Jesteś tutaj: Strona główna / Hipisi wymarli, pacyfizm upadł. Uważaj, co mówisz...

Hipisi wymarli, pacyfizm upadł. Uważaj, co mówisz...

2019-09-18

Myśl gombrowiczowska: być przechodniem. Może w życiu chodzi o to, żeby nie dać się wpasować. Być sobą i nigdzie nie pasować.

 

 


 

 

Bardziej jesteśmy „mieć” niż „być” i to wypiera wszystko.

 

 


 

 

(pierwszy nocleg, ostrożne pytanie jednego z gospodarzy)

Pani, szliście z Sieniawy…? Którędy jak którędy, ale dlaczego wy przyszliście od krzyża…?

(po paru dniach komentarz)

Któryś z kapłanów dwa lata temu powiedział, że taktyką Jezusa jest skracanie dystansu. To dlatego te skróty po 30 km…

Panie, te skróty to niebezpieczne… od powietrza, głodu, ognia, wojny i skrótów wybaw nas, Panie...

 

 


 

 

(wymijanka z pielgrzymką krakowską; na oko piętnastoletni porządkowy patrzy takim wzrokiem, że boją się nawet dorośli)

LEWA WOLNA!!! ZEJŚĆ Z DROGI!!!

Chłopczyku, a u nas Kraszan mówi: „proszę, czy możecie zejść na prawo?”.

 

 


 

 

Prośba wypowiedziana jest spełniana.

 

 


 

 

Słuchaj, znalazłam patent na to, żeby nie śpieszyć się rano. Zabierzemy tuby na nocleg, to bez nas nie wyjdą!

Ech… Też tak myślałem… pierwszego sierpnia… wychodzę z Kraszanem przed Dom Podhalański… a pielgrzymki ni ma.

 

 


 

 

Czego możemy wam życzyć…? Żeby Przychody się zgadzały i były większe niż… rozchody.

 

 


 

 

(jeden z gospodarzy na pożegnanie) Nie gubcie się za często!

(odpowiedź) Postaramy się tylko raz dziennie!

 

 


 

 

Zdałem sobie sprawę, że noszę szkaplerz i różaniec, a nie wierzę w Maryję. Więc jestem grubym hipokrytą. I nie chodzi mi teraz tylko i wyłącznie o wygląd zewnętrzny. Miałem nawet napisać do generała o zmianę habitu, ale ten ma 800 lat.

 

 


 

 

Nie bójcie się, jak nie pasujecie do tego świata. Prawdopodobnie pasujecie wtedy do nieba.

 

 


 

 

Stąpał lekko, jakby płynął w powietrzu. Gdybym był prostym wieśniakiem, a nie mieszczuchem, powiedziałbym pewnie, że anioł w nim siedzi. Swoją drogą panuje takie przekonanie, nieraz o tym słyszałem od starych prostych ludzi, że „wariatom Bóg odbiera rozum, aby byli jak dzieci i aby mógł się nimi cieszyć, bo mądrzy i rozgarnięci rzadko przysparzają Bogu radości z obawy, aby ich nikt nie oskarżył o brak rozsądku”.

 

 


 

 

Każdy z nas jest jednoskrzydłym aniołem, więc możemy wzlecieć, jedynie obejmując się nawzajem.

 

 


 

 

Jeśli z całego serca pragniesz spotkać anioła, z pewnością na niego trafisz.

 

 


 

 

Otwieram Radio Czarna Owca. Bee!

 

 


 

 

Jak wspominam swój chrzest, to chyba była niezła impreza, bo nic nie pamiętam.

 

 


 

 

Boża perspektywa – perspektywa miłości.

 


 


 

 

To była szkoła, szkoła baletowa, baletowa szkoła uczyła nas! Dwa kroki na lewo, dwa kroki na prawo, i raz, i dwa, i trzy kroki do tyłu! To była szkoła…


 


 

 

Wszystkie śmieci nasze są.

 

 


 

 

Módlmy się za pokój na świecie… (kichnięcie) na zdrowie… Boże, dziękujemy Ci za to, że tu jesteśmy…

 

 


 

 

Jak się nazywa płacz małego raczka?

Wycie-raczka.

 

 


 

 

Nie pękaj, sznurek. Będzie dobrze.

 

 


 

 

Proszę księdza, proszę księdza!

Proszę księdza? Księcia! Proszę księcia! Księcia Lordiana.

 

 


 

 

(Nadjeżdża samochód pielgrzymkowy. Z ust kierowcy wyrywa się pytanie) No hej, wy jesteście koniec czy początek pielgrzymki…?

 

 


 

 

To ja, twoja tuba. Weź mnie…

 


 

 

Ile was jest, ojcze przewodniku?

Eee… trzysta… parę…

 

 


 

 

Jestem tu parę dni, ale już wiem, że jeśli znak na Częstochowę jest na prawo, to pójdziemy w lewo…

 

 


 

 

Czy według ciebie pielgrzymka tak bardzo się zmieniła?

Wiesz co, ja bym się martwił, jakby się nie zmieniła. Chciałabyś iść w skansenie?

 

 


 

 

Skąd wyjdziemy za rok? A może w końcu wyjdziemy z Częstochowy…?

 

 


 

 

Uważam, że to pytanie jest dobre: czy Pan Bóg przestrzega katechizmu…?

 

 


 

 

Każda pielgrzymka jest inna, bo ludzie za każdym razem są inni. Nie ma dwóch takich samych imprez.

 

 


 

 

Jacy ludzie, takie pielgrzymki.

 

 

 


 

 

Każdy ma swój folklor.

8 komentarzy

takajedna
2020-01-03 18:04
Witaj Robercie. Po prostu nie aplikuj, ale bądź znajomym jak dotąd. Grono otwarte dla wszystkich chcących. Pozdrawiam noworocznie. Również wszystkich.
Robercik
2019-12-29 00:01
Tak, potwierdzam Ela zna naprawdę wiele nietuzinkowych osób, ale jak Ona to robi to już Jej słodki sekret. Zawsze aplikuję do tego grona. Niestety poprzeczka jest wysoko, jak to u Takiej Jednej. Przytulam Cię Elu świątecznie!
PUNIEK
2019-12-24 05:14
NIE WIEM . CO TO JEST ZASZCZYT ? KIM JEST DZIEWCZYNKA - KOBIETA ,KTÓRA NAPISAŁA CO CHCIAŁA , A JĄ NIESŁUSZNIE WRZUCIŁEM JĄ DO KOSZA NA ŚMIECI . PRZEPROSIŁEM .
takajedna
2019-12-22 15:05
ja ma zaszczyt- tak właśnie ZASZCZYT ją znać.To nietuzinkowa osoba. Ma świetne pomysły i jest bardzo wrażliwa na potrzeby innych.czasami wręcz zapomina o sobie. i nie napisałam to dlatego, że ją znam, ale dlatego że z radością obserwuję, że są jednak młodzi, wrażliwi ludzie.Choć na codzień nie raz trudno ich zauważyć, bo zakrzyczeni są przez bylejakość, pogoń za modą itp. nam chyba było łatwiej,świat był wtedy prostszy. w każdym razie ja tak odbieram to co było i to, co się teraz dzieje. Pozdrawiam Ciebie,młodych dobrze zbuntowanych i stary buntowniczy skansen.Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
PUNIEK
2019-12-22 10:35
PRZEPRASZAM . NIDY SIĘ TO NIE POWTÓRZY. Z CHĘCIĄ POZNAM TĄ MŁODĄ POSTAĆ I NICH PISZE . NAPISAŁA BARDZO MĄDRĄ MYŚL . ,, Każda pielgrzymka jest inna, bo ludzie za każdym razem są inni. Nie ma dwóch takich samych imprez. Jacy ludzie, takie pielgrzymki.,, .JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM .
takajedna
2019-12-20 21:34
Puniek. My to skansen, a to zapisywała młoda dziewczyna.Ona się dopiero uczy.Zbierała po drodze to, co usłyszała od innych. Miej litość i daj szansę.Pozdrawiam.
PUNIEK
2019-12-20 00:36
CYTUJESZ GĄBROWICZA . ILE TO JUŻ LAT MINĘŁO ,GDY TO SIĘ CZYTAŁO ; JEGO FAJNE PRZEMYŚLENIA . FAJNIE , ŻE CZYTASZ I SIEDZISZ W KSIĄŻKACH WYBITNYCH POSTACI , A NIE PSTRYKASZ W SMARTFONIE . TO SUKCES W TYCH LATACH !!!!! BEZ URAZY . PYTANIE . PO CO TO PISZESZ ? W JAKIM CELU ? CO CHCESZ POWIEDZIEĆ ? W IMIĘ CZEGO TO PISZESZ ? CO CHCESZ PRZEKAZAĆ ? DO CZEGO ZMIERZASZ ? JAKI JEST TEGO SENS ? CO CHCESZ UDOWODNIĆ ? CO CHCESZ ZAAKCEPTOWAĆ , A CO ZANEGOWAĆ ? CZY CHCESZ POKAZAĆ SWOJE ,,ego ,, ? CZY CHCESZ UKAZAĆ ZŁO , KTÓRE ,, Twoim zdaniem ,, ISTNIEJE , TAM GDZIE JESTEŚ ? CHCESZ STWIERDZIĆ ,, fakt ,, ; TO JEST ZŁO , A TO JEST DOBRO ? . . . MOŻE MASZ FANTASTYCZNY POMYSŁ JAK BYĆ ,, dobrem ,,? MOŻE MASZ FANTASTYCZNY POMYSŁ , ABY NIE BYĆ ,, złem ,, ? MOŻE MASZ COŚ , CO INNI LUDZIE NIE POSIADAJĄ I NIE WIEDZĄ CO Z TYM ZROBIĆ ? MOŻE MASZ ODPOWIEDŹ : jak żyć ? MOŻE JESTEŚ LEPSZY NIŻ INNI I WSZYSTKO WIESZ ? MOŻE JESTEŚ PONAD ,, TYM WSZYSTKIM ,, A CI OBOK , SĄ JAK DYM Z PAPIEROSA .? MOŻE MASZ TYLE W SOBIE EMPATII , ŻE CAŁA RESZTA , KTÓRĄ WIDZISZ , TO STRACEŃCY ? WIESZ P. , PANIE X . może tak napiszę . . . CZASAMI PISZĘ FRASZKI . PISZĘ CZASAMI NAWET NA KONCERCIE PO WIELU PIWKACH NA KARTCE . POTEM ANALIZUJĘ JĄ . ANALIZUJĘ JĄ BARDZO DŁUGO . FRASZKA TO TYLKO OSIEM , DZIEWIĘĆ SŁÓW - MOŻE JEDENAŚCIE . TAM MUSI BYĆ JEDNAK JAKAŚ MĄDROŚĆ - JAKAŚ MYŚL . W TYM CO NAPISAŁEŚ , NIE MA NIC ! JEST TYLKO ŻAL . . . CO DZIWNE - ŻAL DO LUDZI , A NIE DO SIEBIE ????????????????????? NAJPIERW PATRZ NA SIEBIE , A POTEM NA ŚWIAT , KTÓRY CIĘ OTACZA . PATRZ OCZAMI DZIECKA ( tej doskonałości umysłu jeszcze nie masz ) . MOJA FRASZKA DLA CIEBIE . . . TAM GDZIE CZŁOWIEK ZAMIAST MĄDZRZEĆ GŁUPIEJE , NIC DOBREGO JUŻ W TWOIM ŻYCIU SIĘ NIE ZADZIEJE . TRZYMAJ SIĘ I NIE PISZ NIEPRZEMYŚLANYCH SWOICH MYŚLI .HEY .
PUNIEK
2019-12-19 23:29
JADŁEŚ ŚNIADANIE ???? NAPISAŁEŚ NA KOŃCU . . . ,, jacy ludzie , takie pielgrzymki ,, .MOŻE TY SIĘ ZMIENIASZ JAK POGODA LUB LATA !? NIE !!!!!! IDEA JEST JEDNA I NIEPOWARZALNA ,I LUDZIE NIE MAJĄ NA NIĄ WPŁYWU .WPŁYW JEST W TOBIE I TY SIĘ ZMIENIASZ JAK LIŚCIE NA JESIEŃ . NIE ,, PIEPSZ BZDUR ,, PRZYJACIELU . IDEA TRWA OD 1976 ( nawet wcześniej ,bo Andrzej pojawił się nawet wcześniej ) . NIE PYTAJ SIĘ BOGA - TO BŁĄD !!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO ON PRZESTRZEGA !!!!! TY PRZESTRZEGAJ CO ON TOBIE POWIE - LECZ TY JEGO NIE USŁYSZYSZ , BO ZADAJESZ ABSURDALNE PYTANIA . DLA MNIE ,,pieprzysz ,, .KATECHIZM ??? PRZESTAŃ KOLEGO .PROSZĘ . PRZESTAŃ PISAĆ TAKIE BZDETY !!!! BARDZO CIĘ PROSZĘ .LEPIEJ ODPOWIEDZIEĆ SOBIE W MILCZENIU NA SWOJE PYTANIA , NIŻ ZADAWAĆ JA INNYM . PRZEGRASZ . JUŻ PRZEGRAŁEŚ .

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych