie ma na co czekać. Koniecznym stało się pozbieranie wszystkich możliwych pamiątek, zdjęć, nagrań, świadectw, dokumentów, itp.

Oczywistym dla nas stało się nadanie stowarzyszeniu imienia księdza Andrzeja Szpaka. Tym bardziej, że od początku czujemy jego wsparcie z nieba. Jak to ujęliśmy w regulaminie: „stowarzyszenie ma być pomocne przy: organizowaniu zlotów, warsztatów, koncertów, wystaw i każdej innej działalności związanej z dziedzictwem naszego salezjanina.”

 

Mamy głowy pełne pomysłów...

 

Obecnie realizujemy film dokumentalny „W ramionach Ojca”, w reżyserii Marka Domagały. Mówi on o Bogu Ojcu, którego Szpaku nam pokazał swoim życiem. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu na stronie filmu.

www.wramionachojca.pl

Film jest owocem oddolnej inicjatywy, a jej twórcami są przyjaciele ks. Andrzeja.

Ponadto trwają prace nad książką ze świadectwami ludzi dotkniętych Bożym Miłosierdziem. Jest część nagrań do płyty z pieśniami, którą pragniemy wydać wraz ze śpiewnikiem. Są też przymiarki do płyty Alicji … i może nie tylko jej, gdyż muzykujących osób pośród nas jest wiele. Marzą nam się koncerty, wystawy, wernisaże, wieczory poezji, premiery, itp.

 

Czego nam potrzeba?

 

Szczególnie gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, by wszystkie te dzieła doprowadzić do szczęśliwego końca. Potrzeba nam przede wszystkim Bożego błogosławieństwa, Waszej modlitwy no i … środków finansowych. O te ostatnie zwracamy się do sympatyków, sponsorów, instytucji państwowych… i wszystkich tych, którzy czują w sercu to samo co my.

 

Marzena, Alicja, Ela, Kaja, Aga, Ola – Fiona, Marek, Wojtek – Pastor, Seweryn...

 

Stowarzyszenie Do Ziemi Obiecanej im. Andrzeja Szpaka

Nr konta: 34 1140 2004 0000 3202 7830 3614

 

Zapraszamy również do zapisywania się do naszego stowarzyszenia.

Składka członkowska dobrowolna, według uznania. Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila

stowarzyszeniedoziemiobiecanej@gmail.com

2 komentarzy

Kuba
2019-06-20 21:08
Chętnie się przyłącze, bo to konkretna inicjatywa, a nie zabawa jak do tej pory. Oczywiście o ile się nie boicie tzw "niewierzących" hippisów :) Jeśli jest to możliwe, chciałbym zobaczyć Wasz statut. (Sam też uczestniczę aktywnie w stowarzyszeniu Arte Unite, które ma sposób realizacji celów ściśle związany z Ruchem hippisowskim.)
andreo
2019-06-14 13:27
komentarze::: A.m., A.M., A.m. z … nie ja /a.m./ wpisałem, proszę o wycięcie tego. Myślę, że chodzi tu o sprowokowanie Ludzi, by na stronie był DIALOG, a nie monolog … !?! :)

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych