Jesteś tutaj: Strona główna / Hej Ty!!! Wiesz że jesteś ukochanym dzieckiem Boga?

Hej Ty!!! Wiesz że jesteś ukochanym dzieckiem Boga?

2013-03-09

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

W owym czasie zbliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi».
Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:

 

 

«Pewien człowiek miał dwóch synów. Młodszy z nich rzekł do ojca: „Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada”. Podzielił więc majątek między nich. Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony...

 

...i tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie.

A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie i on sam zaczął cierpieć niedostatek. Poszedł i przystał do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola, żeby pasł świnie. Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, które jadały świnie, lecz nikt mu ich nie dawał.


Wtedy zastanowił się i rzekł:

„Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników”.

Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca.
A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. A syn rzekł do niego:

„Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem”.


Lecz ojciec rzekł do swoich sług: „Przynieście szybko najlepszą suknię i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi. Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się”. I zaczęli się bawić.


Oto Słowo Pańskie

 

JEZUS CHRYSTUS NIE POWIEDZIAŁ ANI JEDNEJ PRZYPOWIEŚCI  BEZ WAŻNEGO POWODU, OT TAK SOBIE.

Każde jedno Słowo Jezusa jest absolutnie ważne dla Ciebie i dla mnie. Bezwzględnie Bóg mówi do Ciebie KAŻDYM Swoim Słowem. A dziś tuli nas mocno przypowieścią o Swoim Rodzicielstwie!

Jesteś ukochanym dzieckiem Boga! Bezwzględnie! - to znaczy - bez względu na to, czy nabroiłeś jak syn marnotrawny, czy nie. Jesteś ukochanym Dzieckiem Boga!!!

A jeśli nabroiłeś- wracaj!!!! Każdemu z nas zdarza się czasem zrobić coś głupiego, coś co może się Bogu nie podobać. Ale nikt w całym wszechświecie nie ucieszy się tak mocno z naszego powrotu do Boga, jak On sam - nasz Bóg - nasz najukochańszy NAJMOCNIEJSZY TATUŚ!!!

 

 

rys.: Ewa Letki

komentarz: K. Chrzan

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych