Jesteś tutaj: Strona główna / NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

2015-04-11Koronką do Miłosierdzia Bożego zabijam myśli, które niosą strach, żal, smutek, pustkę i rozgoryczenie. Czekam na Niedzielę wyjątkową ... wybraną przez samego Jezusa Miłosiernego ... Jezu ufam Tobie!!!

 

- że jesteś ponad strachem
- że jesteś ponad kłamstwem
- że jesteś ponad zniewoleniem
- że jesteś ponad ciemnością
- że jesteś ponad niepokojem
- że jesteś ponad bezradnością
- że jesteś ponad każdą słabością ludzkiego istnienia ...

 

Alicja

3 komentarzy

Andreo Merkan
2015-04-17 12:40
Widziałem transformację obrazu Jezusa Miłosiernego wg Św. Faustyny , gdzie JEZUS kroczu w otoczeniu Przyrody / Strumień z kamieniami, las, drzewa , ptaki , słonce / .Bardzo mi się spodobały. Może nie popełnię herezji, gdy zawołam w Przestrzeń PRZYRODY - NATURY w Przestrzeń Wszechświata Ekologiczne Światło CHRYSTUSA - JEZU UFAM TOBIE !!
szpaku11
2015-04-13 12:54
Miłosierdzie po hebrajsku znaczy„hesed”,czyli wejść w skórę drugiego. Czyli – rozumieć. Współczuć i rozumieć to przedostatni w hierarchii stopień doskonałej miłości, Wyżej stoi tylko odpowiedzialność.**** W stanach Zjednoczonych odkryto pewną prawidłowość. Rodzice, których dziecko zostało zamordowane, po pewnym czasie się rozwodziło. Nie mogli znieść strasznej traumy posiadania świadomości w małżeństwie morderstwa swego dziecka. Dopiero kiedy zaczęły się spotykać małżeństwa których dotknęła podobna tragedia, znalazły kogoś drugiego, KTO ICH ROZUMIAŁ, wtedy jakby uwalniały się od tej straszliwej traumy i pozostawały nadal w małżeństwie.**** O podobnej postawie pisała pracę doktorską Edyta Stein „ o wczuciu się”. ****Jezus na krzyżu "ROZUMIEJĄC KAŻDEGO CLOWIEKA" prosił Ojca o odpuszczenie nawet zbrodni Bogobójstwa, bo za wszelką cenę chciał zbawić każdą duszę, by mogła osiągnąć niebo i uniknąć piekła, za jeden akt skruchy.**** Obecnie w niebie Chrystus Arcykapłan wstawia się za każdą duszą u Ojca, bo sam doświadczył cierpienia i może współczuć tym, którzy go doświadczają.**** Prof. Kępiński, świątobliwy doktor cierpiących dusz stwierdził, że więźnia, który przeżył obóz koncentracyjny mógł zrozumieć tylko drugi obozowicz.**** Jan Pawel II powiedział, że "albo świat będzie miłosierny albo go w ogóle nie będzie". Został nazwany "papieżem miłosierdzia".**** Ostatni papieże godnie reprezentują "Chrystusa Milosiernego".
szpaku11
2015-04-13 11:54
Przytoczę naistotniejszy fragment kazania pasyjnego o miłosierdziu, bo tutaj pasuje.**** Przebaczenie i miłosierdzie nie potępi, nie wyśmieje, nie obrazi, nie zrani, nie dobije, lecz zdołowanych – podnosi; zamkniętych – otworzy; zakompleksionym – ukaże dobre strony; zrozpaczonym – da nadzieję; zdecydowanym na samobójstwo okaże bliskość; grzesznych – upomni i ułaskawi; zagubionym – wskaże drogę; winowajcom – wybaczy; rozgoryczonym – osłodzi problem; zestresowanych – uspokoi; sfrustrowanych – zdopinguje; odrzuconych – przygarnie; samotnych wysłucha; zalęknionych - ośmieli; złych uwolni od Złego; znerwicowanych- odetnie od źródła nerwicy; błądzącym – da sens; opornych – przełamie; rozbitych – zintegruje; strapionych pocieszy, smutnych rozweseli.**** Granicą wszelkiego zła jest miłosierdzie.**** Istotą Boga jest Wszechmoc, Wszechobecność i Miłosierdzie.****Świat jeszcze dalej istnieje dzięki Milosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz

do góry tworzenie stron internetowych