Jesteś tutaj: Strona główna / Oś Życia - Andreo Merkan

Oś Życia - Andreo Merkan

2019-03-20

Książka "Oś Życia", to owoc najbardziej ekologicznych, etycznych poszukiwań dla pokoju, zgody i wszelkiego dobrego sensu ... najbardziej istotnych wartości. To jako antidotum na powszechne zagubienie sensu ... i istotnych wartości dziś ... , ukazanie tez w formie świadectwa biograficznego, co jest sensem życia ... oraz wokół jakich wartości dobre życie winno się obracać. To w oparciu o doświadczenia rzeczywiste naszego czasu, ukazanie przez autora w jak najbardziej zwięzłej formie literackiej ... wraz z formą rzeźbionego wyrazu  ... oraz potwierdzającymi artystycznie w harmonii fakty ... fotografiami ... wartości /w tym też: tożsamość, dom, rodzina, żywotność/. Idea ekologiczna w oparciu o naukę Franciszka z Asyżu, esperantyzm i pokojowa fundamentalna idea chrześcijańska wyrażona w modlitwie "Ojcze Nasz" Jezusa Chrystusa ... jest tej książki linią główną. Autor mocno przychyla się do tezy, że marna jest słabość rozumu w Potędze MIŁOŚCI. Świeżości tej dość głęboko filozofującej książce nadaje zamieszczona w niej modlitwa charyzmatycznego Śp. Księdza Andrzeja Szpaka SDB. ... Książka "Oś Życia" - autor Andreo Merkan /pseudonim wyjaśniony w książce/ ... wydana jest przez Stowarzyszenie "Ekologiczna Wspólnota Środowiskowa", którego celem jest pożyteczne krzewienie ekologii różnych wymiarów, co mieści się też w nurcie REFA /Ruch Ekologiczny Franciszka z Asyżu/.

... Książkę Andreo Merkana "Oś Życia" można nabyć ... w Antykwariacie ABECADŁO: Kraków, ul. Kościuszki 18. Tel. 668013400, 606891231. e-mail: kosciuszki@abecadlo.org lub raclawice@abecadlo.org, andreomerkan32@gmail.com, tel. 508621292, p82p82@gmail.com, tel. 606171995. Cena 35 zł.

84 komentarzy

Andreo Merkan
2023-03-09 16:10
PRZEDŚWITU MYŚL/Amag/ Tajemnicza Wielkość - Przedświt. Tu zaczyna się budzenie myśli T. Aby myśl była dobra, by była błyskotliwa, rutyny sierść zrzucić trzeba! Zacząć myślenie od źródła. Przemyśleć swojego Życia Sens. Określić miejsce w Drodze. Dojść do Wiary Ufnej. Ujrzeć jasny Drogi Cel T. Duchu Sprawco! Miłości Racjo! Inspiracjo! Kreacjo! Rodzimą Twórczość Wzbudź! Żywotność i Świętą Płodność Wskrześ. ????????????????????‍????‍???????????????????????????????? T. *** WOLNOŚĆ NIE JEST ULGĄ, ALE TRUDEM WIELKOŚCI. T. /Leopold Staff/???? *** Bo wolność to wśród mądrych ludzi żyć Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście A wolność to królestwo dobrych słów Mądrych myśli pięknych snów To wiara w ludzi Wolność Ją wymyślił dla nas Bóg Aby człowiek wreszcie mógł W Niebie się zbudzić /Marek Grechuta/
autor
2022-01-02 08:02
Szczęśliwego z iskrą twórczych pomysłów Nowego Roku 2022 Anno Domini ????‍????‍????‍???????????????????? Żywości żywotności żywności życiowości żyzności płodności Kreacjo Inspiracjo - Miłości Racjo i Duchu Sprawco ... Rodzimą Twórczość WZBUDŹ ... ????????‍????‍????‍???????????????? ... Żywotność i Świętą Płodność na Naszej Ziemi nam WSKRZEŚ ... ???????????????????????? *** Szczęśliwego NOWEGO ROKU 2022 Anno Domini z TWÓRCZYMI najskuteczniejszymi owocnymi konkretnymi udacznymi dobrymi WYNIKAMI ... Wszystkim - w tym sobie bardzo życzę. ????????????????????????????????????
autor Andreo Merkan
2021-07-27 05:46
LOGIKA ETYKI: Czy KONSTYTUCJA RP daje gwarancję prawa odmowy udziału w eksperymentach medycznych? Kto wierzy, że na POKOJU najbardziej zależy firmom zbrojeniowym? A kto wierzy, że na naszym ZDROWIU najbardziej zależy firmom farmaceutycznym? Ile uczonych obroni PRAWDĘ wbrew swemu pracodawcy? ???????????????????????????????????????????????????????? Życie dla antywartości jest, gdy biznes jest Bogiem, gdy Ludzie nie są Podmiotem, ale nazywa się ich zasobami kapitałem ludzkim i populacją do wyszczepiania oraz są problemem w planie depopulacji. ???? /Andreo Merkan Azi Grodzic/
autor Andreo Merkan
2021-07-23 23:58
Gdy świat jest w totalnym chaosie bez Etyki z łamaniem umów i zasad oraz interpretujący prawo dowolnie dla zysku silniejszych, ... zdarzają się wtedy chwile w historii narodów oszukanych odartych z honoru, że w swej bezsilności i bezradności odzyskują instynkt samozachowawczy i jednoczą się dla trwania w Mądrości Zbiorowej. ???????????????? Jednak wtedy nie kwoty, ale Honor i Godność musiałyby stać się wartością najwyższą.
autor
2021-06-22 18:07
Gdy wykorzenia się Wiarę i Ufność w Wartość HONORU - PRRZYJAŹNI - BOGA na rzecz biznesowego obrastania w pieniądze, to stwarza się społeczeństwo bardzo nieżyczliwie traktujących się z chorą miłością tylko do siebie i pieniądza ... sfrustrowanych ludzi. ????
autor Andreo Merkan
2021-06-22 14:07
Warto mieć dużo bardzo mega giga dużo wytrwałości i cierpliwości w dobrym i w honorze, bo z przegranym honorem jest się tylko niewolnikiem nas kolonizujących.???? *** Wielu twierdzi, że bez ogona pieniędzy nie da się żyć, a bez HONORU - Boga - Przyjaciół(wg. nich jakby Ich nie ma) ... owszem.???? Ja 68 lat praktyk Życia wiem, że jest to mniej niż ćwierć prawda, czyli całkiem nieprawda. W Imię BOŻE można zdobywać, a od głównych i pochodnych złoczyńców darowizny i ich wygód nie brać. ????????????????????‍????‍????‍???????????????????????????????? *** Z rąk złoczyńców honorowo, pożyteczny człowiek pieniędzy nie bierze i dla nich nie pracuje.???? Bo to i tak są pieniądze brudne i dobremu nie służą.????????
autor Andreo Merkan
2021-03-16 12:42
Żenująca jest słabość rozumu w Potędze MIŁOŚCI. Każda chwila. rzeczywistości jest początkiem i końcem świata. Warto, by NAUKA poszła w Las. Najlepszym Przyjacielem człowieka jest Drzewo BÓG-Book, Które zrodziło najserdeczniejsze bukwy. Synowie ludzcy zagrażają Ziemi, idąc za głosem rozumu, głusząc głos sumienia. Nad losem swoich Dzieci zadumani, tylko Ludzi Serca pytajmy o Drogę. Nikt nie zmieni prawa przeznaczenia, tak jak nikt nie zmieni prawa indukcji magnetycznej. Na nic sztywne plany i siła militarna. ???????????? ZWYCIĘSTWO - To złamanie woli przeciwnika.???? Jeśli jest zło, nadmiar zła - fałszu - obłudy - manipulacji we wszystkich wymiarach ... !?! A Prawda - BÓG - Cały Boży Dobry Porządek STWÓRCY Świata Przyjaźni i Miłości wraz z JEGO Uroczym Krajobrazem Prawdziwego Piękna niezboczonej NATURY ... są jak zanikające OAZY wśród pustyni antywartości ... i są Te najwartościowsze DOBRA coraz bardziej przez to zło zdeptane, ... i to wielkie zło bez opamiętania chce To BOŻE DOBRO unicestwić, ... to znaczy, że jest walka o BOŻE OBLICZE ŚWIATA. ????????????????‍????‍????‍???????? Walka BOGA ze Swym zaprzeczeniem - przeciwnikiem. ???? W walce tej przeciwnik BOGA ma zero szans tryumfu. ???? Jednak nasza dziurawa Wiara przepuszcza przez dziury wątpliwości ogromną ilość strachu, co bardzo zabija Odwagę Dobrego Działania. O Zgrozo ????. Wtedy brak ODWAGI, by stanąć w Obronie PRAWDY i BOGA Prawdziwego, stanowi o wewnętrznej klęsce naszej Wiary. ????‍????‍????‍???????? ???????????????????? Ale jednak: KTÓŻ? Jak nie BÓG ... ?!? Któż, jak nie Rycerze Pełni WIARY ... ?!? KTÓŻ, Jeśli nie PRZYJAŹŃ LUDZI DOBREJ WOLI. ????????????‍????‍????‍????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
autor Andreo Merkan
2021-03-16 09:31
Według Kalendarza dla Wartości i KALENDARIUM WARTOŚCI: *** 8. O5. - DZIEŃ REFLEKSJI DLA ŁADU /Dzień Zwycięstwa nad hitleryzmem i św. Stanisława/ 12. 05. - DZIEŃ ODNOWY DLA WATOŚCI W JEDNOŚCI/Rocznica śmierci Naczelnika Odzyskanej POLSKI Józefa Piłsudskiego i Rocznica załoźenia Akademii Krakowskiej - Uczelni Centrum Nauki na skalę światową w średniowieczu z zasługą Polskich Królów Władysława Łokietka Kazimierza Wielkiego JADWIGI KRÓLOWEJ ŚWIĘTEJ Władysława Jagiełły Kazimierza Jagiellończyka - dziś UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI/ 16. 05. - DZIEŃ NIEZŁOMNOŚCI WIARY /Patrona Polski św. Andrzeja Boboli/ 18. 05. - OGNISKO INTEGRACJI/101 Rocznica Urodzin św. Jana Pawła II/ *** Już dziś 16 marca warto już zacząć się przygotowywać do Bardzo Istotnej WARTOŚCI Dla POLSKIEJ WOLNOŚCI Świąt w MAJU. ???????????????????? *** Bardzo bardzo ograniczone pozwolenie oddychania TLENEM odwiedzania PRZYJACIÓŁ i spotkania w gronie RODZINY będzie narzucone przez obecne władze Polski w czas Święta ZMARTWYCHWSTANIA - ZWYCIĘSTWA DOBRA nad złem. ???? O Zgrozo. *** Życie i ZDROWIE to Wartości fundamentalne. ???????????????? PRZYJAŻŃ - WIARA - MIŁOŚĆ - WOLNOŚĆ - TLEN - ZWYCIĘSTWO W DOBRYM ... leczą Naj-naj-najbardziej ... ????????????????‍????‍????‍???????? ????????????????????
Andreo Merkan - autor
2021-02-26 07:01
Fenomen ludzki osiągnął dziś taki szczyt genialności, że nic już niewiadomo: Czy coś jest prawne czy bezprawne? Czy prawda czy fałsz? Czy Dobro czy zło? Czy likwidowanie własnych zasobów gospodarki energetycznej rolnej leśnej oraz żywości ludzi w kraju, to Dobre dla istnienia tego kraju, czy nie? Czy krzewienie obcej antykultury na własnej ziemi lepsze niż KULTURA WARTOŚCI? Czy szczelne nie dopuszczanie TLENU do ust i nosa służy zdrowiu, czy nie?????O ZGROZO.
David California
2021-01-28 07:43
Pan Jezus powiedzial “ Moje owce znaja moj glos , sluchaja go i jda za mna . Widzicie ludzie znaja moj glos potrafia odroznic od wszelkiej zludy tego swiata od takich gwiazdorow jak bob dylan to cienki bolek. Sluchaja glosu czyli wypelniaja to co Pan od nas wymaga czasami Duch Swiety nam podpowiada i pomaga modroscia Boza na naszej drodze zycia . I jda za mna tz. Trzeba sie zaprzec samego siebie wziac krzysz na swoje ramiona I pojsc za Panem . Ja Wam to wszystko to tak tlumacze ja Szpak Was nauczal i prowadzil . On byl waszym przewodnikiem duchowym . A te postacie rokowe te gwiazdorki to sa dlamnie kozly przewrotne . I taka jest moja opinia na ten temat . Kochani trzymajcie sie nie dajcie sie zlu zwyciezyc i modlcie sie abyscie nie wpadli w pokuszenie . Pomagajcie sobie na wzajem i przekazujcie sobie milosc Boza . Pan Bog chce abysmy uzywali nasze talenty. Kazdy z nas ma rozne talenty nie mozna ich marnowac ale pomnazac . I to bylo natyle . Amen .
David z Kaliforni
2021-01-27 12:39
Sie mano Autor ! Na odpowiedz ile Drog trzeba przejsc by stac sie czlowiekiem Nie wiele a wlasciwie tylko jedna . To mowi Pan “ Ja jestem droga I prawda kto jdzie za Mna ten nie bladzi. Rowniez “ Ja jestem dobrym Pastezem I moje owce znaja moj glos I jda za mna . Pozdrowienia dla wszystkich braci i siostr w Polsce . Szczes Boze .
autor
2021-01-25 07:32
KULTURA WARTOŚCI i Tęsknota do KULTURY WARTOŚCI istnieje. ????????‍????‍????‍???????? ???????????????????????????????????? Jest PRZEDŚWIT i nowy dzień nowego tygodnia. Obudźmy się chociażby dla świadomości Tęsknoty do realnej NADZIEI.???? ???????? Bardzo kochamy​ prawdziwie piękne klimaty, dobrą niewinną przyjaźń, taki śliczny Boski Poemat. Jednak dajemy się prowadzić w kierunku odwrotnym - w antywartości świat broszurki reklamowej. ???? *** BÓG - Świątynia Domowa - Dom , czyli ciepło i miłość - zdobycze z czystym sumieniem ????‍????‍????‍????
autor
2021-01-21 08:06
PRZEZ ILE DRÓG. ... /Bob Dylan/ ????Przez ile Dróg musi przejść każdy z nas, by mógł człowiekiem się stać? Przez ile lat będzie kanion ten trwał, nim w końcu rozkruszy go czas? Przez ile mórz lecieć ma Biały Ptak, nim w końcu opadnie na piach? Przez ile Ksiąg pisze się ludzki Byt, nim Mądrość wypisze w Nim Ktoś?!? Przez ile lat nie odważy się nikt zawołać: CZAS ZMIENIČ ŠWIAT!?! Przez ile lat ludzie giąć będą kark, nie wiedząc, że Niebo jest Tuż?! Przez ile łez, ile bólu i skarg przejść trzeba i przeszło się już. ... ?! W jakim stopniu ludzie honoru wolni chcą być w słowie: ZAOPIEKOWANI ... ?!!???? *** ????ULALA - POKÓJ I DOBRO W HARMONII DOBREJ WOLI ????????????
Andreo Merkan
2020-12-31 10:34
Głowa Państwa Prezydent RP Andrzej Duda jako mąż stanu opowiedział się dzisiaj po stronie LUDZI DOBREJ WOLI i po stronie KULTURY WARTOŚCI oraz po stronie PRAWDY. ???????? Nadał pośmiertnie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski Bezkompromisowemu SŁUDZE PRAWDY i ARYSTOKRACIE DUCHA, TYTANOWI PRACY DLA DOBRA POLSKI i ŚWIATA ŚP. PROFESOROWI ANDRZEJOWI MARYNIARCZYKOWI SDB/0pracował Dzieło Encyklopedyczne FILOZOFII na miarę DZIEŁA TYSIĄCLECIA, Dającego Podstawę Źródłową dla KULTURY WARTOŚCI./. ???????? Prezydent RP wraz z rządem zdecydowali wreszcie też o dotacji dla wydania Tego wiekopomnego wartościowego Dzieła Filozoficznego w języku angielskim oraz podjęto decyzję wdrażania Tego Dzieła do nauczania w szkołach średnich i wyższych, by POLSKA mogła wzrastać w Kulturze Wartości i Dla. KULTURY WARTOŚCI. ????‍????‍????‍????????????
Andreo Merkan
2020-12-31 10:29
ZADANIA na NOWY ROK 2021 A.D. : 1. Wytrwać w RZECZYWISTYM ŻYCIU bez iluzji z CHARAKTREM z HONOREM w PRAWDZIE w DZIKOŚCI z PAMIĘCIĄ dla KULTURY WARTOŚCI: ... WOLNOŚĆ DOBRO PRZYJAŹŃ POKÓJ HARMONIA PIĘKNO ZGODA DROŻNOŚĆ. ... ???????? 2. NIE ULEC kulturze antywartości i obronić się przed złym wyborem pochopnie w Psychozie Lęku i niewiary w idei hedonizmu - konsumpcjonizmu - globalizmu - rugowania tożsamości.????‍????‍????‍???? "CHOĆ KTOŚ TWIERDZI, ŻE JEST W ŚWIATŁOŚCI, A NIE MA W NIM MIŁOŚCI I PRZYJAŹNI, TEN CHODZI W CIEMNOŚCI I PROWADZI INNYCH JAKO ŚLEPIEC."???? "Choćbyśmy wszelkie mądrości posiedli w rozumie, a nie mieli miłości dla innych, bylibyśmy niczym." ???? /zwięźle z Pisma św./
Andreo Merkan - autor
2020-11-17 15:01
Jest czas totalnego zachwaszczania serc dusz i umysłów naszych dzieci i wnuków złem filmów z internetu i z tv. Dziś od pół nocy modliłem się głęboką umaterialniającą się Modlitwą o poprawę kondycji zdrowia duchowego i fizycznego oraz o prawdziwą radość w sercach dzieci i młodzieży. ???? ♥️???????????????????????????????? *** Matko Wszechmocy i Miłosierdzia Twierdzo uzbrojona dla naszej obrony Potęgo Niezwyciężona dla piekła Siło naszej wiary i wytrwałości Umocnienie w słabości i w nieszczęściu STRAŻNICZKO MŁODZIEŻY I OPIEKUNKO RODZIN ♥️ Udziel nam Twej NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. ???? *** Aniele Boży Stróżu nasz Ty zawsze w impas radę masz Rano we dnie w wieczór w nocy Otwórz jeszcze komuś oczy By widział to co warto widzieć By wiedział to co warto wiedzieć By słyszał to co warto słyszeć By zawsze jeszcze wierzył By jeszcze chciał i mógł By kochał Ty pomożesz Będzie umiał. ???????? ♥️????????????????????????????????
Andreo Merkan - autor
2020-11-17 14:39
Świat w tym Polska hołdując antywartościom, depcząc prawo etyczne, a jedynie zasłaniając się nim działa na zasadzie ekonomicznego finansowego i siłowego szantażu w podobnym stylu bezprawia jak działają w oparciu o pieniądze mafie. Tylko budowanie na Prawdziwych WARTOŚCIACH może zapewnić Światu i poszczególnym narodom pokój, demokratyczną sprawiedliwość i spokojny Twórczy Pożyteczny Rozwój. ????????????????????‍♂️????????????
autor(o)
2020-11-17 14:21
Najistotniejsze najważniejsze niezbędne WARTOŚCI: *** &. ????????‍♂️???????????????????????????? NIE ODRZECZYWISTNIANIE SIĘ ????????♥️???????????????? ???? STWÓRCA Świata Przyjaźni i Miłości = BÓG nieograniczone pojęcie MIŁOŚĆ PRZYJAŹŃ WIARA DOBRA WOLA "W co się wierzy to się osiąga, a siła Wiary zależy od Jej prawdziwości." /Andreo Merkan/ ???? OJCZYZNA RODZINA OJCOWIZNA DOM ???? ŚWIĄTYNIA DOMOWA ???????????? Najcenniejsze życiowe monety do skarbca Ojczyzny z portfela poety by przez nas zbudowany był Dom bez kompleksów dla Gospodarza Kraju Kochanego. Albowiem sąsiedzi mają swe tożsamości domy: reichstag i Kreml, a my ino mało tożsamości i godności historyczny poddańczy dom namiestnikowski. *** 1. HONOR - warunek bytu 2. SPRAWIEDLIWOŚĆ - warunek współistnienia 3. PAMIĘĆ - warunek istnienia 4. PRAWDA wyzwalająca 5. CNOTA dająca władzę 6. VICTORIA uzdrawiająca 7. SUMIENIE - strażnik duszy 8. WOLNOŚĆ skutecznie trudem codziennym trwałe utrzymywana 9. ZGODA kreatywnie zdrowo w pokoju i harmonii budująca 10. ETYKA w nas dla nas i z nas innych oraz całokształt życia wspólnotowego obejmująca /Andreo Merkan Azi Grodzic/
autor(o)
2020-11-17 14:13
Jeśli mamy wybrnąć z tego totalnego chaosu świata i hołdowania antywartościom. Jeśli nie rozróżniamy już, co jest Dobro a co zło, co jest Wartość a co śmieć, co jest Prawda a co fałsz, to ustalmy sobie jakieś Kryterium Rozróżniania: *** ????Miłość wzajemna to wartość olbrzymia i bezcenna. ????Logika ETYKI zawsze pewna. ???? Wartość to dobrze przeżyty dzień. ???????? Życie we własnych znakach ocala. ???????? Wola żywi z Wiary Pełnej. ????‍♂️???? Życie Twórcze i Najważniejsza Część Miłości to jest Istnienia Sens nie tylko Rycerza Słońca. ???????? *** Dziś mamy taką propagandę w mediach, że celem i zadaniem życia jest nieustanne dążenie do przyjemności i podnoszenia stanu posiadania reklamowanych rzeczy. Kreowanie pokus reklamowych nazywamy pracą. Uważam, że istnieje Praca pożyteczna oraz antypraca czyli destrukcja, tak jak istnieje służba dla WARTOŚCI oraz złośliwe degradowanie i sprzeniewierzanie się wartościom. Jeśli Ktoś opłaca strażaka, by domy podpalał, a potem opłaca strażaków za gaszenie pożarów ... , to nie jest to działalność i praca pożyteczna, ale desrukcyjna działalność Sił bazujących na antywartościach. ???? CELEM I ZADANIEM ŻYCIA JEST KREACJA I BUDOWANIE NA BAZIE WARTOŚCI ETYCZNYCH W ZGODZIE I HARMONII Z WOLĄ STWÓRCY ŚWIATA PRZYJAŹNI I MIŁOŚCI. ???????????????????? *** ISTNIEJĄ NIEZMIENNE OD ZAWSZE PRAWA PRZYRODY JAK I TEŻ PRAWA ETYKI. /Dziś też i w przyszłości aktualne, bo demoraluzacja nie jest nowoczesnością/. Np. Twierdzenie Pitagorasa, Talesa, Archimedesa nie staje się reliktem przeszłości. Długość przyprostokątnej do kwadratu + długość drugiej przyprostokątnej do kwadratu = długość przeciwprostokątnej do kwadratu. Ciężar wypartej wody przez statek będzie równy ciężarowi statku także za 100 lat jak i za 1000 lat. ???????????? /Andreo Merkan/
autor(o)
2020-11-17 14:11
DZIKA RÓŻA (Wyzywającą żywnością piękna i trudna do zdobycia) - Krasawica Królewszczyca Owoszczyca Krsawica Krwawica Drapieżczyca Kłujawica Kursurowica Kozoopieranica Zawadiakowalecznica Dobroszcznica Dobroczynica - OKIEŁZNANA DOBRA UZDRAWIAJĄCA SMAKOWITA - SOKOWITAMINODAROOFIARNICA ???? *** Gdy zbieram w lesie Dziką Różę ... I kłują i dotykają mnie kłujące chaszcze, osty, pokrzywy ... , to potem wiem, że żyję ... !! Potem wiem, że otrzymałem wspaniałą dawkę uzdrawiającej mnie szczepionki natury. *** "Słońce to moje wszystko nad grobem i kołyską. Ono mi każe dalej żyć." - Eleni "W Blask Słońca BÓG Swą Duszę włożył." - Wiktor Hugo "W Dzikości jest Przetrwanie Świata." - Henry Thoreau w XIX wieku "Dzikość idzie w parze z marzeniami." "BÓG zajmuje się Sztuką Natury stosując styl ogromu." "Miłość Boga wyraża ujmująca pieszczota dzikiego kwiecia srogiej skały." "Modlitwa stanowi olbrzymią siłę i należy do tego samego gatunku co tajemnica." "Życie jest podróżą. Idea Drogowskazem." "Węch Ludu jest subtelny i trafny." "Bywają chwile, że sen rzeczy martwych miesza się ze snem żywych istot i noc nasłuchuje bicia serca całej natury." "Ludzie łatwowierni prawdopodobnie się mylą, lecz ludzie rzeczowi i rozsądni na pewno nie mają racji." "Udając człowiek zadaje sobie gwałt i nienawidzi tego kogo okłamuje." "Gdy człowiek zacznie się lękać, nic go nie zatrzyma - pragnie czyścić sumienie cieniem miotły czarownic." "Jesteśmy kupą tchórzy i wałkoni, wygrzewamy swoje reumatyzmy, ale to na szczęście nie przeszkadza istnieniu szaleńców." "Największą Świątynią jest SERCE LUDZKIE." /Wiktor Hugo/ "Kiedy człowiek przestaje się modlić, oddala się od BOGA. I staje się jak wół: Pracuje, je, śpi." /św. Paisjusz Magioryta 1924-1994/ "Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów." /Albert Einstein/
autor(o)
2020-11-08 23:12
PLDW: KALENDARIUM WARTOŚCI: 18 l - Pomyślne Budowanie GNIAZDA RODZINNEGO i Narodowego 20 I - Dzień Rycerskiego Stanu 4 III - Dzień Zachowań Rycerskich 8 V - Dzień Refleksji dla Ładu 12 V - Dzień Odnowy Dla WARTOŚCI w JEDNOŚCI 16 V - Dzień Niezłomności WIARY 18 V - OGNISKO INTEGRACJI 12 VII - Święto Boga Ojca 15 VII - Bitwa Grunwaldzka - Dzień Oręża 17 VII - Dzień Ambitnych BIBLIOTEK 24 VII - Dzień Służb 15 VIII - Bitwa Warszawska - Moc Wiary i Woli 12 IX - Bitwa Wiedeńska - Moc Woli i Wiary 4 X - Patronalne Święto Ekologii 11 XI - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI wTw???? SK 2021 A.D.
Andreo Merkan - autor
2020-10-30 07:26
30 października 2020 A.D. (piątek i Dni Boże wokół Świąt Zmarłych Naszych Przodków w Tradycji WIARY Chrześcijańskiej) *** (,...) ... *** ŻENUJĄCO PRZEDSTAWIA SIĘ DZIŚ KONDYCJA DUCHOWA MORALNA MĄDROŚCI WIERNOŚCI TRADYCJI I BOGU ... TAKIEGO NARODU KATOLICKIEGO, GDY W TAK ŁATWY SPOSÓB ZAMIENIŁ WIARĘ WARTOŚCI NA PODDAŃSTWO JAKO ZASÓB LUDZKI ... ŁASCE MAMONY OD MOCARZY ZŁA, ... A TRADYCYJNE ŚWIĘTA ZAMIENIŁ NA PONURE W PRZEKLEŃSTWACH ŚWIĘTO ... HELOUVIN. KTÓRY PRZYWRACA DLA ZADOWOLENIA ZŁA NIEDZIELNY HANDEL. KTÓRY PRZESTRASZONY PRZEZ MNIEJSZOŚĆ WYNATURZEŃ I DEWIACJI, WPADŁ PRZELĘKNIONY W POPŁOCH REZYGNACJI Z MODLITWY W KOŚCIELE. ????????
Andreo Merkan
2020-09-09 08:40
PRZYJAŹŃ TO POWIĘKSZANIE DOMOWEGO STOŁU ... . A NIE UMACNIANIE I PODWYŻSZENIE OGRODZENIA. ... !! *** Warto umieć wybierać Dobrze: ... ... ... ... ... Między Tym, co ma Prawdziwą WARTOŚĆ ... , a tym, co łatwe jest ... !! *** DZIEŃ DOBRY DZIŚ. NIECH BĘDZIE DOBRE I WARTOŚCIOWE KAŻDE JUTRO I CAŁA NASZA PRZYSZŁOŚĆ ... !! ♥️???????????????? *** "KTO DLA BRACI PRACUJE, MA MOC ZA MILIONY. ROŚNIE W SIŁĘ JAK OLBRZYM O ZIEMIĘ RZUCONY. CZAS MU CEGŁY PODAJE. UTRWALA BUDOWĘ. I KŁADZIE NA JEJ SZCZYCIE SWE PIĘTNO WIEKOWE ... !!" /Maria Konopnicka/ ???????????????? *** ♥️???????? "BO PIĘKNO JEST PO TO, BY ZACHWYCAŁO DO PRACY ... ???? ... ????. A PRACA POŻYTECZNA JEST, BY SIĘ ZMARTWYCHWSTAŁO ... ????????????????????. PRACA DZIEJÓW JESZCZE NIE SKOŃCZONA. I NIE PRZEPALONY GLOB SUMIENIEM ... !! ???????? A WOLNOŚĆ JEST TRUDEM WIELKOŚCI ... !!" ???????? /Cyprian Kamil Norwid/ *** ♥️???????? " SPOCZNIJ W MEJ CHACIE. ZNAM CIEBIE. TYŚ JEST BÓL ... . LECZ KIEDY SZCZĘŚCIEM PÓL ZIELONEM ZAKWITNIE MOZÓŁ CO BYŁ SIEWEM, RADOŚĆ BOLEŚCI BĘDZIE PLONEM, A IMIĘ JUTRA BĘDZIE ŚPIEWEM ... . ???????????????????? NOC JEST BEZBRONNA PRZED ŚWITEM. I RADOŚĆ WEJDZIE W NASZ DOM ZANIM OTWORZY DRZWI ... ." ???????????? ????????‍♂️♥️???????????????? /Leopold Staff/
Andreo Merkan
2020-08-13 17:45
OFM KORDIANIE. Dziękuję za włączenie mnie do WĘDRÓWKO - PIELGRZYMKI 42 LUDZI RÓŻNYCH DRÓG - KULTUR RODZIN I MŁODZIEŻY 2020 A.D. z wejściem przed Tron MATKI KRÓLOWEJ POLSKI jak zawsze 12 sierpnia 2020 A.D. DZIĘKUJĘ przede wszystkim BOGU PRAWDZIWEMU, KTÓRY JEST i nas W PEŁNI RADOŚCI PRZEPROWADZIŁ zaczynając od Prawdziwie ZDROWEJ DOBREJ WARTOŚCI KULTURY w Rzepedzi. Dziękuję wszystkim Ludziom DOBREJ WOLI, Którzy się w To DZIEŁO BOŻEJ DROGI w DZICZY LEŚNEJ I GÓRSKIEJ oraz codziennego OGNISKA INTEGRACJI Przyjacielskiego Spotykania z gitarami i śpiewem twórczym, przyczyniali w BOGA WARTOŚCI ZJEDNOCZENIU. SZCZĘŚĆ BOŻE. POKÓJ I DOBRO ... w Harmonii Dobrej Woli ... T. Do Przodu, TWÓRCZA POLSKO, ... DO PRZODU. ♥️
autor
2020-04-26 07:49
DZIĘKI ZA DOBRE SERCE. ŻYCZĘ DUŻO ŚWIATŁA W SERCU. ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA, KTÓRE ZE ŚWIATŁA POCHODZI.
autor
2020-04-24 10:01
????????☀️ ... *BOGACI JESTEŚMY PRAWDZIWYM BOGIEM W SERCU I W SWEJ ŚWIĄTYNI DOMOWEJ. ... W Świątyni Domowej oprócz Pięknych Radosnych Żywych KWIATÓW i elementów gender LGBT unijnych ... warto by też odrobinę Polski ... !! STWÓRCA ŚWIATA PRZYJAŹNI I MIŁOŚCI - ŚWIĄTYNIA DOMOWA - DOM PEŁEN CIEPŁA I PRZYJAŹNI - ZDOBYCZE Z CZYSTYM SUMIENIEM (Praca pożyteczna Bogu miła) i też bilety zakupowe czyli pieniążki. ... ????????️
Andreo
2020-04-22 21:39
Określić że chcę zawładnąć, jest nadużyciem. Nie jest mi lekko. Pomagam, aby dzieło Szpaka trwało w imię PRAWDY I IDEI SZPAKU.. Kaja w IMIĘ BOŻE TO PROWADZI. Każdy może tu dobrego wieść to niech wnosi ... !! Nie ma potrzeby wyzywać mnie od namolników. Proponuję: Zdjąć z witryny moją książkę i wstawić Książkę PUŃKA. Zmaganie o POKÓJ DOBRO PRAWDĘ PIĘKNO PRZYJAŹŃ ... TRWA ... !! Wszyscy bierzemy w tym udział ...!! Radzę odmawiać MODLITWĘ SZPAKA ... !!
Aautor
2020-04-22 21:09
Taka Jedna. Jeśli bardzo me istnienie Ci przeszkadza, to wyrażaj się klarowniej. Dwa razy na usilnie życzenie ŚP. X. Andrzeja Szpaka SDB ... jednoczyłem W imię WARTOŚCI hipisów. na polu namiotowym w Olsztynie w 2016 i w 2017 roku. Nahatowałem się niemało. Książka "OŚ ŻYCIA" ... też jest mocną modlitwą o tą Jedność w imię WARTOŚCI .. !! Wszystko robię z życzliwości i współodlowiedzialności. Nie rozumiem nie nieżyczliwość wobec mej osoby, Takiej Jednej, jako odpowiedź na moją Nad życzliwość w stosunku do niej i życzliwość dla bardzo dobrej wszelkiej TWÓRCZOŚCI ... !!
AUTOR
2020-04-22 20:43
PAMIĘTAJCIE. NIE MA WYBORU. JEST SIĘ NIEWOLNIKIEM I ZASOBEM LUDZKIM LUB CZŁOWIEKIEM WOLNYM. Solidarnie brzemiona w trudzie wytrwale pomagajcie sobie nieść ... !! Gdy Wolność jest w każdym wymiarze zagrożona, warto się wszechstronnie mobilizować. W Mądrości w Bogu w ZDROJU SIŁY w MOCY CZYNU we Wspólnotowej JEDNOŚCI ... !! NASZA SIŁA ... !! ???? ... ????????????????????‍♂️????????????????????????‍????‍????????☀️
ANDREO - autor
2020-04-22 20:41
Puniek, zauważ że jesteś w mej przestrzeni autorskiej i masz tu WOLNOŚĆ ... !! Nie ma takiej konieczności,, bym musiał napić się z tobą piwka lub robić jeszcze inne na luzie z tobą.. imprezki. Czuj się dobrze podobnie ..., jak ongiś na ZAMENHOFA 6 w Krakowie, gdzie była MSZA ŚWIĘTA ... i też luz ... !!?!!
takajedna
2020-04-21 21:41
Witaj Puniek. Jak ktoś chce zawładnąć czyjąś przestrzenią i jest przy tym uporczywie namolnym, to możesz próbować z nim walczyć, albo go ominąć- jeśli się da i pójść swoją drogą.Z takim przypadkiem mamy tu moim zdaniem do czynienia. Więc większość po prostu omija(ignoruje) tę stronę. Ruszyli do fuj zbuków itp. A Autor- pod wieloma tytułami- rozwija skrzydła.Ma swoją stronę. Na zdrowie mu- bo chyba potrzebuje zdrowia, jak każdy. Ja też znikam-na fuj zbuk mnie nie ma. Tu coraz rzadziej.Ale to się odrodzi- le razy już ogłaszano upadek hipisów ? Pozdrawiam- hej.
PUNIEK
2020-04-20 04:18
PRZESTAŃCIE .CHYBA ZAISTNIAŁA POTRZEBA ANALIZY - NIE ANALIZY WIARY , LECZ ŚLEPOTY . JA PUNIEK JESTEM DO WASZEJ DYSPOZYCJI .
PUNIEK
2020-04-20 04:18
PRZESTAŃCIE .CHYBA ZAISTNIAŁA POTRZEBA ANALIZY - NIE ANALIZY WIARY , LECZ ŚLEPOTY . JA PUNIEK JESTEM DO WASZEJ DYSPOZYCJI .
PUNIEK
2020-04-20 04:07
TAK SOBIE MYŚLĘ . JAK TY ODPADŁAŚ , TO JA TEŻ . NIE WIEM . STWORZYŁAŚ I NIKT TO NIE DOCENI ( olał to ) .CHYBA BYŁAŚ I JESTEŚ ,, NORMALNOŚCIĄ ,, . TO FAJNIE . TRZYMAJ TAK . PROSZĘ CIEBIE . TRZYMAJ TĄ STRONKĘ ,, do ziemi obiecanej ,, JAK CI SIĘ UDA .
PUNIEK
2020-04-20 03:43
POCZEKAJ . POCZEKAJ NA INNE ZDANIE . NA INNE SPOJRZENIE . NA INNĄ MYŚL . NIE BĄDŹ ŚLEPCEM !!!!!! PRZEMYŚL , A POTEM . . . I TAK ZROBISZ CO CHCESZ .TANDETA .GDZIE JEST KAJA ? WSPANIAŁA KOBIETA - nie hipiska , bo nigdy nią nie była . JEST ŚWIETNA . jednak ona jest dla mnie HIPISKĄ , A WIĘC ZACZYNAMY PEWNĄ MYŚL . OBY DOBRĄ .
PUNIEK
2020-04-20 03:28
CHCECIE ZE MNĄ ,, gaworzyć ,, . OK . JESTEM I CZEKAM . PROSZĘ TYLKO O NIE WKLEJANIE NIE SWOICH MYŚLI .
PUNIEK
2020-04-20 03:23
TU JEST CENZURA ?
PUNIEK
2020-04-20 03:14
ŚLEPIEC . NAWET ŚLEPIEC CZUJE . CO WY CZUJECIE ? JACY HIPISI ?????????????? TO KONIEC . HIPISEM BYŁ ANDRZEJ I GDYBY PRZECZYTAŁ WASZE FILOZOFICZNE ROZWAŻANIA , TO WIPIŁ BY ZE MNĄ PIWKO . K . . . . CO WY TWORZYCIE ? ZABIJACIE IDEĘ ANDRZEJA !!!!!!!!!!!!!
puniek
2020-04-20 03:05
CO WY TWORZYCIE ??? TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z HIPISAMI !
autor
2020-04-19 08:47
Tak mam, że nie umiem wymówić słowo całkowicie próżne i PUSTE o znaczeniu"tygodniakoniec": ... "ŁYKENT" ... ????☀️????????️ ... !! Zawsze mówię: ... DNI BOŻE ... lub krótko DNIB ... !! ... ???? ... ????????????‍♂️???? ... Zawsze uważałem, że wartość, jaką zawiera w sobie pojęcie BÓG ... jest ponad pojęcie "pustka i próżność" ... ????????☀️
autor
2020-04-17 16:45
☀️TOŻSAMOŚĆ - PAMIĘĆ - HONOR - NIE ODRZECZYWISTNIANIE SIĘ ... !! ????????????‍♂️ * * * ... ... ... ????????????‍♂️???????? ... 12 DNI MAJOWYCH Z KALENDARZA DLA WARTOŚCI ... ????????‍????‍????‍???? ???????????? *** ... ... 8.V - Dzień Refleksji dla Ładu /Dzień Zwycięstwa/ ...... 9. V - Dzień Zwycięstwa ... ... 10.V - WYBORY PREZYDENTA RP - GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO ... ... 12.V - Rocznice Założenia UJ i śmierci J. Piłsudskiego /DZIEŃ ODNOWY DLA WARTOŚCI W JEDNOŚCI ... ... 16.V - Święto Patrona POLSKI /DZIEŃ NIEZŁOMNOŚCI WIARY ... ... 18. V - Dzień URODZIN /100 LAT OD NARODZIN/ Świętego JANA PAWŁA II (Papieża SŁOWIANINA) - OGNISKO INTEGRACJI na PODKARPACIU ... .... 19.V - Druga Rocznica od uczczenia 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI postawieniem Flagi POLSKI na najwyższym szczycie świata w Nepalu ... ...
autor
2020-04-15 13:16
POLSKO(Moja Kochana Ojczyzno) ... , Twoje BYĆ ... to nasze Być ... !! ... Twym Uzdrowieniem ZWYCIĘSTWA(w prawdziwej świadomości dla Wolności w trudzie modlitwy i pracy twórczej zadań wytrwałym zmaganiu i osiąganiu każdego wymiaru kondycji) ... !! ... Kluczem do Twego, ... POLSKO ... , ZWYCIĘŻANIA jest samgospodarzenie się, bo biada takiemu ogrodnikowi, którego jego własna roślinność ... przestała już odczuwać swego gospodarza. ... !! ... PRAWDA - WSPÓLNOTA - ZAUFANIE ... !! ... ????????☀️ ... ???????????????????? ... ???????? ... ???? ... ????. ???? ... ???????? ... ????????. ????. "OJCZYZNA TO JEDEN WIELKI ZBIOROWY OBOWIĄZEK" - Cyprian Kamil Norwid
autor
2020-04-14 11:36
Mimo, że cała przestrzeń - Polska od pojutrza będzie jak wielki szpital zakaźny, to na przekór złośliwej naturze życzę zdrowia i mimo wszystko OPTYMIZMU ... !! ... ????????????????☀️
Herbert
2020-04-14 08:51
Duzo bardzo tanich plyt CD z muzyka hippisowska na OLX - pozdrawiam, Herbert.
autor
2020-04-12 16:25
Ktoś pyta: "Czy trzeba było zarazy, by zrozumieć, że życie nasze jest puste?". ... W 1993 roku Przyjaciel powiedział mi: "Mamy w Polsce demokrację. Jest normalnie. Niepokoi tylko bardzo, że szatan intensywnie wsiewa nam swój chwast." ... Chcemy przeczekać epidemię odizolowani od rzeczywistości z tęsknotą powrotu do przyzwyczajeń kochanego świata antywartości - biznesu - broszurki reklamowej - dużych kwot pieniężnych ... !! ... Chcemy w naszym ukochanym pustym życiu trwać ... i nie uświadamiać sobie, że w szkołach ... w bibliotekach uczy się dzieci umiłowania antywartości ... !! Nie mamy chęci odmienić tego konsekwentnie w kierunku Prawdziwych WARTOŚCI ... !! Mamy Święta Zwycięstwa ŚWIATŁA nad ciemnością ... !! . I co z tego wynika ... ?!? ... Święta miną i nic ... !! A do WOLNOŚCI dochodzi się od uświadomienia sobie Prawdy o sobie, o swoim kraju ... o zapajęczonej rutynie i przywarach naszego życia społecznego ... !! ???? ... Wiersz z 2000 Anno Domini: ... CZAS PRÓŻNYCH INTERESÓW *** Żona psychola we mnie wybadała Kochać Ojczyznę wariat tylko może Liczy się królestwo interesu - biznesu Nie czas teraz na wartości Boże ... Co tydzień łykenty płytko zaliczamy O keł love robimy i mówimy sory Gorliwie obce znaki zasiewamy Do jedzenia wokół czipsów zapas spory ... Dziękujemy sobie strasznie Strasznie się rozwijamy Strasznie się kochamy i cieszymy się strasznie Wyglądamy strasznie rubasznie ... Jani rani wiola pani Ania mania savitri pania Płaczą kości pod Krzyżem Pusty grobowiec Królowej *** /Rok 2000/ ... ZGUBNA KONSTRUKCJA *** Głowa uczyniona z ogona Ogon zastąpiła głowa Tak godność Państwa stracona Zguba Narodu gotowa ... Szlag trafia serce mędrca Z mętu wyłania się Droga Trzeba tu męża Jędrca By kraj Ten wrócił do BOGA ... /Andreo Merkan/
autor
2020-04-11 07:24
Jesteśmy zjawiskami w ręku OPATRZNOŚCI ... .!! Tylko w oparciu o WARTOŚCI będziemy mogli Być. Bez Wartości świat by się unicestwił. Jasna determinacja jest w BOGU i w nas. "CZŁOWIEK DLA CZŁOWIEKA JEST JAK KAMIEŃ DO KAMIENIA. ODDZIAŁYWUJE NAŃ SIŁA, KTÓRA BUDUJE GMACHY" - z Koranu ????Pozdrawiam serdecznie ????????????????????????????️????????☀️
autor
2020-04-11 07:04
NOC JEST BEZBRONNA PRZED ŚWITEM I RADOŚĆ WEJDZIE W NASZ DOM ZANIM OTWORZY DRZWI ????☘️????????????????????☀️ / Leopold Staff / ... *** ... Wysiłki złych przeciw DOBRU poniosły sromotną klęskę unicestwionego ŚWIATŁEM cienia ... !! ????????☀️ ... KRISTO WBOSKRIES ????! ... KRISTO ZMARTWYCHWSTAŁ ☀️! ... JEZUO - VIVO - VENKO ... ????????????????????????????☀️!! JEZUO - ŻYCIE - ZWYCIĘSTWO ... ????☘️????????????!! ... PRZYJAŹŃ - PRAWDA - WOLNOŚĆ - DROGA ... ☀️! FREUNDO - VERO - LIBERTO - VOJO ... ????☘️????!
autor
2020-04-10 21:07
Nie pojmuję Polaków. Poziom Kultury i Tworzenia Hierarchii WARTOŚCI jest taki, że kłótnia sąsiadek przy płocie z licytacją, w której rodzinie było więcej chorych psychicznie, ... budzi zainteresowanie większości. Patologia anormalna zachwaszcza wszystkie placówki życia społecznego. ... Ale teraz POLSKA nie ma żadnych innych problemów, tylko wirus jest jedynym problemem. Gdy epidemia minie, Polska będzie pełnią szczęścia, a za jakieś niedociągnięcia będzie obwiniony wirus. A może zrobić jakiś Festiwal Konkurs STULECIA WARTOŚCIOWEJ POLSKIEJ PIEŚNI, nie omijając, Grachuty Niemena, German, Geppert, Demarczyk ...!! A może zrobić Centrum WARTOŚCI Polskiej Kultury: Literatury, Muzyki, Malarstwa, Rzeźby, Architektury ... !! ????
autor
2020-04-10 16:46
WYSŁUCHANA MODLITWA SZPAKA ORAZ KAŻDEGO PTAKA I SSSKA ... !! *** Dostojeństwem wschodu dumna wyrazistość Słońca. Nad koroną żywości lasu ... Pulsujących sokami w brązie pni ... I łagodnym poszumie zieleni gałęzi drzew ... Światłość przenikająca żądną życia florę i faunę ... Wartość - Dobro - Tajemnicze Piękno gór dolin i Dróżek. A w Harmonii żywotności kwiatów traw leśnych Żyjątek ... na uroczych polanach i łąkach ... Przebija się jaskrawym natury łomotem ... Swych źródlanych szklistych wód ... Potoku górski strumień ... Szlifujący coraz to twardsze kamienie ... Oderwane od dziewiczych skał. BÓG i Piękno Stworzonego Świata ... Dopraszają się tu Gniazda Domu Chaty ... Dla Zdrowych Duchem ... Kochających się pełną Bożą świadomością Ludzi. Tu gdzie czuje się braterstwo wspólnoty ... Wszystkich stworzeń i żyjątek... W Harmonii Życia Krainy Dobra i Pokoju ... Tu Dobroć Serca olśniewa całą przestrzeń ... Czarem prawdziwie Radosnych Oczu. Ciepło kochających przytulających rąk ... Buduje ... GNIAZDO RODZINNE. /Andreo Merkan/
autor
2020-04-10 15:24
MUSIMY ŻYĆ MOCĄ MIŁOŚCI ... !! MUSIMY ŻYĆ MOCĄ WIARY, ... KTÓRA JEST BARDZIEJ POTRZEBNA, NIŻ W JAKIEJKOLWIEK EPOCE DZIEJÓW ... !! MUSIMY ŻYĆ MOCĄ NADZIEI ... , KTÓRA POMOŻE NAM OBRONIĆ NAJWAŻNIEJSZE WARTOŚCI ... !! ???? - św. Jan Paweł II Od STOWARZYSZENIA EKOLOGICZNA WSPÓLNOTA ŚRODOWISKOWA /EWŚ/ ... SERDECZNE ŻYCZENIA ZDROWIA I POGODY DUCHA W TE ŚWIĘTA ZWYCIĘSTWA DOBRA NAD ZŁEM ... !! ????☘️????????????????????????????????????????????????????????️????????????????☀️
autor
2020-04-09 23:55
ŚPIEW DZIĘKCZYNNY ZA OJCZYZNY OŻYWCZE DOBRO ... *** Boże, dzięki, że wielu jeszcze sens Twego istnienia pojmuje ... !! Że wielu z nas pod prąd próżniaczej mody żyje i bezwiednie nie płynie z frustratami ... !! Dziękujemy Ci, Stwórco świata przyjaźni i miłości ... Za Wspólnotę Ojczyźnianą Ludzi w Przyjaźni Solidarnie Zbratanych ... !! Za coraz częstsze zjawisko otrzeźwiania nas w Polsce do świadomości ... Naszych serc i umysłów dla pasożytniczych sił zmanipulowania ... !! Za poszerzenie sfery życia w pełnej prawdzie i w twórczym trudzie odzyskiwanie tożsamości ... !! Za nowonarodzenie się serc naszych radosnej godności i wolności w harmonii i w miłości ... !! Dzięki Ci, że na Stulecie Wolności Ojczyzny ... naród z uśpienia do rozeznania sensu się budzi ... !! Za to, że w Ojczyźnie są żyjący pełnią Wiary i Dobrej Woli - mocno zdecydowani ... !! Za bunt przeciw nazywaniu nas zasobami ludzkimi i wyzyskiwaniu dla wątpliwych wartości ... !! Za kreowanie Świata BOŻEGO POEMATU na przekór światu broszurki reklamowej ... !! Za odradzanie się naszego rzemiosła produkującego polskocharakterne pieluchy smoczki i butelki ... , By pijąc polskie na polskiej ziemi mleko ... nie zagubiły się nasze Ojczyźniane Dzieci ... !! Że Dbasz, Boże Ojcze, byśmy po swojemu śpiewali, tańczyli, śnili i twórczo pożytecznie żyli ... !! Dzięki też za to, że literki harcerskie po polsku znaczą: OJCZYZNA - NAUKA - CNOTA ... !! I mocno dziękujemy, że Sprawa Ojczyzny stanowczo i wyraziście do serc naszych puka ... !! Za to, BOŻE, że mimo wszystko Kochamy, Działamy i Czynimy DOBRO ... , DZIĘKUJEMY ... !! Że rodzą się jędrne polskie Dzieci ... z mocnego otarcia się o kolce natury ... i nie gnębi nas ludzi waroza ... !! Że dajesz nam tyle wytrwałego wigoru, żywotności i niezniszczalnej żywości ... , By trwało ŻYCIE TWÓRCZE ... , Przyjaźń i Umiłowanie Prawdziwych WARTOŚCI ... !! Za Wzniosłe Cele Narodowe utrwalające Budującą ZGODĘ i POKÓJ ... !! Za każdego Człeka Wewnętrznego, Czuwającego w Imię PRAWDY i POŻYTKU ... , DZIĘKUJEMY CI ... Wszechmogący ... , Swój Dobry Stworzony Świat ... Kochający ... !! /W imieniu wielu ... Andreo Merkan/
...
2020-04-03 11:40
*Praca Dziejów jeszcze nie skończona i nie przepalony glob sumieniem ... !! *Nie miecz nie tarcze bronią języka, lecz arcydzieła ... !! *Piękno jest, by zachęcało do pracy. Praca jest, by się zmartwychwstało ... !! *Gdy ducha z mózgu nie wywikłasz tkanin, wtedy czekam cię ja, głupi Słowianin, Zachodzie ty ... . A tobie Wschodzie znaczę Dzień Widzenia, gdy już jednego nie będzie sumienia ... w ogromni twej ... !! *Nikt wielmożny nie będzie, tylko ten, ... Komu się Nić z NIEBA uprzędzie ... !! *Jam nie z tych poetów co słówka ważą, ale z tych, co cierpią żyją czują i boleją ... !! - /Cyprian Kamil Norwid/
...
2020-04-02 15:42
Świat broszurki reklamowej, gdzie BOŻE UROCZE KRAJOBRAZY służą kwotowemu zyskowi ... dowartościowując niepożyteczne towary ... mogły nie mieć BOGA przyzwolenia ... !!
autor
2020-04-02 12:20
BÓG Prawdziwy (Wpólny wszystkim zajmujący się sztuką natury i stosujący styl Ogromu) * * * ŚWIĄTYNIA DOMOWA (Według tożsamości i różnorodności upodobania) * * * DOM (Zgoda Ciepło Miłość) * * * ZDOBYCZE (Uczciwe z czystym sumieniem)
autor
2020-04-01 09:55
*TAJEMNICA WIELKICH SERC ZAWIERA SIĘ NIEMAL CAŁA W SŁOWIE WYTRWAĆ ... !! *Busolą jest intuicyjne wyczucie Prawdy, często bardziej wyraźne w umysłach prostych niż skomplikowanych ... !! *BÓG ZAJMUJE SIĘ SZTUKĄ NATURY STOSUJĄC STYL OGROMU ... !! *Ludzie łatwowierni prawdopodobnie się mylą, lecz ludzie rzeczowi i rozsądni na pewno nie mają racji ... !! *NAJWIĘKSZĄ WŁADZĄ DUCHA NIE JEST GENIUSZ, ALE DOBROĆ ... !! Kiedy zrobisz wszystko co możesz, połóż się i zaśnij. BÓG Prawdziwy nie śpi ... !! *NAJLEPSZYM STRAŻNIKIEM JEST SUMIENIE ... !! *Wstręt do obłudy rodzi się niepostrzeżenie w samym obłudniku ... !! *KLĘSKĘ TRZEBA UMIEĆ WYKORZYSTAĆ DO OBRONY ... !! *Prawdziwy malarz epoki musi uwydatnić rys czasów, o którym nie wspomina regularna nauka historii ... !! ... // ... WIKTOR HUGO ...
autor
2020-03-31 09:47
IZOLOWANIE SIĘ I JUTRZENKA ... *** ... Z tym izolowaniem się od siebie nie jest dobrze. To nie jest styl Słowiańskiej Przyjaźni ... . Czytałem kiedyś, nawet dwukrotnie, powieść Wiktora Hugo "CZŁOWIEK ŚMIECHU" ... . Wtedy byli ludzie sobie bliżsi ... . Jednak kobieta w ciąży w śnieżną aurę pukała do wielu domów i mieszkań daremnie i nie ugościli jej. A ona zaczęła rodzić. ... I urodziła w zaśnieżonym dole. Ona zmarła, ale dzieciątko przytulone do ciepłej początkowo jeszcze piersi i zakryte odzieżą ... żyło ... . ... Przypadkiem wpadł w ciemną noc do tego samego dołu ... rozbitek ... , idący od brzegu morza. Jakimś cudem namacał to żywe jeszcze dziecko. W domach świeciło się jeszcze wiele okien, ale walącemu pięściami do drzwi w potrzebie rozbitkowi z dzieckiem ledwo żywym zawiniętym w męską kurtkę ... też nikt nie otworzył. Wtedy ten Dobry Człek zbudował szałas. Potem ekstremalnym trudem i cudem rozpalił ognisko w tym szałasie ... . Rozwinął zsiniałe zziębnięte dzieciątko i tuląc je do swej gołej piersi rozgrzewał żarem oraz płomieniem ognia ... . A jak je rozgrzał i przywrócił do pełni żywotności, zawinął je ponownie i o świcie załatwił od dobrej kobiety we wsi odrobinę żywności i litr koziego mleka ... . ????Pielęgnował, opiekował się tą uroczą niewidomą dziewczynką ... i 0 na cudowną dziewczynę, która potem śpiewała niesamowicie pięknie w jego cyrku, w Cyrku tego wspaniałego Dobrodusznego CZŁOWIEKA. Dziewczyna, niewidoma sierotka ... tak była śliczna i tak przepięknie śpiewała, ... że wszyscy nazywali ją ... JUTRZENKA ... !! ... ????????☀️ //Andreo Merkan
autor
2020-03-31 06:57
Róbmy swoje: ... PRZYJAŹŃ * WARTOŚĆ * KULTURA ... /Mamy czasy, że nową religią i adoracją jest osobiste zdrowie ... !?! ????// ... ZAPROSZENIE DO SŁÓW: ... "Poeta nie może, kiedy wszyscy mogą. Poeta musi, kiedy nikt nie musi." - Mateusz Pieniążek
autor
2020-03-17 17:19
Informacje o autorze: i jego bieżącej twórczości: patrz też ... facebook/andrzej śliwiński
autor
2020-03-08 11:49
Mateusz Pieniążek, poeta i przyjaciel napisał sentencję: "Poeta nie może, kiedy wszyscy mogą. Poeta musi, kiedy nikt nie musi." ... Dziś akurat w Dzień Kobiet napisałem wiersz, który też wszystkim Niewiastom życzliwie dedykuję: ... CUD PRZEDWIOŚNIA ... ... !! ... * * * Istnieje Promień SŁOŃCA ... Co budzi Dobre Serca ... Zapala Iskry Oczu ... Dla Radosnej WIOSNY ... * * * Przenikliwość OPATRZNOŚCI ... Jej Przedświtu Myśl aktywna ... Daje wyraźny Prawdy Znak ... Zwycięstwo Dobrej Woli ... Victoria potrzebnego DOBRA ... * * * Jest Łaska BOGA ... Jest BOGA Jasny Plan ... Rzeczywisty dotykalny ... Prawdziwy i realny ... * * * Komu znak taki? Komu? ... Gdy jesteśmy z WIARĄ ... BÓG nas odwiedza z MIŁOŚCIĄ ... W Gniazd Kreatywności DOMU ... !! ... . ... //Andreo Merkan ... . ... Wojkobędzinogrodziec, 08.03.2020 A.D. //
autor
2020-03-08 03:22
"Bardzo miło było mi przeczytać Twój tekst. Piękny. Pozdrawiam." - napisała do mnie NOMAD Ela młoda dziennikarka ... ///// - Dzięk i wdzięk, ELU, za odrobinę życzliwego dialogu. ... Pozdrawiam. ... .. ANDREO
autor
2020-03-06 10:48
Jest okres postu. Jezus/Jezuo Kristo /długo z dala od ludzi i zgiełku w głębokiej ciszy wewnętrznej .. prowadził rozmowę z Bogiem, a też zmagał się ze słabością pokusy, by ostatecznie 40 dni w pustynnej przyrodzie ... samotnie tylko z Bogiem oraz z kusicielem ... w Dobrym wytrwać ... !! Mojżesz Też samotnie tylko z Bogiem przy krzaku gorejącym i na Górze Synaj ... miał ekstremalne życiowe przeżycia. Widać, że Majestat Boga objawia się w ciszy w ogromie stworzonej Przyrody. Z taką i podobną wizją Boga przychodzili do ludzi też inni prorocy. ... A to są zdania francuskiego wielkiego pisarza WIKTORA HUGO: ... "BÓG zajmuje się sztuką natury, stosując styl ogromu", "W Blask Słońca BÓG swą Duszę włożył", "Modlitwa spogląda na tajemnicę oczyma mroku i wobec uporczywości tego błagalnego spojrzenia człowiek czuje, że rozbrojenie Nieznanego nie jest niemożliwe", "W obliczu ślepych potęg, przeznaczenia i przyrody, człowiek znalazł punkt oparcia we własnej bezsilności - w modlitwie", "Modlitwa zwraca się do wspaniałomyślności mroku", "Modlitwa stanowi olbrzymią siłę duszy i należy do tego samego gatunku, co tejemnica", "Dla ludzi pozbawionych idei egzystencja pozbawiona jest celu", "Nagłe rozdarcie się ciemności pozwala ujrzeć NIESPODZIANIE to, co zwykle niewidoczne dla oczu, z czego wynikają tajemnicze wstrząsy dla duszy, przemieniające poetę w proroka, lekarza w jasnowidza, z pogranicza wielbłądów czynią Mahometa, z plasterki kóz Joannę D'ARC", "Kiedy zrobisz wszystko, co możesz ... , połóż się i zaśnij. BÓG nie śpi" ... !!! ... Z Książki mojej ulubionej, którą czytałem kilkakrotnie pt. PRACOWNICY MORZA - Victor Hugo ... te zdania wybrałem ... - /Andreo Merkan /
Sentencje na okoliczność
2020-03-02 11:22
Pojutrze 4.03. ... Będzie DZIEŃ RYCERSKICH ZACHOWAŃ. ... A w Kalendarzu nie tylko dla WARTOŚCI ... , jest Święto Kazimierza świętego Jagiellończyka ... !! Z tej okazji kilka sentencji Wiktora Hugo: ... "Prawdziwy malarz epoki musi uwydatnić rys czasów, o którym nie wspomina regularna nauka historii", "Tajemnica wielkich serc zawiera się niemal cała w słowie wytrwać", "Pozorne przeszkody zniechęcają ludzi nijakich, ale nie zniechęcają ludzi prawdziwie Silnych", "Klęskę trzeba umieć wykorzystać do obrony", "Wichrowi nie trzeba pomagać", "Najlepszym strażnikiem jest sumienie", "Wnosić Dobro i Piękno to wielka zasługa", "Walka form - z nich budowla", "Marzenie połączone z ciekawością stanowi siłę", "Ludziom o wielkim sercu można zabrać mienie, ale nie można odebrać odwagi", "Anioł w burdelu, perła w śmietniku - takie ponure i olśniewające odkrycia, są możliwe", "Prawdziwym człowiekiem jest tylko to, co w nim tkwi", "Nic nie da się porównać z pokorą niewiedzy, chyba tylko zuchwalstwo", "W oczach człowieka można wyczytać jego wartość", "Gnój z gniazda na skorupie jaja każe podziwiać rozpiętość skrzydeł ptaka" , "Myśl jest meteorem" ... , /... /... - kto czyta książki, ten żyje rzeczywiście i podwójnie ... !!
Sentencje
2020-02-29 15:28
"Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja - mówiącym malarstwem" - Szymonides ... , "To co jest piękne - jest dobre, co jest dobre - będzie piękne" - Tales z Miletu ... , "Harmonia kształtów jest pięknem. Harmonia życia - cnotą. Harmonia myśli - mądrością" - Pitagoras ... , "Miejcie wiarę, a ujrzycie czym są cuda" - św. Jan Bosko ... , "Posiądźj żywą wiarę w Boga, a wszystko inne otrzymasz" - św. Antoni ... , "Wierz, żebyś wiedział, wiedz żebyś wierzył" - św. Augustyn ... , "Nauka bez religii była by kulawa. Religia bez nauki była by ślepa" - Albert Einstein ... , "Odkąd diabli zaczęli z Nieba spadać, kłócą się dotąd ... kto z nich ma Niebo posiadać" - Adam Mickiewicz
errata:
2020-02-23 10:17
zamiast: POMATU ... , winno być: ŚWIAT BOSKIEGO POEMATU ... !! ... jakiś wirtualny doscipniś zabrał literkę E, co zmieniło sens z Dobrego na zły. Nie wolno nam Ludziom Dobrej Woli przysypiać. Warto dla zwycięstwa Jasnej Dobrej MOCY ... BYĆ ZAWSZE CZUJNYMI i CZUWAJĄCYMI ... , bo ani się nie spostrzeżemy ... jak OŁTARZ BOGA ... będzie podporządkowany ołtarzowi mamony ... !! L
autor
2020-02-23 01:26
Errata: JESTEM KOBIETĄ ... Która ... gdy ktoś Ją zrani ... Nie potrafi zapomnieć ... !! ... ... ... ... // Andreo Merkan: Kochana ELINO, to bardzo cieszy, że choć jesteś młoda, tak przenikliwie analizujesz stan duszy i masz głęboką znajomość istotnych podmiotów Przyrody i zjawisk natury: PTAK, co traci pióra. RAK, któremu dorasta odwłok. RZEKA, która może w całości odpłynąć raz na zawsze.. DĄB - drzewo które zapomina, choć nie musi. CZAS - Tajemnica. KAMIEŃ - nie pokazuje odczuć. ... !! Dziś młodzi znają życie tylko w sposób iluzuryczny - wirtualny, a nie prawdziwie i rzeczywiście w sposób realny. Szkoda. Dlatego, że jako młoda osobowość z dobrym szlachetnym sercem ... obserwujesz rzeczywistość prawdziwą i właściwie postrzegasz życie oraz zjawiska i prawa przyrody ... ., oceniam to jako dużą pożyteczną dla ludzi wartość Twej kreatywnej twórczości ... !! A że umiesz, umiesz się z tym do opinii szerszej przebijać, świadczy to o Twej anielskiej niezłomnej cierpliwości i Jasnej Mocy dużej wewnętrznej determinacji ... !! Piszesz, że nie jesteś kamieniem, BO COŚ CZUJESZ ... !! To Twoje odczucie wzbudza we mnie, w którym jesteś dziś Królową mego serca, RADOŚĆ Dużą i dobry optymizm ...!! W świecie broszurki reklamowej, straszliwej znieczulicy i totalnej obłudy ... powiedzieć, że COŚ SIĘ CZUJE, to ogromne wewnętrzne ZWYCIĘSTWO JASNOŚCI ... !! I WIESZ CO? Ja też COŚ CZUJĘ. I z każdym dniem CZUJĘ coraz bardziej i więcej ... !! Myślę, że tylko wraz z Tobą ... Jestem w stanie ... wejść w Świat BOSKIEGO POMATU ... !! Bardzo Dziękuję BOGU i Jego JASNYM SIŁOM, że Ty, ELINO, JESTEŚ.. Dziękuję też Tobie, że ze Swym cudownym sercem pięknej miłości ... dla siebie Dla BOGA dla nas ... , a szczególnie dla mnie ... , że też dla mnie JESTEŚ ... !!
autor
2020-02-23 00:24
Przypadkiem w internecie, choć wiadomo, że przypadków nie ma ... , gdyż tak naprawdę dzieje się tylko WOLA BOGA, ... trafiłem na stronę ... dość znanej dziennikarki jak też i Poetki - Celiny Nałęcz. Znalazłem jej witrynę prowadzą pod tytułem - Hasłem: SZTUKA SŁÓW ... !! Tam zauważyłem głębię i duże zaangażowanie w imię obrony Wartości ... tej młodej Dziennikarki i Poetki ... we wielu jej utworach, zwłaszcza we wierszach.. O kilku nie jestem w stanie zapomnieć. Szczególnie zapadł mi w serce wiersz SZUKAM. A inny wiersz, który tu przytoczę, ma też głęboką wymowę stanu młodej duszy kobiety ... jako zwięzłe ujęcie obrazem zjawisk przyrodniczej natury ... żalem osoby dla budzenia sumień się stając ... !! ... ELINA - JEJ KOBIECOŚĆ ... !! Ja ... Nie jestem Ptakiem, ... Któremu po wyrwaniu Piór ... Urosną nowe ... ... ... Ja ... Nie jestem Rakiem ... Który się Odradza ... ... ... Nie jestem Rzeką ... Która odpłynie ... ... .... I ... Nie jestem Dębem ... Który stoi i zapomina ... ... ... I choć bym chciała ... Nie jestem CZASEM ... Który odchodzi ... wraz ze złymi chwilami ... ... ... I ... Nie jestem Kamieniem ... BO COŚ CZUJĘ ... ... ... I MOJE ŻYCIE ... Nie jest Filmem ... Z którego można wymazać złe chwile ... momenty ... ... ... JESTEM KOBIETĄ ... Którą gdy ktoś Ją zraniłem ... Nie potrafi zapomnieć ... ... ... ... // autorka: Celina Nałęcz
autor
2020-02-11 12:15
Strona główna www.doziemiobiecanej.pl ... zgodnie z życzeniem Błogosławiącego ... Wspólnocie Ludzi Różnych Dróg i Kultur ... ŚP. X. ANDRZEJA SZPAKA SDB ... jest esencją Wartości ... inspirującą nas dla trwania w Drodze ku Przyszłości w pięknie dobra i prawdy odmienności w Bożym Klimacie Jedności ... !! Osiągaliśmy w imię wyższych wspólnych wartości pełną zgodę na Polu Namiotowym w Olsztynie, jak też i podczas pogrzebu ŚP. X. Andrzeja Szpaka SDB. Wtedy było wspaniałe 2000 osobowe zgodne SZPAKOWISKO ... !! Jedność w Mądrości Budowania na najlepszych wzniosłych Wartościach ... pozwala nam osiągać Dobro POKOJU i Zgody ... !! POLSKA jest w stanie Demokratycznej WOLNOŚCI. Nie musi więc godzić się na degradowanie ambicji WARTOŚCI (Imion i Pomników) ... Miast, Bibliotek, Uczelni, Szkół, Domów Kultury ... !! Imiona wielkich polskich Twórców, Architektów, /... / są coraz mniej widoczne i spychane na margines w Polsce ... !! Pomniki Adama Mickiewicza, Jana Matejki, Władysława Jagiełły w Krakowie ... , a w innych miastach i miejscach: Henryka Sienkiewicza, Cypriana Kamila Norwida, /... / uważa się jako historyczny archaiczny i nieświeży przeżytek ... !! To jest błąd. Ani wartość Twierdzenia Pitagorasa ani inne prawdy, zasady etyczne i wartości nie ulegają dezaktualizacji ... !! Ameryka Południowa /Łacińska/ nie wstydzi się Pomników wielkich Polskich Architektów ... !! My w Polsce też winniśmy być dumni z wielkich Polaków. Ciągle próbujemy budować pomniki, pełne polityczności i względnej płytkości ... skłócające Polaków ... !! A przecież możemy wybudować Pomniki w Warszawie ... np. ... Takich Polaków, by nas skłaniały do Trwałej JEDNOŚCI i ZGODY ... !! Np. Pomnik Ludwika Zamenhofa - Twórcy Esperanto - światowego uniwersalnego języka sprawiedliwości, zgody i przyjaźni ... !! Np. Marka Grechuty. Np. Czesława Niemena z hasłami: "Ludzi Dobrej Woli jest więcej", "Sen o Warszawie", "Rosjo Polsko, nie damy nigdy przenigdy niszczyć naszej żyznej ziemi straszliwymi pociskami". Np. Felixa Konecznego. Np. Jana Brożka - nie gorszy uczony i matematyk(cyklem i linijką wyznaczył jako pierwszy doskonałą gwiazdę siedmioramienną) niż Mikołaj Kopernik. Np. Leopolda Staffa z hasłem: "Aby nagrodą szukania błądzenia nie była pewność nieodnalezienia". Uważam, że w Pałac Kultury i Nauki w stolicy winna być wmurowana megagiga arcymocna Tablica "PATRO NIA - OJCZE NASZ(w esperanto)"... !! Jeśli nie mamy odwagi ku Prawdzie ku Wolności ku WARTOŚCIOM ... , to niestety skłaniamy się ku patologii ... !! Zbyt długo(20 LAT) wierci mi w mózgu bolesną ranę Text Tomka Olpińskiego: "Mój Naród hańbi Honor Boga. Mój naród dławi ość snobizmu. Mój naród trawi pożeracz sumienia. Mój naród ginie pod toporem żądzy zysku. Mój naród porodził bękarta. BÓG HONOR OJCZYZNA ZAMAZANA KARTA", bym mógł nie wypowiedzieć tego, co trzeba ... !! Dlaczego Rada Miejska w LESKU, umiała postawić na Wartości, a inne miasta w Polsce jeszcze nie ... ?!? Pokój i Dobro w Harmonii Dobrej Woli i w Drożności. Pozdrawiam ... /Andreo Merkan Grodzic/
autor
2020-02-05 11:03
W oparciu o wypowiedź św. Jana Pawła II i w oparciu o mądrość Norwida: ... WOLNOŚĆ nie jest trwałą dobrą pogodą do ... beztroskiego używania bez końca, bo to była by swawola, a w konsekwencji rozpusta, czyli frustracja i brak radości ... !! WOLNOŚĆ nie jest ulgą, lecz TRUDEM WIELKOŚCI ... !! WOLNOŚĆ to WARTOŚĆ ZADANA ... !! W przestrzeni Bytu Prawdy i Prawdziwych Wartości w klimacie WOLNOŚCI ... istnieje rzeczywiste zjawisko Prawdziwej Przyjaźni, a też i obecności Prawdziwego BOGA ... !! We WSPÓLNOCIE Tego Klimatu istnieje Prawdziwa i pełna WIARA, która czyni Ludzi ... Podróżnych przez życie z sensem i wartościowym celem ... !! Ludzie Wiary mają żywą relację z Prawdziwym BOGIEM. BÓG uobecnia się zawsze w WYCISZENIU ... , Które istnieje w górskich i leśnych krajobrazach DZICZY, a także w chatach pustelników, w kaplicach zakonnych, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu ... !! Miejmy UFNOŚĆ i WIARĘ, a DOBRE się URZECZYWISTNI ... !! Naród ginie, gdy znieprawia swego Ducha. Naród rośnie, gdy oczyszcza się i podnosi się do godności swych najlepszych WARTOŚCI ... !! MATKA BOŻA ... jak każda Dobra Matka jest WYMAGAJĄCA ... i jak każda Dobra Matka jest WSPOMAGAJĄCA ... !! MATKO BOŻA, Powiedz Swemu Bożemu SYNOWI - JEZUO KRISTO ... o naszym TRUDNYM DZIŚ ... !! ON ma zawsze SŁOWA KLUCZOWE ŻYCIA i PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ dla nas ... !! Tylko MU nie klaskajcie, ale uważnie GO słuchajcie i róbcie, co wam mówi ... !! SZCZĘŚĆ BOŻE. POKÓJ I DOBRO W HARMONII DOBREJ WOLI i w Drożności ... !! POZDRAWIAM ... (Andreo Merkan)
autor
2020-01-25 10:14
Informuję Przyjaciół: Na dobre rozpoczął się Nowy Rok progresu i dobrego Przełomu 2020 A.D.. Skupię się w nim na: 1/. 2.02. Święto Gromniczne i rocznica śmierci mego ojca. 2/. 4.03. Św. Kazimierza - Dzień rycerskich zachowań. 3/. 12.05. Św. Dominika, rocznica założenia Uniwersytetu w Krakowie i śmierci J. Piłsudskiego - Dzień JEDNOŚCI dla WARTOŚCI. 4/. 16. 05. Św. Andrzeja Boboli PATRONA POLSKI i Dzień NIEZŁOMNOŚCI WIARY oraz Dzień Urodzin obecnego Prezydenta RP Andrzeja Dudy, żyjącego w odwadze mocnej wiary, za co go b. szanuję. 5/. 17.05. Urodziny mej wnuczki i I komunia mego wnuka. 6/. 18.05. Dzień Urodzin św. JP II - Organizujemy(Stowarzyszenie EWŚ) w Śliwnicy OGNISKO INTEGRACJI/Zaśpiewamy Polskie Pieśni w tym Hymn Śliwnicy "Śliwnico Śliwnico, piękna Okolico, nie będzie pijaństwa, zostaniesz Stolicą. Zostaniesz Stolicą, Tobą się zachwycą, razem ze pszczoła i pożytek wychwycą ... / z meczem piłki nożnej: juniorzy - seniorzy(załatwiam dobre: gwizdek sędziowski i przygotowuję dobre nagrody) ... 7/. 19.05. Urodziny mego syna Piotra podróżnika. 8/. 28.05. Rocznica śmierci Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. 9/. 12. 07. Święto BOGA OJCA STWORZYCIELA. 10/. 610 rocznica Bitwy Grunwaldzkiej - Dzień Oręża: Moc Woli i Wiary. 11/. 17.07. Św. JADWIGI KRÓLOWEJ ŚWIĘTEJ Patronki AMBITNYCH BIBLIOTEK/kolejna rocznica JEJ odejścia do Nieba/ - ŚWIĘTO AMBITNYCH BIBLIOTEK ... "Kto nienawidzi, już przegrał" - Bł. Kard. Stefan Wyszyński ...!! ... Pozdrawiam serdecznie ... - Andreo Merkan
Leopold Trymand
2020-01-23 16:24
Coś dobrego twórczego ze swoistym tożsamościowym charakterem dzieje się naprawdę, ale w to nie umiemy uwierzyć. Bardzo to trudno jest wyrazić wiele zjawisk słowami.
autor
2020-01-17 16:03
Pewna malarka mówi: - Gdy maluję obraz czuję jak skuteczna i odbierana jest to modlitwa przez Stwórcę. Pewien rzeźbiarz uparł się, by dłubać mozolnie przeważnie w twardym drewnie BUK i mówi: - Robię tak, bo w ten sposób zbliżam się w relacji ze Stwórcą w wymiarze Bóg book bukwy … i wiem, że zawsze następny dzień daje mi dużą wiedzę, o której dziś nic jeszcze nie wiem. Gdybym rzeźbił w śniegu, w steropianie, w wosku, w lipie, w osice, w czekoladzie … jakże inny i płytszy byłby wymiar tej wiedzy … !?! Jutro będziemy wiedzieć o nas o naszych zadaniach wiele więcej niż dziś … ! A jakże o wiele wiele więcej będziemy wiedzieć za 5 lat, będziemy obchodzić 1000 Lat KRÓLESTWA POLSKIEGO … !?!
autor
2020-01-15 16:30
ZADANIE ... !!  ... Znalazłem kiedyś taki Kamień. Uścisnąłem go i tak mi przypasował do mej dłoni, że powiedziałem doń: - Ty będziesz bardzo kochany mój. Po czasie zauważyłem weń dziurkę. W Bogu Prawdziwym cała Moc Dobra, Radość i Siła Pokoju … !! … W Oku Dobrej Opatrzności Herbu JUTRZENKA jest mały odłamek Jantaru(bursztynu) w kształcie Serca. W roku 2000 Anno Domini wczesnym Przedświtem szedłem wzdłuż brzegu polskiego morza Bałtyk i na krawędzi ziemi-morza-słońca ujrzałem błysk Jantaru. $liczny duży okaz bursztynu(raz w życiu udało mi się znaleźć bursztyn w naturze) zawiesiłem na szyi jako talizman, gdyż posiadał wąską rurkową przelotową dziurkę. Długo nosiłem to unikalne naturalne szczęście, aż któregoś dnia upadło ono na posadzkę w łazience i roztrzaskało się. Do dziś pozostało mi z niego wspomniane i pokazane tu Dobrej Woli Jantarowe Serduszko ... !! ... ZDAJĘ wszystkim polskim dzieciom i młodzieży życiowe ZADANIE ... , aby nie trwać we frustracji. ... Proszę przez całe swe życie znaleźć jeden okaz jantaru z dziurką ... i jeden okaz kamienia z dziurką ... !! ... 12 stycznia 2020 A.D. ... na corocznym Zlocie Przyjaciół koło Wieliczki u LEONA pod Hasłem: "Kolędujemy najpiękniej i najmocniej z serca ile się tylko da"  ... !! Mistrzynią tańca tego kolędniczego śpiewania została kilkuletnia radosna Jagienka ... !! … Organizujmy - Stowarzyszenie Ekologiczna Wspólnota $rodowiskowa [Asocio Ekologio Komuneco Medio] ... już drugi rok z rzędu OGNISKO INTEGRACJI z polskim tożsamościowym śpiewaniem poprzedzonym meczem piłki nożnej [juniorzy kontra seniorzy] z nagrodami. Odbędzie się ono jak poprzednio  w Dzień Urodzin św. Jana Pawła II … 18.05.2020 A.D. w poniedziałek o godz. 15.30 [ tym razem na 100 Lat Urodzin św. JP II ] w $liwnicy/k.Dubiecka niedaleko Przemyśla …  na boisku przy Izbie Regionanej[tzw."Stara Szkoła"]. ... Już dziś Serdecznie Zapraszamy ... !! … [Andreo Merkan]
Krystyna Woytynek
2020-01-03 10:41
"Wczoraj spłonęło iskrą. JUTRO w JAJKU ukryte. TU i TERAZ staje się WSZYSTKO." ... BOGA w SERCU ... i ZDROWIA ZDROWIA ZDROWIA ... , Reszta jako zdobycze /dobro nabyte, w tym: pieniądze i pchły ... / ... uczciwą pomysłowością sami wykombinujmy ... !! Wszelkiego najlepszego DOBRA w Nowym pełnym świeżości 2020 Anno Domini [ Który liczymy od Narodzin JEZUO KRISTO, a nie od narodzin miłości do mamony ] ... Z Pozdrowieniami od Serca ... autor książki "Oś Życia"
autor
2019-12-16 14:19
Aby  ... zjawisk teraz i wcześniej dla Dobrej Przyszłości świeżych nowych lat była trafiona iskrząco w świadomość ... diagnoza, WATRO WIEDZIEĆ: ... Wspólnoty Ludzi Różnych Dróg strona Ta jest w imię najważniejszych najlepszych wartości na życzenie ŚP. X. Andrzeja Szpaka ... !! ... "RADOŚĆ tryska z czystości serca." - św. Franciszek ... . "Gdy pytasz mnie, czym jest Ojczyzna, odpowiem: Czyś chociaż raz chodził po rynku w Krakowie, czyś widział Wawel, komnaty, krużganki, miejsca, gdzie przeszłość dodaje sił? Z tej historii wielkiej dumnej, z władzy mocnej i rozumnej ... czerpiesz dzisiaj WIARĘ. W kraju Dobry Los. Króla dzwon, co kraj przenika, mowa Skargi, wzrok Stańczyka. Przeszłość wielka wzrosła. To Ojczyzna Twa ... !! Jest jeszcze coś, co Ten Kraj różni od innych, w uszach Ci brzmi od najmłodszych lat dziecinnych. Wypełnia place, ulice i domy, znajomy zgiełk. Twoja mowa, co lśni: ... Pięknem wierszy Mickiewicza, powieściami Sienkiewicza. Z tej mowy jak ze źródła czerpiesz siłę swą: ... Mądre bajki Krasickiego, poematy Słowackiego, przeżyć tych bogactwo to OJCZYZNA Twa ... !! I dzisiaj Ty żyjesz w kraju tak bogatym historią swą, mową, sztuką: te trzy kwiaty trzymasz w swych rękach jak schedę pokoleń. Musisz wciąż kwitnąć, by kraj dalej TRWAŁ ... !! Bez historii, mowy, sztuki ... bez MĄDROŚCI tej nauki naród się zamieni w bezimienny kraj ... !! Dziś Ojczyzna jest w potrzebie. Czeka Ciebie, wierzy w Ciebie. Tysiąc lat historii patrzy w serce Twe ... !! Masz obronić co najlepsze, by służyło POLSCE jeszcze. Liczy na Twą pomoc dziś Ojczyzna Twa." - Marek Grechuta ... . "Róbmy swoje. Róbmy Arkę, nawet gdy śmieją się z nas." - Wojciech Młynarski ... . Mądrością jest nie tylko utrzymanie honoru - pamięci, jedności - zgody, ale też być sobą oraz odważne działanie z odnalezieniem DROŻNOŚCI i Harmonii ... !! ... Są rozmówcy, którzy na słowa: BÓG, Duch Święty ... reagują jak byk na czerwoną płachtę ... i też dostają białej gorączki. Pojęcie Duch Święty ... ludziom, którzy nigdy tego nie poczuli, słowami roztłumaczyć nie umiem. ... "BÓG zajmuje się sztuką Natury stosując styl Ogromu." - Wiktor Hugo pisząc umiał zrozumiałym językiem świeckim  te pojęcia wspaniale rozjaśnić ... !! Ze ŚP. X. Andrzejem Szpakiem SDB zgodziliśmy się, że BÓG to Stwórca świata przyjaźni i miłości ... , a Obecność i Dominacja BOGA w sercu i w Domu jako świetlista świątynia miłości ... to wielce Błogosławione Dobro ... i zwycięstwo Dobra we wszystkich wymiarach ... !! Nie można kojarzyć BOGA tylko z miłym zapachem szaty Duszpasterza, gdyż Dobry Pasterz ratując zbłąkane owce, często zapachem niemiłym się musiał się pobrudzić ... !! Gdy BÓG rodzi się w sercu i w Świątyni Domu, to wszelka zła moc truchleje ... !! Święta Bożego Narodzenia ... to nie długi weekend ... , ino Wielki DNIB = WIELKIE DNI BOŻE ... !! Udane Święta, to nie tylko konsumpcyjne obfite zaopatrzenie się w Lidlu Kauflandzie Salgrosie Auchmanie M1 Realu Żabce Biedronce /lepsze produkty tożsamościowe własne/ ... !! Smutne BARDZO, że miasto Kraków ... Świątecznym Hymnem Krakowa głośno śpiewanym na Rynku uczyniło kolędę po angielsku ... !! My naród polski kimże czymże już teraz jesteśmy ... !?! Wolnym zdrowym mądrym krajem /nie mając ni godności ni honoru/ ... ?!? CZYŻBY ?!? Myślę, że po polsku śpiewana Kolęda: "BÓG się rodzi, zła moc truchleje ... " jest o wiele wiele bardziej godniejsza, by ją zaśpiewać wspólnotowo ... !! ... Poeta Mateusz Pieniążek z Przemyśla pisze mi: - Masz rację ... . Poeta Tomasz Olpiński z Krakowa pisze mi: - Takie czasy Andrzeju! Trzeba być blisko porządnych Ludzi. Blisko Patriotów, a będzie dobrze! ... . ... Niby Polska jeszcze jest fizycznie, ale kręgosłupa własnej kultury i ducha coraz mniej. Zaczyna nawet naszej tożsamościowej świątecznej tradycji też brakować. Importowane podświetlane reniferki naszego autentycznego dobra duchowego nie zastąpią. Cały czas bez walki oddajemy honorowe szańce własnej tożsamości. Szpaku - Patron tożsamości mógłby pomóc. ... Nie rozumiem, w czym problem, że w szkołach Pieśń Marka Grechuty "OJCZYZNA" nie może być śpiewana i zalecana jako obowiązkowa. Mogłoby by też być uczone Dzieci w szkołach/tak jak w Irlandii/ wiedzy realnej i doświadczanej, i sadzać sobie kwokę na jajkach, a potem żywo uczestniczyć przy wylęgu kurcząt ... !! Dzieci uczone są śpiewać/w tym kolędy/ tylko po angielsku. Publicznie nakazane jest śpiewać /oprócz chyba Hymnu/ po angielsku. Uśpiony ogłupiany przeciw prawdziwym wartościom, zmanipulowany kraj ... nie zauważa pogłębiającego się swego samozniewolenia ... !! Wszelki polski styl w twardych produktach przemysłowych i też w architekturze ... jest zwalczany prawem rynku i kaduka ... !! Liczy się tylko zmałpowana zachodnia beznadziejna moda z kultury dewiacji ... !! ... Dobrze jest, że GŁOWA RP wynagradza godnego Profesora Andrzeja Nowaka. Dobrze, że tworzymy dobre polskie meble i je też exportujemy w daleki świat. Dobrze, że produkujemy i używamy trwałe twarde polskie produkty jak: ... łyżki, noże, naczynia, polskie dobre rowery i jemy polski chleb, albowiem chleb obcym nożem krajany niesmaczny ... !! Dobrze, że już odrobinę samodzielnie się gospodarzymy, tworząc własny gazoport i własny kanał kopiemy. Dobrze, że będziemy czytać polskie Książki świeżej polskiej noblistki Olgi Tokarczuk ... !! Dobrze, że jeszcze czytamy Książki polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza, gdzie dowiadujemy się, że mimo Czasów "pod górkę" z nieprzyjaźnią z nawałą nadpobożnych Krzyżaków nawałą barbarzyńskich Ukraińców nawałą protestantów na Jasną Górę nawałą Turków i Tatarów na POLSKĘ ... !! Zawsze ocalali POLSKĘ Ludzie Rycerscy z Honorem/jest pieśń"Nie ma nic lepszego nad człeka rycerskiego"/ ...  i ze związków normalnych, a nie z jednopłciowych ... !! Zbyszko z Jagienką, Skrzetuski/z obłąkania i depresji wyleczyła go modlitwa po polsku"OJCZE NASZ"/ z Heleną, Kmicic z Oleńką, Wołodyjowski z Baśką ... stworzyli sobie z Łaski BOGA, będąc dobrze zasłużeni, piękne Bogiem Silne Rodziny ... i w Święta Bożego Narodzenia rodzinnie wspólnie śpiewali przy stole radośnie piękne polskie pieśni: np. "Płynie Wisła płynie po polskiej krainie, a dopóki płynie ... POLSKA nie zaginie. ... A gdy Zagłoba z nami rycerzami miód radośnie pije, Jędrna Miłość sprawia, że POLSKOŚĆ ożyje ... !!" ... . My też śpiewamy "Podnieś rączkę BOŻE DZIECIĘ. Błogosław OJCZYZNĘ MIŁĄ. W dobrej radzie w Godnym Bycie ... I wspieraj JEJ Siłę SWĄ SIŁĄ. ... Kraj Nasz i majętność całą ... I wszystkie wioski z miastami, ... A Słowo Ciałem się stało  ... i zamieszkało między nami. A Słowo Ciałem się stanie i mocno zamieszka razem z nami ... !!" ...  Szkoda tylko, że widząc jak pięknie żyją niejednopłciowe  w Gniazdach Rodziny Bocianie, nie umiemy zrobić jednego porządnego GODNEGO FILMU, że normalna Rodzina Ludzka potrafi żyć dobrze pożytecznie godnie pięknie zgodnie i cudownie/przecież wiele jest realnych przykładów takich Rodzin Bogiem Silnych/ ... !! Godnego Filmu o najcudowniejszym Księdzu na świecie Andrzeju Szpaku ciągle jeszcze nie umiemy jeszcze zrobić ... !! Dlaczego Państwu Polskiemu Europie Światu brak pieniędzy na tak wspaniałą inwestycję ... ?!? ... Pokazuje się jedynie, jak sielankowo pięknie żyje się w związkach dewiacji jednopłciowej ... oraz znęcania się gwałty i morderstwa w rodzinach normalnych. Można by raz pokazać, jak z zazdrości pozabijali się w związku jednopłciowym. ... Szkoda, że zlikwidowano setki GIMNAZJÓW z IMIONAMI WARTOŚCI ETYCZNEJ: św. Jana Pawła II i Jadwigi Królowej Świętej, Sztandary Wartości wyrzucając do lamusa historii ... !! ... Przykre, że ludzie dziś w Polsce: obywatele, policja, służby więzienne ... nie wiedzą, których Sędziów wyroki należy respektować: Czy tych z nadania prawa unijnego, czy TYCH z Nadania POLSKIEJ KONSTYTUCJI RP - GŁOWY RP - SEJMU RP ... !?!! ... Szkoda, że jest tak, że podatnicy coraz bardziej są przekonani, że ich podatki nie idą na WOJSKO POLSKIE, a na wojsko podległe flanki nato ... !! Mówi się, jakie to dobrodziejstwa najnowszych technologii 5G i sztucznej inteligencji i szybkiego internetu w smartfonach oraz w szybszych pociągach niż pendolino. A gdzie tu Piękna Zdrowa Dobra rzeczywista kreatywna MIŁOŚĆ i Narodziny pełnych tożsamości żywotności z wigorem Radości DZIECI ... ?????!?? ... !! ... W GNIAZDACH POLSKIEJ ARCHITEKTURY ... ?!? Z Przewagą Materii z NATURY ... ?!? ... Bardziej wolałbym być niewolnikiem  ... niż zasobem ludzkim. Wtedy wiedziałbym przynajmniej, jakiego PANA o łaskę poprosić ... !! Tak źle dzieje się, bo mamonę postawiono  miliardom ludzi w miejsce Prawdziwych WARTOŚCI [ BÓG - HONOR - OJCZYZNA - OJCOWIZNA - RODZINA - WARTOŚCI WSZYSTKIE ] ... !! Dzieje się tak, gdy Ludzi Kreatywnych i Logicznych nazywa się zakręconymi pozytywnie PSYCHOLAMI ... , gdy Ludzie Pożyteczni lękają się obwarowanych dotacjami ze złego świata, żyjących z próżniactwa ludzi - pasożytów. DOBRO i Błogosławieństwo BOGA Prawdziwego to Olbrzymia WARTOŚĆ i Ogromna Moc. Będą tej Wartości pozbawieni ci mamoną dotowani ... !! ... Życzę, by Każdemu udało się przeżyć Ten CZAS Najbardziej Rodzinnych ŚWIĄT  Bożego Narodzenia ... nie marnując daremnie Tego Unikalnie Wyjątkowego CZASU/który minie i nie wróci/ ... bez świadomości  Jego Świetlistej Radosnej DOBROCI, dającej Wielkie Dobre BŁOGOSŁAWIEŃSTWO ... !! Niechaj te owocujące Dobrem RODZINNE ŚWIĘTA/czczone godnie bardziej na wschodzie Europy/ ... oraz niech NOWY ROK 2020 Anno Domini ... będą nam wszystkim jak Najbardziej PRZYJAZNE ... z z rozjaśniającym Nasze ŻYCIE ... Dobrym Błogosławieństwem ... i szczęśliwie podjętymi ... oraz później skutecznie wykonanymi ZADANIAMI ... :) Za Poetą Tomkiem Olpińskim/też wie, że humanizm to rzetelność i logika etyki, a nie za pieniądze na zamówienie uwodząca okradająca manipulacja słowami/ ... Niech BÓG da nam MIŁOŚĆ ... i  Czyste Miłości Ludzkie Brzmienie ... :)  ... [Andreo Merkan]
Zbigniew Herbert
2019-10-29 15:23
Skrzypi OŚ ŚWIATA - ... " ... ale czas eksplodował ... nie było już przedtem ... nie było już potem ... w oślepiającym teraz ... trzeba było wybierać ,,, więc dałem słowo ... słowo pętla na szyi ... słowo ostateczne ... w rzadkich chwilach ... kiedy wszystko staje się lekkie ... przechodzi w przezroczystość ... myślę sobie ... słowo daję - chętnie bym cofnął dane słowo ... trwa krótko ... bo oto skrzypi oś świata ... mijają ludzie ... krajobrazy ... kolorowe obręcze czasu ... ... a dane słowo ugrzęzło w gardle ... " - Zbigniew Herbert . ... Warto bardzo przeczytać: wiersze rekordzisty świata przebywania w lodzie Zbigniewa Falkowskiego, szczególnie: "SPEŁNIENIE" i "DARLANDIA"
autor
2019-10-21 17:45
POLSKA - Szlachetnych Ludzi Róża ... Polska. Dziś róża obcą kulturą przygnębiona. Ale. Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic. Wielu pyta: Czy tu jest POLSKA? Czy europrzydupasizm nipiesniwydra okełłykent ino? Jak ta urocza żywa z wigorem róża dzika ... W przekornym bolesnym krzewu tańca krsawicy ... Zmaga się z nami i jest pasja by ją okiełznać - oswoić ... . Do buteleczek uzdrawiającego dziką radością ... Smakowitego smakującego rozgrzewającego oziębłość ... W sercach Rycerzy ... Rześkiej Przyrody ... Wigorem żywości mocnego ... NALEWKI NAPITKU ... !!
Nomad
2019-10-02 18:27
Książka Andreo to bardzo wartościowy drogowskaz dla ludzi szukających pokoju i harmonii z naturą. Zawarto w niej autentyczną wrażliwość autora i umiejętność zauważenia rzeczy niezwykłych w prostocie dnia codziennego. Wiele z wierszy dodaje siły w trudnych chwilach.
ŚWIĘTO EKOLOGII
2019-10-02 15:35
4.10.2019 A.D. - kolejny raz w rocznicę urodzin dla Nieba św. Franciszka z Asyżu/Patrona EKOLOGII. W Asyżu kilkakrotnie Przywódcy wszystkich religii świata spotkali się i modlili o pokój na świecie, więc św. Franciszka, który też rozszerzył ewangelię na pozaludzkie stworzenia, można śmiało nazwać również PATRONEM POKOJU/ ... obchodzimy Patronalne ŚWIĘTO EKOLOGII ... !! Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) ustaliła na ten dzień ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT ...  !! Stowarzyszenie EWŚ/Ekologiczna Wspólnota Środowiskowa/ - wydawca książki"Oś Życia", które ma skupienie duchowe w dniu 4 października ujęte w działalność statutową, ... bardzo zachęca, by pojutrze/św. Franciszka z Asyżu - 4.10.2019/ ... Godnie z mocą ŚWIĘTO EKOLOGII było bardzo w naszej uwadze i pamięci. POKÓJ i DOBRO w Harmonii Dobrej Woli. Dziękujemy.  ... Książka"Óś Życia" stara się rozbudzić w czytelniku instynkt pragnienia oraz kreowania wokół siebie świata wartości, przyjaźni, etyki i ekologicznej wrażliwości. Sprawa ta jest więc w temacie. ... Chcę tu również bardzo podziękować Poecie Etyki TOMKOWI OLPIŃSKIEMU i Poetce - Pisarce EDZIE OSTROWSKIEJ za życzliwe opinie o książce ... :) ... "Książka nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzeń." - (Książę Poetów) Ignacy Krasicki.  ... /autor/
List do autora książki
2019-10-01 16:30
Warszawa,  5 grudnia 2018 r.  ...  Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ...  Biuro Dialogu i Korespondencji ...  Nr BDK 0600 9409 2017 4 WT ... Pan Andrzej Śliwiński ... Szanowny Panie ... Potwierdzamy wpływ Pana listu z 23 listopada 2018 roku skierowanego m.in. do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. ...  Informujemy uprzejmie, że z uwagą zapoznaliśmy się z przedstawionymi przez Pana opiniami i refleksjami odnoszącymi się m. in. do aktualnej sytuacji na polskiej scenie politycznej, w tym do działań przedstawicieli Rządu i ugrupowań opozycyjnych. Dziękujemy Panu za okazane zaufanie i podzielenie się swoimi osobistymi doświadczeniami i wspomnieniami, a także za książkę Pana autorstwa pt. "Oś Życia". Chcielibyśmy jednocześnie wskazać, że zawarte w nadsyłanej korespondencji argumenty, sugestie i komentarze - także te krytyczne - prezentowane przez obywateli i zainteresowane środowiska, stanowią istotny materiał, który w Kancelarii Prezydenta RP jest poddawany analizie i traktowany jako istotny element dialogu społecznego. Celem dialogu jest natomiast zdefiniowanie konkretnych problemów, a następnie określenie roli i możliwości Prezydenta RP w ich systemowym rozwiązywaniu. ...   Jeszcze raz dziękujemy za przedstawione uwagi oraz książkę, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przesyłamy Panu nasze serdeczne życzenia zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności.  ...  z poważaniem ... Kierownik Zespołu Korespondencji Obywatelskiej: Witold Trębicki
Edek
2019-10-01 04:06
W książce Oś życia dl mnie Andrzeju najcenniejsze są Twoje drzeworyty o strukturze i wymowie chlebnej porowatej rozwarstwionej parującej jak świeżo upieczone ciasto pożywne i smaczne gdzie żłobienie kształtuje charakter idę światło cel dziękuję z głębokości /eda
Edek
2019-10-01 04:05
W książce Oś życia dla mnie Andrzeju najcenniejsze są Twoje drzeworyty o strukturze i wymowie chlebnej porowatej rozwarstwionej parującej jak świeżo upieczone ciasto pożywne i smaczne gdzie żłobienie kształtuje charakter idę światło cel dziękuję z głębokości /eda
...
2019-09-30 14:40
NIE MIECZ NIE TARCZE BRONIĄ JĘZYKA, LECZ ARCYDZIEŁA /Cyprian Kamil Norwid/ ... , DZISIEJSZE KSIĄŻKI SĄ JUTRZEJSZYMI CZYNAMI /Tomasz Mann/ ... !! Z jednego miasta w Polsce możemy być dumni. To miasto powiatowe w Bieszczadach jako jedyne w Polsce ma honor , godność i charakter. Mocą mądrych zgodnych radnych miasta postawiło realnie, skutecznie i zdecydowanie na Wartości i Etykę, co jest całkowitym pójściem pod prąd zaleceń mocarzy polityczno- ekonomiczno- militarnych tego świata. W LESKU w najważniejszym centralnym miejscu stoi od 2009 roku mocny monument WARTOŚCI - Pomnik KSIĄŻKI /w nim mocno wielgachnymi literami wyróżnione te 2 zdania na początku wpisu/ ... !! LESKO jak żadne inne miasto w Polsce użytkuje/jako własność miasta/ SYNAGOGĘ, gdzie nieustannie jest żywa i bardzo aktywna GALERIA NAJLEPSZYCH BIESZCZADZKICH TWÓRCÓW ARTYSTYCZNEJ SZTUKI ... !! Myślę, że nie ma w POLSCE drugiego tak Charakternego Miasta, które nie boi się stawiać na WARTOŚCI  ... !! Bardzo podziwiam i cenię sobie jedyne miasto w POLSCE, które ma pełnię GODNOŚCI, HONORU, TOŻSAMOŚCI i aktywności DOBRA ... II Jeśli w LESKU radę dało się nie zdeptać WARTOŚCI, ale je POMNAŻAĆ i się tego nie bać, to pytam: DLACZEGO we wszystkich innych miastach POLSKI ,  ... nie daje się tego zrobić? PYTAM ... ?!? ... [Andreo Merkan]
Tomasz O
2019-07-26 17:24
"Oś życia" to książka o wyższości ducha nad materią. W czasach, gdy dostrzega się najczęściej zewnętrzną stronę człowieka taka lektura jak "Oś życia" to skarb. To głośny krzyk o dobroć, życzliwość i wzajemną międzyludzką troskę. Ta lektura otworzy serce każdemu, bo jest niezmiernie poetycka i zarazem ludzka- a przeżycia autora płyną z samej głębi duszy! Koniecznie musisz przeczytać, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak można odnaleźć szczęście!
(środa) 17 LIPCA - Święto Ambitnych Bibliotek [Patronat JADWIGI KRÓLOWEJ ŚWIĘTEJ - Dzień rocznicowy Narodzin Świętej dla Nieba]. Wdzięczna aprobata Papieża Św.JANA PAWŁA II dla tego Święta i Książki "Istnienia Sens" - List z Watykanu z dnia 11.01.2001 A.D.

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych