Jesteś tutaj: Strona główna / Uroczystość Trzech Króli. Czego uczą nas wspaniałomyślni mędrcy?

Uroczystość Trzech Króli. Czego uczą nas wspaniałomyślni mędrcy?

2017-01-06

 

-Nazywamy to świeto Epifanią – Objawieniem, ponieważ Jezus objawił się nie tylko najbliższym i swoim ale także magom ze wschodu, poganom oraz faktycznie i na podstawie Biblii Herodowi i Jerozolimie, która miast się ucieszyć to się z Herodem przeraziła. Trzeba wiedzieć komu się służy.

-Dzieki mędrcom dowiedzieliśmy się o gwieździe betlejemskiej, która jak twierdzą chińscy astronomowie – sam czytałem - pojawiła się ok. 2000 lat temu niezwykła gwiazda, właśnie raz w tamtym czasie na niebie. Dziś o 16.15 będzie w tv Trwam popularnonaukowy- wyklad „skąd ta gwiazda”?

-Bo pewni uczeni uważają, nałożyły się 3 planety i zajaśniały potężnym blaskiem, co mędrcy dostrzegli i poszli za nią. Jak to piękna, nowa kolęda dla dzieci głosi, że aż się chce śpiewać: „swieć gwiazdeczko świeć, do Jezusa prowadź mnie”....

-Albo jak opisuje św. Mateusz ewangelista, który lubi majestatycznie przedstawiać wydarzenia Chrystusowe, rzeczywiście jakaś cudowna gwiazda na niebie zaprowadziła mędrców aż do Betlejem. Przystanęła na Jerozolimą, gdzie dowiedzieli się od kapłanów o miejscu Narodzenia nowego Króla i „szła przed nimi aż do Betlejem”. do Betlejem. A potem ukazuje im się anioł i inną drogą, jako inni ludzie... wracają do ojczyzny.

Otrzymałem wiersz Joasi Olbrychtowicz: GWIAZDA BETLEJEMSKA
Z jakiego nieba gwiazdo betlejemska świecisz
że blask twój niepojęty i nowy?
Z siódmego nieba przychodzę gdzie szczęścia jest pełnia
i noc pokonana od zarania
Komu drogę wskazujesz i dlaczego
najsłodszą muzyką otulasz białą grotę w Betlejem?
Służę pokornym i mądrym
co kłaniać się Bogu w zachwycie będą
i świata Królowi hołd oddadzą szczery w maleńkiej Dziecinie
Czemu wśród gwiazd najbardziej się świecisz
i płomień twój tęsknotę budzi największą?
Ach! wszak pragnę miłość twoją promieniami rozzłocić
modlitwy kadzidło rozpalić cierpienia mirrę osłonić Tajemnicą!

-Z tym słodkim wydarzeniem jest powiązany niestety okrutny Herod, który zamordował nawet własnego syna, tak się bał o swoją władzę. Lepiej się za bardzo do władzy nie przywiązywać.

Cezar powiedział o Herodzie, że „lepiej być świnią w pałacu Heroda niż synem”. To dziwne, że Herod prawowity Żyd, też wyczekiwał Mesjasza, a kiedy się pojawił, chciał go usunąć. To źle jak się niszczy dobro innych dla wlasnego. Za dużo dzisiaj zabija się i niszczy chrześcijan i ich mienie. Papież Franciszek mówi: ...”dlatego ponieważ nienawidzi się Chrystusa”...

-Wróćmy do myśli aktualnej: Mały synek też może terroryzować otoczenie. Obserwowalismy niedawno z mamą, jak maleńki szkrab dał nam popalić w czasie kolędy, żeby się niczym nie interesowac tylko nim. Zgodzilismy się, ze to taki mały terrorysta...Chwała Wam mamy za wasz niezmordowany trud wychowywania dzisiaj dzieci. I mej mamie też dziekuję, że mogłem się jej dawać we znaki.

-Wróćmy do mędrców czego mogą nas uczyć? Na pewno- poszukiwania i znalezienia. Bo jak chce i pomysli bez wcześniejszcyh uprzedzeń, to i dzisiejszy poganin odkryje Obecność Chrystusa. Kto Go dziś szczerze poszukuje, na 100% Mu się Pan objawi w sposób prosty i zaskakujący

-Szedłem w ub. roku w pielgrzymce. Jesteśmy w Myszkowie. Wieczór na adoracji przy wejściu do kościoła dzwonię z komórki do księdza u którego byliśmy na obiedzie. >Księże wikariuszu, nie znalazłby się dla mnie jeden nocleg, bo wiem że księdza proboszcza nie ma<. Owszem, proszę bardzo. Ale ktoś mnie z tyłu trąca w ramię. „Proszę księdza, ja mam dom z rodziną naprzeciw kościoła i zapraszam serdecznie do nas...Rewelacja!!!

-Dla mnie to nie był zbieg okoliczności, lecz Opatrznośc Ojca, którą odkrywalismy na każdym kroku. Sporo koszty były utrzymania pielgrzymki przez dwa tygodnie. Ale młodzi ze ŚDM nie zabrali ze sobą mnóstwa prowiantów na drogę. Więc wiele zostało dla naszych 250 osób...

- A do bardziej potrzebujących świadectwa o Bogu mówię tak: „Pan Bóg ma dla nas plan A, jak zawiedziemy ma dla nas plan B, jak ten zawiedziemy ma C i tak aż do Z. Jak i Z zawiedziemy, Pan Bóg wymyśli dla nas nową literę.

-W tym samym kościele podchodzę do przodu i widze jak jedna Kasia jest tak skulona, jakby o coś bardzo prosiła. Podszedlem z tyłu i delikatnie ją pogłaskałem, a ona wstaje i mówi: „O jak się cieszę, w tej chwili prosiłam Jezusa, żeby mnie pogłaskał”... Celowo mówię o bardzo prostych rzeczach, żebyśmy pamiętali o obecności Bożej w ważnych i mniej ważnych sprawach naszego życia. Podczas całej pielgrzymki odczytujemy setki próśb, a także wiele podziękowań.

Jezus jest Emanuelem czyli zawsze obecnym. Co nie znaczy, że diabeł nie kręci się wokół nas jak lew ryczący, żeby nas pożreć”.

Dlatego Anioł ostrzegł Józefa, uciekaj do Egiptu, bo Herod chce dziecko zabić. I trzeba było na osiołku przemierzyć spod Jerozolimy, chyba z 700 km. a potem 2 lata zyć na prawdziwym uchodźstwie. Na szczęście Opatrzność dostarczyła Józefowi troche złota od króla Melchiora.

-Nawiązując w końcu do hasła: „Idźcie i głoście”, dorzucę kilka słów z mojej kolędy o odnowie rodziny w ojczyźnie:

-W trosce o rodzinę jesteśmy na drugim miejscu w Unii, mamy: 500 + a za niedługo mieszkanie +, w Polsce nie odbiera się dzieci biednym matkom i procesuje w tej sprawie z „Jugendamt” w Niemczech, jest szczególna opieka nad matką w ciąży, nie muszą posyłać 6-latków do szkoły lecz dochowac emocjonalnie w rodzinie, nie ma przedmiotu wychowania sexualnego dzieci w szkole, nie dotujemy z budżetu państwa in vitro lecz stosujemy naproterapię w celu poczęcia dziecka. Wstrzymana jest sprzedaż dzieciom środków antykoncepcyjnych, obniżony wiek emerytalny, podwyższenie minimalnych zarobków do 2tys. zł. jest reforma szkolnictwa, aby dzieci mogły wychowywać się w swoim środowisku – na życzenie matek, jest więcej mediów narodowych a nie partyjnych, jest więcej autentycznego patriotyzmu, dzieki 1050 leciu chrzescijaństwa w Polsce, dzieki niedawnym żołnierzom wyklętym, jest tylko ok. 7% bezrobocia, a Orban zaproponował, by Polska stała się „rzecznikiem chrześcijaństwa w Europie.

-„Damy Rady”! To jest nasze bojowe hasło!

A. Szpaku

 

6 komentarzy

a.m.
2017-01-09 08:14
Jest pięknie ilustrowana książka wydana w 2005 Anno Domini: ... OJCIEC WSZYSTKICH NARODÓW [ Jan Paweł II ...1920 - 2005 ] - Grzegorz POLAK / autor /. Może to da jeszcze komuś do myślenia ... ?? Pamiętajmy. OJCZYZNĘ BUDUJEMY w oparciu o WARTOŚCI ... , w oparciu o FUNDAMENT ... , a FUNDAMENT OJCZYZNY stanowi MĄDROŚĆ JEJ WIELKICH TWÓRCÓW ... !! Jeśli z POLSKI wywodzi się OCIEC WSZYSTKICH NARODÓW ... , to naprawdę na DUŻE i WARTOŚCIOWE Czyny ... i Owoce tych Czynów ... będzie nas jeszcze STAĆ ... !! Byle w głębokiej pokorze, w modlitwie większej głębi ... i z Odwagą na większą Głębię ... z Pełną Wiarą ... w Dobrej Woli i ... z BOGIEM Prawdy rzetelnej ... , a nie z JEGO wypaczoną namiastką ... !!
...
2017-01-08 18:52
https://www.youtube.com/watch?v=64TNwPY37rw
a.m.
2017-01-08 15:07
https://www.youtube.com/watch?v=y7pEn4R3cqg
takajedna
2017-01-07 20:20
Bóg prowadzi nas taką drogą, którą wybralibyśmy sami, gdybyśmy znali jej koniec na początku....Trzeba Mu tylko zaufać i powiedzieć TAK, nawet jeśli nie rozumiemy tego, co się dzieje i kierunku, w którym zmierzamy... I właśnie to TAK jest najtrudniejsze. Pozdrawiam wszystkich noworocznie.
...
2017-01-07 09:05
DAMY RADY ..... .. ! Będziemy też ... odpowiednio Dobrze ... i właściwie ... przeżywali BOŻE DNI .... ! Dni pracy też będą z myślą ... , że nasza praca służy pożytecznie PANU Gospodarzowi wszystkich przestrzeni Kosmosu ... , czym skutecznie uradujemy ... JEMU SERCE ... obfitujące darami wszelkich Najważniejszych WARTOŚCI ... !! Będzie DOBRZE i też xapawo oraz gut i bone ... !! Zadbamy o BOSKI POEMAT ... na miarę swoich potencjalnych chęci i możliwości ... , postaramy się oto ze wszystkich swoich możliwych wewnętrznych sił ... !! Dopomóż nam w tym Panie BOŻE ... !!
Sara (JO)
2017-01-06 19:50
Tajemnicą Zbawienia

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych