Jesteś tutaj: Strona główna / POMOC DLA KRASNALA _ LECHA KRASOWSKIEGO

POMOC DLA KRASNALA _ LECHA KRASOWSKIEGO

2011-10-20

Lesio (Lech Krasowski) to Hipis zawsze nim był i będzie. Postać Krasnoludka w „Mistykach i Narkomanach” Tarzana była oparta na Lesiu ówcześnie o przydomku „Kapłan”. Jest w niej wiele śmielszych anegdot związanych z jego barwną postacią kto czytał się uśmiecha, ale przybliżę taką schowaną i krótką pod koniec książki: " On jeden jest jaki był. Nic go nie obchodzi kontestacja, wydawnictwo, ani gaja. Praktykuje swoją jogę w ciszy i spokoju, choć wokół wali się świat". Taki właśnie jest Lesiu. Lesiu, który przyjął mnie pod swój dach jak zostawił mnie w ciąży z Sarą jej ojciec, wynajmując kawałek mieszkanka i ofiarując przyjaźń . Mój mąż zaprasza go ze mną w każde święta od 6 lat, a moje dzieci mówią do niego „Dziadku Lechu” , jest po prostu członkiem rodziny. Nie tylko mi był przyjacielem wielu osobom naprawdę realnie pomógł. 

W zeszłym tygodniu nasz przyjaciel Lesio miał wypadek - spadł ze schodów. Przeszedł ciężką operację mózgu, obecnie leży w śpiączce, czeka go długa rehabilitacja, ale rokowania są pozytywne. Organizujemy jako przyjaciele akcje pomocy jemu i jego rodzinie. Czas byśmy mu oddali choć odrobinę tego ciepła i troski, które on dawał nam. Możesz uczestniczyć w kilku lub jednej z akcji jakie organizujemy w sposób finansowy lub skrobnąć maila lub po prostu się pomodlić . Oto akcje: 

Pierwsza 
Zbieramy pieniążki na dodatkowe leczenie rehabilitacje i przekazujemy jego żonie. 
To numer konta: 
NUMER KONTA W CITIBANKU 45 1030 0019 0109 8520 4991 0018 
Przemysław Sobański 
Rozliczymy się publicznie stronie www.hipisi.pl Poleć znajomym podając kwoty i daty, inicjały wpłacających bez upubliczniania danych Darczyńców. 

Drugi: 
Pisanie masowo listów do Prof. dr hab. med. Andrzej Szczudlika, Oddział Kliniczny Kliniki Neurologii, Szpital Uniwersytecki w Krakowie ul. Botaniczna 3 31-503 Kraków, na którym leży Lesio by go nie przenosili ze szpitala w Krakowie do Szpitala Chrzanowa co jest w planach. 
Na adres: szczudlik@neuro.cm-uj.krakow.pl 

W temacie : „Prośba o pozostawienie Lecha Krasowskiego w szpitalu w Krakowie” 

Treść o przybliżonej treści było by miło jakbyście w nią troszkę zaingerowali by miała bardziej osobisty wymiar od każdego z Was: 

Do Prof. dr hab. med. Andrzej Szczudlika Oddział Kliniczny Kliniki Neurologii, Szpital Uniwersytecki w Krakowie ul. Botaniczna 3 31-503 Kraków 
Prośba o pozostawienie Lecha Krasowskiego w szpitalu w Krakowie. 
Ze względu, że Syn i była żona Lecha Krasowskiego oraz większość jego bliskich przyjaciół mieszka w Krakowie. Do Chrzanowskiego Powiatu należy wieś Lesia , która leży 20 km od Krakowa i dlatego lekarze i urzędnicy chcą go tam przenieść. Lech Krasowski pół życia mieszkał w Krakowie. W Chrzanowie nie ma nikogo i będzie to trudność logistyczna i finansowa dla rodziny i przyjaciół by go odwiedzać, a nie chcemy by został sam. Dlatego prosimy o znalezienie mu łóżka w Krakowskim Szpitalu. 


Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc, 
Dorota Wilczyńska – Sztyma „Podusia”

5 komentarzy

Daria
2020-01-04 05:53
Co z Lechem!!?? Tutaj sciskamy Leszka. Jak sie skontaktowac?? Lech super czlowiek. Przyjaciel. Bedziemy szukac. Daria, Weronika,.Urszula.
szpaku11
2011-10-27 10:35
Niestety profesor nie wyraził zgody na pobyt Lecha Krasowskiego w Krakowie z powodu remontowo-budowlanego szpitala. Lech będzie pod opieką lekarzy i to jest najważniejsze. Wróci za niedługo do siebie i trzeba będzie razem z nim pilnowac rekonwalescencji.
koma70.70
2011-10-26 20:51
Czy jest pozytywny efekt listów? Jak dziś czuje się Leszek?
chrzanka
2011-10-23 21:30
osobiście chyba nie poznałam, ale list do profesora wysłany. Życzę uzdrowienia!
szpaku11
2011-10-22 20:55
Dziękujemy Ci Podusia, że tak serdecznie podeszłaś do nieszczęścia Lesia i ułatwiłaś nam pomoc. Popieram całkowicie. Jak ktoś się pomodli to i serce się otworzy. Jutro niedziela, umówiliśmy się że o 21.00 łączymy się we wzajemnej modlitwie. Mój założyciel, wypraszał cudowne uzdrowienia dzięki modlitwom swoich wychowanków. Ja też żyję dzięki modlitwom bliźnich. Sam Cygan zmobilizował wszystkich na stronie. Viola tak ratowała Kasiarza. Ania Koman Maniusia Gibałę. Wypadek każdemu może się zdarzyć. Lesio nie należał do bogatych. Każdemu z nas, w jego sytuacji losowej znajduje Opatrznośc Boska jakąś bliską osobę. Wyślijmy sms do prof. Andrzeja Szczudlika jak sugeruje Podusia.

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych