Jesteś tutaj: Strona główna / Zlot Kraków 29.XI - 01.XII

Zlot Kraków 29.XI - 01.XII

2019-11-22

29 listopada - 1 grudnia

Plan zlotu:

PIĄTEK

18.00 kolacja – szkoła Tyniecka 6

20.00 Msza

21.00 Adoracja

SOBOTA

10.00 śniadanie

12.00 Msza

13.00 Obiad

15.00 Spotkanie o pielgrzymce

1 blok – trasa i forma

przerwa

2 blok – role na pielgrzymce /porządkowi, kuchnia, kwatermistrz, konferencje, objazd trasy, pilot, czyściciele, /

przerwa

3 blok - ważne sprawy

(w międzyczasie kolacja ok. 18.00)

NIEDZIELA

śniadanie

Eucharystia

10 komentarzy

Andreo
2020-01-24 08:16
Chcę doradzić: Ruch nasz Hipisowsko-Szpakowski i Wspólnota nasza Ludzi Różnych Dróg i Kultur w Drodze do Ziemi Obiecanej pod dobrą Opieką Prawdziwego BOGA oraz pod opieką Stowarzyszenia Do Ziemi Obiecanej imienia KS. Andrzeja Szpaka SDB jest ...!! Faktem prawdziwym jest, że co roku na Jasną Górę z Matką Bożą z Jezusem Miłosiernym w świadomości SWÓRCY ŚWIATA PRZYJAŹNI I MIŁOŚCI z nami w nas nad nami ... pielgrzymują RODZINY z dziećmi oraz też młodzież ... , więc są to Pielgrzymki Rodzin i Młodzieży Różnych Dróg i Kultur, a nie tylko Pielgrzymki Młodzieży ... !! Jakieś strachliwe, czy maskująca pokorność w obawie przed dobrą lub złą mocą, czy odbieganie od prawdy ... prowadzi do zafałszowania i złej drogi ...!! Wprowadzone na wysoki poziom wspólnotowych wartości Dzieło SZPAKOWSKIE ... można utrzymać na trwałym Dobrym Poziomie, Daj BOŻE. Można to Dzieło wielu Różnych Dróg i Kultur Ludzi ... powiększyć i pomnożyć, podnieść na wyższy poziom wartości, Daj BOŻE ...!! Można też, nie daj Boże, To Wielkie Dzieło ŚP. X. Andrzeja Szpaka SDB ... pomniejszyć, skurczyć, spłycić, wyprowadzić na manowce daleko od prawdziwych wartości, gdzie BÓG - Prawdziwa Przyjaźń ... stały by się marginalną przybudówką, a nie fundamentem i centrum budowania wspólnoty ... !!
Andreo Merkan
2020-01-07 14:38
Od Przewodnika Duchowego i Kontynuatora PIELGRZYMKI HIPISOWSKO-SZPAKOWSKIEJ: Ojca i Brata KORDIANA OFM ... dotarł do mnie dość już konkretny zarys - roboczy Plan XLII PIELGRZYMKI RODZIN i MŁODZIEŻY {LUDZI} RÓŻNYCH DRÓG i KULTUR ... z Pozdrowieniem: POKÓJ i DOBRO ... !! I z Prośbą o Uwagi ... !! Ten Roboczy Plan Bardzo Podoba mi się, bo daje poprzez konkretny rozkład zadań wiarygodność i pewność realizacji. Tu chylę czoło przed pracowitością i udacznością Ojca KORDIANA OFM, OJCZE BRACIE KORDIANIE ... !! OJCIEC KORDIANU OFM ... !! POKÓJ i DOBRO w HARMONII w Drożności ze ZGODĄ z Dobrą Wolą ... !! A DLACZEGO TO jest już tylko XLII PMRDiK [ co oznacza tylko pielgrzymeczka młodszej młodzieży różnych dróg i kultur ] ... ?!? ... Skoro za ŚP. X. ANDRZEJA SZPAKA SDB - DOBRODZIEJA ... Była TO np. XXXIX PLRDiK lub PRiMRDiK [ PIELGRZYMKA LUDZI RÓŻNYCH DRÓG i KULTUR ] lub [ PIELGRZYMKA RODZIN i MŁODZIEŻY RÓŻNYCH DRÓG i KULTUR ] ... !?! ... Czyżby tacy jak ja dziwadło - droga odmienna , co mają 67 lat ... nie mogli już z Tą psedo Hipisowsko - Szpakowską Pielgrzymką pójść ... ?!? Zapewne ograniczę się w tym roku do odczytania WIELKIEJ MODLITWY PATRONA TOŻSAMOŚCI WIELKIEGO BŁOGOSŁAWIĄCEGO NAM ŚP. X. ANDRZEJA SZPAKA SDB na JASNEJ GÓRZE ... , ale jako wierny Przyjaciel OSOBOWOŚCI ŚP. X. ANDRZEJA SZPAKA SDB ... śmiem o to się jakoś życzliwie ... zapytotutywować ... !!!?!! ... A ode mnie jeszcze też dodam, że Mądrość to świadomość Świętej Prawdy o Hierachi Wartości: ... BÓG - ŚWIĄTYNIA DOMOWA - DOM(Ciepło i Miłość) - ZDOBYCZE [Dobro pożyteczne uczciwie zdobyte] ... !! ... Też Prawda, że lepiej przezwyciężyć lenistwo i zająć się pożyteczną twórczością/np. płodzić Bógbookbukwowe Bożonarodzinowe Rodzinne Statuetki/, ... niż w próżności ulegać własnym zachciankom ... !! Lepiej pozwolić Iskrom Nadziei, by nas nawiedzały, ... niż we frustracji Nadziei szukać ... !!! ... Są jeszcze szokujące bajery świata broszurki reklamowej, czyli guzik prawda ... !!
Zakrecony
2020-01-03 18:35
Módlcie się za ludzi uzależnionych ,ale pozytywnych żeby byli w stanie z tego wyjść.
PUNIEK
2019-12-19 23:12
NIE MOGŁEM BYĆ Z PRZYCZYN STRATEGICZNYCH . WIE O NICH KORDIAN .
Robercik
2019-12-16 00:35
Tak sobie myślę, że ratunkiem dla przyszłości naszej pielgrzymki była koronka do Miłosierdzia Bożego - ulubiona modlitwa Andrzeja - przypomniana w ostatnim dniu naszego wędrowania, właściwie już w Częstochowie przez Mirka z Głuchołazów (choć domagał się tej modlitwy od kilku dni). Dobrze, że są tacy ludzie, którzy pamiętają o korzeniach i fundamentach na jakich została osadzona nasza pielgrzymka. Tak to jest jest, że organizatorzy nie ogarniają wszystkiego. Wszyscy twórcami jesteśmy jak mawiał Szpaku i tak niech pozostanie. Dzięki temu choć trochę jesteśmy na podobieństwo Boże kreatorami, a nie konsumentami.Do tego twórczego stanu zachęcał całym swoim życiem Szpaku i w tym trwajmy!
WIARY Tajemnica
2019-12-05 15:29
W bardzo wielkiej przestrzeni tematu: "TAJEMNICA WIARY" ... myślę, że nie zaszkodzi rzucić w tym intrygującym temacie malutki wątek ... !! WIARA Pełna i przyjazna prawdziwa relacja z Miłością w BOGU ... jest Skarbem ponad wszelkie WARTOŚCI ... !! Zacytuję: ... "Posiądź tylko żywą WIARĘ w Boga, a wszystko inne otrzymasz" - św. Antoni ... , "Wierz, żebyś wiedział. Wiedz, żebyś wierzył" - św. Augustyn ... , "WIARA w Boga, postawienie Boga na pierwszym miejscu i zrozumienie, że Miłość jest najsilniejszą potęgą ... jest mądrością jedyną i odnalezieniem sensu istnienia" - x. Andrzej Szpak ... , "Musicie być mocni Mocą WIARY ... dziś bardziej niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Rodzina Bogiem silna. Naród silny Rodziną. Nie podcinajmy sobie korzeni, z których sami wyrastamy. Módlmy się o moc wytrwania człowieka wewnętrznego. Wymagajcie od siebie, choćby inni tego od was nie wymagali. Człowiek winien być podmiotem, a nie przedmiotem zabiegów wszelkich. Świat bez sztuki, skazał by się na kulturę życia bez miłości. Naród przede wszystkim bogaty jest człowiekiem, który czuwa w imię PRAWDY" - św. Jan Paweł II ... , "Ziarnko gorczycy jest malusieńkie, jednak Jezus mówi, że wystarczy mieć WIARĘ małą, ale prawdziwą, szczerą, by robić rzeczy po ludzku niemożliwe, nie do pomyślenia. I to jest prawda" - papież Franciszek ... !! ... WIARA i BYT. Wiara łączy się z bytem i wolnością. Sprawa dotycząca Wartości Wspólnej, co na imię ma OJCZYZNA/Ojcowizna i Rodzina - elementy JĄ budujące i tworzące/  ... nie podlega różnicy poglądów. Wymaga w naszym wspólnym interesie ... solidarnej skonsolidowanej przyjaznej dla wszelkiego Najlepszego DOBRA ... mądrej mobilizacji ... !! Proszę sobie dokładnie przeczytać text Marka Grechuty pieśni OJCZYZNA. " ... Dziś OJCZYZNA jest w potrzebie. Czeka Ciebie, WIERZY w Ciebie. Tysiąc lat historii patrzy w serce Twe ... !! Masz obronić, co najlepsze, by służyło POLSCE jeszcze. Liczy na Twą pomoc dziś Ojczyzna Twa ... !!" . ... Idziemy w świeżą Przyszłość nowego ... Nowego 2020 Roku ... i następnych zagadkowych nowych Lat ...  ... [Andreo]
koma70.70
2019-12-03 15:56
Błąd wkradł się też w nazwę planowanego miejsca wyjścia... Nie Lubień a Lubiń. Może być z tym trochę zamieszania bo w pobliżu jest też Lubin i Luboń, tak więc jeśli wszystko szczęśliwie dojdzie do skutku patrzmy uważnie na końcówkę nazwy naszego startu :)
errata
2019-12-03 15:47
42 PIELGRZYMKA LUDZI RÓŻNYCH DRÓG i KULTUR [Rodzin i Młodzieży] ... - /człek myli się niechcący czasami/
Andreo
2019-12-03 14:53
Spotkanie Wspólnotowe Ludzi Różnych Dróg w Święto Andrzejowe w Krakowie. ... Okoliczność - ANDRZEJKI. Gościnność - SALEZJANIE i "Szkoła Niepełnosprawnych". Zadanie - Ustalenia Organizacyjne i Dojrzała Integracja Ideowa Wspólnoty ... !! ... Był Dialog. Nie odrzuciliśmy osobowości ŚP. X. ANDRZEJA SZPAKA SDB z Dialogu. ... W WARTOŚCI Dużej Jasności ŚWIATŁA ... demokratycznie wybrana została DROGA 43 PIELGRZYMKI: ... LUBIEŃ - Góra JASNA ... oraz Temat 43 Pielgrzymki: ... "TAJEMNICA WIARY" ... !! ... Napawa bardzo RADOŚCIĄ  Przewaga Zdrowego Ducha wśród nas ... i większościowy wybór zawsze [nie tandety - próżności - pustki - płytkości], ale istotnych najlepszych, najważniejszych i najpożyteczniejszych WARTOŚCI ... !! ... Teraz Przewodnik PIELGRZYMKI - Ojciec KORDIAN OFM ... nie postawił autorytarnie Tematu i nie ustalił Drogi ... , więc nie będzie musiał ciągnąć PIELGRZYMKI/43/ za uszy ... !! ... Cudownym ... jasnej wyrazistej dobrej woli ... żywym czystego serca ... i chęcią piękną ... nowym /jak Jutrzenka/ objawem - objawieniem /uroczym zjawiskiem/ i dobrym zwiastunem ... jest osobowość KASI ... i jej deklaracja prowadzenia wartościowych Konferencji w imię czystości i szlachetności ... na Temat: ... "Zakładanie Rodzin i Współżycie zgodnie z Ładem Kultury Chrześcijańskiej" ... !! ... DOBRO to POTĘŻNA ZDROWA MOC. Nie ma powodu, by krzewić chorą niemoc ... !! Niechaj iskry różnorodnych tożsamościowych kultur ... , niechaj iskry błyskające dzikością ... , niechaj iskry szlachetnej dobroci ... przejdą w POŻAR NIEWYPACZONEJ/niezboczonej, niepatologicznej/ WSPÓLNOTOWEJ KREATYWNEJ KULTURY ŚWIATA ... !! ... Zapowiada się 43 PIELGRZYMKA Ludzi Różnych Kultur i Dróg [Rodzin i Młodzieży] ... intrygująco ... !! Jest duża możliwość, że zaskoczy nas ONA ... różnorodnością świeżych pozytywnych niespodzianek ... z oryginalnością różnego punktu widzenia - myślenia Interpretacji Tematu Pielgrzymki: "WIARY TAJEMNICA" ... !! ... My Ludzie PRZYJAŹNI. My Ludzie Świata Boskiego Poematu. My wiemy, że PRZYJAŹŃ i Boski Poemat ... to prawdziwe rzeczywiste zjawiska i w dobrym twórczym trudzie osiągany realny życia zdrowego KREATYWNY DOBROSTAN ... !! My wiemy, że bardzo potrzebne jest krzewienie i obchody Święta BOGA OJCA STWORZYCIELA - 12 LIPCA każdego Roku ... !! My wiemy, że warto się wyrwać i wyzwolić z przegranej szerokiej drogi świata "broszurki reklamowej" ... i z próżniaczego biznesu ... !! ... Nasze WSPÓLNOTOWE współorganizowanie - współżycie międzyosobowościowe - dialogowanie wzajemne ... zawiera coraz więcej: ... WZAJEMNEGO ZAUFANIA - JEDNOŚCI OGÓLNOIDEOWEJ - CHARAKTERU TOŻSAMOŚCIOWEGO - ODPOWIEDZIALNEGO ZAANGAŻOWANIA ... !! ... Otrzymałem dziś patriotyczną flagę, podziękowania za list z deklaracją podejmowania dla OJCZYZNY odpowiedzialnych zadań oraz życzliwe życzenia na NOWY ROK 2020 A.D. ... od Głowy Państwa RP z Kancelarii Prezydenta RP. ... /// Informuję o tym wszystkim Przyjaciół i Ludzi Dobrej Woli. Pozdrawiam Serdecznie ... życząc Dobrego Przeżycia ... Najbardziej Przyjaznych i RODZINNYCH w Imię BOGA Świąt w Roku ... !! Szczęśliwego ... z PRZEWAGĄ ZDROWEGO DUCHA ... Nowego 2020 Anno Domini ... - ROKU RODZINNEJ - NARODOWEJ - ŚWIATOWEJ BUDUJĄCEJ ZGODY ... !! ... POKÓJ i DOBRO w HARMONII Dobrej Woli ... niech wszędzie zawsze i wciąż Będzie ... i BĘDZIE ... !! ... /wpis zgodny z zasadą: Regułę potwierdza wyjątek/
kaja
2019-11-22 12:58
PSALM 1-WSZY „ANDRZEJKOWY’ HEJ LUDZIE KOCHANI! LUDZIE POKOJU! WOŁAM DO WAS PRZEZ TĘ STRONĘ NIECH WAM BÓG BŁOGOSŁAWI! NIECH SERCAMI NASZYMI POKÓJ RZĄDZI W ZNAKU PACYFKI I GOŁĘBICY, DUCH ŚWIĘTY – POKÓJ BOŻY - SYNTEZA WSZYSTKICH SYNTEZ. MĄDRA SENTENCJA MÓWI: SERCEM POKOJU JEST POKÓJ SERCA, WIĘC POJEDNAJMY SIĘ Z BOGIEM I PRZEKAŻMY SOBIE ZNAK POKOJU. ZOSTAWMY ZŁO PRZED DRZWIAMI ŚWIĄTYNI DOBRA I POKOJU. NA ZLOCIE WZAJEMNEJ MIŁOŚCI. WYMIEŃMY SIĘ DOŚWIADCZENIAMI, DOCEŃMY PRZYJAZD KAŻDEGO, A ZWŁASZCZA LUDZI NOWYCH. KAŻDY Z NAS TO WAŻNA SPRAWA I NIEPOWTARZALNA OSOBA, WARTA POZNANIA, KOCHANIA I WZAJEMNEGO SZCZĘŚCIA. ...Szpaku????

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych