Jesteś tutaj: Strona główna / Modlitwa ze Szpakiem

Modlitwa ze Szpakiem

2018-11-29

 

 

 

 

Biblijna Modlitwa do Boga Ojca Ks. Andrzej Szpak. Oświęcim 2013 r.

Ojcze nieskończenie doskonały. Duchu, stworzycielu nieba i ziemi -

wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych - święć się Imię Twoje

Wierzę w Ciebie - Boże Żywy - Mowo wszechświata - "w Tobie żyjemy, poruszamy się i jesteśmy",

przyjdź Królestwo Twoje.

Ojcze wszechmogący, wieczny, nieskończenie miłosierny, wszechobecny Jahwe, "Ty jesteś, który jesteś", bądź dla każdego i dla mnie

Boże biblijny - Adama i Ewy - Noego - Abrahama - Jakuba - Józefa - Mojżesza - Jezusa, a także mój Boże  czuwaj nade mną.

Początku i celu ludzkości - Alfo i Omego naszego przeznaczenia.

Ojcze wiecznej młodości i urody, nie dozwól byśmy ulegali pokusom.

Władco materii i całkowitego panowania nad nią - Rządco wszechświata - makro i mikrokosmosu - kosmologii - metafizyki - teologii oświecaj mnie.

Źródło wszelkiego życia - niezliczonych gatunków flory i fauny, fascynująca istoto przyrody - "brata słońce i siostry wody."

Ojcze Ogrodniku i Gospodarzu planety ziemia - umacniaj me siły do współpracy z Tobą.

Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)

ZAPROSZENIE DO MODLITWY

Wielu z nas doświadczyło żywej obecności Jezusa Miłosiernego w osobie Ks. Andrzeja Szpaka SDB, który już za życia żartował ... "w niebie nie ma ograniczeń; byleby się tam dostać i móc działać".

Wierzymy, że Szpaku jest już w Domu Ojca, ale nie mamy pewności, że może tam działać bez ograniczeń. Dlatego ufając Duchowi Świętemu, który szczególnie w ostatnich dniach ziemskiej pielgrzymki wzbudzał w nas pragnienie uznania świętości Ks. Andrzeja w Kościele (rozumianym jako Wspólnota Miłości) pragniemy podjąć wysiłek wspólnej modlitwy w jego intencji. Tym bardziej, że w rocznicę śmierci Ks. Andrzeja pragnienie to nadal jest w nas żywe. Mamy nadzieję, że jest ono zgodne z wolą Boga, którego pokornie prosimy o potrzebne łaski, by dzieło duchowego syna św. Jana Bosko się w pełni dopełniło.

MODLITWA:

„Ojcze Przedwieczny, Stwórco wszystkiego co w niebie i na ziemi, dziękuję Ci za księdza Andrzeja Szpaka SDB - salezjanina, duszpasterza młodzieży „różnych dróg” oraz kontynuatora Sacrosongu. Proszę, aby ten, który przez całe swoje życie głosił orędzie Jezusa Miłosiernego wszystkim tym, którzy tego najbardziej potrzebowali został zaliczony w poczet świętych. A jeżeli jest to zgodne z Twoją wolą, przyśpiesz moment wyniesienia go na Ołtarze, na większą chwałę Twoją, dla dobra Kościoła i zbawienia dusz.

Maryjo, Matko z Jasnej Góry, ufam w Twe wstawiennictwo. Proszę pokornie, abyś wstawiła się przed Bogiem za ks. Andrzeja Szpaka. A jako znak Jego za nami u Boga orędownictwa, udziel mi łaskę, o którą Cię proszę … (wymienić lub pomyśleć intencję).

Święty Janie Bosko, którego ks. Andrzej Szpak był wiernym duchowym synem – wstawiaj się za nami. Przez Chrystusa Pana naszego – Amen”

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dawniej w tym miejscu wpisywano intencje, w których modliliśmy się z ks. Szpakiem, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do dalszego ich wpisywania. W dalszym ciągu odmawiamy tu  codzienną koronkę oraz Modlitwę Andrzeja Szpaka.

Przyjaciele Szpaka

81 komentarzy

Ilona
2022-01-22 23:05
o szczęśliwą wieczność mojej mamy Krystyny mamuśki
Taka Jedna
2021-12-31 21:40
https://www.youtube.com/watch?v=EbYf0uJZwMA Z najlepszymi życzeniami. Jakie to aktualne. Wróćmy do Betlejem.
autor Andreo Merkan
2021-06-11 09:05
Błogosławiący nam X. Andrzeju SDB ... upomnij się o BOŻY PORZĄDEK ... odkryty i zawarty w Książce zbiorowej, której jesteś głównym autorem, a jest też Twój Testament WIARY: STAŃ SIĘ - ŚWIĘTO BOGA OJCA STWORZYCIELA/wydanej przez Zakon SALEZJANÓW ... *** Planować trudno, ale mój stosunek do Andrzeja Szpaka jest ciągle zwięźle Przyjazny, a od siebie wymagający. ... Jak wynika z Książki Księdza ANDRZEJA SZPAKA SDB "ŚWIĘTO BOGA OJCA STWORZYCIELA - STAŃ SIĘ" ... *ŚWIĘTO BOGA OJCA* - MAMY JAK CO ROKU: ... ????????????????‍????‍????‍???????? ... 12 LIPCA . !!!
Andreo
2021-01-31 06:35
"UWIERZCIE TYLKO, A UJRZYCIE CZYM SĄ CUDA" - Św. Jan Bosko *** Dziś 31 stycznia jest wspomnienie św. Jana Bosko i święto kreatywnych i twórczych z trudną ognistych dusz młodzieżą Salezjanów. Śp. SZPAKU był jest SDB SALEZJANINEM. ????????????
Kalendarium Wartości
2020-11-08 23:06
PLDW: KALENDARIUM WARTOŚCI: 18 l - Pomyślne Budowanie GNIAZDA RODZINNEGO i Narodowego 20 I - Dzień Rycerskiego Stanu 4 III - Dzień Zachowań Rycerskich 8 V - Dzień Refleksji dla Ładu 12 V - Dzień Odnowy Dla WARTOŚCI w JEDNOŚCI 16 V - Dzień Niezłomności WIARY 18 V - OGNISKO INTEGRACJI 12 VII - Święto Boga Ojca 15 VII - Bitwa Grunwaldzka - Dzień Oręża 17 VII - Dzień Ambitnych BIBLIOTEK 24 VII - Dzień Służb 15 VIII - Bitwa Warszawska - Moc Wiary i Woli 12 IX - Bitwa Wiedeńska - Moc Woli i Wiary 4 X - Patronalne Święto Ekologii 11 XI - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI wTw???? SK 2021 A.D.
Modlitewne wołanie
2020-08-13 17:51
Do Przodu, TWÓRCZA POLSKO, ... DO PRZODU. ♥️????
OFM KORDIANIE
2020-08-13 17:48
OFM KORDIANIE. Dziękuję za włączenie mnie do WĘDRÓWKO - PIELGRZYMKI 42 LUDZI RÓŻNYCH DRÓG - KULTUR RODZIN I MŁODZIEŻY 2020 A.D. z wejściem przed Tron MATKI KRÓLOWEJ POLSKI jak zawsze 12 sierpnia 2020 A.D. DZIĘKUJĘ przede wszystkim BOGU PRAWDZIWEMU, KTÓRY JEST i nas W PEŁNI RADOŚCI PRZEPROWADZIŁ zaczynając od Prawdziwie ZDROWEJ DOBREJ WARTOŚCI KULTURY w Rzepedzi. Dziękuję wszystkim Ludziom DOBREJ WOLI, Którzy się w To DZIEŁO BOŻEJ DROGI w DZICZY LEŚNEJ I GÓRSKIEJ oraz codziennego OGNISKA INTEGRACJI Przyjacielskiego Spotykania z gitarami i śpiewem twórczym, przyczyniali w BOGA WARTOŚCI ZJEDNOCZENIU. SZCZĘŚĆ BOŻE. POKÓJ I DOBRO ... w Harmonii Dobrej Woli ... T.
ANDREO
2020-07-12 11:23
Nie rozumiem. Dziś jest ŚWIĘTO, o które X. Andrzej Szpak SDB tak ... MOCNO MOCNO SIĘ MODLIŁ I ZABIEGAŁ ... !! /To jest głównym nurtem JEGO ARCYWAŻNEJ KSIĄŻKI "STAŃ SIĘ" ...!! *** ŚPICIE, KOCHANI ... !! .... *** ♥️???????? *** Dziś 12 LIPCA 2020 A.D. ... ???? Wielkie Święto Ludzi WIARY - nie tylko CHRZEŚCIJAN: *** ???????????? ŚWIĘTO BOGA OJCA STWORZYCIELA. ????????
Przyjaźń
2020-07-07 13:31
Andreo Merkan PRZYJAŹŃ Przyjaź;ń to słowo nie z utopii To rzadka zjawisk perła Mieszka w nas i trwa Łączy serca ludzi czystych Przyjaźń żyje tylko tam Gdzie nie umarło sumienie Przyjaźń zdobywa obszary samotności To bardzo ważne słowo To najważniejsza część miłości *** Prawdziwa SOLIDARNOŚĆ to PLDW ... !! *** PRZYJAŹŃ LUDZI DOBREJ WOLI ♥️????????
andreo
2020-07-04 10:05
W imię wszelkiego DOBRA, a szczególnie urzeczywistnienia pełnometrażowego Dobrego Bardzo WARTOŚCIOWEGO FILMU O ŚP.. X. ANDRZEJU SZPAKU SDB ... SZCZĘŚĆ PRAWDZIWY BOŻE ... !! ♥️ *** PLANETA ZIEMIA JEST JEDNYM ORGANIZMEM DUCHA I CIAŁA, A W NIEJ POLSKA MAŁA. RAZEM Z NIĄ JEST W RĘKACH OPATRZNOŚCI BOŻEJ KOSMOSU CZĄSTKĄ. JEŚLI SIĘ W PRZYJAŹNI Z BOGIEM PRAWDZIWYM W HARMONII ZJEDNOCZY, BĘDZIE PODMIOTEM DOBRA NA ŚWIECIE W POKORZE PEWNYCH NAJISTOTNIEJSZYCH WARTOŚCI ... W GODNOŚCI I W HONORZE DUMNA I CAŁA. ♥️???????? TAK NAM POMÓŻ PRAWDZIWY BÓG, A MY CIEBIE BOŻE PEŁNĄ GODNOŚCIĄ PEŁNĄ MOCY CZYNU I ZDROJU SIŁY WDZIĘCZNĄ MIŁOŚCIĄ DZIECI BOŻYCH OBDARZYMY ... !! ZAUFASZ NAM JESZCZE RAZ, PANIE BOŻE. ... ?!? BO NIE weekend dziś mamy, ALE DNI BOŻE ... !! ????????
ANDREO
2020-07-04 05:21
"Nigdy w życiu nie jest za późno na naukę na miłość i spełnienie marzeń" /św. Jan Paweł II/ ♥️???????????????? JADWIGA KRÓLOWA ŚWIĘTA na prawdziwą i rzetelną NAUKĘ i KULTURĘ w POLSCE dała wszystko co miała, choć tylko w 1/8 była POLKĄ - POLKĄ PIASTOWSKĄ ... ????????♥️ Już za 2 tygodnie OBCHODZIMY ŚWIĘTUJEMY PO RAZ DWUDZIESTY OD USTANOWIENIA PRZEZ ŚW. JANA PAWŁA II ... DZIEŃ AMBITNYCH BIBLIOTEK 17 LIPCA 2020 A.D. ... w kolejną Rocznicę odejścia JADWIGI KRÓLOWEJ ŚWIĘTEJ w za światową Krainę NIEBA. JADWIGA Królowa Święta jest Patronką AMBITNYCH BIBLIOTEK.
Andreo
2020-07-04 05:17
Ano TAK. Tak samo i podobnie myślał ŚP.. X. Andrzej Szpak. Zostawił nawet ludziom MODLITWĘ DO BOGA OJCA STWÓRCY JEDYNEGO. Którą odmawia się bez przerwy w ŚWIĘTO BOGA OJCA STWORZYCIELA LIPCA DWUNASTEGO. ♥️????????????????
Prośba o modlitwę w intencji dokończenia filmu. oby ogromna ilość piętrzących się problemów, ich kaliber i "dziwność",żeby nie powiedzieć niezwykłość, nie przerosła nas...
Andreo Merkan
2020-06-21 09:52
Kraków, 21 czerwca 2020 A.D. Andreo Merkan PRZEKROCZYĆ BARIERĘ PEŁNI WIARY ... !! *** Przekroczyć barierę pełni wiary To więcej niż przekroczyć próg nadziei Dziś święto nasze polskie niedziela Bracia wschdni nasi Słowianie Nazywają to święto wboskriesjenie Obyśmy i my wiary pełnej Co kilka dni zmartwychwstawali Trochę w naszym kraju Ludzi próżnych i bezbożnych Mówią na święta polskie weekend Co słowo to też pustkę i bezbożność znaczy Nie jesteśmy przecież zasoby ludzkie Dla zysku dyktatorów mody trendy na topie Nie jesteśmy przecież narodem Wiary dziurawej dętki Dziś przeżywamy Dzień Boży To jest zapiątek i Dni Boże Bądźmy sobą nie udawajmy obcych By BÓG wiedział z kim rozmawia Jesteśmy narodem Pełni Wiary Jesteśmy narodem żywej wiary Jesteśmy rycerskie królewskie odważne SOLDARYTET ... !! Bądźmy SOBĄ ...!!
ANDREO
2020-04-20 12:07
???????????? ... MIMO WSZYSTKO WIERZ W DOBRO W PRAWDĘ W PIĘKNO. WSZYSTKO SIĘ ODRODZI ... !! ????????????‍♂️????☀️ /Krystyna Szlaga - wybitna poetka/ *** OBUDŹ SIĘ POLSKO ... !! ☘️????????
...
2020-04-17 11:15
TOŻSAMOŚĆ - PAMIĘĆ - HONOR - NIE ODRZECZYWISTNIANIE SIĘ ... !! ☀️
Andreo
2020-04-14 11:56
Informuję Cię Kochany SZPAKU, który jesteś w NIEBIE, że krążek, który był wykonany z drzewna bógbookbukwowego:"Lilijka Harcerska: HONOR, O-jczyzna N-auka C-nota" ... mocno jako nasza Polska DUSZA ... Trwale ŻYJE W ŻYWYM MODLĄCYM SIĘ DRZEWIE ... !! .... W korze żywego bógbookbukwa na górze 100 m n.p.m. w Bieszczadach była akurat szerokości tego bukowego krąźka szpara. Tam przed kilku laty włożyłem go jako ofiara i modlitwa do BOGA o te Wartości. Żywe Drzewo Bógbookbukwowe w krótkim czasie zaczęło Bógbookbukwową Lilijkę HARCERSKĄ wchłaniać ... !! Dziś jest już kora zarośnięta, a "HONOR Ojczyzna Nauka Cnota" ... do wewnątrz ŻYWEGO DRZEWA jako Serce Harcerskiej i Polskiej Modlitwy o WARTOŚCI ... całkowicie głęboko wchłonięte ... !! ????
Andreo Merkan
2020-04-09 14:01
ODRZECZYWISTNIENIE SIĘ ŻYCIA ... !! *** ... Cóż może Naród bez Wiary bez Ducha i bez Wartości? Odpowiedź: - Przestaje istnieć ... !! ... Święty JANIE PAWLE II (Patronie Rodzin i OJCZYZNY Bogiem Silnych Rodzin) ... , ŚP. Księże Andrzeju Szpaku SDB ... , Przyjacielu Nasz w NIEBIE, Ojcze Całego Swojego SZPAKOWISKA ... !! Chcę Wam powierzyć text, byście go rozważyli i doradzili nam z NIEBA ... : ... Główny Duszpasterz Katolików w Rzymie obecnie Ojciec Święty - Papież Franciszek mówi: ... - Przestraszyliśmy się i zagubiliśmy się ... !! ... Wy, Ludzie Święci, wiecie i my niektórzy wiemy, że GŁOWĄ KOŚCIOŁA jest JEZUO KRISTO ... !! W każdym zagrożeniu idziemy zawsze do ŹRÓDŁA WIARY, do BOGA, do TRÓJCY ŚWIĘTEJ, do NAUKI GŁOWY KOŚCIOŁA ... !!! Nauka Głowy Kościoła daje nam 102 % pełnej Wiary w Moc Wszechmogącą BOGA Prawdziwego ... !! Dziś jest Wielki Czwartek 9.04.2020 A.D. (Roku Pańskiego-Chrystusowego) i jest tak, że dla Instytucji Kościoła nadrzędne są zalecenia stanowione przez naukowców świeckich(decyduje nauka i uczoność autorytetów też spoza Kościoła). Społeczeństwo w domowych aresztach jest odrzeczywistnione i zamknięte w wirtualnej iluzji ... !! Kościół też jest wirtualny w iluzji w wielkim stopniu odrealniony ... !! Żyjąc w mocy wątpliwości i małej wiary z nikłą nadzieją, że dzisiejsze zagrożenie epidemiologiczne szybko minie, że wrócimy znów do świata broszurki reklamowej i pogoni za złudami doczesności ... zapewne się pomylimy ... !! I ja i Wy, Święty Janie Pawle II z ŚP. Błogosławiącym nam Księdzem ANDRZEJEM SZPAKIEM SDB ... wiemy, że bez Żywej i Pełnej Wiary w BOGA ... , to zagrożenie epidemiologiczne tak bez wysiłku ducha, ciała i umysłu nie minie ... !! Jest jeszcze możliwość za Świętym Franciszkiem z Asyżu (dla którego braćmi były też wszystkie pozaludzkie stworzenia) ... przemówić: ... - bracie "koronowirusie" ... , no zabawiłeś się już wystarczająco dobrze przestraszonymi ludźmi. Teraz idź już sobie i spokojnie odpocznij z dala od ludzi ... !! ... A my spróbujemy znów w Wolności naszych myśli i wypowiadanych słów mówionych i pisanych ... urzeczywistnić w Prawdzie(która z niewoli wyzwala) nasze życie oraz życie naszych Dzieci ... uwalniając się od świata iluzji ... !! Być może urealnimy też jeszcze nasz Kochany KOŚCIÓŁ ... , Którego GŁOWĄ Był, Jest i BĘDZIE WIECZNIE ... JEZUO KRISTO ... !! Nie będą tą Głową świeckie zarządzenia. Jeśli było by tak jak dziś, to kościół pozostał by już jedynie sponsorowanym przez władze świeckie folklorem ... !! Okazuje się też, że oprócz utraty HONORU, PAMIĘCI i TOŻSAMOŚCI ... ogromnym zagrożeniem dla BYTU i ISTNIENIA ... jest ODRZECZYWISTNIENIE SIĘ ... !!! ... ... Święty JANIE PAWLE II ... i Błogosławiony(wkrótce) Ks. ANDRZEJU SZPAKU SDB ... MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI ... !!! ... ... POKÓJ I DOBRO W HARMONII DOBREJ WOLI ... !! ???? ... Pozdrawiam serdecznie ... ????????????️????????☀️ ... /Andreo Merkan/
takajedna
2020-04-02 11:14
Andreo,Andreo, Andreo..i inni.Jest trudno- a czy ktoś powiedział,że będzie łatwo? Mamy swoje ucho igielne.Ale czy nie widzisz, jak Bóg obraca wszystko w dobro? na reszcie rodzina nie tylko mieszka pod wspólnym dachem , ale jest razem.Ma szanse i czas, aby ze sobą być.Aby znów rozmawiać,poznawać się na nowo. Starsi ludzie z bloku obok są zaskoczeni, bo sąsiedzi, którzy czasem w biegu mówili -Dzień dobry- nagle przychodzą i pytają, czy czegoś nie potrzeba. Dzieci odzyskały czas swoich rodziców, skradziony przez korpo i inne prace. Zaczynają powstawać grupy modlitewne w sieci. Kościoły otwarte na oścież i możesz wejść o każdej porze. Nie kupujesz już kolejnych, niepotrzebnych lecz modnych ciuchów, bo zacząłeś myśleć, czy będziesz mieć na jedzenie. zastanawiasz się trzy razy, czy to co już na granicy ważności da się jakoś przetworzyć, czy wyrzucić. Bóg wszystko przemienia-nawet najbardziej beznadziejne sytuacje.I daje nam wolną wolę,abyśmy chcieli z tego skorzystać.A sienie leku, niepewności i zwątpienie na pewno nie od niego pochodzi. pozdrawiam wszystkich. i mam nadzieję do spotkania kiedyś tam....Gdzie Bóg da.
...
2020-04-02 09:33
Dziś 2.04.2020 A.D. ... 15 ROCZNICA ... Od Odejścia św. JANA PAWŁA II ... Do rzeczywistści Przestrzeni Świętości ... !! ☀️Ciągle stamtąd mówi nam wyraziście i donośnie: ... - NIE LĘKAJCIE SIĘ ... !! OTWÓRZCIE DRZWI ... JEZUSOWI CHRYSTUSOWI ... !! MUSICIE OD SIEBIE WYMAGAĆ, CHOĆBY INNI OD WAS TEGO NIE WYMAGALI ... !! WOLNOŚĆ NIE JEST DANA RAZ NA ZAWSZE. WOLNOŚĆ TO WARTOŚĆ ZADANA ... !! ????????????PRAWDA WYZWALA ... !! ... ????????️????????????
Józef Hawlicki
2020-04-01 19:15
"BÓG DOPUŚCIŁ CHOROBY /PROBLEMY/, ALE STWORZYŁ TEŻ ZIOŁA /MĄDROŚĆ/, KTÓRE LECZĄ KAŻDĄ Z TYCH CHORÓB /PROBLEM/, TYLKO TRZEBA JE INTUICJĄ UMIEĆ ZNALEŹĆ I W ODPOWIEDNICH PROPORCJACH STOSOWAĆ." - Józef Hawlicki (Zielarz, Pedagog, Matematyk ... z Przemyśla)
Andreo
2020-04-01 10:26
#&POSIĄDŹ TYLKO ŻYWĄ WIARĘ W BOGA, A WSZYSTKO INNE OTRZYMASZ ... !! - św. Antoni z Padwy ... #&WIERZ ŻEBYŚ WIEDZIAŁ. WIEDZ ŻEBYŚ WIERZYŁ ... !! - św. Augustyn ... #&MIEJCIE WIARĘ A UJRZYCIE CZYM SĄ CUDA ... !! - św. Jan Bosko ... #&RADOŚĆ TRYSKA Z CZYSTOŚCI SERCA ... !! BÓG JEST RADOŚCIĄ - DLATEGO WYSTAWIŁ SŁOŃCE PRZED SWÓJ DOM ... !! - św. Franciszek z Asyżu ... #&STRACISZ NIEMAL WSZYSTKO, CO OPRZESZ NA LUDZIACH ... A NIE NA JEZUSIE ... !! - Tomasz A"Kempis ... #&PRAWDA WAS WYZWOLI ... !! - Jezuo Kristo ...
Andreo
2020-03-31 12:05
A daj, BOŻE, by ... struchlałym że strachu ... ukrytym w mieszkaniach biernym ludziom ... samo przeczekanie problem oddaliło ... !! . Jednak ta nasza wcześniejsza znniczulica, bez aktywność, bez żywotność, bezwigor, bez Tożsamość i bez zejście z tapczana ... w wymiarze rzeczywistym ... , ... było już wcześniej ... w tragicznym i opłakanym stanie ... !! A jak teraz nasze dzieci wkleją się w tapczan i w wirtualną iluzję ... strach sobie to wyobrażać ... !! Będziemy tak biernie i ospało czekać i chować się przed zagrożeniami za szafę, a wirus z zachodu i tak dobrze powęszy i przestraszonego tam dopaść może, a co będzie jak takie rzeczywiste z wigorem na dwu nogach przyjdzie z nożem z wschodu i nas za tą szafą dopadnie? Też go Przeczekamy? ... Tak już twierdziła matka premier Ewa Kopacz. Z przeciwieństwem walczy się aktywnością serca ducha ciała i umysłu ... !! ????
Andreo
2020-03-28 13:18
CZŁOWIEK-MIŁOŚĆ-WARTOŚĆ-KULTURA. ZAPROSZENIE DO SŁÓW. SZTUKA SŁÓW. ... Kto nie może, kiedy inni mogą? A kto musi, kiedy nikt nie musi? I czy Poezję Muzykę Malarstwo warto wziąć za lejce za włosy? ... SŁONECZNE NIEBO ZIEMSKIE ISTNIEJE W SERCU WYBRANYCH LUDZI ZAPRZYJAŹNIONYCH WE WSPÓLNOTACH BUDUJĄCYCH NA ISTOTNYCH WARTOŚCIACH ... !! Nie ma potrzeby, by wciągać na siłę za uszy do tak wielkiego DOBRA, gdzie Stwórca świata przyjaźni i miłości ... jest Gospodarzem Krainy Światłości ... stojącym spokojnie i sprawiedliwie na czele zawsze Zwycięskiej ARMII JASNOŚCI ... W dystansie Pokoju i Dobra ... ponad wszelką konfliktowość, ponad konfliktowością ... !! ... Cóż Może ... NARÓD BEZ KORZENI BEZ TOŻSAMOŚCI BEZ WIARY BEZ DUCHA BEZ WARTOŚCI ... ?!? ... Może nic ... !! Taki narodzik przestaje istnieć. Zwłaszcza, gdy symbolem sztandarem jest rozmyta nijaka bez tożsamości i korzeni mapa po polska ... !! ... Naród DUCHA Wspólnotą WIARY Pełnej w BOGA ... JEST. WIARA To KOŚCIÓŁ ... , a KOŚCIÓŁ CIAŁEM i DUCHEM JEZUO KRISTO ... JEST ... !! ... "Jeśli się nie nawrócicie, zginiecie ... . Dla nawróconych BÓG Miłosierny JEST ... . Świat ciemności i zła nietrwały jest, bo w sprzeczności i w skłóceniu zawzięcie zapamiętał się ... i w tym degraduje się." - Jezuo Kristo ... , "ODKĄD DIABLI ZACZĘLI Z NIEBA SPADAĆ, KŁÓCĄ SIĘ DOTĄD, KTÓRY Z NICH MA NIEBO POSIADAĆ ... " - Adam Mickiewicz ... , "Nauka bez religii jest kulawa. Religia bez nauki jest ślepa." - Albert Einstein ... , "POSIĄDŹ TYLKO ŻYWĄ WIARĘ W BOGA, A WSZYSTKO INNE OTRZYMASZ." - św. Antoni z Padwy ... , Miejcie WIARĘ, a ujrzycie ... czym są Cuda. " - św. Jan Bosko ... ,"WIERZ ŻEBYŚ WIEDZIAŁ. WIEDZ ŻEBYŚ WIERZYŁ." - św. Augustyn ... , "Człek modlący się silniejszy jest niż świat cały." - św. Jozef Sebastian Pelczar ... , "STRACISZ NIEMAL WSZYSTKO, CO OPRZESZ NA LUDZIACH A NIE NA JEZUO KRISTO." - Tomasz A"Kempis ... !! ... ... - Zadbajcie o papier toaletowy o środki higieny, o maski, o żywność, zamknijcie się w mieszkaniach w domach, odizolujcie się od RZECZYWISTOŚCI ZEWNĘTRZNEJ, OD LUDZI, od krewnych, od Przyjaciół, od Przyrody i otoczenia, ograniczcie swe kontakty z ludźmi na odległość 2 metrów . Spotkania powyżej 2 osób będą surowo karane. Nie jest potrzebne poznawanie bezpośrednio rzeczywistości. Wszelka prawda o sytuacji, o życiu, o zapachu wiosny i żywicy oraz o różnicach między gatunkami flory i fauny ... będzie wam podana wirtualnie przez media. Msze i nabożeństwa doskonale was usatyfajcjonują ... też przez media wirtualnie. Przebywanie powyżej 5 osób w kościele będzie karane. ... Wyznacznikiem stylu życia jest teraz ( i stanu kościoła też) ... jest teraz powszechnie obowiązująca poprawna moda. Przyjmowanie komunii i chodzenie do kościoła jest właściwie nie koniecznym zbędnym dziwactwem. Wystarczy, jeśli dotykalną prawdę o rzeczywistości i wiedzę praktyczną o życiu, będą miały służby państwowe ... wojsko ... policja ... straże ... !! Niby dobrze niby rozumowo i naukowo ... , ale jak i gdzie? Będziemy teraz pielęgnować i utrwalać ... WARTOŚCI DUCHA WIARĘ TOŻSAMOŚĆ ... ?!? Czy te aspekty i atrybuty ISTNIENIA ... są już zupełnie POLSCE ... NIEPOTRZEBNE i ZBĘDNE ... ?!? ... /Wojkobędzinogrodziec. ... 28.03. 2020 A.D. ... .. Andreo Merkan Grodzic /
Andreo
2020-03-27 19:40
Dopóki nam Ziemia kręci się, ... Tęsknoty za Nadzieją, potem Nadziei i bez zwątpienia Wiary Pełnej ... , daj nam Zielonooki PAN ... !! ????Pod zaborami Polska nie miała ciała, a miała DUCHA/Dlatego przetrwała/ ... . Teraz mamy odwrotnie. Nie ma DUCHA. Na podwórkach nie ma gwaru z wigorem żywych żywotnych DZIECI ... . Teraz rzeczywista żywotność ludzi zblenie wielokrotnie bardziej ... . PANIE ZELONOOKI ... Daj nam ZNAK ... !! ???? ... Piosenką Bułata Okudżawy ... Dziś rano w piątek 27.03.2020 A.D. ... Pozdrawiam serdecznie wszystkich. A Przyjaciół ... szczególnie przyjaźnie ... ☀️/Andreo Merkan /
Zbity pies
2020-03-26 20:31
Koma ja tez nie mam twojego nr . Na pewno Ela Taka Jedna ma . Poda ci . Napisz wcześniej sms oddzwonie
koma70.70
2020-03-25 02:12
Hej "zbity psie" a byłeś na pogrzebie tej pielgrzymki co Ci się wydaje że umarła? Jeśli nie, to zapraszamy! Możesz iść zaraz za jej trumną ???? Tylko nie zapomnij narwać kwiatów na łące. Kondukt ruszy, jak Bóg da, tak jak co roku w ostatnich dniach lipca. Złożenie naszych ciał do grobu tradycyjnie 12 sierpnia na Jasnej... Nie może Cię tam zabraknąć bo pogrzeb będzie nieważny ???? I zadzwoń do mnie kiedyś, ja nie mam Twojego aktualnego numeru
Andreo
2020-03-22 09:48
Czuję Cię, ANDRZEJU, Przyjacielu, ... przy sobie, patrzącego mi głęboko w oczy, w sobie, ... Dobry Księże ... !! Wiem: ... - Warto żyć z Duchem Świętym ... Z Darami: ... rozumu mądrości umiejętności rady męstwa pobożności bojaźni Bożej mocy pokoju zgody skromności pokory umiaru rycerskości wytrwałości tolerancji ... !! ... Wiem, że warto każdy dzień przeżyć pożytecznie zdrowo dobrze z posiewem WARTOŚCI ... !! ... O Tym wszystkim, ... Dobry Księże ANDRZEJU, ... wiem pamiętam, też czuwam po Harcersku, ... nie zapominając też, ... że Bóg Honor Ojczyzna ... bez sloganizacji ... !! Wiem, że O. N. C. = OJCZYZNA NAUKA CNOTA ... !! BĄDŹ SPOKOJNY, ŚP. X. ANDRZEJU SZPAKU SDB ... !!
zbity pies
2020-03-21 16:49
Pielgrzymka coraz blizej . Ja coraz bardziej we wspomnieniach . Nie stety bardzo dobrze wiem ze nie bedzie mnie juz nigdy . Wraz ze Szpakiem umarla pielgrzymka . Nie widze tez siebie po tym co mnie spotkalo przez ostatnie 2 lata . Prosze o modlitwe za mnie . Za Natalie i nasze dzieci jacka Gabi i Maggde. Za jej rodzine i bliskich ...
Andreo
2020-03-14 20:50
Dzika Natura. Piękno Przyrody. ... To Dzieło Tego, co zajmuje się Sztuką Natury ... , stosując Styl Ogromu ... , a w Dzikości jest Przetrwanie Świata ... i Przyjaźń jest Lekarstwem Życia ... T ????????️☀️Módlmy się,, aby najistotniejsze Wartości i Dobra trwały i przetrwały ... !!
Kaja
2020-03-09 12:10
Oby ominęła nas tragedia jaka spotkała Chiny i Włochy.
...
2019-12-16 11:27
szpaku pomóż...
takajedna
2019-11-19 17:38
Zuzia wyszła na razie ze zmagań zwycięsko. Dzisiaj opuściła szpital i wreszcie jest ze swym rodzeństwem i rodzicami w domu.Cala rodzina dziękuje za moim pośrednictwem tym, którzy się za Zuzię modlili A Zuzia mruga oczkiem i...zasnęła .DZIĘKUJEMY!!!.
takajedna
2019-11-05 17:56
Proszę o modlitwę za maleńką Zuzię.Dopiero się urodziła, a już musi walczyć o życie.
JEDNOCZĄCY RÓŻNOŚCI W OPARCIU O WARTOŚCI  ... // ...  ŚP. Błogosławiący nam Błogosławiony przez nas, jednoczący różności w oparciu o wartości, ... rzucający iskry potężnego żaru miłości swego serca w beznadzieję, by wskrzesić pożar dobrego działania i  twórczego czynu, ... wierny prawdzie przyjaźni ewangelii i Bogu, ... odważnie niezłomnie wytrwale i bardzo twórczo zwalczający bezradność i zło, ... budujący na wartościach i prowadzący do zjednoczenia ludzi wszelkich różnych dróg i kultur ... Księże ANDRZEJU SZPAKU SDB  ... dobrze i warto by było Byś przemodlił i przetrawił dojrzałą roztropnością swego wielkiego serca ... Tą sprawę dla rozeznania, co jest odwagą i zdobywaniem wolności oraz obroną wartości, a co jest deptaniem, marginelizacją i sprzeniewierzaniem wartości ... !?!  ... 30. 09. 2019 A.D. zmarł ..., a 5. 10. 2019 A.D.  był  JEGO pogrzeb:  -  Człowieka Polaka Wielkiego, który w walce o Niepodległość POLSKI i polskie wartości był niezłomny ... i nie miał serca na sprzedaż ... KORNELA ANDRZEJA MORAWIECKIEGO /ojciec obecnego Premiera RP/. ... Nie miejmy i my niezłomnie serca na sprzedaż ... !! :) ... "Niepodległość POLSKI to święta Idea! Niech żyje POLSKA! I Każdy Kto ma POLSKĘ w sercu ... " - TOMASZ OLPIŃSKI ... . "A kto napoi konie pustynne, by dalej wartości mogły ludziom z sensem ... wieźć?" - EDA OSTROWSKA ... , "Gdy jest prawdziwe DOBRO, gdy można odpocząć od zgiełku - chaosu - fałszu - obłudy, gdy można śpiewać z przyjaciółmi wartościowe pieśni np. Marka Grechuty czy Czesława Niemena ... , jest PIĘKNIE ... " - ELŻBIETA KASZUBSKA  ... , ... "Wolność to wartość zadana, czyli zadanie. Nie będzie radosnego Domu ani Rodziny bez Ojczyzny bytu. Bez przezwyciężenia się w prawdzie, bez złamania woli przeciwnika naszej wolności, bez złamania woli przeciwnika naszego życia w prawdzie i w godności, bez pełnego odzyskania świadomości i honoru, bez różnie myślących jednoczącego budowania na wartościach, bez odwagi zwania rzeczy jak na to zasługują; co jest wyrzeczeniem - poświęceniem - twórczą drogą życia - bohaterstwem - pożytkiem - mądrością - wiedzą - dobrem - dobroczyństwem - prawdą ... , a co fałszem - obłudą - destrukcją - próżniactwem - frustracją - pasożytnictwem - oszustwem - zdradą - manipulacją -  krzywdą - złem  ...  , bez możliwości bycia sobą ... musielibyśmy się pogodzić z tym, że nie będzie dla nas nadziei - tlenu psychicznego, by kiedykolwiek przeżyć jeszcze stan zdrowia i radości ... !!" - Andreo Merkan  ...  , "Poezję za włosy, muzykę za lejce. Poeta nie może, kiedy wszyscy mogą. Poeta musi, kiedy nikt nie musi." - Mateusz Pieniążek ... , "Ani jednego dnia nie straci, kto w każdym coś dobrego zrobi dla swych braci." - IGNACY KRASICKI ... , "Proście wy Boga o takie mogiły, które łez nie chcą ni skargi ni żałości, lecz dają sercom Moc Czynu - Zdrój Siły ... na Dzień Przyszłości ... " - MARIA KONOPNICKA ... , "Jeśli ideologia LGBT przyjmie się na świecie, to zrobi o wiele więcej spustoszenia i zła niż komunizm." - papież BENEDYKT XVI ... , "Ziarnko gorczycy jest malusieńkie, jednak Jezus mówi, że wystarczy mieć wiarę małą, ale prawdziwą, szczerą, by robić rzeczy po ludzku niemożliwe, nie do pomyślenia. I to jest prawda!" - papież FRANCISZEK ... , "RADOŚĆ tryska z Czystości SERCA ... " - św. FRANCISZEK z Asyżu ... , "Rodzina Bogiem Silna. Naród silny RODZINĄ. Nie podcinajmy sobie korzeni, z których sami wyrastamy. Módlmy się o moc wytrwania człowieka wewnętrznego. Wymagajcie od siebie, choćby inni tego od was nie wymagali. Człowiek winien być podmiotem, a nie przedmiotem zabiegów wszelkich. Naród jest bogaty przede wszystkim człowiekiem, który czuwa w imię PRAWDY ... !!" - św. JAN PAWEŁ II ... [zredagował a.m. - Śliwnica, 8.10.2019 A.D.] 
...
2019-09-28 13:47
"Tylko to ma wartość, co się wycierpi" - św. Rafał Kalinowski ... . "Chcemy odbudować świątynię w Jerozolimie. Bóg nie musi czynić tylko dobro. Jeśli nawet dopuszcza likwidację narodu, to taka jest Jego Wola" - rabin ... . Jadwigo Królowo Święta - Patronko Ambitnych Bibliotek/Wartości, Rodzin Bogiem Silnych/ ... i Św. Janie Pawle II - Patronie Rodzin ... , Wstawiajcie i MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI ... !! W czasie beznadziejnie dla nas trudnym bardzo bardzo potrzeba nam WASZEGO wsparcia ... !! ... Ojczyzny tak jak i swój Dom BROŃ ... , bo JEDNOŚĆ TO ... !! We wcześniejszym wpisie zamiast 2020 winno być 2019. Wartość i czy Bóg może dopuszczać zło? [a.m.]
Czy jest z MODLITWY Dobry OWOC i korzyść=zysk?Czy MODLITWA może dać wartościowy i pożyteczny wynik? ... "Gdy jest taka życiowa konieczność, warto z całej możliwej mocy w szczerej modlitwie do BOGA  ... nawet wyć ... !!" - x. Andrzej Szpak ... . ... 14 września 2020 A.D. , gdy w Krakowie, we Włocławku i w innych miejscach POLSKI było wielkie skupienie modlitewne w intencji OJCZYZNY … , ja również byłem z Pielgrzymką Diecezji Sosnowieckiej przez 7 godzin na modlitwie w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowzięcia w Kalwarii Zebrzydowskiej … !!   Gdy chciałem wziąć po Mszy św. położone przy obrazie moje z drewna bógbookbukwowego zrobione: różaniec i gniazdo bocianie … , to ludzie krzyczeli: - Co pan robi? Dlaczego pan to zabiera? … "Stracisz niemal wszystko, co oprzesz na ludziach, a nie na Jezusie. / … / Zostawiony samemu sobie jestem niemocą i nicością, lecz jeśli tylko Jezu spojrzysz na mnie, od razu staję się silny i nowa napełnia mnie radość. Sprawia to Twoja miłość, która mnie niezasłużenie uprzedza i wspiera w licznych i wielorakich potrzebach ... i z niezliczonych nieszczęść, prawdę mówiąc wprost wyrywa. / … / Zgubiłem się, miłując samego siebie. Szukając jedynie Ciebie i szczerze Cię kochając, znalazłem siebie i Ciebie zarazem, a przez mą miłość ku Tobie jeszcze głębiej zrozumiałem własną nicość." - Tomasz A'Kempis   … !! /to w Kalwarii Zebrzydowskiej z książeczki "O NALADOWANIU CHRYSTUSA" odczytałem/ … !! … Mamy od piątku … nie … o'key weekend , ani haloowe … , ale zapiątek dnib Dni Boże święto niedzielę - woskriesjenie. Dbając o wartości i pożytek  dobro zysk … szykuję się od PRZEDWITU/krótki czas dobrych intensywnych natchnień/ do Nowego Dnia twórczych zadań. … Bliskim też zawsze życzę Urodzaju Dobra na każdy nowy dzień … !! … $P. Błogosławiony Błogosławiący nam z Nieba X. Andrzeju Szpaku SDB … , Patronie BYCIA SOBĄ /TOSAMO$CI/ … Módl się za nami … !! … Boże Dobry i Miłosierny, wspomagaj polskich Uprawiaczy Ziemi  i Rodziny Bogiem Silne … , by w swej żywotności, żyzności i żywności mieli Trwałość i zbawienną skuteczność … dla naszej OJCZYZNY … !! … $w. Weroniko, Patronko Fotografów -sprawczyni ulgi … , $w. Heleno - matko cesarza Konstantyna, który zaszczepił Europie Chrześcijaństwo … , $w. Jadwigo Królowo $więta, Patronko Ambitnych Bibliotek - wartości - porządnego Gniazda Rodzinnego … , Módlcie się za nami … !! … Było już Zwycięstwo $WIATŁO$CI. W Krzyżu MIŁO$CI NAUKA. Idźmy w Prawdzie, a przez to w WOLNO$CI w Pokoju w Mądrości w Zgodzie w imię WART$OCI … !!Mocni we WIERZE w Nadziei … w potężnej MIŁO$CI w BOGU …  -  TRWAJMY  … !! … POZDRAWIAM … :) …                                                                      - Andreo ... . ... "Stracisz wiele energii i siły, by osiągnąć swój cel, jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za to, co robisz, więc musisz być tego pewien. To, co proste na mapie, w rzeczywistości okazuje się trudne. Dlatego wypróbuj wszystkie ścieżki, aż kiedyś staniesz przed szczytem, który chciałeś zdobyć. To twoja wspinaczka, twoja odpowiedzialność, ale nie zapominaj, że cudze doświadczenie jest pomocne. Czasem warto się zatrzymać, by podziwiać widoki, z każdym pokonanym metrem możesz spojrzeć trochę dalej. Wykorzystaj to, by odkryć rzeczy, których dotąd nie rozumiałeś. Dostajesz od życia tyle czasu, ile trzeba, dlatego idź, nie wymagając od siebie rzeczy niemożliwych. Jeśli pójdziesz za szybko, zmęczysz się i staniesz w pół drogi. Jeżeli zaś pójdziesz za wolno, nadejdzie noc i zgubisz drogę. Podziwiaj widoki, pij źródlaną wodę, korzystaj z owoców, którymi tak hojnie obdarza cię natura, ale idź naprzód. Nie daj się zwieść, przyjdzie moment, gdy uznasz, że jesteś już blisko, a jeszcze będziesz miał przed sobą szmat drogi. Gdy wejdziesz na szczyt: płacz, klaszcz, krzycz na wszystkie strony świata, pozwól, by hulający wiatr(na górze zawsze wieje) oczyścił twój umysł, ochłodził spocone i zmęczone stopy, otwórz szeroko oczy, otrzep z kurzu serce. Jakie to wspaniałe, że to, co było zaledwie snem, odległą wizją, teraz stanowi część twojego życia. Udało się! Daj przykład. Powiedz o tym jak największej liczbie osób, dzięki czemu one także odnajdą w sobie odwagę i staną przed własną górą ... !! Ktoś powiedział: trzeba mieć dyplom. I tak zaczęło brakować wspaniałych ogrodników, piekarzy, antykwariuszy, rzeźbiarzy, pisarzy. Może istnieć sto sposobów komunikowania się we współczesnym świecie, ale nic nie zastąpi ludzkiego spojrzenia. Pozwólmy, by nasze książki podróżowały, by dotykały ich inne ręce, by cieszyły cudze oczy. Cieszę się z tego, że rozdając autografy, spotykam czytelników, którzy przynoszą podniszczone egzemplarze książek pożyczanych kilkunastu osobom ... !!" - Paulo Coelho ... https://youtu.be/UGOZhCUxa4M
takajedna
2019-09-08 18:56
Proszę o modlitwę za Anię, która dziś w nocy przegrała walkę z rakiem. Osierociła dwoje dzieci- 4 lat i niespełna 1 rok. O wieczne zbawianie dla niej oraz siłę i wiarę dla najbliższych.
[piątek] 12 LIPCA - ŚWIĘTO BOGA OJCA STWORZYCIELA
takajedna
2019-06-19 21:28
Pilnie potrzebna modlitwa za 16 letnią Wiktorię.o rozwiązane jej problemu.
… Poznałem /bardziej lub mniej/ cudowne osobowości pełne serdecznego oddania Bogu na całość - wielkiej klasy też artystów; Poetów - Rzeźbiarzy - Malarzy - Ludzi Wielkiego Serca ... wśród Ludzi Różnych Dróg śp. x. Andrzeja Szpaka SDB / niektórzy odeszli / - wśród nich: śp. Siostra Jasia $migielska /siostra bpa Adama $migielskiego SDB/, śp. Ewa Kucera, śp. Poetka Ewa Tomaszewska, śp. Rzeźbiarz Józef Pyrz, śp. Poetka Joanna Olbrychtowicz … , / … / … !! Cześć ICH PAMIĘCI … :) !!
ANDREO
2019-06-17 14:39
Ostatni a Pierwszy. Modlitwa ze Szpakiem. Przyjaciele Szpaka. Szpak był Ekologiem. $P. SZPAK EKOLOGIEM jest. Bogu co Boskie: … "Skoro zwrócisz się całkowicie ku Bogu i wnętrzu swej duszy, mało Cię dotknie, co usłyszysz z zewnątrz." - Tomasz A'Kempis … ! … "A NADZIEJA zawieść nie może, gdyż Miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha $więtego." - św. Paweł Apostoł … ! … 12 LIPCA - Uczcijmy mocno MIŁO$Ć BOGA w $WIĘTO BOGA OJCA STWORZYCIELA … !! To $więto uzasadnił i przybliżył nam … oraz wygrawerował nam w Książce " STAŃ SIĘ! " … śp. x. Andrzej Szpak SDB … Dla ważnej zadaniowo Wartościowej Dobrej PRZYSZŁO$CI … !!:) Godność Człowieka winna być podmiotem zabiegów … . W Hierarchii wartościowania … słowa: marketing, biznes … i wszelka konkurencja biznesowa … są drogą ludzkiej ostatecznej klęski … oraz zaprzeczeniem dobrej prawdy. Choć dominująca większość ludzi zabiega o wielkość kwot pieniężnych, głównymi wartościami są zawsze niezmiennie: Miłość Boga. Honor. Pamięć. Tożsamość. Źycie w Prawdzie w Wolności w Pokoju w Zgodzie w pożytecznej Pracy Twórczej. Rodzina Bogiem Silna jako cząstka Ojczyzny. … Dziś Dzień świętego Alberta Chmielowskiego, który wyrzekł się kariery artysty - malarza i sławy, by całym sobą oddać siebie i swoje dobra biednym. Tu Jego zdanie: "Pan Bóg wie dobrze, w jakim nikczemnym garnku dusze nosimy, dlatego dał spowiedź jako krynicę, żebyśmy się w niej myli, bo życie brudzi każdego jak błoto." … Ja widzę swą jakąś odwrotność do tej świętej drogi. Ze swymi wyrzeczeniami rzucam się na kolczastego pod prąd jeżozwierza, chcę ubogacić pożyteczną twórczą żywotność i inspirować jak najmocniej dla skutecznej kreacji zdrowej radosnej rzeczywistości doczesnej … !!:) … O wiele mnie tu /na stronie śp. Szpaka i Jego Ludzi Różnych Dróg/ za dużo. Toczę taki monolog bez odpowiedzi i dyskusji. Dlatego niech to będzie mój monologii głos na www.doziemiobiecanej.pl ostatni, a jednocześnie na www.wspolnotaekologiczna.pl /która to strona Stowarzyszenia Ekologiczna Wspólnota $rodowiskowa się rodzi/ ... pierwszy … :) Nie może tak być, bym tu z gościa zaproszonego stał się gospodarzem … !! Narzucałem się z przypominaniem o WARTO$CIACH i za to mnie wielu nie lubi. Jednak gdybym tego nie robił, myślę, było by jeszcze gorzej … i miałbym wielki grzech zaniechania!! Przejąłem się $P. SZPAKIEM. Przeniknęły się nasze serca. Dziś czuję, że Szpak śp. patrzy w me oczy i pyta mnie: " - Dlaczego czynisz i robisz tak mało? Mówiliście o PIELGRZYMCE CUDÓW. Gdzie to jest? A teraz na stronie, ty mówisz, nikt cię nie słucha i nikt ci nie odpowiada … !! Dlaczego twoja mowa i czyny są tak mało skuteczne … ?!? … Odprawiałem Msze $więte w różnych miejscach Przyrody. To różnomyślących przybliżało do Boga i Jezusa … oraz bardzo pożytecznie integrowało. Teraz. Sam widzisz, na rannych Mszach $wietych w Kościele sami staruszkowie. Miasta i wsie w niedziele i święta wyludnione do południa śpiączką dzieci i młodzieży, bo odsypiają wieczorową iluzję internetową i snują plastikowe nierealne marzenia. Młodzieżowe mistrzostwa świata w piłce nożnej wygrała młodzież Ukrainy - Ekwadoru - Korei, gdzie bardziej trzymają się rzeczywistego życia w przyrodzie. Festiwal piosenki polskiej w Opolu zwycięża Piosenka Szczerego Serca "DALEJ … !!", która szczęśliwie przecisnęła się przez Of Poland cenzur system szczelną maszynkę. Najlepsze Bogu miłe jest to, co jest mocno żyjące w niezakłamanym świeżo kochającym Sercu … :)!" … Pozostaje nam prawdziwie i wytrwale modlić się i czynić jak najwięcej DOBRA ze $P. Księdzem Andrzejem Szpakiem SDB oraz z Ojcem Kordianem Szwarcem OFM. A mieć stosunek braterski do pozaludzkich też stworzeń jak uczył św. Franciszek z Asyżu. Etyką św. JP II żyć. Uczyć się życia wspólnotowego od doświadczonego Jeana Vanier'a. Traktować poważnie naukę ekofilozofii światowej klasy prof. Henryka Skolimowskiego, który uzasadnioną Nadzieję na dobrą przyszłość nazywa Tlenem Psychicznym, by być, by chcieć istnieć i żyć. Jak najwięcej, ile się da, zrobić z wiarą Viktora Hugo, że gdy z czystym sumieniem zaśniemy w zasłużonym odpoczynku, BÓG nigdy nie śpi i służy dobrym twórczym siłom … !!:) … Jeśli ktoś myśli /pytano mnie w Pielgrzymce, ile zarabiam na rzeźbach, a one są tylko moim mocnym notesem by istnieć/ … , że ze mnie też interesiarz, to trudno, niech się mu błędnie wydaje - jego strata. Ktoś kto kroczy przez życie mając przed oczami BOGA BOGA i Głównie BOGA / mało TAKICH/ … IDZIE PEWNIE i osiąga wszystko zgodnie z Planem BOGA. … Ani w 50% nie zadowala mnie dziś to, co robią moje 4 Dzieci, choć inni zazdroszczą mi takiej rodziny. Całe życie doświadczam - wyciągam wnioski - robię życiowe korekty ... i szukam optymalnej Wiedzy i życiowej DROGI … !! Robię to co robię, by też uczyć skutecznie wszystkie inne dzieci i młodzież. I jest to też kontynuacja mojej ongiś NAUCZYCIELSKIEJ PROFESJI. Najistotniejsze jest, jeśli uczyć, to uczyć twórczo i pożytecznie na dużym poziomie etycznym … !!:) To jest moją motywacją i argumentacją do tego, co robię: do pisania, do wydawania książek i dzielenia się nimi - słowem oraz dojrzałym dobrym doświadczeniem, do rzeźbienia w drewnie - dłubania przeważnie w drzewnie bógbookbukwowym i mieć większą pewność - BÓG PRAWDZIWY zawsze na głównym ołtarzu mego życia, do odnajdywania Prawdziwych Przyjaciół i Prawdziwej PRZYJAŹNI na mej idei ekologicznej tolerancyjnej płaszczyźnie i przestrzeni wielokulturowości przekonań … :)!! OSTATNI MONOLOGII GŁOS na stronie: www.doziemiobiecanej.pl i PIERWSZY na stronie: www.wspolnotaekologiczna.pl … & … … Serdecznie POZDRAWIAM … :) … /Andreo Merkan/
https://www.youtube.com/watch?v=vZU9Bw5LjcA Homilia ABP Marka Jędraszewskiego - Metropolity Krakowskiego /od 51 do 84 minuty w tej Mszy Św. youtube/
Andreo
2019-06-10 14:40
STAŃ SIĘ … !! $P.X. Andrzej Szpak SDB mówił też: … - SYN Boży i DUCH $więty mają Swe $więta. Domaga się SWEGO $WIĘTA … OJCIEC Stwórca … !! … Potwierdzenie OBJAWIEŃ w Tej Kardynalnej Sprawie przedstawił $P. KSIĄDZ ANDRZEJ SZPAK SDB w Książce "STAŃ SIĘ" … !! Było 21 MSZY $WIĘTYCH za $P. Księdza Andrzeja Szpaka SDB w pierwszą rocznicę Jego odejścia do spokojniejszego bytu. W drugą rocznicę będzie zapewne nie mniej … !! Mocno ZADBAJMY o nasz wspólny interes. O wyzwolenie z zafałszowań, o Prawdę - Harmonię - Czystość DUCHA, o Godne Oblicze CHRZECIJAN i KO$CIOŁA … !! ZADBAJMY, by $P. KSIĘDZA ANDRZEJA SZPAKA SDB … IDEOWY potwierdzony naukowo wiarygodny TESTAMENT Dla DOBRA KO$CIOŁA i CHRZE$CIJAN … był SKUTECZNIE SPEŁNIONY … !! AMEN … !! :) … Odczuwam ogromny Pozytywny Związek … $WIĘTA BOGA OJCA STWORZYCIELA ze $WIĘTEM ZESŁANIA DUCHA $WIĘTEGO i z DOBRYM WEZWANIEM $w. JANA PAWŁA II na Placu Zwycięstwa … 2.06.1979 A.D. w Warszawie … " Niech zstąpi DUCH TWÓJ … "/Czyj?/ ... . Przywołanie do życia w Liturgii i do Tradycji KO$CIOŁA ... Tego /z punktu widzenia Ekologów Koniecznego Potrzebnego/ $WIĘTA … będzie uzdrowieniem odpowiadającym powszechnej harmonii życia społecznego i Zwycięstwem DOBREJ WOLI w KO$CIELE i w życiu zintegrowanym CHRZE$CIJAN … !! :) … … Ubolewał i martwił się $P. X. SZPAKU … , że POETA i FILOZOF w imię wiary w Potęgę Bożej MIŁO$CI - LEON RAKOCZ, u którego odbywały się coroczne Kulturalne Ekologiczne rozmodlone i muzycznie rozśpiewane SPOTKANIA z Okazji $wiąt Zesłania Ducha $więtego … , że LEON powiedział, iż PIELGRZYMKI przestały być ideowe i zaangażowane na głębi wiary, a stają się turystyczno-rozrywkowe … !! … Wpisuję to dziś, gdy mamy drugi Dzień "Zielonych $wiąt" - $wiąt Zesłania Ducha $więtego … !! A teraz przytoczę swą modlitwę: … " JEZU, Źródło Ognia i Płomienia Ducha, pozwól płynąć i lecieć DUCHOWI ku OJCU. A potem GO przywołaj, by Wspólnie jako TRÓJCA $więta … wprowadzić w nas … Pokój i Dobro w Harmonii … . Ulecz, BOŻE, dusze błądzących, by nie byli cyniczni w MIŁO$CI … !!!" … "Oddychaj we mnie Duchu $więty, abym święcie myślał. Przymuszaj mnie, abym święcie postępował. Pobudzaj mnie, abym miłował tylko to, co święte. Umacniaj mnie, abym strzegł tego, co dobre. Strzeż mnie, Duchu $więty, abym Cię nigdy nie utracił … !:)" - św. Augustyn syn św. Moniki … !! … On, Duch $więty … jest Mocą od Ojca i Syna … i może umocnić każdego, kto tego pragnie i o to się stara … !:) Od dużego poziomu Nim napełnienia Ludzi Dobrej Jakości … i znaczącej Ich ilości … zależy Pożyteczna DROGA życia wspólnoty wielu … !:) Ich wartościowe kreatywne życie … niech napełnia i umacnia też nas wszystkich ... Duch $wiety … !:) Bądźmy armią Ludzi Prawdziwie Dobrej Woli … !!:) Wszystko możemy w Tym, Który nas umacnia … !!:) … W wigilię $więta Zesłania Ducha $wietego /Zielone $więta-$wiątki/ … na Zielonej Polanie w GRODŹCU … odbyło się Spotkanie Ekologiczne ze Stwórcą … przy Ognisku Integracji … !:) … Co będzie na Zielonej Polanie w Zielone $więta za rok, za dwa, za … itd. … ? Jak bardzo ekologicznie … ?!? Zobaczymy ?!!:) Niech Stwórca świata przyjaźni i miłości … dla Pokoju i Dobra w Harmonii Dobrej Woli … nam wszystkim BŁOGOSŁAWI … :) … W Imieniu śp. x. Andrzeja Szpaka … chcę jeszcze dodać: … 8.06.2019 A.D. w Nowym Targu /niedaleko z Ludźmierza z Rusinowej Polany wyrusza nasza 41 PIELGRZYMKA Ludzi Różnych Dróg i Kultur Rodzin i Młodzieży - Hipisowska Szpakowska 29.07./ … miał prawdziwie dobrą HOMILIĘ ODPOWIEDZIALNEGO PASTERZA KO$CIOŁA /w odniesieniu do tego chaosu ducha, jaki istnieje dziś w POLSCE. myślę, że pojawi się to na yutubie/ … podczas Mszy $w. z okazji 40 Lat od pobytu św. Jana Pawla II w Nowym Targu … Metropolita Krakowski ABP MAREK JĘDRASZEWSKI … . Klarownie - Wyraziście - Mocno - Pryncypialnie, a prosto - Naukowo w oparciu o naukę KO$CIOŁA i Jana Pawła OBJA$NIŁ prawidłowy i wartościowy sens Naszej DROGI - Naszego Istnienia - Naszych Dążeń … !! :) Słowem: WYKŁADNIA WZORCOWA na temat RODZINY BOGIEM SILNEJ i niepożądanej szkodliwej dewiacji … !! :) … Pozdrawiam … :) … [Andreo Merkan Grodzic]
andreo
2019-06-06 17:46
ŚP.X. Andrzej Szpak SDB organizował ZLOTY. Kilka lat corocznie bardzo miłe kulturalne z muzyką i śpiewem SPOTKANIA z Okazji Święta ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO były u LEONA w GRAJOWIE koło WIELICZKI ze MSZĄ ŚWIĘTĄ. Bardzo Udane. Marzyłem, by w tym roku 8-9. 06. w ZIELONE ŚWIĄTKI ... spotkać się ekologicznie na Zielonej Polanie w GRODŹCU. Zapraszałem, ale nie ma odzewu i nie ma na tym poziomie dialogu. Jeśli się to pojutrze nie uda/na co wygląda/ ... to poczekam do następnego roku, gdy będzie już strona: www.wspolnotaekologiczna.pl ... Wiem to w oparciu też o słowa JEZUO KRISTO ... , że nawet grzechy ciężkie będą wybaczone, lecz grzech przeciw Duchowi Świętemu, czyli Harmonii wszech zjawisk i rzeczy ... nie będzie wybaczony ... !! Pokój i Dobro w Harmonii Dobrej Woli ... :) Ojcze BRACIE KORDIANIE, Błogosław nam wszystkim zagubionym i Ludziom Dobrej Woli ... szczególnie w przededniu Święta Zesłania Ducha Świętego ... :) Bardzo Prosimy :) Przed godziną dowiedziałem się, że 41 PIELGRZYMKA LUDZI RÓŻNYCH DRÓG i KULTUR Rodzin i Młodzieży ... wyruszy na JASNĄ GÓRĘ - Tam, gdzie zawsze byliśmy wolni ... spod samiuśkich TATR od Matki Bożej Podhalańskiej. Już myślałem, że te Pielgrzymki przestaną mnie interesować, ale ta z Gór - nigdy. Te góry do 2017 roku były mi trochę obce, ale gdy wszedłem na RYSY w burzy pod piorunami w ulewie i gradobiciu ... i wytarzałem się w nich ... czuję, że są nie mniej moje jak BIESZCZADY ... !! POZDRAWIAM SERDECZNIE ... :) ... [ANDREO]
Andreo
2019-06-03 14:28
MIŁUJCIE SIĘ WZAJEMNIE JAK JA WAS UMIŁOWAŁEM/Jezuo Kristo/. NIE PODCINAJMY SOBIE KORZENI Z KTÓRYCH WYRASTAMY/św. JP II/. TO WARTO$CIOWE CO SIĘ WYCIERPI/św. Rafał Kalinowski/. OTO CZŁOWIEK - Jezuo w cierniu - obraz /św. Albert Chmielowski/. Do Patrona Polski i Niezłomności Wiary św. ANDRZEJA BOBOLI w JEGO $WIĘTO: ... MODLITWA ZA OJCZYZNĘ: " ... $więty Andrzeju, Patronie trudnych czasów! Ty krzepiłeś Polaków w czasach wszelkiego zagrożenia. Oddajemy się Tobie w opiekę. Pomagaj nam wytrwać pośród wszystkich doświadczeń osobistych i społecznych. Uproś nam łaskę pojednania, Bożego pokoju i jedności, byśmy z rozwagą i ewangeliczną roztropnością umieli dostrzegać i oceniać sprawy własne i sprawy Narodu w świetle Ewangelii Chrystusa.Uproś nam odwagę działania, byśmy nie trwali w bezradności wobec zła, które nie ustaje. Niech nas napełnia Boża Radość, gdy zwyciężamy albo ponosimy porażki. $więty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Pana. Amen." … D Matki Bożej Nieustającej Pomocy MODLITWA: … " Matko Wszechmocy i Miłosierdzia, Twierdzo Uzbrojona dla naszej obrony, Potęgo Niezwyciężona dla piekła, Siło Naszej Wiary i Wytrwałości, Umocnienie w słabości i nieszczęściach, Strażniczko Młodzieży i Opiekunko Rodzin, Udziel nam Twej NIEUSTAJĄCEJ POMOCY … !!" … JAM Z TYCH POETÓW CO NIE SŁÓWKA NUCĘ. Ja to co $PIEWAM, ŹYTJĘ I BOLEJĘ. NIE MIECZ , NIE TARCZE BRONIĄ JĘZYKA, LECZ ARCYDZIEŁA. JESZCZE NIE PRZEPALONY GLOB SUMIENIEM/Cyprian Kamil Norwid/. NA GŁĘBSZYM FUNDAMENCIE WYŹSZY MUR STAĆ MOŹE, A WIĘKSZY CZŁOWIEK W WIĘKSZEJ POKORZE. ODKĄD DIABLI ZACZĘLI Z NIEBA SPODAĆ, KŁÓCĄ SIĘ DOTĄD, KTO Z NICH MA NIEBO POSIADAĆ/Adam Mickiewicz/. NAUKA BEZ RELIGII KULAWA, RELIGIA BEZ NAUKI $LEPA/Albert Einstein/. WIERZ ŹEBY$ WIEDZIAŁ, WIEDZ ŹEBY$ WIERZYŁ/św. Augustyn/. DZISIEJSZE KSIĄŹKI SĄ JUTRZEJSZYMI CZYNAMI/Tomasz Mann/. … W WYCISZENIU BÓG CHCE Z NAMI BYĆ, NAS SŁUCHAĆ, DO NAS MÓWIĆ. WTEDY MAJĄC SERCE CZYSTE OGLĄDAMY GO … I WYRAZ$ICIE WYCZUWAMY - ODCZYTUJEMY JEGO WOLĘ. WYKONUJEMY CZYNNIE ZADANE ZADANIE ZGODNE Z JEGO I NASZYM PLANEM. JEDNAK NUDNĄ SŁODYCZ DLA OBUDZENIA SIĘ $WIEŹO$CI I PRAWDZIWO$CI … WARTO CZASAMI PIKANTNIE UBOGACIĆ UNIKATOWYM PIEPRZEM/Andreo Merkan/. RZETELNA PRAWDA. RZETELNA CZYNNA WIARA W BOGA. ZWIĘZŁO$Ć I RZECZYWISTY KONKRET CZYNU DOBREJ WOLI/śp. Błogosławiący x. Andrzej Szpak SDB/. … Duch ciemnej mocy zła i wiary w moc sprawczą pieniądza oraz przewrotności duszy ludzkiej są wszechobecne. Ludzie Dobrej Woli, których więcej i dzięki temu jeszcze świat istnieje, są jakoś mało zdecydowani i nieskuteczni. A ja dziś jestem myślami przy LDW - przy Nich. Też traciłem kiedyś siły i dopadło mnie zniechęcenie, by złą wolę oraz śpiączkę przezwyciężać. Dziś ma Wiara Wewnętrzna ma się dobrze i mocno za to BOGU DZIĘKUJĘ. Nie jestem sam. Jest JEZUO. Jest JEGO Wszechogarniające MIŁO$CIĄ SERCE, jest JEGO CUDOWNA MATKA - MARI JA. Są jeszcze śpiący dla CZYNU DOBRA Przyjaciele. Wiem, że w Nich jest już tylko ta kropeleczka niemocy i braku skutecznej iskry, by ogień dobra Dla Ognia Dobra DLA POZARU DOBRA rozpalić. Tuż za nami DZIEŃ DZIECKA/Dzień Dobrej Siły BOGA Dobrego wspomagający/. Tuż za nami Wielkie Integrujące SPOTKANIE w Imię DUCHA DOBREJ POTĘŹNEJ WIARY W BOGA Ludzi i Młodzieży/ w TYM RYCERSKICH ZDETERMINOWANYCH W IMIĘ BOŹE HARCERZY/ … z całego świata w LEDNICY. Za nami też Uczczenie 40 ROCZNICY Słów $w. JP II na Placu Piłsudskiego w Warszawie: " NIECH ZSTĄPI DUCH TWEGO PRAWDZIWEGO DOBRA I ODNOWI OBLICZE ZIEMI, TEJ ZIEMI, CAŁEJ ZIEMI." … Zakonnice modlą się wytrwale nowennami za księży. Ja tez śpię mało i dłubię co dzień Krążek w twardym Drzewnie Bógbookbukwowym Słowa: "HONOR - Ojczyzna - Nauka - Cnota - Czuwaj Wiaro PRZEMY$L - POLSKA". … Wolę mozolny Trud niż przez złych uwięzienie - zniewolenie. Ładnie urodziła się i rośnie mi w polu Pani DYNIA, którą wiosną zasadziłem. Będę miał co jesienią wekować Jest nadzieja na żywnościową niezależność i komfort Twórczej WOLNO$CI. Pamiętam: WOLNO$Ć to ZADANIE, nie frustracja … !! BOGU za wszystko DZIĘKI … !! Głowa i Serca w Górę. Damy RADĘ:) Pokój i Dobro w Harmonii Dobrej Woli :) Daj nam , BOŹE, ZDRÓJ SIŁY i MOC CZYNU w Imię DOBRA … !! Daj nam Bardzo Dużo ZDRJU SIŁY, MOCY CZYNU i wszelkiego pomyślnego DOBRA … !! Pozdrawiam :) … [ Andre Merkan ]
takajedna
2019-04-07 20:44
Dziękuję wszystkim za wspaniałe chwile na rekolekcjach .Dziękuję Bogu za Szpaka.
andreo
2019-03-22 15:41
X. Andrzeju, … do Ciebie ciągle zwracają się ludzie. Ty żyjesz ciągle i zawsze. Ty wsłuchujesz się nie tylko w nasze słowa. Ty nas czujesz. Ty, wierny naśladowco mistrzów: Jezusa i Jana Bosko … , wiesz, że my ciągle oddychamy Twą wielką niekłamaną miłością i wiarą. Tych, którzy to odczuli, mieli to szczęście, by Cię dotykać i słuchać jest wielu. Jednak, którym to nie było dane, nie są w stanie uwierzyć, że może istnieć w dzisiejszym świecie rzeczywistym, tak mocno kochający i każdego kochający /dla innych może nawet często ohydnego człeka/. Uczyłeś szukałeś Dróg wyjścia z impasu, nowych potrzebnych dla ratunku idei. Robiłeś to w sposób piękny i śpiewający. A także wśród uczonych znalazłeś poparcie dla potrzeby świętowania Święta BOGA OJCA STWORZYCIELA. Ty wiesz i chcesz nam to powiedzieć. PRZYJAŹŃ to takie prawdziwe zjawisko rzeczywiste między ludźmi, między Bogiem i ludźmi i w całej przyrodzie, które jest TRWAŁE i nie przemijające. PRZYJAŹŃ, która jest … , JEST NA ZAWSZE. Jeśli JEZUS KOCHA, KOCHA ZAWSZE. Kto kocha JEZUSA, kocha GO zawsze. I Ty Księże ANDRZEJU tu teraz mówisz: KOCHAŁEM i KOCHAM ZAWSZE. To się nie urywa … !!
takajedna
2019-03-20 22:36
Proszę o modlitwę za Kacpra i jego mamę o pomoc w bardzo trudnej sprawie.
Andreo Merkan
2019-03-14 14:28
SZPAKU SDB, Ty wiesz, Ty chcesz, ja wiem i Ty potwierdzasz: ... Jest bardzo dojrzała i zawierająca całość DOROBKU RUCHU SZPAKOWSKIEGO HIPISOWSKIEGO strona: www.doziemiobiecanej.pl ... , potem jest izolacja, można by ją nazwać - Milczenie KORDIANA OFM ... , potem jest młoda i ulotna z białymi skrzydłami, mająca więcej z ducha niż z ciała, z iluzji niż z rzeczywistości ... strona: www.siedemaniolow.pl ... !! ... Zbliża się i czeka swego czasu narodzin klamra jednocząca - strona: www.wspolnotaekologiczna.pl ... !! ... Wtedy będziemy razem we wspólnej zjednoczonej mocy w przyjaźni i w harmonii ... !! Wtedy też przemówi O. KORDIAN na wszystkich tych trzech stronach ... i nie będzie już żadnej milczącej izolacji między podzielonymi poglądami, gdyż znowu będzie żyła wspólnota hipisów i będzie ŻYŁA WSPÓLNOTA LUDZI RÓŻNYCH DRÓG i KULTUR ... !!
andreo
2019-03-13 13:22
Bardzo by mi ulżyło, gdybym na stronie doczekał się wreszcie głosu OPIEKUNA PIELGRZYMEK w kierunku Ziemi Obiecanej, ale póki tego nie ma, wpiszę dzieląc się życzliwie, co mi się dziś w Książeczce stabilizującej dusze: "O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA" - Tomasz A'Kempis … pokazało … : … "Jakkolwiek starasz się zapewnić sobie spokój, życie Twoje nie może być bez walki." … , "Szukający swych uciech i goniący za przyjemnościami, zażywają tego nie bez lęku, zawstydzenia i goryczy. Jakie krótkie i ohydne są te rozkosze! Lecz ludzie w swej ślepocie tego błędu nie widzą." … !! "Nadmierne emocje mądry powinien umieć ugasić i doprowadzić się do spokojnego stanu. Spokojność i pokora są fundamentem mądrości, co nie znaczy, by nie budować w sobie zdecydowanej mocy dobra i sprawiedliwości" - a.m.
a.m.
2019-03-13 10:47
SZPAKU … , namów naszego nowego Opiekuna Duchowego - Ojca Kordiana OFM … , by tu na stronie napisał choć kilka zdań … !!! O to, wiem to, bardzo wielu Cię prosi … i potrzebuje TEGO … !!
koma70.70
2019-03-12 23:32
Wskaż nam najlepsze miejsce na pielgrzymkowe rekolekcje wielkopostne...
....
2019-03-10 14:49
szpaku ratuj ...
Przyp. Salomona 11.18-29 ... : 18. Bezbożny zdobywa złudne wynagrodzenie, lecz ten, kto sieje sprawiedliwość, ma pewną zapłatę. 19. kto trwa mocno w sprawiedliwości, żyć będzie. Lecz kto ugania się za złem, umrze. 20. Ohydą dla Pana są ludzie przewrotnego serca, lecz podobają mu się ci, którzy postępują nienagannie. 21. To rzecz pewna, że zły nie ujdzie kary, lecz potomstwo sprawiedliwych będzie wybawione. 22. Złoty kolczyk na ryju świni to to samo, co piękna niewiasta bez obyczajności. 23. Pragnieniem sprawiedliwych jest tylko dobro, nadzieja niesprawiedliwych prowadzi do gniewu. 24. Jeden daje hojnie, lecz jeszcze więcej zyskuje; inny nadmiernie skąpi i staje się tylko uboższy. 25. Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony. A kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony. 26. Kto chowa zboże, tego ludzie przeklinają, lecz błogosławieństwo spoczywa na głowie tego, kto je sprzedaje. 27. Kto pilnie szuka dobrego, szuka łaski Bożej, lecz kto dąży do złego, na tego ono spada. 28. Kto ufa swemu bogactwu, ten upadnie, lecz sprawiedliwi rozwijają się jak liść zielony. 29. KTO W SWOIM DOMU SIEJE ZAMIESZANIE, DZIEDZICZY WIATR; A GŁUPI STAJE SIĘ NIEWOLNIKIEM MĄDREGO. ... [ z Biblii ze Starego Testamentu wybrał ... a.m. ]
a.m.
2019-02-13 17:11
Czas ucieka. Bóg prawdziwy - gospodarz wszechświata ... z pomocą ... dla trudzących się kreatywnie w dobrej woli ... nie zwleka. Wieczność na pożytecznie spełnione w twórczy sposób ... życie ... z radością czeka. O wiele trudniej jest o zbawienie dla człeka, który unika trudów ... , a tylko na innych i też na swój nieszczęśliwy los ... narzeka ... !! Jeśli wiara, to tylko pełna. Jeśli miłość, to na całość i wzajemna. Jeśli PRZYJAŹŃ , to solidarna, z pełnym wzajemnym poświęceniem i wieczyście niezmienna. Reszta to próżność, fałszowanie prawdy, iluzja i cień wszelkiego DOBRA.
Artur
2019-02-12 11:23
Andrzej był wspaniałym Człowiekiem. Był Kapłanem u którego wielokrotnie się spowiadałem. Bardzo wiele mu zawdzięczam. Przede wszystkim to, ze nie łamią mnie przeszkody , nie przytłaczaja problemy, ze potrafię się podnieść kiedy upadnę. To był prawdziwy Chrześcijanin. Prawdziwy Katolik. Ksiądz twardy jak stal o gołebim sercu i niezwykłej delikatności. Andrzej wyprowadził tysiace ludzi z trudnych życiowych zakrętów. Udawało mu się to dlatego , że naprawdę kochał Pana Boga i dostrzegał go w kazdym bliznim. Kto nie spotkał w swoim zyciu Księdza Andrzeja Szpaka wiele stracił . Najgorsze jest to , że juz Go tutaj na ziemi nie spotka.Dopiero spotka się z nim TAM, ale zeby sie TAM dostać trzeba się bardzo mocno postarać, a bez Andrzeja staje sie to o wiele trudniejsze. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu swieci na wieki wieków……..
Herbert
2019-02-09 13:14
Owszem, ale wraz z filmem "Hair" roklada tam tez Twoj romantyczny mit o szlachetnych hippisach, niestety w tonacji dosc zlosliwej i zupelnie bez szczypty empatii. Czekam jeszcze na recenzje jawnie heretyckiego musicalu "Jesus Christ Superstar".
Zbuntowany
2019-02-08 22:46
Krzysztof Karoń u Roli rozkłada na cząsteczki "Marksizm kulturowy" w kultowych filmach! https://youtu.be/5mKUVTg9K70
jan
2019-02-08 22:31
Arcybiskup Lenga: Próbują nas przekonać, że nauczanie Chrystusa to mowa nienawiści https://youtu.be/jKQEf0g_tqM
andreo
2019-02-07 15:07
Modlitwa znaleziona w Kościele w Czeladzi - za RODZINĘ: ... "Panie Boże, modlę się za naszą Rodzinę. Otrzymałem Ją od Ciebie i wiem, że Ty chcesz, aby Była Piękna i Święta ... !! Proszę Cię o Ducha Świętego dla wszystkich w naszej Rodzinie ... !! Niech Duch Święty pomoże nam odkrywać GODNOŚĆ RODZINY ... i pielęgnować Wzajemną Miłość oraz Prawdziwą PRZYJAŹŃ ... !! ... Niechaj Duch Święty pomoże nam przezwyciężać wszelkie trudności ... !! Niech prowadzi nas do pełniejszego Nawrócenia ... i uczy wybaczać sobie nawzajem ... !!" ... "Miłość to wielka rzecz i bezmierne DOBRO ... ; Tylko Ona wszelkie jarzmo lekkim czyni ... i umie dobrze znosić nierówne koleje życia ... , gdyż ciężar dźwiga bez utrudzenia ... i wszelką gorycz osładza ... !!" - zdanie trafione losowo z Książeczki "O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA" Tomasza A'Kempis ... mym palcem na dziś. ... [a.m.]
Kaja
2019-02-06 21:51
Prosba w intencji pomyslnego ukonczenia filmu o Szpaku...
andreo
2019-01-30 15:21
Niesamowicie ważna była inicjatywa ciągnięcia takiej olbrzymiej ryby przez O.Kordiana w 2016 roku do Krakowa: 1050 lat polskiego chrześcijaństwa i intencji, by wziąć się do dobrej pożytecznej roboty. Ciekaw jestem na czym się to zatrzymało. Wiem, że teraz potrzeba jest większa. Teraz warto, by Ludzka Wielkowielowiarodobrowola pomogła ciągnąć O. KORDIANOWI potężnego wieloryba pożytecznych ... dla zagubionych w zgiełku pokus ludzi różnej kondycji i myślenia ... POTRZEB ... !! Modlę się o to ... przepiękną zwięzłą subtelną modlitwą Alicji: "Byśmy łaski nie zmarnowali ... byśmy wciąż w radości trwali ... byśmy w nadziei dalej żyli ... byśmy w każdej sekundzie Boga chwalili ... i w tej, co zrozumienie pełne przynosi ... i w tej, co niczego do życia nie wnosi ... prócz ból, łez, ciemności i nocy ... JEZU, UFAM TOBIE!!! ... serce moje prosi."
alicja
2019-01-25 22:46
Byśmy łaski nie zmarnowali ... byśmy wciąż w radości trwali ... byśmy w nadziei dalej żyli ... byśmy w każdej sekundzie Boga chwalili ... i w tej, co zrozumienie pełne przynosi ... i w tej, co niczego do życia nie wnosi ... prócz ból, łez, ciemności i nocy ... JEZU, UFAM TOBIE!!! ... serce moje prosi.
errata
2019-01-15 13:07
w poprzednim tu wpisie winno być [ 30 rocznica ] , a nie [20 rocznica]
a.m.
2019-01-14 15:46
Ufam i Wierzę, że nie zakłócę spokoju $P. X. Andrzeja … w zaświatach … zawierzając Jego bardzo pojemnemu Sercu … tak tu przedstawioną Ojczyźnianą TROSKĘ … !! ... Wierzę i ufam, że SENS BYTU i SENS życia … to: ... Przyjaźń - Radość Bożego Dziecka - Bógbookbukwowa Twórczość - Zdrowa Płodność - Pożyteczność istnienia … i w tym tkwi sens i wartość dobrego w dobrej woli … przeżywania DNI naszego życia … !!! :) … Chcę też zawierzyć głębszemu przemodleniu spraw, które wybija … najbliższych dni kalendarz : … 20.01.2019 A.D. … swoje święto mają ludzie rycerscy. $więto to szczególnie obchodzone jest na Wawelu, a tożsamość polskiej rycerskości pielęgnuje i upamiętnia … krakowski celestat … !!:) … 20.01.2019 A.D. (niedziela) … to też [ 20 Rocznica ] tajemniczej niewyjaśnionej dotąd śmierci $P. X. Stefana Niedzielaka - Opiekuna Rodzin Katyńskich. Wyraża Go jeden biały wśród wielu innych krzyż w pomniku katyńskim w Warszawie. Chodzi w tym pomniku o tragedię wielu polskich oficerów, za którą w kwietniu 2010 roku przepraszał POLSKĘ w imieniu Rosji premier Rosji Władimir Putin. O Tragedii Katyńskiej nakręcił dobry film "Matejko ekranu" - reżyser $P. Andrzej Wajda … !! ...18.01.2019 A.D. … to druga rocznica bardzo istotnej Mszy $więtej na Wawelu: … " O POMY$LNE ZBUDOWANIE GNIAZDA RODZINNEGO w wymiarze OJCZYZNY i Każdej w Niej RODZINY " … !! :) … Jeśli chcemy i pragniemy być w pełni wolni … , to dbajmy o wyrazistą prawdę i sprawy istotne … warunkujące w pragmatyzmie prawdziwe wyzwolenie … !! … $więty duchu … , udziel nam $wiatłości, byśmy nie tkwili - nie trwali w ograniczeniu i zaśmieceniu naszej świadomości … , byśmy umieli wyzwolić się ze świata bezsensu, absurdu i wszechobecnych sprzeczności - nielogiczności … , byśmy wyszli z totalnej beznadziei życia na fundamencie próżności oraz wszelkiego zafałszowania i zła … !! Byśmy umieli stanowczo - odważnie z dziarską decyzją przezwyciężyć naszą niemoc, lenistwo, strach, zwątpienie i wszelkie lęki. Widząc przed sobą mówiącego $P. X. Andrzeja Szpaka: - "MIŁO$Ć to Najsilniejsza Potęga!", "BÓG >< $WIĄTYNIA DOMOWA >< DOM z sercem >< Zdobycze uczciwe … :)!!" … byśmy odważyli się pielgrzymować przez życie w pełnej prawdzie i GODNO$CI … !! :) … Daj nam, Boże, … tak uwielbić Ciebie, jak Jesteś Tego Godzien … !!:) … Byśmy umieli dziękować za wszystkie Twe WARTO$CI : … Nasze DOBRO, PRAWDĘ, PIĘKNO w pokoju i w zgodzie … w Przyjaźni, w Dobrej Woli , w Zdrowej Radości i w Bożej Harmonii … !! :) … [ Będące Dobrą Doktryną dla Naszej OJCZYZNY i idącego za Jej przykładem dla świata ] … !! Byśmy dziękowali Stwórcy świata Przyjaźni i Miłości … szczególnie w $WIĘTO BOGA OJCA STWORZXYCIELA czczone 12 lipca … każdego roku … , a przybliżonego nam przez Błogosławionego Błogosławiącego $P. X. Andrzeja Szpaka SDB … !! :) … Nie daj nam, Boże, zaprzepaścić przekazanych nam w Testamencie wśród Dróg … DÓBR … !! :) … Nie pozwól nam tkwić w zamęcie sprzeczności, w mętach fałszu i w zacieraniu prawdy … , w krzywdzie rozzuchwalającej złoczyńców i w zatracaniu świadomości … , na budowaniu w imię mamony na przekór pięknu Boga i wbrew kanonom ładu i przyzwoitej architektury … na antywartościach … !! … :) … " Lecz Ludzi Dobrej Woli jest Więcej … " , " POLSKO... , ROSJO … !! Nie damy nigdy przenigdy niszczyć i ranić … naszej żyznej ziemi … potwornymi pociskami … !!" - Czesław Niemen … / … Pozdrawiam Serdecznie Przyjaciół … :) … Andreo Merkan [G]
a.m.
2019-01-07 16:52
$więto na Wawelu szóstego dnia Nowego Roku 2019 A.D. … !! MĘDRCY - 3 korony na mogile zasłużonego $P. X. Infułata Janusza Bielańskiego … !! … W $więto Objawienia = Trzech Króli w niedzielę w Krakowie na pomniku w parku przy Karmelickiej przeczytałem: "Wołasz Boga, On przychodzi po kryjomu. Puka do drzwi twoich. Aleś rzadko w domu." - Adam Mickiewicz … !! Stwórca świata przyjaźni i miłości … przychodzi do nas i chce w nas w naszych sercach zamieszkać, a także promieniując z nas tworzyć klimat przyjaźni i miłości wokół nas :) "Otwórzmy Mu drzwi naszych serc." - św. Jan Paweł II … :) "Wszystko mogę w Tym … , Który mnie umacnia … " - śpiewamy - śpiewają Ludzie różnych Dróg i Kultur pielgrzymując 40 lat różnymi drogami do Ziemi Wartości - Ziemi Obiecanej … , rozchodząc się do swych "szpaczych gniazd" zawsze na Jasnej Górze … z dużym ładunkiem wiary - nadziei - miłości - przyjaźni … :) Umacnia nas Stwórca świata Przyjaźni i Miłości … :) Przy ołtarzu koronacyjnym na Wawelu metropolita krakowski Abp Marek Jędraszewski mówił kazanie w takim właśnie Duchu: … "Trzej mędrcy widzieli nikłą nadzieję w gwieździe za którą mimo trudów niezłomnie i uparcie szli. I znaleźli nie tylko pełną NADZIEJĘ - WIARĘ - MIŁO$Ć … , znaleźli też wyrazisty niezwykły rzeczywistego cudu obraz trwale promieniującego $WIATŁA JASNEJ MOCY, dający im wewnętrzne przekonanie o pomyślnej dla nich przyszłości. I poszli z tym wewnętrznym skarbem pełnej wiary do swych ojczyzn … takimi drogami, by strzegący swego interesu władzy … , nie mieli zasięgu, by im i temu, co do DOMU nieśli , nie mogli zagrozić. To nas uczy, że trzeba nam BOSKO$Ć JEZUSA ... i Stwórcy świata Przyjaźni i Miłości ... nieustannie pielęgnować oraz pomnażać, a nie zatracać … :) 25 lat temu podszedł do mnie młody człowiek i powiedział: "Nie zwycięży pan, bo szatan jest od pana mocniejszy." Dzisiaj nie jest to moje przekonanie o większej mocy JASNEJ MOCY i LUDZI DOBREJ WOLI solidarnie w Jasnej Mocy Stwórcy świata Przyjaźni i Miłości się wspomagający, korzystając z każdego przejawu gdziekolwiek Dobrej Woli imię POŻYTKU i BOGA/choć Jasna Siła może być nawet anonimowa i bezimienna, by tylko nie pasjonowała się próżniactwem i złem/ … nie jest takie wcale przegrane … !! :) Miałem długie okresy ciemnej doliny. I mówiłem po co się starać? Komu i na co? Miałem sprawy sądowe 5. Choć miałem przekonanie, że działałem w imię dobra, to 3 sprawy przegrałem. Potem ku memu pozytywnemu zaskoczeniu 2 spawy wygrałem. Ludzie tu modlą się i wyją … do Miłosierdzia Bożego i do ŚP X. Andrzeja Szpaka, ale ta osłabiająca nas ciemność nie jest tylko poza nami, ona jest w nas. To w sobie warto poprzez wytrwałość we wierze i iskierkę świecącej nadziei pokonać w sobie zwątpienie … i starać się nawet przez łzy starać robić coś kreatywnego … powtarzając sobie: "Wierz w Dobro - Piękno - Prawdę mimo wszystko, bo w końcu droga przez ciemną dolinę się skończy. Cierpliwym pożytecznie CZAS ofiaruje słoneczną Radość, nasze życie nabierze rumieńców i wszystko co Dobre odrodzi się w nas i wokół nas … :) A życie twórcze i płodne z własnym charakterem ma sens i wartość :) Ułuda szczęścia bez trudu … prowadzi do frustracji i samolikwidacji … !! … 7. 01. 2019 A.D. / Zagłębie - Będzin/. Zrobiłem z bógbookbukwowego drzewna bieszczadzkiego już kilkanaście świątków i z aprobatą przekazałem dobrym kreatywnym ludziom /w tym KS CZUWAJ i KS WISŁA, broniącym /hej/ najwartościowszych polskich słów przed zagładą/. Jeszcze kilkanaście w imię obrony wartości i sensu bytu /pożytku/ … zrobię m. in. dla sołectwa Pabianice, gminy Kamień, Ojca OFM, Seweryna, DK w Grodźcu :) Pozdrawiam … i by dane nam było dni dobrze przeżywać … :) … Andreo Merkan
andreo
2019-01-04 18:15
Tyle tu smutku, a nie mam przekonania, by Święci: Jan Paweł II, Jan Bosko, Franciszek z Asyżu i Błogosławiony błogosławiący ŚP, Andrzej Szpak ... byli zadowoleni z tak dużej ilości smutku bez koloru optymizmu ... !! Eleni śpiewa: "Nie ma smutku, który wiecznie trwa" i " Troszeczkę trudu, Troszeczkę ziemi, Troszeczkę słońca, serca, łąki, drzew, nieba i nadziei ... i chce się znowu śpiewać i ... ŻYĆ ... !!" ... . A Cyprian Kamil Norwid pisze: "Piękno jest, by zachwycało do pracy. Praca, by się zmartwychwstało." , "Jam z tych poetów nie słówka nucą. Jam z tych, co śpiewają, żyją i boleją." ... . Ktoś pisał, że na stronie nuda, więc próbuję tu coś inaczej - odmienniej. Myślę, a nawet jestem pewien, że ŚP. Andrzej Szpak chciał i chce ... na stronie nie tylko wartości ... , ale by było żywiej, radośniej i liczniej ... !!:) On w bólu nie wytracał wigoru i radości.
alicja
2018-12-31 19:40
O zdrowie dla 2 - letniego Tymusia i o umocnienie dla jego rodziców ... Jezu ufam T obie!
andreo
2018-12-20 15:11
Święta ... , Święta ... , Święta ... :) Idą Święta ... BOŻE NARODZENIE :) w Rok Przełomu ... Dla Przełomu [ 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI ]. Warto Tą Kulminację Naszej Tradycji ... zaznaczyć żywiołowo wzmocnionym ... zwielokrotnioną Mocą Kolęd ... PRZYTUPEM ... :) W nich albowiem ... w tym Bożym Śpiewie o Cudownym Bożym Dzieciątku ... w prostocie na sianie z dobroduszną Matką Bożą ... :) ... X. Andrzej Szpak ŚP. ... Oj śpiwał On kolędy dziarsko po góralsku ... Oj śpiewał pełen energii i radości :) ... X. ANDRZEJU ... rozraduj nasze wszystkie domowe gniazda i gniazdka swą radosną obecnością w Święta z nami ... z radosnym swoim śpiewaniem :)
alicja
2018-12-18 23:12
O łaskę wiary dla Samotnej Wyspy ... JEZU UFAM TOBIE!
koma70.70
2018-12-18 23:12
Za moich rodziców i młodszego brata... tam jest strasznie. Boże obdarz ich pokojem!
takajedna
2018-12-17 20:54
Za Mateusza,Mateusza i jeszcze raz za niego. Wyję do nieba, jak kazał Andrzej.
Andreo
2018-12-15 14:34
Księże Boski jak BOSKO, Andrzeju ŚP., Przyjacielu, Ty też mówiłeś, że system ludzi ateizmu ... dominujący i dyktujący wtedy warunki funkcjonowania życia publicznego /w latach 80 - tych szczególnie/ ... był krzywdzący ... , a problemy dzieci tych rodzin przychodziły do Ciebie. Ale Ty dla świętego spokoju tylko raz przytaknąłeś słowem mówionym im współpracę. Ja też się tu wypowiem ... jako rozliczenie na koniec ROKU PRZEŁOMU Jubileuszu 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI, a Wolność nie trwała bez aktywności, bo jest ZADANIEM na każdy dzień ... !! Tu nie wystarczą słowa Metropolity Krakowskiego 11.11. 2018 w Homilii na Wawelu: " Módlmy się ... o Moc Nadziei, aby dla POLSKI Miłosierdzie Boże było niewyczerpywalne ... !!!" ... WOLNOŚĆ to jest ZADANIE ZADANIE ZADANIE ... !! PRZEPRASZAM - PROSZĘ - DZIĘKUJĘ. Tak mój stryj Józef ŚP./matka jego miała panieńską godność Hatta - takie nazwiska mają rody w Japonii i w Indonezji/ ... przed każdym posiłkiem mówił: "- Proszę,dziękuję, przepraszam. Smacznego. Siadajmy i jedzmy." ... !! Przyznaję się: 3 razy kolaborowałem: 1/ Napisałem do generała: " ateizm NIE. TEIZM - TAK ... !! - syn ateisty." ... 2/. Byłem u spowiedzi i powiedziałem Ks. Grzegorzowi: - Dziś idę zapisać się na kandydata do PZPR ... . I byłem u I Sekretarza KG PZPR, żeby mnie wciągnął na kandydata na członka PZPR. A on powiedział: - Niestety to niemożliwe, bo dziś Polska Zjednoczona Partia Robotnicza będzie rozwiązana ... !! [ A ja sobie kalkulowałem tak: Będę wszędzie na murach, w ubikacjach, na pudełkach z papierosów i na butelkach wypisywał i kreował pozytywnie ... PZPR = Piękna Zdrowa Przyroda Radości ... !! ] ... 3/. Gdy byłem jeszcze nauczycielem LO ... , aktywista partyjny PZPR powiedział mi, że będę musiał zapisać się do PZPR. Jednak nigdy do tego nie doszło. Namawiali mnie. Jeden Oficer Milicji mówił: - Zostaw to nauczycielstwo, zapisz się do milicji, będziesz miał dom tak jak ja ... . Ale mnie nie nakręcały pieniądze, a pasja skutecznego i pożytecznego uczenia ... !! Gdy partii PZPR już nie było, to poszedłem do tego aktywisty - fajnego człeka pana Tadzia/męża Pani Dyrektor LO/ , i podarowałem mu na imieniny książkę o wędkarstwie z dedykacją o treści: "Miał Pan rację. Musiałem się zapisać do PZPR, z tym, że PZPR znaczy: Piękna Zdrowa Przyroda Radości ... !!". Był on bardzo kontent z daru imieninowego ... i bardzo dużo jeszcze dobra do samej swej śmierci ten poczciwy wesoły Pan Tadeusz, grający też na harmoszce, uczynił. Życzę nie jednemu dziś takiej poczciwej aktywności dla odzyskiwania z innego zagrożenia utraconej naszej Kulturowej Tożsamości i Wolności ... !! Proszę wszystkich kto żyw leczmy się z obojętności. Wstańmy z tego ciepłego o'kej taczana tapczana ... i ćwiczmy na polskich instrumentach ... śpiewanie po polsku Kolęd, by nie zmarnować nadchodzących Świąt ... i by Bóg miał jakieś przesłanki , by nam BŁOGOSŁAWIĆ ... :) Ot i moja cała kolaboracja, lustracja i szczera spowiedź. A Ty Kochany Ks. Andrzeju, Przypominaj nam nieustannie, że to sprawa oczywista: BÓG załatwia nam pieniążki, ale pieniążki nie załatwią nam BOGA. A BÓG to MIŁOŚĆ, a MIŁOŚĆ najsilniejszą potęgą ... !! A Doktryną naszego narodu niech będą POMNIKI WARTOŚCI ... !! Chińczycy/mający 50 tys. lat swej historii i kultury na wysokim poziomie z pismem obrazkowym/ nazywają POLSKĘ "Bolandia"/może niedokładnie to podałem - sens oddałem/ - w ich języku kwiat ORCHIDEA najpiękniej, jako wyróżniające się DOBRO i SŁOŃCE Europy. Inne kraje Europy w ich języku mają nazwy bardziej drugorzędne i satelickie /dziękuję za tą wiedzę wykładowcy języka chińskiego na UJ/. Pozdrawiam wszystkich i wszystko, co w zgodzie, w pokoju i w harmonii wokół ... życząc jak najprzyjaźniej ... zgody, pokoju, harmonii ... oraz dużo Domowego Ciepła ... i skutecznej ... dla odrodzenia się polskiej żywotności ... MIŁOŚCI ... :):) ... - Andreo ... z czcią dla wszystkich Mer [ MARI JA ] ... i Kan ...
a.m.
2018-12-12 13:45
Oczywiście, że nie SDB, a powinno być ... BRAT Ojciec Kordian Szwarc OFM. Za pośpiech i pomyłkę ... nie tylko Ojcze Kordianie ... CIEBIE ... Przepraszam :)
Andreo
2018-12-11 15:21
Księże ANDRZEJU, Tobie bardzo zależało na twórczym z wiarą w prawdzie i w zgodzie, w oparciu o nasza piękną tradycję opłatkowej wigilijnej zgody, miłości, przyjaźni i przebaczania ... : ) Niech Ci miłym będzie to życzliwe Błogosławieństwo z Kancelarii Prezydenta RP dla nas, których jak najlepiej starałeś się wychować, abyśmy sobie umieli pomóc w przyszłości ... , za co Tobie też DZIĘKI ... :) ... " ... Jeszcze raz dziękujemy za przedstawione uwagi oraz książkę, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przesyłamy Panu nasze serdeczne życzenia zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności ... " - takie serdeczne życzenia otrzymałem wraz ze wszystkimi zjednoczonymi wspólnotowo moimi przyjaciółmi ... z Kancelarii GŁOWY POLSKIEGO PAŃSTWA ... :) ... , z którymi się serdecznie dzielę, bo sprawiedliwie mój książkowy sukces jest naszym wspólnym ... i przekazuję to na ręce ... Opiekuna Duchowego O. Kordiana SDB, Przewodniczącego Stowarzyszenia " Doziemiobiecanej " Seweryna Dzierżaka oraz Administratorki strony Kai Balwińskiej ... :) Niech to Ojczyźniane Błogosławieństwo spłynie radośnie na nas wszystkich ... :)
Andreo
2018-12-07 16:07
WIARA PEŁNA i BYĆ SOBĄ … !! To szwankuje w mojej rodzinie, wśród przyjaciół i w naszej OJCZYŹNIE. Modlę się z wszelkiej możliwej mocy … o urodzenie się na nowo - odrodzenie się … naszej Polskiej Tożsamości /byśmy utrzymali polski śpiew, polskie znaki na ubiorze i na produktach/ … i Prawdziwej Pełnej WIARY w Moc Miłości BOGA /nie mamony/ … w POLSCE - OJCZYŹNIE NASZEJ … !! Modlę się o to ... do $P. X. ANDRZEJA SZPAKA [ Błogosławionego] SDB /w drodze do świętości/ - PATRONA Bycia Sobą [Tożsamości] i Prawdziwego pełnego zawierzenia BOGU STWÓRCY, w którym Miłość /Najsilniejsza Potęga/ … !! Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy - z WIARĄ PEŁNĄ(bez dziureczki wątpliwości) PRZENOSIMY GÓRY … !! Ludzi z Wiarą Pełną / wiara na prawie 100% to w efekcie jest 0 wiary/ jest unikalnie mało. Jest nim - był nim SZPAKU … !! Są tacy, do których mój język / sposób mowy i polskie słowa i logiczne zdania/ nie dociera i nie mam odbioru. Jest pełna izolacja od polskiego i dla polskiego interesu myślenia. Jest obcego interesu i stylu manipulacja we wszystkim, a Szpaku uczył nas w SACROSONGU nowych etycznie i estetycznie pięknych i Bogu miłych PIE$NI w języku polskim i na polskiej ziemi … , i nie dawał się zmanipulować obcemu złu. Miał pełną polską Godność i Honor w Imię Bożego DOBRA … !! Takich zapatrzonych w moc iluzoryczną bajerów obcych pokus technologicznych i ufających mocy mamony … ludzi jest prawie 100% większość, … i oni mówią: " Weekend jest O,kej. Zakupy weekendowe w galeriach-supermarketach kolorowych hedonistycznych tandetnych pyszności i luxusów nowoczesnej technologii stworzonych sztuczną inteligencją … były o'kej. Pracować dla zysku wielkich obcych korporacji jako zasoby ludzkie jest o'kej, a świadomość spraw i rzeczy nie jest nam potrzebna, bo to wszystko w takt angielskiej git muzyki fajnie się kręci … i jest , sorry, ale very very o'kej." … !! A $P. X. Andrzej Szpak SDB [Błogosławiony] - Patron Tożsamości i Bogu Zawierzenia … uczył nas inaczej … !! Mówił: " Tak. Potrzebny nam jest polski śpiew i polskie z polskiego materiału pieluchy, bo już sama nazwa "pampers" jest obca. Dla pokoju w świecie jestem w stanie zjednoczyć wyznawców Mahometa z wyznawcami Mojżesza /to jest w książce A. Szpaka " Idź Mojżeszu"/ … !! Na zlocie " U LEONA" na okoliczność $więta Zesłania Ducha $więtego SZPAKU kazał mi deklamować na głos mój wiersz: " Nie umiem powiedzieć: o'kej … , bo boję się, że mi krew odwrotnie popłynie … , że coś w mózgu mi trzaśnie i skonam … . Mówię: Dobrze … . Nie mówię : sory. Mówię: Przepraszam … . Nie mówię: plis. Mówię: Proszę … . Nie mówię trendy - na topie: Mówię: Modnie … . Nie mówię happy, ale Szczęśliwy … . Nie weekend, ale Dni Boże … . Gdybym był jak inni, nie byłbym SOBĄ … . Nie czułbym się POLAKIEM … . Byłbym ni pies, ni wydra … . Byłbym nikim … !! Nie synkiu, ale Dziękuję … . Nie lancz, ale POSIŁEK krajany polskim nożem … . Nie Love, ale KOCHAM … !! :)" … A jak Leon powiedział, że PIELGRZYMKA jest turystyczna, to SZPAKU Bardzo się tym zmartwił i nad tym ubolewał. " Jak Leon mógł mi tak powiedzieć, że turystyczna ?!!" … Ubolewał, że ludzie nie chcą wypowiadać konstruktywnie na stronie www.doziemiobiecanej.pl, a jeśli to mało kto !?! Na poparcie IDEI SZPAKA i Stworzenie PIELGRZYMKI RÓZNYCH DRÓG i KULTUR przytoczę słowa $w. JANA PAWŁA II ze spotkania ekumenicznego z Wrocławia: "Od EKUMENIZMU odwrotu nie ma." i inne słowa Tego wyjątkowego bardzo kochającego POLSKĘ Papieża: " Nie chciejcie takiej POLSKI, która by was nic nie kosztowała!"/chyba takiej, jaką teraz mamy: teoretycznie jest, ale jej duszy już nie ma. Obcy dyktują nam zasady prawne i ich sposoby wykonania, jak mamy się zachowywać, w co wierzyć i jak się gospodarzyć. Bez ich instrukcji nasi nie wiedzą jak postępować - smutne/ … !! $w Faustyna Kowalska podała nam modlitwę: "Ojcze Przedwieczny ofiarowuję Ci … Bóstwo … Jezusa Chrystusa … na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata." … , i to nas zadowala - uspokaja, jesteśmy jacyś obojętni i mało aktywnie twórczo kreatywni … !! Dlaczego?? Dlaczego !?! … DLACZEGO !!?!! … "Im kto dłużej zwleka z wewnętrznym oporem przeciw pokusom, tym co dzień staje się słabszy, zaś wróg coraz mocniejszy.", "Powoli przy wielkiej cierpliwości, wytrwałości i przy pomocy Bożej, pewniej zwyciężysz, niż przez gwałtowność lub własną nierozwagę.", "W pokusie szukaj często rady, a z cierpiącym pokusy nie obchodź się twardo, lecz pocieszaj go tak, jakbyś pragnął , by ciebie pocieszano.". - O NA$LADOWANIU CHRYSTUSA - Tomasz A'Kempis … " W pracy wewnętrznej urlopu nie ma." - $w.JAN PAWEŁ II … !! Pod koniec Spotkania Andrzejkowego w Krakowie/tydzień temu/ powiedziałem: "Cały czas mam w oczach przed sobą ciągle żywego SZPAKA i angażuję się - jestem aktywny pożytecznie na tyle, aż on mi skinie: - Wystarczy. Jestem już z ciebie zadowolony. … Każdy z nas - was miał ze SZPAKIEM jakąś relację. Niech stara się przed SZPAKIEM podobnie … !!". 24 lata temu założyliśmy Stowarzyszenie "Ekologiczna $rodowiskowa", które traktowane, jakby chore psychicznie, przebija się pożytecznie i aktywnie do dziś … i żadne władze niezbyt nas wspierają, a samo zarejestrowanie w 1994 roku w Sądzie Wojewódzkim wówczas w Przemyślu sporo kosztowało i wielu ludzi widziało taką potrzebę, bo dali licznie na tą rejestrację pieniądze. Celem głównym ogólnym tego STOWARZYSZENIA jest: ... w HARMONII PRZYWRÓCENIE GODNO$CI PRZYRODZIE wraz z CZŁOWIEKIEM. Myślę, że na $wiatowym Kongresie Klimatycznym, odbywającym się aktualnie w Katowicach … , POLKSKA powinna być DUMNA z Tego pożytecznego zdeterminowanego etycznie i ekologicznie Stowarzyszenia … !! POZDRAWIAM :) ... [ Andreo Merkan ]
andreo
2018-12-01 12:27
ANDRZEJU, wchłonęło Cię NIEBO, wraz z Nieba GOSPODARZEM Błogosławcie nam czule, ja zaś godności słów OJCYZNA i CZUWAJ ... bronię. Gdy nam tam śpiewasz ... , to i słońce i wszystko wokół ... cudowną radością cieszy się i miłością płonie :) Niech Ci Stwórca $wiata Przyjaźni i Miłości odwzajemni ... i w intymnej izdebce Twego Dobrego SERCA umocni stan zdrowego ducha, da kreatywne natchnienia uprzędzone nicią z Nieba ... dla Ludzi Ziemi ... pragnących Nadziei - Wiary - Miłości ... , by nam było ... nie tylko w andrzejki ... przyjemnie - dobrze - miło ... w Dobrej Ziemi ... i w Dobrej Kobiety ŁONIE ... :):):):):):):):):):):):)
alicja
2018-12-01 10:52
O łaskę wiary dla naszej rodziny i potrzebne łaski w przeciwnościach dnia codziennego
Kaja z Tychów
2018-11-30 17:09
Już dziś Koronkę odmówiłam ale i Was proszę w intencji cudu wskszeszenia maleńkiego serduszka, które przestało bić, chodzi o dzieciątko nienarodzone mojej kuzynki.. " Wszystko mogę w Tym który mnie umacnia " ...Dziękuję !
...
2018-11-30 15:15
Szpaku ratuj. Ty wiesz...

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych