Jesteś tutaj: Strona główna / STAN ZBIÓRKI

STAN ZBIÓRKI

2019-04-17

Po spotkaniu tego Bożego Szaleńca dla wielu „nic nie było już takie samo”

 

"W ramionach Ojca" – film dokumentalny o ks. Andrzeju Szpaku SDB

PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE

 

Informacja dla tych, którzy go nie znali …

 

Ks. Andrzej Szpak (1944 – 2017) to Salezjanin, który cieszył się uznaniem i szacunkiem wielu pokoleń młodzieży. Jeszcze w PRL pomagał tym, którzy wpadli w uzależnienie od narkotyków lub mieli inne problemy. Od 1979 r. prowadził pielgrzymki na Jasną Górę. Miał charyzmat przyciągania ludzi zbuntowanych, niechodzących do kościoła i nieuznających autorytetów. Jest również znany jako duszpasterz hippisów. Na wieść, że umiera, setki ludzi zjechało się do Krakowa, by towarzyszyć mu w ostatnich chwilach.

Odszedł w Godzinę Miłosierdzia, w opinii świętości, otoczony śpiewem i modlitwą przyjaciół. Jego pogrzeb był barwnym happeningiem radości, miłości i wspólnoty dwóch tysięcy ludzi różnych wyznań, narodowości oraz kultur. Pożegnano go barwnymi wiankami wyrzuconymi pod niebo i niekończącą się pieśnią Alleluja, śpiewaną na cześć Boga Stworzyciela, jako podziękowanie za dar życia wspaniałego kapłana – przewodnika.

Pytając Boga o zdanie

 

Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby” (Dz 10,34)

 

W myślach dopowiadam… Acha, to tak jak w przypadku Szpaka, dałeś mu zadania, które bez Twojej łaski są niewykonalne. No ładne kwiatki... To tak jak z filmem, którego realizację Andrzej pobłogosławił dwa miesiące przed swoją śmiercią. Już na samym początku było wiadomo, że bez pomocy innych nie jesteśmy wstanie go zrealizować.

 

Dlatego, że Bóg był z Nim, przeszedł On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła” (Dz 10, 38b).

 

Widzę Szpaka, ludzi w kolejkach do spowiedzi i sakramentów, uzdrowionych na duszy i ciele. Opowiadają o spotkaniu z Miłością, pokazują zdjęcia, udostępniają filmy, pamiątki. Sami nie udźwigniemy tego urodzaju, nie obrobimy cyfrowo tysięcy zdjęć z negatywów i dziesiątek filmów na vhs oraz na taśmie Super 8. A w kolejce szalonych pomysłów pojawiają się już kolejne wyzwania: książka ze świadectwami, płyty CD z psalmami, śpiewnik pielgrzymkowy, rekolekcje, koncerty, wystawy, misteria …

 

A my wszyscy jesteśmy świadkami” (Dz 10, 34)

 

Czytam i aż mi się płakać chce. Tyle łask Bożych pójdzie w zapomnienie jeżeli nie zdobędziemy środków, by o nich napisać, zaśpiewać i opowiedzieć na różne sposoby.

 

Czy wiecie, że …

Tydzień po publikacji na Facebooku zwiastun filmu dotarł aż do 35 tysięcy odbiorców, a jego wyświetleń było 10 tysięcy? Niektórzy mówią, że zadziałał tu fenomen Szpaka, który przyciągał do siebie ludzi w kosmicznym tempie.

Na YouTube do dzisiaj odnotowano 700 wyświetleń więc też niezły wynik oglądalności.

Na koncie Stowarzyszenia Do Ziemi Obiecanej im. ks. Andrzeja Szpaka na dzień dzisiejszy mamy 1900 zł a więc niecałe 2% sumy, która jest potrzebna do realizacji testamentu Szpaka.

Podziękowanie za każdą złotówkę …

 

Dziękujemy za każdą darowiznę. Szczególnie jesteśmy wdzięczni tym wszystkim, którzy od dawna wspierają nas finansowo. Dzięki Wam możliwa była realizacja zwiastuna, kilku wywiadów i kilku dni zdjęciowych na 40-tej pielgrzymce. Jest on początkiem wielkiej przygody bo czeka nas jeszcze realizacja około 25 dni zdjęciowych, wywiad z ponad 40-stoma osobami, świadkami życia i działalności Andrzeja, no a potem, montaż, animacja, postprodukcja dźwięku i obrazu, który też pochłonie mnóstwo czasu, pracy i pieniędzy. A na samym końcu projektu pt. film - wydanie na płycie filmu DVD razem z książką i płytą CD z pieśniami i psalmami.

Czy uzbieramy 100 000 zł (sto tysięcy)? Oto jest pytanie…

 

Alicja, Kaja, Marzena i Marek

 

* Więcej informacji można zaczerpnąć na stronie www.wramionachojca.pl

* Więcej informacji można zaczerpnąć na stronie internetowej W RAMIONACH OJCA

4 komentarzy

A.m.
2019-06-11 09:52
.....
Kaja
2019-06-09 11:05
Łącznie z różnych źródeł zebralismy okolo 10 tys. zł. Duza kwota ale to dopiero początek. Walczymy dalej. Prosimy o wplaty. Dziękujemy tym co juz pomogli. Wzruszajace momenty i gesty. Największa walka jednak duchowa w naszych sercach i głowach bywa naprawdę cięzko szczególnie Markowi, który rzucil sie na głebię odrzucając inne zlecenia. Dlatego prosimy o modlitwę i wsparcie duchowe.
misia
2019-05-03 23:56
Można jeszcze spróbować na patronaite, tzn. patronaite.pl
koma70.70
2019-04-24 06:17
https://zrzutka.pl/g5bbsf Strona zrzutki na realizację tego dzieła.

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych