Jesteś tutaj: Strona główna / Daj się pociągnąć Bogu

Daj się pociągnąć Bogu

2018-04-01

obraz: "Przytulenie" Jacek Sztuka

 

....spisane na telefonie podczas pielgrzymki dlatego niezbyt gramatycznie ale właśnie do nas, dla nas i o nas od Andrzeja Szpaka:

 

 

 

Edyta Sztajn. Dzieci pamiętają co robią rodzice. Nie wiemy jak wędrować wielu z nas sie lęka o przyszłość. Bóg przychodzi z obietnicą i mówi, że nie da ci zginąć. Posyła swojego anioła, aby cię strzegł, aby się nic nie stało. To co jest teraz to nie jest koniec. Bóg mówi do Abrahama:

 

1.Abraham zostaw to do zgromadziłeś i wyjdź do ziemi obiecanej coś mam dla ciebie przygotowane Abraham wychodzi. W czym pokładasz siłę: w urodzie, w kasie czy w pracy? Pan Bóg mówi: wyjdź z tego, wyjdź z małostkowości. To nie da ci pewności, wyjdź do ziemi obiecanej. Daj się pociągnąć Bogu.

 

2. Jaka jest twoja gościnność? Abraham wystawił co najlepsze dla gości. Co sprawia, że jesteśmy skąpcami? Abraham miał 100 lat, a Sara 90, nie mieli dzieci, a za rok mieli dziecko. Czemu nie doświadczamy cisów, bo nie jestesmy gościnni. Bóg moze przemieści to co obumarłe w to co jest żywe, żeby przekonać ze jest Bogiem wszechmogącym. Bądź gościnny dla tego kto jest obok ciebie.

 

3. Obecność cierpienia i złych chwil w naszym życiu. Albo jesteśmy pobudzeni albo ospali. Abraham dostaje straszne słowo - złóż w ofierze swojego syna. Bóg wymaga rzeczy, które przekraczają nasze możliwości. zabicie syna jest szalone nienormalne .Każdy dostaje słowa na swoja miarę. Bóg chce odwrocić proporcje. Masz swoje próby że ci sie nie chce. że to jest bezsensowne, czujesz nagromadzenie zła, ze brak jest sensu. Nie widzisz ze Bóg jest nad tobą. Trzeba wytrwać w tej próbie, bo przyjdzie Bóg i da odczuć ze kroczy obok ciebie. Nie trzeba wysilać się, aby cos zobaczyc Pan Bóg przychodzi bez względu na to czy ci sie chce czy ci sie nie chce. Jak cię walnie to go zobaczysz. Edyta Sztajn to benedykta od krzyża. Jako Żydówka czekała na smierć. Kto chce iść za mną niech weźmie swój krzyż I niech mnie naśladuje.

 

A. Szpak

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych