Jesteś tutaj: Strona główna / Krystyna Krauze laureatką IX Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci

Krystyna Krauze laureatką IX Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci

2017-10-15

Gratulujemy !!!!

Krystyna Krazue za film "Braciszek Karel" otrzymała Nagrodę Główną - Złoty Opornik - na IX Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni. Reżyserka odebrała ją z rąk wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. Jolanta Rudnik z Polskiego Radia Koszalin nagrodzona została zaś za najlepszy dokument radiowy - reportaż "Wilno - krew i łzy".

4 komentarzy

grodzic
2017-11-09 13:18
NIEZŁOMNI ... !! Temat radykalnie odważny. Temat potrzebny, tak jak nam wszystkim mówiącym i śpiewającym w języku polskim ... potrzebne jest Święto Niepodległości pojutrze 11.11. ... !! A za rok w ROK 2018 - 100 LAT takiego świętowania ... !! Józef Piłsudski, który w jakiś sposób uosabia to święto, mówił : - Cechą Polaków jest niezdecydowanie ... . A ja bym wolał, żeby Ich cechą - Naszą cechą było umiłowanie wolności i niezłomność ... !! Jeszcze w poprzednim wieku napisałem mocno text : " ... W obce reklamy ubrani, obcą melodią zniewoleni, pełni zachwytu dla obcej tandety i własnej próżności ... , nie mamy honoru poziomu ni Łemków , ni Romów ... " . Od tamtego czasu przez 20 lat sytuacja tożsamościowa - świadomościowa ... mówiących, śpiewających i tworzących po polsku ... nie poprawiła się, a pogorszyła ... !! Piłsudski zauważył też, że mówiący ten sam text po polsku, rozumieją go całkiem odmiennie ... i w ten sposób naród jest bardzo podzielony ... !! O tym, że stanowimy jakąś Kulturową Rodzinę ... decyduje ... wspólna kultura - język - przywiązanie do zamieszkałej ziemi. ... Pojutrze Kraków, gdzie przebywam, będzie patriotycznie świętował . ... O godz. 10 ... będzie przemawiał wojewoda przy grobie, w którym prochy męczenników dla Ojczyzny ... !! To na Placu Matejki, gdzie też Pomnik Grunwaldzki / wieńczy go zwycięski król na koniu Władysław Jagiełło /. Po dwu stronach pomnika są bardzo wymowne w kamieniu słowa : ... PRAOJCOM NA CHWAŁĘ ... oraz ... BRACIOM NA OTUCHĘ ... !! ... O godz 11 ... będzie Msza Święta na Wawelu, gdzie homilię wygłosi Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski ... !! O godz. 17 ... w Rynku Krakowskim będzie wielkie zbiorowe patriotyczne śpiewanie ... !! Modlę się o to, by włączyło się w to święto jak najwięcej młodzieży ... !! Modlę się, by nasza młodzież była bardziej z dotykiem prawdziwej rzeczywistości i w większej świadomości wartości oraz zbiorowego wielkorodzinnego interesu wolności ... !! Pragnę, by młodzież wyizolowana z rzeczywistości, ukształtowana delikatnie i plastikowo do bezideowej mody konsumpcjonistycznego hedonizmu przyjemnych blasków i kolorów, a mającej swój smutny koniec nihilistycznej przestrzeni bytu ... , doznała mądrej i dobrej opieki ... od STWÓRCY ŚWIATA PRZYJAŹNI i MIŁOŚCI ... !! Wezmę w tym udział, choć czuję się też internacjonalistą. ... .. . A Autorce nagrodzonego w Temacie: NIEZŁOMNI ... Filmu " Braciszek Karel " - Krystynie Krauze ... z Dobrym i wyrazistym oraz zdecydowanym CHARAKTEREM ... Dziękuję Bardzo ... za Tą Odważną, Dobrą i Pożyteczną ... TWÓRCZOŚĆ ... !! Też gratuluję nagrody oraz POZDRAWIAM ... !! Andreo / a.m. /
alicja
2017-11-04 12:44
Zawsze wiedziałam, że w Krysi drzemie potencjał; dobrze, że inni też go widzą :)))
koma70
2017-10-31 21:33
Otóż to! Krysiu mamy nadzieję zobaczyć Twój film na pielgrzymce lub wcześniej jak się da :)
Aśka Ziółek
2017-10-31 09:26
Gratulacje! Gratulacje! Oglądaliśmy wiadomości w tv, kiedy nadali materiał na ten temat. Podczas wywiadu z Krysią mi odebrało głos a Celina podekscytowana powiedziała: "Przecież ta pani była z nami na pielgrzymce." Światowo :-)

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych