Jesteś tutaj: Strona główna / Pieśń o Błękitnym Ptaku. Teledysk promujący zbiórkę na film w Ramionach Ojca

Pieśń o Błękitnym Ptaku. Teledysk promujący zbiórkę na film w Ramionach Ojca

2020-06-26

Tak się zaczyna nasza pieśń:
„SZPAKU, SZPAKU, SZPAKU” …
Serca „szpakowych dzieci” dalej go wołają, bo doświadczają, że śmierć ks. Andrzeja Szpaka nie zerwała pięknych relacji, a wręcz przeciwnie, wzmocniła je jeszcze bardziej. Był dla nas jak Mojżesz. Pomimo szorstkości w charakterze jego gorliwość o Królestwo Boże była niezwykła! Patrząc na niego widziało się Jezusa Miłosiernego. I właśnie taki obraz Andrzeja pragniemy pokazać w powstającym filmie w reżyserii Marka Domagały pt. „W ramionach Ojca”. Jest on retrospekcją świadków krążącą wokół pięciu niezwykłych cech -„Bożych darów” Andrzeja.
SZPAKU … jako "Boży performance”.
SZPAKU … jako czciciel Jezusa Miłosiernego.
SZPAKU … jako mistyk.
SZPAKU … jako Ojciec szpakowskiej wspólnoty.
SZPAKU … jako orędownik kultu Boga Ojca Stworzyciela.
A tak się kończy nasza pieśń:
Chciałem to zaśpiewałem
pieśń o błękitnym ptaku,
lecz chciałbym zaśpiewać wam pieśń
O ŚWIĘTYM ANDRZEJU SZPAKU!!!
***

"FILM" Stowarzyszenie Do Ziemi Obiecanej im. ks. Andrzeja Szpaka SDB numer konta: 34 1140 2004 0000 3202 7830 3614

3 komentarzy

Herbert
2020-07-22 19:00
Dla mnie najwazniejsze na tych zlotach byla zmiana podchwytliwej mantry krysznowcow na "Jezus Chrystus, Jezus Chrystus / Chrystus Chrystus, Jezus Jezus / Jezus Maria, Jezus Maria / Maria Maria, Jezus Jezus". Niestety w kontaktach z Jurkiem "Apostolem" (Uttama Bhakti, teraz Sridhara Maharadza) i w kontekscie Swieta Stworzenia Szpak dopuscil sie zupelnego synkretyzmu. Bo nie jest prawda, ze Bog-Stworca, Ojciec Jezusa Chrystusa, moze byc "utozsamiany" z legendarnymi postaciami z panteonu poganskiego hinduizmu. Syn Bozy mowi wyraznie: "Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. (...) Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami." (J 10, 1.8) A sw. Piotr napełniony Duchem Świętym powiedział: "Bo nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni." (Dz 4, 12)
DOZIEMIOBIECANEJ
2020-07-17 09:38
"Dla dobra ludzi, których musimy ukazac z dobrem jakie w sobie noszą" - słowa Andrzeja Szpaka z 2010 r. z rozmowy o potrzebie utrwalenia historii "Różnych Dróg"
DOZIEMIOBIECANEJ
2020-06-26 14:32
RZEBA NAM POWRÓCIĆ DO TEMATU FILMU ... Korona-świrus zmienił nasze plany i nasz teledysk "Pieśń o błękitnym Ptaku" nie został wykorzystany w wymiarze crowdfundingu. Dlatego ponownie prosimy o pomoc w pozyskiwaniu środków, które pozwolą nam postawić parę kroczków do przodu. Bez Waszej pomocy nie powstanie film o człowieku, który budował niekonwencjonalne relacje. Dalecy jesteśmy od ich oceniania lub gloryfikowania. Tak naprawdę, to do końca jeszcze nie wiemy jakie one są. Potrzeba nam bowiem posłuchać jeszcze tych, którzy dodaliby kolorytu tej postaci. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zgromadzony materiał nie jest kompletny i nie mówi całej prawdy o kapłanie, który kochał hipisów na tyle na ile potrafił. O tej MIŁOŚCI chcemy opowiedzieć uczciwie ... bez ściemniania. Dlatego prosimy o podzielenie się z nami swoim widzeniem Szpaka. Był on tak "kolorowym ptakiem", że niejedna opowieść powinna nas całkowicie zaskoczyć. I właśnie na to liczymy ... https://www.facebook.com/watch/?v=191706288824679 *** Jeżeli ktoś chce wpłacić - to z dopiskiem "FILM" Stowarzyszenie Do Ziemi Obiecanej im. ks. Andrzeja Szpaka SDB numer konta: 34 1140 2004 0000 3202 7830 3614

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych