Jesteś tutaj: Strona główna / Dzieci: Wielki Post jest Wielki!!!

Dzieci: Wielki Post jest Wielki!!!

2013-02-16

Jezus Chrystus był kuszony. Och! I to jak!!! i kiedy? Właśnie wtedy, gdy po 40 dniach postu, wtedy właśnie gdy nastał dzień, w którym POCZUŁ GŁÓD!

Co nam daje rozumienie tych niezwykłych wydarzeń?

 

Z pewnością jedną z najważniejszych prawd dla każdego człowieka:

POST NIE OSŁABIA!
POST UMACNIA!!

Jezus Chrystus, który jest CAŁY Świętą Mocą, nie musiał przecież pościć, aby być silnym. Ale swoim przykładem pokazuje nam, co to jest post - jaki jest prosty, zwyczajny i jaką daje człowiekowi siłę odpierania pokus. Nie jesteśmy tacy przebiegli jak diabeł, ale mamy w sobie Jezusa Chrystusa, który - jak widzimy -  wie najlepiej jak przegonić diabła. Jeśli jesteśmy blisko Chrystusa, On nas zawsze obroni. I zrozumie, gdy nas coś kusi, bo sam doświadczył pokus. Każde pokusy oddawajmy Chrystusowi, opowiadajmy Mu o nich, On pomoże.

 

No i życzę Wam wspaniałego postu, który Was umocni. Pomysły na post nie muszą być skomplikowane. Np. odmawianie sobie słodyczy, lub oderwanie się od komputera itp... sam najlepiej każdy wie, jakie wyrzeczenie go może najbardziej umocnić. Pójście na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, czy jakaś szczególna modlitwa odmawiana dodatkowo każdego dnia postu... Pomyślcie, jakimi wspaniałymi stajecie się wtedy mocarzami!!!

/zanim pokolorujesz, wpisz słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii/

 

Jezus pełen Ducha Świętego powrócił znad Jordanu i czterdzieści dni przebywał w Duchu na pustyni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł:

«Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem».

Odpowiedział mu Jezus: «Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek”».

 

 

Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata irzekł diabeł do Niego:

«Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje».

 

Lecz Jezus mu odrzekł: «Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”».

Zaprowadził Go też do Jerozolimy, postawił na narożniku świątyni i rzekł do Niego:

 

«Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół. Jest bowiem napisane: „Aniołom swoim rozkaże o Tobie, żeby Cię strzegli”, i „na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”».
Lecz Jezus mu odparł: «Powiedziano: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”».

 

Gdy diabeł dokończył całego kuszenia, odstąpił od Niego aż do czasu.

4 komentarzy

chrzanka
2013-02-21 07:33
http://www.doziemiobiecanej.pl/notka/342/prawa-najmniejszego-pacjenta-swiata/ wystarczy myśleć Nick. naprawdę wystarczy.
antyNick
2013-02-20 20:59
Niestety trzeba wiadomości z podanych linków zestawić razem i włączyć myślenie. Żaden Tomasz Lis w podsumowaniu nie mówi, co \"autor miał na myśli\", a swoją drogą relacja z procesu Madzi... Tvn chyba sięgnął bruku (nie wiem nie oglądam, czytałem w necie). helikopter lecący nad matką Madzi transportowaną to sądu. Lemingi się ekscytują a w międzyczasie dzieją się ważne sprawy
antyNick
2013-02-20 19:25
W mediach matka Madzi i \"czarni\" na tapecie. To już stare i niemodne kolego Nick - polecam ciekawsze linki: www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/632127,Szef-Mossadu-zostal-polskim-obywatelem................. http://wirtualnapolonia.com/2009/05/17/mosad-przejmuje-polskie-stocznie/......... http://wpolityce.pl/wydarzenia/46287-ujawniamy-rzad-chce-dac-zgode-funkcjonariuszom-obcych-panstw-na-uzywanie-broni-i-stosowanie-srodkow-przymusu-bezposredniego
Nick
2013-02-20 11:17
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,13425554,_Ksiadz_przekroczyl_granice_medialnego_chuliganstwa_.html

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych